Scrisoare deschisa pentru toti fostii membrii DEF.

  • Autor subiect DeletedUser12180
  • Data de început

DeletedUser12180

Buna ziua tuturor ,

Introducere. Am ales acest mijloc de comunicare desi nu este genul meu ,pentru ca nu am gasit solutie mai buna de a ajunge la voi toti colegii si prietenii cu care am jucat trib(mesaj scris si pentru cei care nu mai aveti sate si nu mai jucati ,dar poate doriti sa jucati).Dupa cum stiti tribul in care am jucat a fost familia mea in joc si am pus suflet in tot ceea ce am facut.Valoare au avut toti jucatorii inclusiv cei de cate 10 sate ,nu numai de sute de sate si puncte cu nemiluita.Fiecare dintre voi cu care am jucat si colaborat a ramas un pic in inima mea.Daca scriu toti jucatorii probabil am nevoie de pagini ,inclusiv am adus prieteni de pe alte lumi. Acum dupa mult timp mi-am permis sa scriu adevarul de ce am renuntat la joc si in ce moment sa petrecut asta.

Explicatie. In data de 16/06/2009 am plecat in Germania si mi-am intalnit jumatatea (dupa cum unii stiti tot o tribala salbatica) .Dupa aproximativ 2 saptamani ne-am mutat impreuna si am inceput lupta cu viata reala ,joburi ,probleme firma si realizari,in acelasi timp in care am invatat sa ne construim o relatie stabila, sa vedem ce putem face ca totul sa fie ok.avem deja si un an de la casatorie si totul pare ca merge in o directie buna.

Sa revenim la trib, eram implicati in un razboi cu tribul Master ,mergea f bine,dar pe trib e bine sa iti pazesti mai mult spatele de prieteni decat de dusmani.Am discutat cu gogut nebun ,i-am explicat ca nu mai pot juca si am ales solutia sa ies din joc fara sa dau un mesaj la toata lumea (desi nu era genul meu),anticipand o pierdere de incredere si de activitate la nivel de trib,pierdere pe care am dorit sa o evit.Sa evitat asa o schimbare de diplomatie din partea Armada(care nu mai este TRX cu care discutam eu din pacate ,iar experienta si anii celor care negociaza la nivel de pentru trib isi spune cuvantul).

Pentru faptul ca nu am scris o circulara la toata lumea cu care am jucat si am colaborat ,toate scuzele mele si chiar imi pare rau ca nu am facut-o ,important pt mine a fost ce am creat si am dorit sa rezistati in continuare impreuna.

Munca in DEF. Pentru cei care nu sprijineau si se inchideau in grupuri compacte va aduceam pe granita sa va sprijiniti astfel satele voastre,daca pe ale altora nu doreati.(grup Raflo,grup Narcotiq)
-am acceptat idei noi ,am incurajat jucatori mici sa vina pe granita si sa jucam inpreuna.(hazardlife)
-am incercat mereu sa pastrez relatii bune cu celelalte triburi si am evitat loviturile pe la spate( Nu am atacat TRX alaturi de fostul r4b desi mi se cerea ,nu am atacat GTC alaturi de trx desi ..la fel)
-am pastrat un razboi pentru noi Master si unul pt Trx -GTC ca sa aiba toata lumea placere sa joace trib, mai dai un atac ,mai te ocupi de viata reala ca ai nevoie de finante sa traiesti.
-mi-am respectat dusmanii si am incercat sa ii inteleg,intre doua atacuri schimbam cateva mesaje cu ei(getodaku,aliosa)
-am incercat sa aplanez conflictele cat am pututu de bine cu pedepse de 2 sau 3 sate asa de forma doar sa intelegeti ca exista limite .

Realitatea de acum. Ce am scris mai sus e ce am incercat eu sa fac ,nu stiu daca am reusit si ma intorc acum dupa mult timp si vad ce a ramas:

-Vad ca ati uitat cu cine ati jucat unii dintre voi(Cum puteti sa va atacati colegii cu care ati jucat? Aveti aceeasi comportament si in realitate?).
-Neglijati f mult comunicarea! atentie mare .Scrieti un mesaj la toti vecinii vostri dusmani si colegi vecini de harta ,pastrati o relatie deschisa dar COMUNICATI .Rezultatul este urmatorul: in general nu va ataca ,jucati trib cu placere,va sprijina,gasiti prieteni noi si culmea daca se lasa de joc primiti voi satele lui fara sa dati un atac:) surprinzator.
-Va luati jobul de evreu de serviciu in serios si cand un fost coleg doreste sa vina la voi in trib sunteti primul care ii cereti sate !!! de la jucatori activi,nu priviti pe harta ce se intampla pt tribul vostru,si cum inaintati.
Oare daca imi ceri 20 sate sa fiu coleg cu tine si iti dau te mai sprijin vreodata ? Mai faci tu echipa cu mine ? hai fii serios ca stii raspunsul este NU ,caci deja ai incercat sa ma umilesti cerand sate,de fapt te umilesti pe tine.
-Am cerut si eu sate pt trib!!! de pe conturi inactive si nu pt mine ci pt tot tribul(No Chef stie mai bine ,apreciere pt el desi era dusman, era cu o clasa peste multi dintre voi,singurul lui off a fost ca toti jucatorii din tribul lui sa aiba un loc in noul trib sau academii si nu a pus accent pe contul lui,bravo lui).
-Va rog sa va reanalizati comportamentul fata de ceilati si sa vedeti unde gresiti si ce puteti sa indreptati,nu ca e foarte important in acest joc ci doar sa va antrenati pentru viata reala unde sigur o sa va ajute.

Definitia trib Toata lumea cand spune trib se gandeste automat la dusmani,gresit, trib inseamana doar colaborare intre grupuri de prieteni si respectarea deciziilor la nivel de conducere ,care tb sa evite dictatura .Trib inseamana sa reusesti sa misti 200 de oamni in aceeasi directie.daca sa cerut atac pe un jucator si ai 3 sate:) dai frate 2000 de atacuri fake pana inebuneste cel care le primeste asta e jobul tau provoci stres .altii provoaca distrugere si tot grupul provoaca panica celui atacat ,rezultat final stergere de cont ,schimbare de tabara sau renuntare la joc.

Tinta. Refacerea prieteniilor de demult,un joc placut alaturi de unii cu care am jucat,si de ce nu prieteni noi.Poate ne vedem pe 11 noiembrie Timisoara:) .Pentru cei care ati jucat trib ,nu mai aveti sate ,sau aveti doua sau 3 sate,poate mai multe dar nu aveti chef va spun un secret:Am nevoie de voi !!.Nu ma intereseaza ce zic altii de voi ,am jucat cu voi am colaborat cu voi ,ne alegem directia si stresam lumea ,schimbam numele la trib in Stres:)) si ne distram.va astept pe trib cu un mesaj si pe tine Teague desi ai reusit sa te certi cu multi,important este ce reusim sa realizam!

Cine a simtit ca e o parte din echipa DEF cina sa simtit mandru ca suntem colegi ca putem comunica asa bine si ca am jucat impreuna un joc de placere, un mesaj in joc poate schimbam un telefon ,o adresa erau f multe pe forum ,dar din pacate au disparut.Nu trebuie sa reveniti la joc:)
 

DeletedUser5970

Toate cele bune, casa de piatra si distractie placuta pe 11 :)
 

DeletedUser12180

Ms fain

Multumesc de urare :confused:, vad ca stii si data casatoriei,desi ma indoiesc ca am scris in scrisoarea anterioara.Serviciile de informatii Master sunt dezvoltate rau:):)
 

DeletedUser8266

Un mic citat din ce ai scris ... cred ca la 11-le asta se referea :)))


Tinta. Refacerea prieteniilor de demult,un joc placut alaturi de unii cu care am jucat,si de ce nu prieteni noi.Poate ne vedem pe 11 noiembrie Timisoara:)

Acu nu ca servicile secrete din master nu ar functiona... :D
 

DeletedUser

Fugit ireparabile tempus. Ne vorbesti despre incredere, dar dupa ce ai fost lovit de cateva ori de fosti colegi, fara ca tu sa le faci nimic, ba mai mult, cand diplomatia nu le mai permitea sa te loveasca, au facut trib separat doar ca sa continue sa dea in tine, ce sa le faci, sa le intorci si obrazul celalalt? Poate asa trebuie....marite lider. Trebuie sa munceasca pentru a mai fi demni de incredere. Si ce ne-am face daca i-am aduce pe toti in acelasi trib? Ne-am lupta doar cu conturile inactivilor? Unde ar mai fi placerea? Jucam Triburile, nu Sim city. Iar faptul ca ai un dusman nu este o problema, dovada stau cei cu care ne bateam in urma cu un an si cu care acum colaboram f bine, din contra, ne face sa ne cunoastem si sa ne respectam. Iar sate nu vrea nimeni aiurea, toti suntem in criza de nobili, ci sate se doresc pentru imbinarea si zonelor si omogenizarea lor, un fel de rusificare aplicata pe triburile.
 

DeletedUser12180

Dreptatea e mereu pe mijloc stii asta,fiecare are dreptate in felul lui,dar la final de joc nu ramanem cu satele ci doar cu prietenii si sentimentul de echipa.Nu ii urasc ci doar le platesc odata si odata.Imi e greu sa ascult multe din cate s-au intamplat,caci ma doare.
 

DeletedUser37773

Bine ai revenit Vali:)
Eu atit pot sa spun...se pare ca aveai un secret al tau , de ai reusit sa ne tii pe toti in acelasi trib...desi evident au fost lucruri care ne-au despartit!
Dezamagirea e mare, cind se face cu complicitatea "prietenilor"...in rest fiecare isi alege drumul pe care vrea sa mearga, dar lucrurile facute cu buna stiinta , nu pot fi sterse cu buretele si cred ca nu ar fi corect...
S-au intimplat multe in timpul cit ai lipsit si poate ca e mai bine sa nu le aflii acum pe toate, dar sunt sigur ca deja iti dai seama cam ce s-a petrecut ......
Principala ta calitate , cred eu , e faptul ca : exact cum spunea Velni , vezi in spatele id-urilor si sti cum sa-i abordezi pe fiecare ..... indiferent de numarul satelor sau de pozitia in trib...:)

Important insa este un lucru, jocul este de strategie si presupune colaborare intre membrii cu implicare totala , in functie de posibilitatile fiecaruia...... dar nu poti sa mai construesti ceva cu cei care la prima adiere de vint si promisiuni de la "aliati", au plecat fara sa priveasca in urma ai au uitat de tot si toate, chiar blamind pe cei ramasi....
A fost si ceva bun in ce s-a intimplat, asa ne-am dat seama despre unii, in care se pare ...aveam prea multa incredere...:p
Oricum, gesturile pe care le facem ne urmaresc si asta e normal.....iar increderea se pierde usor si se recistiga foarte greu...

Timpul le rezolva pe toate Vali si sti asta, iar pasiunea ta pentru acest joc nu te-a lasat sa stai linistit , pina nu "rezolvi" ce crezi ca nu a fost bine...:)
Deci ne-am regrupat si am facut asta de nevoie , nu ca am fi vrut...dar, desi fortata , treaba asta a cernut si a cernut bine:)
Oricum ...eu ma bucur ca ai revenit si asta nu poate decit sa fie de bine si iti mai spun ceva...pe cei care ne-ai regasit aici o sa vezi ca suntem mai hotariti si mai experimentati decit atunci...iar asta iar nu poate fi decit de bine....:)

Culmea e ca suntem mai multi desi parem mai putini...nu e nimic ascuns sau complicat in ce scriu, doar ca am gasit un trib si colegi pe masura asteptarilor si impreuna o sa terminam lumea asta!!!:)
 

DeletedUser

bine ai revenit vali, si sper ca de aceasta data sa iti alegi mai bine "prietenii"
 

DeletedUser5970

Si eu ii multumesc lui Vali pentru ca prin gestul lui pe care acum il regreta, ne-a dat noua posibilitatea de a fi colegi cu tack35 si compania, toti oameni deosebiti, multumim!
 

DeletedUser12180

Multam de primire

Multumesc de primire si sper sa imi gasesc si eu un locsor de unde sa dau atacuri si cativa dintre vechii colegi ca sa simt si putina placere in joc.Eu am considerat triburile ,o mica evadare,o sansa de socializare, cand nu ai f mult timp la dispozitie si de asemena o sansa de a avea prieteni noi,chiar daca ii vezi poate dupa un an de joc.Pana acum cred ca m-am intalnit personal cu peste 15 persoane de pe serverul asta,desi ultima persoana mi-a pus capac:) ,ma scos definitiv din joc.Si acum imi amintesc un sat de barbari pierdut:mad: in in favoarea lui Gugu Mugu in dimineata cand a trebuit sa plec la aeroport.Cand m-am intors a trebuit sa aleg intre trib si timp pentru viata reala.:rolleyes: caci altfel ajungem asa:

http://www.youtube.com/watch?v=eM2rFZGujhk&feature=related
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser4219

Bine "ati" revenit Teague....sunteti toti 40,sau ai pierdut vreun sitter?...:p
 

DeletedUser4219

Si cand te gandesti ca puteai sa-ti faci propriul trib...:)

Te-a intrecut geani si cu marius acuma...Hai,livreaza-mi o painica si 2 pistoale,asa de dragul vremurilor trecute..:)
 

DeletedUser26751

Si cand te gandesti ca puteai sa-ti faci propriul trib...:)

Te-a intrecut geani si cu marius acuma...Hai,livreaza-mi o painica si 2 pistoale,asa de dragul vremurilor trecute..:)

te-am facut si presedinte de partid :D .

Nu stiu cine e geani & marius... dar am si trib , dar cu alt scop :)
 
Sus