Se respecta diplomatia pe L18?

Se respecta diplomatia pe L18?


  • Total votanți
    23
  • Sondaj închis .

DeletedUser

In fiecare saptamana va fi un poll pe o anumita tema. Acesta va dura o saptamana, apoi va fi inchis si mutat la arhiva. Va fi deschis alt topic cu un alt poll tot pentru o saptamana si asa mai departe.

Intrebarea saptamanii: Se respecta diplomatia pe L18 ?

Ps: cand intreb despre diplomatie daca se respecta, ma gandesc de exemplu la anuntarea incetarii unui PNA, unei aliante, lasarea unui timp pana se trec triburile la inamici, respectarea tratatelor diplomatice intre diverse triburi, lucruri de acest tip.

V-as ruga sa va motivati alegerea facuta cu exemple. :)
 

DeletedUser

Exemplul cel mai elocvent de trib de pe 18 care NU anunta incetarea unui PNA/aliante,NU lasa un timp pana trece un fost trib aliat la inamici(de fapt,ei trec un trib dusman la inamici la 2 saptamani dupa ce incep sa lanseze atacuri asupra tribului respectiv),NU respecta tratatele diplomatice,si asa mai departe este tribul Royal.
Despre celelalte triburi nu am nimic de zis.S-au purtat aproape ireprosabil,cel putin in relatiile diplomatice avute cu No1.Cu cei din SN ne-am mai ciondanit,dar in mare am avut o relatie diplomatica corecta cu ei.
 

DeletedUser34375

acum se respecta :)
cu patriot era mai greu ca avea el ceva impotriva sas-ului de-l facea sa nu mai gandeasca la adevarata lui valoare :)

diplomatia se respecta in limita unei granite acceptabile :D
 

DeletedUser

"diplomatia se respecta in limita unei granite acceptabile"

E cea mai cretinoida fraza, rar intalnesti atata prostie! :D :D :D Ori se respecta diplomatia, ori nu se mai respecta? Cum adica in "limita unei granite acceptabile"? :D :D :D

Taci, pandare, numai prostii debitezi. :) Reciteste intrebarea dar si explicatia lui plesuv28 sa intelegi si tu despre ce este vorba. :D
 

DeletedUser34375

pai acum realizez de ce tu preferai sa mai faci o academie decat sa deschizi un alt razboi.
raspunsul meu ramane acelasi dar nu este adresat celor ce nu au habar de granita si de razboaie :)
fugi ca te cauta ala micu :D
 

DeletedUser

Tu nu realizezi nimic, gigi 4 conturi, tu distrugi. Asta este diferenta dintre noi. Una din ele, ma rog, sunt mai multe. :D

Intrebarea lui plesuv a fost destul de clara, chiar a si dat detalii intr-o nota, sa inteleaga tot .... romanul. Insa tu, nu ai cum sa pricepi ceva, tu vii cu fraze imposibile gen: pisica e alba cand e neagra dar poate fi si verde cand e albastra. :D
Ma rog, nu vreau sa-ti cer imposibilul, sa fii pandar trebuie sa indeplinesti doar trei conditii:
1. sa ai buzunarele largi sa poti depozita cat mai multa samanta
2. sa stii sa tii bulanul si cu dreapta, nu numai cu stanga ;)
3. sa ai capul tuguiat sa nu-ti cada cascheta din cap. :D :D :D

Nu, asa ceva nu se va intampla niciodata. Este foarte greu. Am votat partial, insa trebuia NU. Diplomatia pe L4 s-a bulibasit din nou tocmai datorita unor astfel de aspecte.
Intotdeauna se vor gasi unii mai smecheri, mai hoti, mai lipsiti de caracter gen grasu, prisson sau borzesti. Or mai fi si altii, in mod sigur, insa eu doar pe acestia ii cunosc. Sa respecti o intelegere tine de caracter, nu de "limita unei granite acceptabile". Asta-i scuza astora de mai sus. Nu v-am zis? Ei se cred smecheri, insa daca ii scuturi nitel nu ramane nimic din ei. Sunt varza!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser34375

pai tu votezi asa... sa te afli in treaba. parerea ta nu conteaza ca tu nu existi in lumea asta. iar in L4 diplomatia nu o intelegi tu dar iti pot explica in privat ce este acolo :)
sanatate iti doresc :D
 

DeletedUser

Am jucat si stiu ce a fost, din acest motiv am si dat exemple. Ce s-a intamplat dupa plecarea mea (am vazut acuzatii dinspre NO1 inspre Royal) nu comentez, nu stiu ce s-a intamplat. Eu nu vorbesc despre ce nu cunosc asa cum faceti voi, numai si numai sa va sustineti.
Cat despre L4, stai linistit, tu nu stii sa conduci o tricicleta si vrei sa dai detalii despre diplomatia unei lumi. Ce destept te consideri! Ma faci sa rad. :D :D :D
 

DeletedUser

Ce, ati intrat in vacanta? Pai ori sunteti golani ori nu mai sunteti? :)
 

DeletedUser34375

lasa-l tati ca-i plesneste o vena la gat :)))
e om batran si... :D
 

DeletedUser

Taticul tau, care, in paranteza fie spus, regreta ca a adus pe lume un specimen ca tine, daca e om batran inseamna ca ii plesneste o vena la gat? Doar atat te duce mintea, pandare?
Bine, pretentii prea mari nu aveam de la tine, m-am convins de mult ca esti limitat. In afara de niste replici "fara sare si piper", in rest nu exprimi nimic. Sincer, mi-e mila de tine cand vad cum te scremi sa fii si tu bagat in seama. Incearca s-o faci intr-o emisiune tembela, ceva gen Cocalar pandar cauta pipita, cu moaca ta de copil imbatranit prematur sigur o sa ai succes, nimfomane sunt o gramada. :D :D :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser34375

ce ti-am spus :)))
doar sa-l bag in seama si incepe sa respire greu (exact ca in reclama cu ala micu). om batran fara minte (cred ca si fara familie) ce sta toata ziua si toata noaptea sa dea raspunsuri unui copil... ce pretentii sa ai de la un nene care are copilul cat noi de mare dar sta toata viata lui pe un joc? iti dai seama ca exista posibilitatea sa fie prins in lumea lui virtuala fara posibilitati de scapare.... ce pretentii sa aia de la unul care se crede cel mai destept? imi pare rau ca nu-si poate petrece mai mult timp alaturi de copilul lui dar... eu nu-l pot (si nici nu vreau) sa-l educ. nici nu cred ca mai am ce educa daca pana la varsta asta el nu a inteles ca non-stop netul dauneaza. zicea odata intr-un mesaj pe forum ca el da exemple copilului de viata... eu zic ca-l invata doar sa scrie pe forum :))
asa ca... de azi nu-i mai raspund la sms :D sa incerce sa-si sune tatal dincolo de hotar (el sigur o sa reuseasca).
adio patriotule :p
 

DeletedUser

Crezi prost, asa cum si gandesti extraordinar de prost. :D Rar mi-a fost dat sa intalnesc specimen ca tine, si pandar, si fudul, si ..... . :D
N-ar trebui sa-ti dau tie explicatii, prea multe oricum n-o sa-ti dau, insa, pentru cultura ta generala (aia pe care n-o ai si nici in formare nu este), afla ca programul meu e la turnus. Acesta este motivul pentru care uneori intru pe joc/forum la ore tarzii din noapte.

Cat despre "da exemple copilului de viata", ce pot sa spun? De fapt, ce pot sa-i cer unui pandar? Sa repete clasele primare? E prea tarziu pentru asa ceva. Si-asa, putinii neuroni ce-i are si-au scrantit picioarele alergand bezmetici prin tartacuta lui in incercarea disperata de a scoate o propozitie cat de cat normala dar si corecta. :D
"Copile" (auzi la el, are peste 25 de ani si se considera copil), asta o stiam deja, in postul anterior am si spus ce esti, copil imbatranit prematur. :D :D :D

sa incerce sa-si sune tatal dincolo de hotar (el sigur o sa reuseasca).
Esti o caricatura de om, tu n-ai credinta, n-ai tata, n-ai mama. Cum s-a vazut si-n alte posturi, razi ca ala in targ de durerea cuiva. Eu nu-ti doresc sa ai parte de asa ceva, un parinte este de neinlocuit. Oricum, Dumnezeu (Cel pe care il hulesti tu) o sa-ti dea dupa inima ta.

Si inca ceva si te las, oricum e prea multa informatie si-ti mor neuronii de oboseala. :D
Ce zice el pe la inceputul mesajului: om batran fara minte (cred ca si fara familie)
.... si putin mai jos, dornic sa se contrazica singur, ca stiu eu cine : un nene care are copilul cat noi de mare. :D :D :D
Bai, mucea, asculta comanda la mine: esti vraiste! E vai si-amar de steaua ta! :D

PS. Am spus-o si o repet, eu nu ma dau destept, pandare, insa stiu sa scriu si sa vorbesc romaneste si-mi place enorm cand vad cum demonstrati singuri cata prostie si incultura zace in capsorul vostru. :D :D :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Incetati cu aluziile la viata personala. Voi trece la sanctiuni!
 
Sus