Scuze tardive

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Nesimtiti

:mad::mad::mad:Desii cred ca voi primi primul ban pe forum totusi am sa spun ce am de zis:
sunteti niste nesimti toti cei care transformati toate topicurile intr-un loc de cearta/vendeta personala! Ar trebui ca voi sa fiti cei care sa va cereti scuze fata de toti cei care posteaza la subiect!
Asta am avut de spus si asta spun!O zi buna in continuare si sper sa va vina mintea la cap si sa nu mai postati aiurea!
:mad::mad::mad:
 

DeletedUser

Topicul acesta are o anumita tematica. Daca nu doriti sa o urmati, atunci acesta nu isi mai are rostul.

Va rog sa reveniti la subiect.
 

DeletedUser

Pe mine personal ma surprinde gestul tau, sa fiu sincer un jucator care pierdea mai multe nopti si zile in joc ca si mine mi s-a parut pana nu demult Noisette, eu pot spune ca datorita multor actiuni ale acestui jucator am avut de suferit/ pierdut.

Parerea mea este ca acest "microb" triburile nu va dispare din sangele lui Noisette este doar o chestiune de timp, pun pariu ca va reveni in joc, problema este va juca cu acelasi cont sau altele ca pana la urma cunostintele despre joc nu ti le ia nimeni.

Pentru Tolanu: un lider de trib trebuie sa stie a gestiona si bune si rele, sa impace si capra si varza, sa stie cand sacrificand un pion castiga o regina sau de mai bine ramai intelept decat raspunzand la provocari...

Pentru micuta sirena: lucrurile personale si antipatiile mai ales se discuta face to face sau altfel da nu chemi televiziunea si ii dai in cap in direct si apoi pledezi nevinovat, toti gresim, intai sa ne dam seama de ale noastre si apoi acuzam pe alti...

Noisette/ rumi...etc...multe impliniri in viata reala.
 

DeletedUser

am stat destul de mult pe ganduri daca sa ii raspund acestui individ sau sa tac .....
incep prin a-mi cere scuze tuturor playerilor de aici ( cu exceptia individului impricinuit)
nu vreau sa scriu romane ( asta este apanajul individului mentionat ... macar sa inteleaga ca ar trebuii totusi sa mai puna ceva cratime, ceva virgule , etc ... dar asta la nivelul de inteligenta atins de acesta se poate neglija )
eu aici am dorit sa va arat in ce mare masura parsivitatea si dorinta de marire a unui individ se poate transforma peste noapte in ura asupra unui om ce vrea numai sa ii arate unde greseste
1. in momentul in care il faci pe un jucator in toate felurile( in speta pe kulika) il poti saruta dupa 2 luni ..... labilitatea iti apartine monser....
2. in momentul in care o faci pe selena in toate felurile pe forumul nostru ( nu ca nu ar fi adevarat...... ambii sunteti avizi de putere) , ba chiar pui si discutiile tale private cu aceasta pe forum ...iar in nicio saptamana va dati mana in modul cel mai penibil , cum se numeste acest lucru ... demnitate ??? onoare ??? .......... poate ca in mintea ta inchistrata de anumite sechele ale trecutului se poate numi si asa
3. in momentul in care ii alungi pe toti prietenii lui bms din joc , cum se poate numi asta ?
" o buna solutie pentru trib" sau O BUNA SOLUTIE PENTRU SETEA TA DE PUTERE ?
4. vad ca ti mortis la chestia aia cu teknik .... da, mie nu imi convine niciodata sa dau intr-un om care este la pamant , tradat de cei din jur ...... asa era teknik atunci cand tu prin mareata ta putere ai dat ordinul de a fi atacat ....... scopul acestui joc este socializarea ilustre domn necunoscut ...... iar aici ai avut singura ta fraza adevarata din tot discursul tau de 2 lei ( a se retine 2 lei vechi (sic)) .. m-am injurat ca la usa cortului cu teknik , dar apoi am devenit prieteni .......... ESTE ASA O MARE GREUTATE PENTRU NEURONUL TAU SA INTELEAGA CA IN LUME MAI EXISTA SI PRIETENI ???? IN MOD CERT , ASA ESTE .......ASTA ESTE SCOPUL JOCULUI TOLANE , SOCIALIZAREA !!!!
5. diplomele mele sunt ale mele , betiile mele sunt ale mele dar stii tu care este diferenta ........ EU DIN BETIE MA TREZESC , STIMATE DOMN ...... TU DIN STAREA TA , MAI GREU , POATE IN ALTA VIATA !!!
6. nu te mai obosi cu chestii marunte pe forum , oricum satele mele de pe l 3 nu mai prezinta niciun interes pentru mine .......... defapt , de la groaznica ta chestie pe care ai facut-o cu acest kulika , chiar nu ma mai intereseaza lumea 3 ........
7 SPER CA ACEASTA SA FIE ULTIMA DISCUTIE PE CARE EU SI ACEASTA CREATURA AM AVUT-O ... IMI CER SCUZE IN MOD PUBLIC TUTUROR CITITORILOR ACESTUI FORUM , PRECUM SI CELOR PE CARE DE-A LUNGUL TIMPULUI I-AM JIGNIT INTR-UN FEL SAU ALTUL ....... BINEINTELES , CU EXCEPTIA CREATURII DE MAI SUS !!!
 

DeletedUser

Mi-am cerut scuze de la initiatoarea topicului si o sa o mai fac odata.

Nu caut o motivatie pt raspunsul meu, dar sa nu uitam ca era deja a patra postare, pe extern, a micutei sirene, in care ma ataca voalat, fara sa aiba bunul simt de a nominaliza persoanele implicate si de a spune la modul concret acuzele pe care mi le aduce.
Unele problemele au fost discutate pe privat iar altele explicatii au fost postate pe forumul TDK, totusi el a gasit de cuviinta sa iasa la rampa, pe extern.
Motivul pt care o face s-ar putea sa fie unul ascuns si cred ca timpul va demonstra asta.
Cred ca e normal sa am si eu dreptul la replica, dupa atatea acuze.

Pentru ALIAT: Sti cel putin la fel de bine ca si mine cat e de greu uneori sa impaci si capra si varza. Sti bine cat de multa iscusinta si munca de lamurire trebuie dusa pt a nu imparti un trib in tabere si pt a-ti tine jucatorii uniti.
E destul de greu uneori sa faci diferenta intre regina si pion, mai ales in lumea virtuala. Exista insa piese care sunt simplu de identificat in oricare dintre lumi, acestea sunt cele mai periculoase, iti asumi un risc coborand la nivelul lor dar...asta nu inseamna ca acesti purtatori de camasi cu maneci lungi, legate la spate, au dreptul sa faca orice fara ca cineva sa le spuna STOP.

Imi cer din nou scuze lui Rucsandra cat si voua celor care ati intrat pentru a citi o tema si ati dat peste o disputa care nu are legatura cu acest topic.

Din pacate acest joc in loc sa ne socializeze, a reusit sa duca ura, incrancenare, sa invatam sa "injuram frumos".
Acest joc ar fi trebuit sa se desfasoare pe harta, nu pe forumurile externe, messenger, telefoane sau intalniri particulare intre jucatori, admini si admini-jucatori.
Cel putin asa am crezut cand am inceput acest joc, dar se pare ca soarta lui se hotaraste cu totul altundeva de cat ar trebui.
Pentru asta suntem cu totii vinovati, mai mult sau mai putin, si nu avem cui sa cerem scuze pt greselile noastre decat famililor, prietenilor si tuturor celor care nu s-au putut bucura de prezenta noastra din cauza acestui joc.

Va doresc multa sanatate si promit ca nu o sa mai postez nimic ce nu are legatura cu tema pt care a fost deschisa o discutie.
Voi raspunde acuzelor facute concret, in rest voi considera ca e doar apa de ploaie.

PS: din cate vad tu ai o problema cu kulika si selena...
Care e diferenta intre ce ai facut tu cu teknik si ce am facut eu cu kulika sau selena ?
S-avem pardon, niciodata nu am folosit cuvintele folosite de tine...
Vorbeai de socializare si prietenie... Tu ai dreptul sa injuri si apoi sa devi prieten, eu nu am? Se pare ca milioanele tale de neuroni, plimbati prin facultati, nu au sesizat asemanarea.
Ce ai facut tu cu teknik am facut si eu (in mai mica masura) cu kulika sau selena, singura diferenta e ca tu injurai si lingeai in acelasi timp...
Nu cred ca nu mai e nimic de adaugat sau demonstrat, nu sti sa folosesti aceleasi unitati de masura.
As vrea doar sa stiu care sunt prieteni lui BMS alungati de mine din trib.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser1630

baaa...puteti sa va certati si pe pm.Sincer nu ma intereseaza problemele voastre
 

DeletedUser

Bai fratilor, altceva mai bun nu aveti de facut. Si-a facut si omu' un loc de spovedanie in care isi cere iertare pentru cele facute si cele nefacute si veniti voi sa va certati ca chiorii. Cataline, indiferent daca ai dreptate sau nu, pe langa faptul ca rufele nu se spala in public, ai depasit demult limita bunului simt. Incercati sa rezolvati pe privat divergentele. Marcel, te rog sa nu mai dai replica in eventualitatea unui nou raspuns. Cine te cunoaste, nu are nevoie de explicatiile tale pentru a sti ce om esti. In rest,..... toate cele bune pentru rucsandra.
 

DeletedUser

oare voi a-ti citit ce a spus noisette?postarea voastra e in extensso....chiar credeti ca e ok sa va spalati rufele in public?eu cred ca nu ca de altfel multi cititori ai acestui forum.in orice comunitate exista disfunctionalitati si inadvertente,dar astea ar trebui discutate daca nu face to face ca e virtual macar prin pm.nu putem fi indragiti de fiecare,dar e o limita sa nu intram in spatiul intim al celuilalt.respectul ar trebui sa fie conditia de baza in cadrul oricarei relatii si conversatii.si eu am avut aprigi aprinse cu diferite persoane,dupa care am devenit foarte buni prieteni.e normal asta.un dusman care ti-a devenit prieten e intotdeauna un aliat de nadejde,ceva s-a schimbat profund in relatia ta cu el.pasiunile duse la extrem sunt ca si in viata reala provocatoare de neajunsuri daca nu de mai mult. in rest toate cele bune atat in joc cat si in real life rucsi:eek::eek:
 

DeletedUser

din nefericire

din nefericire nimeni nu ne testeaza la inceputul acestui joc
din nefericire stam lungi perioade din timpul care ar trebui sa il dedicam familiei,care ar trebui sa il dedicam educatiei noastre chiar daca avem 10 sau 60 de ani.
gestul rucsandrei e nobil...am ravnit la sufletul ei,ca sa ajung sa ma multumesc doar cu o simpla intalnire.
Tolanu a fost pentru mine un om,un prieten de 2 ore,un element de echilibru al acelui trib unde noissete s-a simtit minunat,unde noi inca ne simtim minunat.
din pacate in acest joc au loc si fel si fel de directori de ziare si publicatii care la 16 ani au o vasta experienta publicistica,care cere sfaturi pe forum pentru problemele personale,care are un limbaj duplicitar si obscent....
m-am certat cu admini(chiar facusem o pasiune pentru ei),am fost in n triburi,dar pana aici nu am gasit atata parsivitate ca la mica sirena...cine m-a atacat cand eram in Die,cerandu-si iertare a doua zi ca a fost beat si nu stie ce face...
dragul meu iti recomand sincer sa deschizi ochii cand vorbesti si sa iti minti propia imagine din oglinda....
aceia e adevarata ta fata si nu miciunile pe care le-ai debitata pe forumul TDK.
 

DeletedUser

Mi-am pus cenusa-n cap, si acolo o las, in rest, va rog inchideti tema, deviatiile sunt puternice.
Va multumesc pentru vorbele frumoase pe care mi le-ati scris.
tolanu, respect pentru totdeauna!
kulika, nu mai ravni la suflete, mai bine asteapta o delegatie, poate ajung si prin zona ta si ne vedem la o cafea. eu te-am iertat, sper sa o faci si tu :)
 

DeletedUser1685

Buna seara,

In primul rand, bravo noisette, pentru curaj si pentru modul ales de a te despartii de lumea 3. Cum ne spuneau parintii cand eram mici, fapta recunoscuta este pe jumatate iertata. Toate cele bune in real life, impliniri, multe reusite si tot ce-ti doresti sa si ai.

In alta ordine de idei, cu scuzele de rigoare vis a vis de noistte, o sa-mi iau libertatea de a posta 2 cuvinte ca un mic comentariu la tot ce s-a spus.

As ruga persoanele care nu ma cunosc, cele care nu au schimbat in viata lor 2 vorbe cu mine sa se abtina in a ma aduce in discutiile lor si sa-si vada fiecare de treaba lui. Nu ma intereseaza prea tare parerea "necunoscutilor" despre mine si se mai distruge si tastatura aiurea. Cat priveste relatiile intre Die si TDK erau si au redevenit firesti, cui nu-i convine asta-i viata.

Nu ma intereseaza rachiuna in jocul asta, cine are asa ceva, cine nu mai poate fierbe cand vede un id din joc, are o problema :) . Este un joc in care trebuie sa ne simtim bine si eu intentionez sa fac lucrul acesta.

In rest, toate cele bune pentru toata lumea si cel mai bun sa castige acolo unde conteaza, pe harta.

Si o sa inchei parafrazand o domnisoara, Succese!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus