Setari L42 (decalare 2 secunde)

  • Autor subiect DeletedUser13059
  • Data de început

DeletedUser13059

Setari L42​

Buna seara , dupa cum bine stiti Lumea 42 are ca setare aceea decalare de 2 secunde , ceea ce am vazut ca pe multi ii incurca si nu prea merg organizatele , spliturile , etc asa cum trebuie ... Acuma daca doriti cei care sunteti pe aceasta lume sa va spuneti parerea despre aceasta setare si daca doriti sa fie scoasa din sistem sa nu mai avem aceasta problema , ca sa putem activa normal ca pe restu lumilor , orice alta setare nu necesita schimbare , doar decalarea sa fie scoasa


Deci participantii Lumii 42 va rog veniti cu parerea voastra si daca doriti sau nu sa fie scoasa decalarea


Votul meu peste pentru a se scoate decalarea


Multumesc
 

DeletedUser46724

si de la mine un vot sa se scoate decalajul pe lumea 42, si poate ne si explicati de atata timp de ce lati pus decalajul, ca sa ne faceti jocul imposibil???
 

DeletedUser24790

Eu prefer sa ramana. Acest decalaj face lucrurile mai interesante.
 

maram

Game Suport
Scor reacție
17
si de la mine un vot sa se scoate decalajul pe lumea 42, si poate ne si explicati de atata timp de ce lati pus decalajul, ca sa ne faceti jocul imposibil???

nu e imposibil. e chiar mai interesant:D ii obliga pe aia care dau atacurile cu scripturi automate, sa mai puna mana si pe mouse:D
din partea mea, sa ramana.
 
Ultima editare:

DeletedUser46725

Eu vreau sa se scoata setarea - sa revenim la setari normale!
chiar daca pui "mana pe mause", si incerci sa dai atacuri la secunda, si nu pui pe fiecare nobil mai multe trupe, aproape de fiecare data se decaleaza aiurea! adica nobilul cu trupe ajunge dupa cei cu mai putine..!!!
si pui "mana pe mause" de 5 -6 ori ca sa iti iasa atacul... deci pierdere de timp!
 

Sorin08

Game Suport
Scor reacție
16
Si eu doresc sa ramana acest decalaj.
La inceput mi se parea aiurea si acum 7-8 luni as fi votat scoaterea lui, desi din curiozitatea acestei setari m-am si inscris pe lumea 42.Cred ca din octombrie pana acum am avut timp sa ne invatam cu ea si sa ne "reglam" jocul astfel incat sa nu ne mai incurce asa mult.
Dupa parerea mea, setarea asta inca tine lumea cat de cat echilibrata si pastreaza lucrurile mai interesante.
 
Ultima editare:

DeletedUser46597

Ar fi un avantaj major pentru cei care joaca "la secunda", cum ar fi asa numitii "stapani ai milisecundelor", iar recuperarile si spliturile ar fi si mai dificile decat acum. Consider ca decalajul comenzilor cu +/- 2 secunde ofera acel spark lumii 42. Unde-i distractia si imprevizibilul? Da, si nervi; recunosc, decalajul iti da si nervi, dar e distractiv, e un joc.

Mi-ar placea sa joc pe o lume fara decalaj, dar cred ca nu ar fi atat de palpitanta. Din punctul meu de vedere, daca lumea a inceput cu decalaj, iar jucatorii sunt deja obisnuiti de atata timp sa joace asa, cel mai bine ar fi sa se pastreze decalajul. Dupa ce se termina lumea 42, o sa fie destule lumi fara decalaj pe care se va putea juca :).
 

DeletedUser46681

Si eu mi-am facut un car de nervi cu decalajul. N-am avut rabdare de multe ori si am lasat atacurile asa cum au intrat, n-am incercat de 5-10 ori sa fie perfecte. Dar in aceeasi masura si spliturile sunt palpitante, nimeni nu poate spune ca faci split mai usor daca ai trenulet cu gapuri si de 2-3 secunde intre primul si ultimul.

Eu votez sa ramana.
 

Anes

member
Scor reacție
0
Când v-aţi înregistrat pe această lume nu ştiaţi că există decalajul? :eek: Dacă vă deranjează puteţi intra pe altă lume, unde nu aveţi problema asta. Nu cred că se supără nimeni :rolleyes: :D
 

DeletedUser20549

Când v-aţi înregistrat pe această lume nu ştiaţi că există decalajul? :eek: Dacă vă deranjează puteţi intra pe altă lume, unde nu aveţi problema asta. Nu cred că se supără nimeni :rolleyes: :D

Daca ne deranjeaza , putem ruga adminii sa faca un sondaj de opinie cu scoaterea acestei setari , iar daca la acel sondaj se va vota scoaterea decalajului sa se scoata .Ne vom muta pe alta lume atunci cand vom fi scosi de pe lume sau nu mai avem timp de joc. ;)
 

DeletedUser43947

Daca ne deranjeaza , putem ruga adminii sa faca un sondaj de opinie cu scoaterea acestei setari , iar daca la acel sondaj se va vota scoaterea decalajului sa se scoata .Ne vom muta pe alta lume atunci cand vom fi scosi de pe lume sau nu mai avem timp de joc. ;)

Dupa ce pierdem 100 de sate si 4 jucatori "nu mai au timp" dam vina pe milisecunde =)))) Fix pix asta era problema tribului zei pe lumea 42 :)))))
 

DeletedUser44695

De ce sa se scoata? Cand v-ati inregistrat pe aceasta lume trabuia sa luati la cunostinta setarile , acuma ce facem... viteza trupelor va convine ? haideti sa fim seriosi. Sondaj de opinie se face doar pt taleri si asta dupa o anumita faza a jocului.
 

Sorin08

Game Suport
Scor reacție
16
Daca ne deranjeaza , putem ruga adminii sa faca un sondaj de opinie cu scoaterea acestei setari

Tocmai ca pe unii nu ne deranjeaza :D
Si din discutiile de aici reiese ca nu suntem doar cativa, pare undeva la 50-50.Nu stiu daca s-a mai facut in trecut, dar nu am vazut pe alte lumi sa se fi schimbat setarile initiale la aproape 1 an de la inceputul lumii.Sa fim seriosi...nu cred ca setarea asta incurca mersul lucrurilor in momentul de fata.
 
Sus