Secrete

  • Autor subiect DeletedUser5970
  • Data de început

flik

member
Scor reacție
0
secret

o idee geniala din partea adminilor.
pui NIMIC in joc si produci agitatie maxima.


pacat ca nu au si idei tampite gen TABERE
 

DeletedUser30118

Daca mai puneau si tabere si biserici, imi blocam singur contul:))
 

DeletedUser

Toata treaba este ca nu se va incheia atat de repede L27 ...chiar daca un trib reuseste sa stranga in mod record toate categoriile de secrete....din cate stiu acel trib trebuie sa le detina pentru ceva timp si daca nu ma insel ,era vorba de cateva luni bune.....
In concluzie nu va faceti calcule cu inchiderea limii,iar cei care aveti sansa sa luat acel secret faceti-o cat mai repede....alta sansa nu va mai exista ,pentru ca presubul ca un sat cu secret mereu va fi blindat de tribul propriu...


Spor la joc!
 

DeletedUser30118

Cea mai mare prostie este sa te arunci cu capul inainte dupa secrete...

Nu o sa le puna ei la indemana oricui, un trib ca sa le detina pe cele 12 unice, o sa vedeti ca va trebui sa detina peste 1/2 din harta pentru ca in momentul in care vor strange aproape toate secretele, or sa le lipseasca 1-2 care sunt in partea opusa a hartii si va trebui sa ajunga dupa ele:)

Asa ca...secretele vor avea valoare, numai atunci cand se gandeste vreun trib ca e momentul sa inchida lumea, pana atunci, tot inamicii sunt prioritate...:p
Pana atunci, astea sunt orgolii si nu ajuta cu nimic, sunt niste semne pe harta;)
 

DeletedUser

sau... recruteaza acei 2 jucatori cand are nevoie de ele si am terminat balciul...
 

DeletedUser38225

Eu zic ca jubilam degeaba, triburile ca joc e intr-un delcin total, iar "secrtele" , setarile L28 (unde folosesti PP peste tot ) si toate chestiile "noi", de acum sunt doar incercari inutile de a tine oameni pe acest joc si de a-si mentine profitul, incercari care au exact efectul invers dorit, oameni pleaca si se lasa de joc..
Ramane de vazut ce o mai fii, insa nu va ganditi ca secretele vor inchide lumea in timp record :)
 

DeletedUser30118

Eu zic ca jubilam degeaba, triburile ca joc e intr-un delcin total, iar "secrtele" , setarile L28 (unde folosesti PP peste tot ) si toate chestiile "noi", de acum sunt doar incercari inutile de a tine oameni pe acest joc si de a-si mentine profitul, incercari care au exact efectul invers dorit, oameni pleaca si se lasa de joc..
Ramane de vazut ce o mai fii, insa nu va ganditi ca secretele vor inchide lumea in timp record :)

De unde...secretele sunt facute sa lungeasca timpul de joc si implicit prifitul din PP:))
Nici pe L27 nu este deloc okey, insa ce sa facem...ma enerveaza la culme PP pentru injumatatirea timpului de constructie...
De acum inainte banii conteaza si cred ca va fi ultima lume pe care o sa joc pt ca nu am de gand sa mai bag si o gramada de bani in joc pe langa timpul pe care deja il investesc peste masura...

Cel mai bun exemplu este corinaldo de la voi care-mi ridica zidul de la 15 la 20 in 30 de minute:))
Ori e nebun, ori are sursele lui de PP:D


@dominick94

Mai este nevoie sa le si tina acei doi jucatori si crede-ma, cand va incepe numaratoarea, o sa dea toata lumea pe ei daca sunt departe de trib si apoi iar intra lucrurile in normal;)
 

DeletedUser38225

a ridicat el zid de la 1-20 intr-o noapte, deci nu e singurul caz, cel stiut de tine, in orice caz.. cu fiecare noua setare pe care o adauga cei de la inno, isi bat joc de noi si de jucatori care faceau diferenta prin "skill' si nu prin PP sau scripturi, care mai de care..
 

DeletedUser

bogdan si daca jucatorii aia sunt pregatiti sa faca sacrificiu si sa piarda toate celelalte sate si sa pastreze numai pe cel cu secret si ala sa fie blindat ??? un paladin cu flama si 4 fuluri de catapulte si tai in satul ala pana iti vine rau... se pot face smecherii multe daca se vrea...
 

DeletedUser30118

bogdan si daca jucatorii aia sunt pregatiti sa faca sacrificiu si sa piarda toate celelalte sate si sa pastreze numai pe cel cu secret si ala sa fie blindat ??? un paladin cu flama si 4 fuluri de catapulte si tai in satul ala pana iti vine rau... se pot face smecherii multe daca se vrea...

Se afla el un atac organizat, dar o manevra de genul asta:))
 

DeletedUser7708

Cred că după data de 25 ar trebui să ne facem planuri să ne strângem bagajele.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Un trib trebuie sa detina 12 secrete unice ca sa se declanseze faza de end-game, din ce vad acum pe harta exista tribul ~TBKM~ care detine 8 secrete unice din 12, si tribul SH care detine 5 secrete unice din 12 si EQU!L! cu 3/12, deci sfarsitul nu este chiar asa de aproape totusi :)

Asta o pot vedea toti la clasament/secrete...deci nu e nimic "secret" :D
 

DeletedUser7708

Mă aşteptam să mai crească numerele. Oricum, mai sunt 3 de apărut, e important unde apar.
 

DeletedUser40036

daca si-a facut careva bagajele,acum despacheteaza:))tiparul si ceasul mecanic,secrete de care TBKM are nevoie au aparut in partea de harta ocupata de SH.ghinion.poate data viitoare:p
 

DeletedUser2748

Sus