SH vs. ~Arm~

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

statistica ar arata mai bine daca cei din granita nu ar fi dat stergere...asa ca in loc sa luam sate ARM am luat sate ARM transformate in barbari :(
 

DeletedUser

:)))si-a deschis gura expertul de iliuta,aduceti un leocoplast sau un calmant k omu fierbe,hai sa iti dau rasp la ce ai scris tu mai sus:)
1,ARM a fost sprijinit de 2 triburi {LEX si ~M~} dar unu a disparut - LEX pt k cei din familia noastra l-a facut praf si pulbere
2.cei din BLACK sunt destui de slabi incat au detronat 2 triburi de pe locul 1 [TRACIA SI ARM] impreuna cu prieteni lor de peste hotare
3.ARM si-a cautato cu lumanarea k sa o ia de 3 ori din toate partile,deci nu te mai plange atata k o fetita
PS:Nu in ultimul rand iti uram si tie la fel ce ne-ai urat noua,iar cand vezi un "PEPSI"normal k il iei la misto:)))))



hai sa nu o mai dam pe ocolite , eu cel putin pe granita de sud unde a fost ~ARM~ jos in sud , sa nu`mi zica mie aia care atacau acolo din SH de trimiteau atacuri si se tipa in gura mare ca i s-a luat sat sau din fostii ~ARM~ ce s-au transformat in ONS , a dus la destramarea tribului ~ARM~ , cine e sifon ( informator ) si las de sprijina dusmanul la fel va face la schimbarea situatiei mai tirziu ... cind ai jucatori care trag in jos normal ca se duce totul jos ....


si ca idee in k 52 de ce nu sarea light asa de tare sa se bata cu arm`ul de acolo , sa recunoasca ei :


1. alianta personala
2. sitere constante ce stateau cite 10 ore pe triburile
3. jucatori buni ce aveau parolele
4. ~MD~ si-a dat stergere cont nu cum zice boggy ca a aflat scopul de a lovi Light , ca se putea produce si asta la fel de usor , unde era ~MD~ in k 52 si celelalte k`uri Light se matura foarte usor si **-a romanului , cand e o singura granita normal ca o blindezi ...

aranjamentele intre jucatori sint cele mai bune , **-a lui dionishii cand am **-it la telefon ca stia ce fac eu cu milu cristian , ceda sate si boggy urla in gura mare ca ma apropii de stelian1 * CesarS sitter * ... nu putea sa stea on acel cont atita timp cat la mine pe cont intrau 5 jucatori si stateau on-line tot timpul cu parola


deci nu mai fiti tari in gura daca nu cunoasteti situatia dintr-o granita .. cand ai 3 fronturi atacate cedezi la un moment dat , cind va aud ca noi sinteti buni si bla bla mama mama ce cocosi sinteti ... situatia se poate intorce oricand , sa nu`mi zica mie ca sudul la LIGHT e chiar atit de bun pe cit se cred ei cand au inceput sa vina in nordul la k 44 si k 43 , la cita experienta au unii lasa de dorit , pai s-o mai zic si pe aia buna ... tu aduci moral de la 43 % deodata ajunge 100 % ca vin aia din sud ?


Apai sa ma bata dumnezeu : " Prostia e masurata in mindrie "


multi s-au lasat de joc ca s-au saturat , nesprijiniti , timpul si nu cum mai ii aud pe altii ( citesc mesajele ) ca " cind a inceput sa fie atacat a inceput sa fie in criza de timp , daca nu cunoaste adevarul macar sa taca din gura ca toti sintem tari in gura si ne laudam cu ce fac " sclavii " adica aia din prima linie si stau on si de frica baga sittere peste sittere ... am demonstrat cu sitere active ca s-a putut lua sate si nu le-au putut recupera , fiecare avem gramul nostru de noroc si de sansa deci diferim total ca oameni , mai uitati-va sa va stergeti de pe buze cu " educatia " aceasta semetie ca nu e de voi , asa o sa va vindeti si tara la un moment dat din cauza " gurii mari " si a lasitatii !



P.S. : Comentati ca puteti , de aia v-a dat Dumnezeu gura si maini , sa fie opinii diferite ...


Da si recunosc ca am promis ca nu dau din casa , sa vina sa recunoasca conducatorii din triburi , cite parole am avut eu si aduc un om din light daca mai are dialogurile sa zica el singurel ... 8 conturi si nu se dadea sprijin la light cit se dadea la arm si " o am promisa ca imi iau ban definitiv " nu pot scapa ideea care se prinde intelege ... ar putea multi sa zica ... Black e trib puternic ?

O fi dar nu prea cred in basme sa nu-mi zica mie ynon ca nu mai are inca 2 conturi la activ ca ma impusc la impartirea legaturii de internet si adminii trec cu vederea ca sint si pe alte jocuri de la innogames gen : grepolis de am dat de " Stil " deci jucati ca ati devenit maniaci , mi-a mai zic cineva ca incep sa dispara conturile multiple " ERONAT " , sint si exista si acum .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

SH u e de ceva timp pe 1 ...Si nu vad ce probleme ar avea sa nu se mentina.

Adica arm au ajuns acolo prin nenumaratele fuziuni, la un moment dat propuneau fuziuni la toate triburile pe rand.



probleme ?

un cvadruplu razboi ...


light
~MIB~
J-H-G
~ARM~

cam asta ar clatina serios pozitia de loc fruntas !

cam asta ar detrona locul 1 , in haita sa fie nimicire in masa , atunci vezi cum se duce un trib de locul 1 in jos !

cistiga pe 2 fronturi si pierde considerabil si se duce sprijinul din nord sau din est / vest

deci minim 3 triburi sa atace un trib indiferent daca e bazat sau nu !

sau light de pe 1 sa pice ... are granita cu SH`ul foarte mare , deci dispare sudul e mincat !


strategii sa dai peste nas aliatului sau pna-ului sint cu caruta !
 

DeletedUser

Stai linistit, alianta dintre LIGHT si SH nu va cadea pana cand nu vom fi singurele doua triburi ramase pe harta si nu vom mai avea cu cine sa ne batem decat intre noi. Stim ca incerci dezbinarea acestei aliante de mult timp, poti incerca in continuare ... dar nu vei reusi
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

corectie,a vrut sa zica alianta dintre LIGHT si SH:D
tlw,ai auzit de diplomatie?daca o faci corect si stii sa o intretii nu se ajunge la asa ceva;)si ce ai zis tu acolo nu prea e posibil:~mib~ sunt ocupati pana peste cap iar pt light nu ar fi benefic razboiul fiindca are de lucru altundeva
 

DeletedUser27753

corectie,a vrut sa zica alianta dintre LIGHT si SH:D
tlw,ai auzit de diplomatie?daca o faci corect si stii sa o intretii nu se ajunge la asa ceva;)si ce ai zis tu acolo nu prea e posibil:~mib~ sunt ocupati pana peste cap iar pt light nu ar fi benefic razboiul fiindca are de lucru altundeva

da Mathewnr1 tu stii ce este o diplomatie, nu stiu cine te-a pus diplomat in SH, dar dupa mine esti unu din cei mai slabi diplomati pe care i-am intalnit in acest joc, deseori nici nu comentezi obiectiv lucrurile pe aici, iti aperi doar interesele tale.



Mathewnr1 astăzi la ora 14:53
Buna ziua,va informez ca PNA-ul dintre triburile noastre va disparea in momentul citirii acestui mesaj.

Cu respect,
[player]Mathewnr1[/player]

Talic astăzi la ora 15:14
foarte frumos, as putea afla motivul?

Mathewnr1 astăzi la ora 15:39
nu ne este de folos acest pna si ne blocati dezvoltarea

Talic astăzi la ora 15:44
:)), in primu rand ar fi fost normal ca PNA-ul sa se rupa dupa vreo 24 ore cel putin, asa ar fi frumos. Ca sa-mi anunt si eu colegi, in al doilea rand se vede cat de bun diplomat esti.

Nu am pus tot mesaju, pentru ca nu are rost dupa mine....Pentru SH as zice doar ca v-ati patat tribu cu un astfel de diplomat, aveati tot dreptu de a rupe un PNA daca il considereti ca era fara rost, dar nu in asa fel....Si chiar imi este interesant daca membri care sunt la granita cu JHG(fosti select) si-au dorit ruperea acetui PNA, pentru ca eu chiar personal ma impacam foarte bine cu unii din ei.
 

DeletedUser

ai uitat urmatorul meu mesaj in care iti explicam ca situatia este aceeasi pt membrii ambelor triburi si ca oricum nu veti fi atacati asa devreme,ultimatumul fiind o formalitate de care ma lipsesc cand nu este necesar;)
 

DeletedUser27753

ai uitat urmatorul meu mesaj in care iti explicam ca situatia este aceeasi pt membrii ambelor triburi si ca oricum nu veti fi atacati asa devreme,ultimatumul fiind o formalitate de care ma lipsesc cand nu este necesar;)

nu e o problema Mathewnr1 pot pune si tot mesaju daca doresti, sa nu zici ca am selectat doar ceia ce am vrut eu.


Mathewnr1 astăzi la ora 14:53
Buna ziua,va informez ca PNA-ul dintre triburile noastre va disparea in momentul citirii acestui mesaj.

Cu respect,
[player]Mathewnr1[/player]

Talic astăzi la ora 15:14
foarte frumos, as putea afla motivul?

Mathewnr1 astăzi la ora 15:39
nu ne este de folos acest pna si ne blocati dezvoltarea

Talic astăzi la ora 15:44
:)), in primu rand ar fi fost normal ca PNA-ul sa se rupa dupa vreo 24 ore cel putin, asa ar fi frumos. Ca sa-mi anunt si eu colegi, in al doilea rand se vede cat de bun diplomat esti.

Mathewnr1 astăzi la ora 15:50
crezi ca veti fi atacati asa repede?nici colegii mei n-au fost informati inca de aceea n-am dat un ultimatum;)

Talic astăzi la ora 15:52
nu conteaza ca vom fi atacati sau nu, normal ar fi fost asa, mai ales ca eu si alti colegi de la mine se impacau foarte bine cu fosti select unde anume ei sunt la granita cu ei si acum toti se vor trezi in jur cu buline rosie....ai de invatat multe in privinta dimplomatiei.

Mathewnr1 astăzi la ora 16:08
si te apuci tu sa-mi dai lectii?nu ms:-h
da,stiu ca asa era frumos dar era o formalitate de care am decis sa ma lipsesc.buline rosii?sa inteleg ca ne treceti direct la dusmani?

Talic astăzi la ora 16:10
am gresit eu cu buline rosii, am vrut sa zic puncte rosi, nu de dusmani...ar trebuii cineva sa-ti dea lectie, ca toata lumea tace si inghite, dar uite ca eu nu pre sunt firea ceia care sa taca si sa inghite si zic in fata ce am de zis...Un trib mare asa nu procedeaza.

Mathewnr1 astăzi la ora 16:26
ok,pana atunci iti dau eu o informatie,pcte/buline[sau cum vrei sa le zici]rosii inseamna dusmani...sat obisnuit cu care nu imparti nici o relatie diplomatica e maro;)

Talic astăzi la ora 16:29
bravo ca recunosti culorile, macar in ceva e bine.

Mathewnr1 astăzi la ora 16:30
spre deosebire de altii care stau prost la capitolul actualitati

Talic astăzi la ora 16:36
:)),vai de mine tu si la circ bine te-ai descurca...hai pa, nu avem ce vorbi. Lasa lumea sa vada si sa decida cat de bun esti in functia data.

Mathewnr1 astăzi la ora 16:51
ok:))nici eu n-am chef de cearta si stiu ca in NE sunt persoana non grata...sau poate nu eram daca nu anuntam...in fine,bafta:)

Talic astăzi la ora 16:55
tu nimic nu ai inteles, tu reprezinti fata tirbului tau, in asa mod cum ai rupt tu PNA-ul fac doar triburi de tot rahatu, dar eu stiu ca in SH sunt oameni de treaba....ma rog de multe ori am zis ca aceasta lume este cea mai murdara si inca odata mi-ai demonstrat asta. Nu te mai deranjez ca oricum nu iti voi baga in cap ca nu ati procedat frumos, in nici un caz nu va face fata a unui trib de pe locul 1.

Mathewnr1 astăzi la ora 17:01
stiu ca nu "am procedat frumos" dar ce pret au cuvintele in fata faptelor?puteam la fel de bine sa spun ca il rupem la ora 00:00 si atacurile sa ajunga la 00:01 sau sa omitem acea parte si sa nu atacam imediat

Talic astăzi la ora 17:03
omu asa e facut ca pracitic niciodata nu isi recunoaste greselile, nu mai zic nimic, pentru ca nu intelegi ce vreau sa zic, sau mai repede ca nu vrei sa intelegi.
 

DeletedUser

cred ca Sh-ul vrea sa ajunga mai aproape de M-goth prin acest razboi...pregateste terenul pentru viitorul razboi...
 

DeletedUser

pardon?reciteste,n-am declarat razboi,am rupt pna-ul fiindca era fara rost si daca tot ai deschis subiectul cred ca se petrece exact invers;)goth recruteaza arm-ul din granita noastra si probabil ca ceea ce ai spus tu urmareste...
 

DeletedUser

boogy eu nu am timp de dezbinari , mi-ar fi reusit daca mai jucam echipa din k 43 si k 44 , sa va ard din interior , iar un papa-lapte diplomat , eu am atentionat M-Goth =ul de manevra inca de cand a facut fuziune cu LEX :)


Ca asta le va fi urmator razboi din cauza " milei " lor de a lua sate si de a se da mari si semeti .. , boggy nu uita ca mai am 3 royale mari la tine in trib , nu ma face sa`ti rup mijlocul cu tot cu parole sau cu stergere cont , cind se autosesizeaza adminii conturile raman barbare , macar taci din gura si nu te mai da cocos pe extern , bine ?


iar diplomatul asta din SH cit ai sa mai fii marioneta nu stiu :)
 

DeletedUser

marioneta sau papusar?acum adevarul il vedem toti depinde daca il acceptam sau nu...
si presimt ca ghotii vor continua cu manevrele lor obisnuite...
 

DeletedUser

sh va mai lipseste sincer sa se intoarca si ~MIB~ impotriva voastra si m-goth si ati cazut de pe pozitia 1 sa nu fugiti la tata leone ( falsorul de CesarS ) si mac-mac gura mare ( boggy ) sa va ajute cu sprijin , eh , 30000 sate e bine , invata ca mindria = deces

mai bine fraier decit smecher si tare`n gura
 

DeletedUser

oricum exista deja un candidat care a inceput sa actioneze serios pt a ajunge pe locul 1 insa folosind punctele;)
normal ca ne mandrim ca am ajuns in frunte dar cred ca tu vroiai sa spui superioritate;)[ceea ce pe noi ne caracterizeaza doar in razboiul contra arm]
LE: as prefera sa ** in privat daca nu se mai baga nimeni in discutie:D
 

DeletedUser33119

daca ~ARM~ dispare normal ca un trib va creste mai mult si va ajunge mai sus,cazul M-goth,dar sa nu uitam ca M-goth are o baza solida in Nord-est care face parte din familia World Order cu Black care are Nord-vestul,fiecare trib din aceasta familie au razboaie diferite dar grele dar conduc exceptie cazul Black vs ~M~ unde jucatorul janny a fost la 2 k-uri distanta fata de tribul sau si a fost pe cont propriu,adica nu a primit sprijin de la trib,Black mai are jucatori si in Vest,zona unde a fost tribul MD si in Sud un jucator bun si activ,sa vedem ce urmeaza,ce se va intampla in viitor,eu zic ca ~ARM~ va disparea majoritatea plecand in ~M~,~M~ mostenind razboaiele celor din ~ARM~, am impresia ca va dura putin pana cand se va ajunge la un razboi Nord vs Sud ..sa vedem..
 

DeletedUser

daca ~ARM~ dispare normal ca un trib va creste mai mult si va ajunge mai sus,cazul M-goth,dar sa nu uitam ca M-goth are o baza solida in Nord-est care face parte din familia World Order cu Black care are Nord-vestul,fiecare trib din aceasta familie au razboaie diferite dar grele dar conduc exceptie cazul Black vs ~M~ unde jucatorul janny a fost la 2 k-uri distanta fata de tribul sau si a fost pe cont propriu,adica nu a primit sprijin de la trib,Black mai are jucatori si in Vest,zona unde a fost tribul MD si in Sud un jucator bun si activ,sa vedem ce urmeaza,ce se va intampla in viitor,eu zic ca ~ARM~ va disparea majoritatea plecand in ~M~,~M~ mostenind razboaiele celor din ~ARM~, am impresia ca va dura putin pana cand se va ajunge la un razboi Nord vs Sud ..sa vedem..

pai cam tot ce am mancat si eu rxxxt pe forum ajunge sa adevereasca :)) numai ca nord vs Sud va aparea fix dupa disparitia arm si impartirea jucatorilor si stabilirea noilor diplmati . cine face un pariu cu mine ??
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus