Setare gap atacuri nespecificata

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Scor reacție
0
Buna ziua tuturor,

Daca nu ati observat aceasta lume are gap intre comenzi de atacuri si support de 200 ms. Setarea standard este de 100 ms aproape pe toate lumile de joc de pe serverul romanesc. Fiind o setare diferita fata de o lume standard ma asteptam sa fie specificata undeva. Dar daca va uitati si aici, postul de la carmi in care prezita setarile lumii acesteia:

https://forum.triburile.ro/index.ph...63.1455051503.1496555786-329697186.1489732121

si aici, Datele lumii -> Setarile lumii 59:

https://ro59.triburile.ro/page/settings

veti observa ca nicaieri nu se specifica de setarea gap.

Intrebarea este atunci, vi se pare normal ca o setare diferita fata de lumile obisnuite sa nu fie specificata nicaieri?
Propunerea mea este pentru un poll care sa schimbe setarea de gap din 200 ms in 100 ms.
 

DeletedUser35749

Nu am mai jucat pe nici o lume cu gap 200, sper totusi sa fie o greșeală și sa se remedieze.
 

DeletedUser48237

Tinand cont ca nu a fost anuntata probabil este o greseala.
 

DeletedUser47559

Eu sincer daca stiam ca gap-ul este de 200 nu mai intram pe aceasta lume,sper sa se ia in considerare acest post si sa se revina la gap-ul cu care toti ne-am obisnuit.
 

DeletedUser48014

Salut!
In opinia mea, este o aberatie ca gap-ul sa fie setat la 200 milisecunde.
De altfel nu mai privesc ca fiind o facilitate, reusind probabil sa trimit din tab-uri mai rapid.

Reducerea la 100 milisecunde mi se pare ca fiind normal si mult mai facil jucatorilor.
 

DeletedUser33394

probabil este o eroare.

hai cu gap-ul de 100 poate chiar de 50 :cool:
 

DeletedUser47559

Eu consider ca o modificare adusa la setarile obisnuite trebuie anuntata,fiecare intra pe o anumita lume in functie de setari.
Eu personal si cred ca sunt multi de aceeasi parere,daca stiau de la inceput ca gap-ul este de 200 nu mai intrau pe aceasta lume.
Sper sa se revina la 100.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
Pe lumile trecute acest gap nu a fost anuntat ( puteti verifica ), faptul ca v-ati obisnuit cu 100 este cu totul alta poveste.
Momentan pe aceasta lume gap-ul de 200 ramane, mai incolo vom vedea.
Nu toate setarile trebuie anuntate, mai exista si loc de surprize, chiar daca neplacute pentru unii dintre voi.

Topic inchis.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus