Servar si pentru bosorogi

  • Autor subiect DeletedUser44704
  • Data de început

DeletedUser44704

Salut

Am si eu o propunere "rezonabila": un servar pentru oamenii care vor sa joace dar timpul lor de joc e limitat.

Adica, sa spun mai pe inteles, sa se creeze rareori o lume care sa nu ofere avantaje majore celui care e non stop in fata PC-ului. Ex
-cu limta de farmare, d.p.m.d.v cu cat farmezi mai mult cu atat iti trebuie mai putina strategie, deci jocul se transforma din unul de strategie in unul de clicuri
-cu viteza servarului marita, pentru a compensa cu limita de farmare ( viteza 2 e perfecta)
-cu dezactivarea optiunei " Cresterea productiei ", ca cei fara PP sa poata lupta cu alesi nivel de forta
-cu moral pe baza de puncte activat, pentru a putea primi si "intarziatii"

Cam astea sunt setarile principale pe care le vad eu.

Acum multi or sa zica ca e deja lumea 34 care indeplineste conditiile, dar in acea lume peste putin timp orice nou venit nu mai este o "forta" printre vecini, lumea 34 devine prea "batrana"

Am venit cu ideea pentru a face astfel de lumi intr-un mod constant (ex: o data la 1.5 ani)
 

DeletedUser43325

O astfel de lume ar fi foarte plictisitoare,părerea mea!
 

DeletedUser45678

Suna interesant :p O astfel de lume e perfecta pentru persoanele care mai merg si la munca sau care nu vor sa piarda toata ziua pe joc.
 

DeletedUser44200

Și eu zic că e ok dar... viteză 2? Dacă vreți o lume pentru „boșorogi” cred că un 1 / 1 sau un 1.5 / 0.6 ar fi perfect.
 

DeletedUser45492

De acord , parca imi vine chefu de o lume normala si daca tot ar fi sa reintru si pe normale as vrea una lenta rau :))
 
Sus