SH vs Avalon;Wwizz;EQUILI;UNIQUE

  • Autor subiect DeletedUser41630
  • Data de început

DeletedUser41630

Retineti un singur aspect din toata treaba asta, Avalon ca si trib au nevoie de inca 4 triburi/familie ca sa aiba tupeu sa lupte cu SH, daca ar fi fost SH versus Avalon i-am fi rupt la modul crunt! i-am fi scos din joc in maxim o luna...tribul cel mai agresiv si mai bun la ora asta de pe harta este si va fi SH, 1 vs 1 nici un trib/famile nu ne va sta in fata, 1 fam versus 4 fam va fi mai dificil de avansat...dar mult mai palpitant ca si joc.

Am spus asta pentru ca au avut loc niste negocieri in care Avalon de frica sa nu dam in ei spuneau ca nu vor face nu vor drege, ca ei au treaba cu crashv si ca nu vor razboi cu SH, asteptau doar ca sa intram noi in razboi cu wwizz si equili ca aia care asteapta sa termine boierul pulpa si sa i arunce osul ca sa roada zgarciul, desi eu as fi vrut sa dau in ei de la bun inceput pentru ca i-am simtit cat de parsivi sunt, din pacate a fost prima data cand am lasat alti jucatori sa se ocupe de discutiile diplomatice cu ei, am gresit, daca ma ocupam eu, acum erau rupti, nu ma mai apucam de wwizz ci dadeam in ei direct, atunci cand aveam toata granita blindata cu ei si totul pregatit...

Ca agresor
Loc Numele tribului Cucerit
1 Silent Hunters 138,81 Mio.
2 The Brave Knights of Malakh! 79,15 Mio.

Mai avem putin si dublam punctajul ca agresori fata de locul 2!!!! in momentul asta este SH versus restul hartii...este perfect!!!



Parte 1:
Triburi: SH, ~SH~, *SH*
Parte 2:
Triburi: Aval0n, Avalon, UNIQUE, WWizz, Wwizz., BVVizz, EQU!L, EQU!L!, EQU1L., EQUILI, EQUIL

Timeframe: Dintotdeauna

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 278
Tabăra 2: 97
Diferență: 181

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 2,126,133
Tabăra 2: 757,397
Diferență: 1,368,736

chart

===================================================================================



Parte 1:
Triburi: SH, ~SH~, *SH*
Parte 2:
Triburi: Aval0n, Avalon, UNIQUE, WWizz, Wwizz., BVVizz, EQU!L, EQU!L!, EQU1L., EQUILI, EQUIL

Timeframe: Săptămâna trecută

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 254
Tabăra 2: 83
Diferență: 171

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 2,003,456
Tabăra 2: 683,135
Diferență: 1,320,321

chart

===========================================================================

calculati voi daca am lua, nu 171 de sate per saptamana ci 100, cam in cat timp sa va programati concediul de odihna si intrarea pe o alta lume...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser41630

Si inca ceva, recrutez jucatori de tipul mercenari, jucatori care stiu sa joace care sunt activi, care vor si au pretentia la ceva mai mult de la lumea 27, nu sa urmeze turma si interesele unor jucatori fara principii si valoare...mai bine leu pentru o luna, decat oaie o vesnicie!!!
 

DeletedUser

Mie-mi plac rapoartele pe dumieu, cirminale, mare jucator dumieu asta.. :(
 

DeletedUser

se pare ca nu teai uitat la un raport cu 11k topoare prinse in sate... parca era pe unul cu drept de intemeietor la ei =))))
 

DeletedUser11867

Mie-mi plac rapoartele pe dumieu, cirminale, mare jucator dumieu asta.. :(

noobi...imi daramati fermele la satele de atac...care e problema...am facut loc ca sa ridic ferma...luandu-va sate;)...apropo tu si cu mazare nu vati saturat sa trimiteti atacuri de pe sittere?
** de vacante? pai na eu imi permit sa ma ridic o ferma doua...dar si sa mai beau o bere doua:))

apropo imi mazare aici esti zmeu pe extern...dar pe forumul tau nu mai stii ce sa faci ca sa le ridici moralul la jucatori...daca eram asa slabi dc nu neati declarat razboi?

si ca sa ii raspund lui stefan nu mam contrazis...uite cum au fost date atacurile...

si inca ceva mazare cate conturi de la voi mai sunt la primul proprietar??:))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Niciodata nu ne saturam sa trimitem atacuri, mai ales dupa sittere.

Dar nu cred ca este problema ta cate conturi sunt pe sitter si care cu sau fara proprietar, original sau imprumutat.

Iar cu moralu'.. Te rog sa iei fiecare jucator in parte din SH si sa-l intrebi pe privat treaba cu moralu'. Cine iti spune ca nu-i place in SH, imi dai mesaju' mie, altfel vorbesti iar aiurea..

Bafta !
 

DeletedUser

noobi...imi daramati fermele la satele de atac...care e problema...am facut loc ca sa ridic ferma...luandu-va sate;)...apropo tu si cu mazare nu vati saturat sa trimiteti atacuri de pe sittere?
** de vacante? pai na eu imi permit sa ma ridic o ferma doua...dar si sa mai beau o bere doua:))

apropo imi mazare aici esti zmeu pe extern...dar pe forumul tau nu mai stii ce sa faci ca sa le ridici moralul la jucatori...daca eram asa slabi dc nu neati declarat razboi?

si ca sa ii raspund lui stefan nu mam contrazis...uite cum au fost date atacurile...

si inca ceva mazare cate conturi de la voi mai sunt la primul proprietar??:))

1.Aceste expresii sunt folosite doar de cei condamnati:)
2. Faptul ca un trib nu baga conturile la interne ca sa creasca incepatori si le foloseste in mod eficient demonstreaza ca acel trib "are ceva in cap"
La voi no1 avalon care e doxa de interne nu stie sa trimita t-train, singura lui varianta de atac este sa trimita 15full pe un sat si 4 nobili in 6 secunde...desigur este si varinata usii din dos...adica inobilezi un barbar de 500puncte si bagi sprijin gros....cresti satul...si poate in 3 luni te lipesti de un sat... poate proprietarul nu e on...

PS. doar ca opinie personala si se vede ca esti neavizat, este nevoie de un casus belli pentru a declara razboi unui aliat....continuarea te las sa o deduci singur
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

PS: Cei ce pierd cauta motive , cei ce castiga nu dau importanta la ele...
 

DeletedUser38581

La voi no1 avalon care e doxa de interne nu stie sa trimita t-train, singura lui varianta de atac este sa trimita 15full pe un sat si 4 nobili in 6 secunde...desigur este si varinata usii din dos...adica inobilezi un barbar de 500puncte si bagi sprijin gros....cresti satul...si poate in 3 luni te lipesti de un sat... poate proprietarul nu e on...

S-au poate sunteti voi prea slabi si nu se merita T-train..La asta nu te-ai gandit:-?
 

DeletedUser41630

Ultima statistica am facut-o mai sus pe data de 7, acum am facut una in contiuarea aceleia si pana in prezent, nu am ce sa comentez...noi ne facem jocul pe harta, nu as fi vrut sa fac comentarii referitoare la recrutari, desi ar trebui, v-am recrutat 6 jucatori care totalizeaza 2 milioane de puncte, jucatori pe care i-ati lasat carne de tun in mijlocul SH, zona K53....deci mai adaugati voi la statistica inca 200 de sate "castigate" de SH in fata Avalon....cand o sa recrutati jucatori din SH, o sa facem scaderea din pierderea voastra.

Parte 1:
Triburi: SH, ~SH~, *SH*
Parte 2:
Triburi: Aval0n, Avalon, WWizz, Wwizz., BVVizz, UNIQUE, EQU!L, EQU!L!, EQU1L., EQUIL, EQUILI

Timeframe: 08/07/2012 00:00:00 la 11/07/2012 14:51:09

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 98
Tabăra 2: 46
Diferență: 52

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 815,785
Tabăra 2: 388,809
Diferență: 426,976

chart



Ca agresor

1 Silent Hunters 142,75 Mio.
2 The Brave Knights of Malakh! 84,30 Mio.
3 AVALON 67,98 Mio.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser41630

Parte 1:
Triburi: SH, ~SH~, *SH*
Parte 2:
Triburi: Aval0n, Avalon, WWizz, Wwizz., BVVizz, EQU!L, EQU!L!, EQU1L., EQUIL, EQUILI

Timeframe: Dintotdeauna

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 318
Tabăra 2: 124
Diferență: 194

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 2,481,655
Tabăra 2: 986,053
Diferență: 1,495,602

chart


============================================================================
Parte 1:
Triburi: SH, ~SH~, *SH*
Parte 2:
Triburi: Aval0n, Avalon, WWizz, Wwizz., BVVizz, EQU!L, EQU!L!, EQU1L., EQUIL, EQUILI

Timeframe: Ultimele 48 de ore

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 27
Tabăra 2: 15
Diferență: 12

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 235,554
Tabăra 2: 115,620
Diferență: 119,934

chart


=============================================================================

Parte 1:
Triburi: SH, ~SH~, *SH*
Parte 2:
Triburi: Aval0n, Avalon

Timeframe: Ultimele 48 de ore

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 12
Tabăra 2: 1
Diferență: 11

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 102,198
Tabăra 2: 8,280
Diferență: 93,918

chart
 

DeletedUser11867

sunteti noobi...e cam patetic...clepo nu am folosit t-train decat de 5 ori...de 3 ori mi sa facut split.....asa ca nu prea mai are rost sa faci t-train ptca sa invatat cum sa se facasplit/dodge...cat despre satele alea 200 sunt luate de la avalon??....

iar maretul mazare care se lauda ca nu recruteaza...jucatorii aia nu insemna nimic...nu stau sa iti explic motivul recrutarii lor...oricum esti prea...eu oricum ma bucur de vara, de bere si de cateva sate luate de la voi fara sa le pun pe alea la care am contribuit sa fie luate:))voi bucurativa de sittere...imi place cand vad cum numarati trecerea celor 24 de ore sa puteti dati de pe alte sittere...

mister ai impresia ca e cineva prost sati dea tie mesajele...vedem putin mai incolo ce o sa se intample...oricum va stie lumea de perversi orice se va intampla pe lumea asta:))
 

DeletedUser

Sunt foarte pervers, cine ma cunoaste iti poate spune..

Daca iesi la o bere cu mine si scapi restul pe jos, in locul tau l-as lasa pe jos, perversitatea este caracterizarea mea directa. Cea indirecta nu are rost, iti dai seama singur, nu !?:)
 

DeletedUser

sunteti noobi...e cam patetic...clepo nu am folosit t-train decat de 5 ori...de 3 ori mi sa facut split.....asa ca nu prea mai are rost sa faci t-train ptca sa invatat cum sa se facasplit/dodge...cat despre satele alea 200 sunt luate de la avalon??....

iar maretul mazare care se lauda ca nu recruteaza...jucatorii aia nu insemna nimic...nu stau sa iti explic motivul recrutarii lor...oricum esti prea...eu oricum ma bucur de vara, de bere si de cateva sate luate de la voi fara sa le pun pe alea la care am contribuit sa fie luate:))voi bucurativa de sittere...imi place cand vad cum numarati trecerea celor 24 de ore sa puteti dati de pe alte sittere...

mister ai impresia ca e cineva prost sati dea tie mesajele...vedem putin mai incolo ce o sa se intample...oricum va stie lumea de perversi orice se va intampla pe lumea asta:))

Nu e vina ta ca stii sa cuceresti sate doar cu 4 nobili si ai doar o tehnica de inobilat care poate fi usor combatuta, ai timp sa inveti nu fi suparat:rolleyes:
 

DeletedUser40097

Sunt foarte pervers, cine ma cunoaste iti poate spune..

Daca iesi la o bere cu mine si scapi restul pe jos, in locul tau l-as lasa pe jos, perversitatea este caracterizarea mea directa. Cea indirecta nu are rost, iti dai seama singur, nu !?:)

Serios ?
Da nu minti ?
 
Sus