Se dizolva Nofa?

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

na c-am citit si eu cate putin pe aici....se dizolva nofa?la ce va asteptati?in toate triburile se fac schimbari odata cu trecerea timpului.ce,stf mai exista?nu...e ti-bw , dupa cateva fuziuni,si multe schimbari de conturi,inobilari interne.singurul care,poate,a ramas cam la fel pare burn,desi si la ei probabil au venit alti jucatori,odata cu timpul.

nofa a fost infiintat de iurka,andrei si vali.aceasta este si ordinea in care s-au lasat...si odata cu ei si multi jucatori care au venit in proiect datorita fiecaruia...practic,dupa ce vali si cu mine ne-am lasat(eu am mai stat putin,nu stiu de ce),in trib nu mai erau decat maxim 5 din vechea brigada...o veche brigada care se cunostea...cei noi..de unde.era normal sa pice odata si-odata...ba chiar a rezistat enorm de mult.felicitari lor.

pe aceasta cale le multumesc celor din tits pt ceea ce am trait alaturi de ei:D
Ai învins în 07.08.2010, ca apărător, cele mai multe trupe de pe lumea aceasta (624.724 de trupe)!
 

DeletedUser

NOFA daca ramanea in formatul care era atunci cand s-a facut fuziunea dintre army. si NOFA sunt mai mult decat sigur ca nu aveam mari probleme in a controla situatia pe harta.Din pacate insa au fost foarte multi jucatori din fostul NOFA si din army care s-au lasat,gen helldrake,erwinromel,dilita,vrmx si pot enumera si altii insa nu are rost.
S-a ajuns ca in nofa sa joace 7-8 jucatori,jucatori care aveau fiecare cate 4-5 sitteri...nu am avut ce jucatori sa aducem pe conturile ce erau pe sitter si astfel stateam si le tineam si pe alea si pe ale noastre.

Eu intr-un final vazand indiferenta a foarte multi jucatori care erau in NOFA si faptul ca eram doar cativa jucatori care ne chinuiam am hotarat sa ma las si am dat contul in sitter la isabel0.Ea apoi a tinut tribul mai mult de una singura impreuna cu pinkmidget pana cand a obosit si ea si a hotarat sa dea stergere cont.
Plus ca au fost certuri intre jucatori,gen anglesey si kitamura care se certau de la un sat,se injurau unul pe altul,si la nivelul asta se te injuri cu un coleg pentru un sat e chiar penibil,dar in fine...nu prea mai conteaza.

Tin sa felicit adversarii care i-am avut,RTK,Legion si BURN (cei din urma sunt cei care eu insa nu am apucat sa ma lupt contra lor)pentru prestatia lor pe harta.
De asemenea doresc sa multumesc aliatilor care s-au dovedit a fi aliati de nadejde,cum ar fi Rebel si cei din KEGEL.

In rest doresc mult succes triburilor de pe harta,in special celor din KEGEL,Rebel si fostilor jucatori NOFA care au fost loiali tribului pana in ultimul moment, si un joc cat mai placut.


P.S.-nu voi raspunde la alte posturi care o sa urmeze dupa al meu,pentru mine lumea 20 este un capitol incheiat.

O zi buna.

La prima vedere as fi crezut ca esti naiv si nu cunosti situatia datorita lipsei tale din joc, dar cand vad cifrele vad exagerari. (7-8 jucatori)*(4-5 sitter)=24-40 de conturi in aer. In traducere libera ar fi aproape 1/2 de trib :eek: O alta exagerare e afirmatia ca s-au folosit injuraturi intre mine si Kitamura.
Referitor la cearta mea, nu a fost din cauza unui sat.Ci din cauza faptului ca a-ti promovat in conducerea tribului un jucator care isi permite sa faca abuz de functie. Dupa care cel abuzat...trebuie sa-si ceara scuze :D Era vorba de PRINCIPII
S-a intamplat ca la un moment dat sa-mi vina randul sa ma intersectez cu respectivul...dar in loc de scuze am preferat sa risc totul fiindca mi se puneau si alte acuzatii gratuite in spate.
Ulterior mi-am dat seama,Kitamura a avut binecuvantarea Isabelei si al sotului ei Pinkmidget. Problema era ca nu puteau sa-l pedepseasca pe kitamura, dupa ce il aprobasera in hotararea lui.
Ulterior s-a vazut ca de cate ori tasta impotriva lui anglesey, Nofa pierdea sate sau jucatori.
Ei au fost avertizati de cineva, ca Nofa nu va mai exista intr-o luna, de cand am iesit din trib.
Dar isabel si sotul erau imbatati de reusitele impotriva Legion.Au raspuns ca ei impreuna cu grupul de pe L7 vor triumfa.
La 2 saptamani de la conflict, sotii si-au dat stergere cont.Era normal s-o faci dupa ce ai facut praf un trib(prin facut praf nu inteleg fuzionare, sau skimbare de nume), care a fost rang 1 la un moment dat !!!
P.S.-decat sa deformezi adevarul...mai bine nu mai raspunde !
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

daca nu ai oameni pe conturi e foarte greu sa te misti pe harta intr-o directie buna...putem discuta foarte mult cum au ajuns ei locul 1 pe L7, dar nu asta conteaza, conteaza ca ei nu au stiut sa faca diferenta dintre lumi, ca aici nu e L7 unde iti poti permite aroganta sa nu ai oameni pe conturi, ca aici nu trebuie sa ti cont de prieteniile de pe alte lumi pentru ca nu poti cantarii bine deciziile, probabil cum s-a facut in cazul kitamura-anglesey... pe L7 se mai putea sa faci discriminari ca acolo la un trib de 200 de membrii te poti lipsii de un jucator, aici pe L20 orice jucator putea fi decisiv ...;)
 

DeletedUser20252

Angelesey,eu pe tine te-am apreciat intotdeauna ca jucator,insa nu vorbi daca nu stii.
Stiu foarte bine situatia NOFA,stiu foarte bine in ce postura eram noi ca trib.

Adevarul e ca NOFA nu s-a putut compara niciodata cu tribul de pe l7,acolo jucatorii la un momentdat au fost foarte uniti,ma refer la l7,in timp ce pe 20 de la inceput s-a jucat pe bisericute si fiecare facea ce ii taia capul.
Si daca e sa vorbim despre unele chestii mai aduti si tu aminte ca iti spuneam sa ataci organizat si citeai mesajul dupa cateva zile,insa nu ti-am reprosat niciodata nimic si nu poti contesta asta.Am apreciat ce ai facut pentru NOFA,insa chiar nu ai facut mai multe decat isabel0 de exemplu.Nu cred ca tu iti pierdeai noptile pe conturi in sitter atacate.

Pe mine ma poti critica,dar isabel0 chiar nu merita criticata pentru ca dintre toti cred ca ea si-a petrecut cel mai mult timp pe joc si a pus cel mai mult suflet pana cand si-a dat seama ca e in zadar.

Ar trebui sa taci avand in vedere ca din toate atacurile organizate care le-a avut NOFA pe Legion si RTK tu ai participat doar la unu sau maxim doua :)
Fii baiat cuminte si stai in banca ta,nu te mai lua dupa altii.


Cat despre ce zici tu acolo daymo,a spus cineva ca vrea sa inchida lumea asta?Am spus noi ca vrem sa ajungem pe primul loc?Eu nu cred ca am afirmat niciodata asta si nici cei din trib nu cred ca au facut asta.Am jucat,ne-am distrat cat de cat si cand s-a vazut ca nu s-a mai putut nu s-a mai insistat.Nu a spus nimeni ca vrem sa ajungem ce am fost pe lumea 7,asta interpretati voi singuri,ori din frustrare sau alte motive pe care eu nu le stiu.

Spor la joc in continuare.
 

DeletedUser

M-am obisnuit cu speak-ul tau. Incepi amabil, apoi deformezi adevarul in favoarea ta.
Mai intai ma apreciezi apoi ma faci praf :D Dar uiti ca in fiecare zi se indeparta granita prin recrutari.O intrebam pe Isabel, ea spunea ca tu le faci.In loc sa intarim tribul prin lupte, faceam recrutari fara numar.
Pana sa incepi politica de recrutari aveam in permanenta granita aproape, apoi pana sa-mi ajunga atacurile pe adversari ma trezeam ca sunt in trib cu mine.Mai tii minte pe Ben21, colegul tau de pe L7 si L20? Cine ti l-a rupt? Parca anglesey si tu erai sitter.Dandrakul a iesit de frica din tribul tau(army), fiindca era prea aproape de mine.
Lasa-mi granita aproape, sa ajung cu nobili si...joc.
Daca-ti reprosez ca ai luat tribul in primire de rang 1 si s-a destramat,zici ca ai lipsit.
Sunt" baiat cuminte" pana ma calci pe bataturi, basca nu ma iau dupa altii.Eu am vorbit numai despre ce mi s-a intamplat.Cel care i-a spus Isabel-ei ca se va destrama Nofa intr-o conferinta, e colegul meu de munca.
Despre Isabel: si eu am apreciat munca ei si, sincer am ramas interzis de cum s-a purtat in timpul conflictului.Parca era alta persoana.Ii raspundeam la acuzatii si venea cu altele, parca tot ca sa ma faca sa ma simt prost.
N-am inteles ambitia ei, dar am vazut rezultatele ei.
P.S.-ai inceput sa vorbesti ca sotul ei, un tip coleric si imatur.
P.S.2-daca ramaneam in Nofa si ma asculta cineva, era mai mare si mai puternica.Dar nu mi s-a dat nici o sansa.
 

DeletedUser

numai oameni de cuvant in nofa ... portile cica nu va mai comenta deloc .. dar nu e prima oara cand isi incalca promisiunea

auzi la ei nu au vrut niciodata sa fie ca pe l7 .. da de ce ati intrat aici? sa pierdeti imediat? oricine isi doreste sa castige un joc asta e clar .. eu am vazut neputinta ... am vazut exact valoarea voastra ... incep sa imi dau seama ca marionetele alea de la voi din trib pe l7 v-au adus sus ca voi astia mai marii sunteti praf .. si nu poti spune ca vorbesc in necunostinta de cauza .. incepi ca alt mare jucator care a stat toata ziua sa citeasca rapoarte da nu a scos o trupa de atac din sat .. nonvalorile au locul lor .. la marginea hartii .. papa
 

DeletedUser

Situatia se poate vedea din afara in felul urmator :
Un trib era pe val si era pe punctul de a castiga un nou razboi.
Un jucator s-a certat cu conducerea tribului si a dat iesirea din trib.
Timp de 2 saptamani l-a atacat aproape tot tribul pe acest jucator.
Dupa acest timp, tribul impreuna cu academia a sucombat.
 
Ultima editare de un moderator:

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
numai oameni de cuvant in nofa ... portile cica nu va mai comenta deloc .. dar nu e prima oara cand isi incalca promisiunea

Nu stii ca poarta e mereu tare in clanta si trebuie sa comenteze :D :)

Oricum si-a dat si el seama de unele chestii legate de preamaritii lui colegi , altfel nu renunta la joc .
 

DeletedUser

da .. totusi ma mira faptul ca a acuzat ca s-au injurat 2 jucatori ... nu de alta dar el e as la capitolul asta
 

DeletedUser

da ma da tu daca e ai un motiv intemeiat .. el saracu .. atat il duce capu
 

DeletedUser

Nofa e ca si dizolvata. Nu au postat nici cei care au ridicat tribul nici cei care l-au pulverizat.
Consider ca tema poate fi inchisa.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus