SH vs TOM (MIT)

  • Autor subiect mazareverde
  • Data de început

DeletedUser

Incepand de azi familia de triburi SH declara razboi familiei TOM...mai jos sunt motivele, in principal parsivenia si lucratul pe la spate, cei care lucreaza pe la spate o si primesc pe la spate intr-un final, este dovedit de istorie....chiar si istoria jocului Triburile.

Discutie intre TOM si AoW
mihai darius: noi nu vrem un conflict imediat cu SH
Bogdan Bura: si atunci?
mihai darius: am studiat harta
mihai darius: si am observat ca sh sunt blocati
mihai darius: problema mea este ca am multi playeri printre sh
mihai darius: care daca le declar razboi cad
mihai darius: plus ca nu imi permit sprijinirea a 2 granite asa departe
mihai darius: SH invita de la voi
mihai darius: asta e modul lor de a invita
Bogdan Bura: si atunci defapt ce vrei?...ca eu aia nu inteleg
mihai darius: ma gandeam sa veniti cei mai buni in tom si dupa ce ne intarim sa dam atac pe SH sau un PNA intre noi
-----------------------------------

MihaiDarius astăzi la ora 15:38
Am inteles ca bogdanbura ti-a dat o conversatie ... sper ca ti-a dat-o intreaga ... voiam sa iau cativa playeri buni de la ei sa ma intaresc in zona r.s insa el voia o alianta impotriva voastra ... am refuzat-o si daca umbla cu prostii vor fi scosi curand de pe harta ... eu saptamana asta fuzionez cu Legend si facem alianta cu [H]

Desi sunt presiuni din partea celor nemultumiti ca ati invitat pe toti din war la voi eu sper sa nu ajungem la un conflict intre noi ... va fi unul lung si de uzura ... nefolositor nici unei parti. Daca vrei discutia completa ti-o dau eu .

mazareverde astăzi la ora 15:39
as vrea discutia completa daca se poate.

MihaiDarius astăzi la ora 15:40
sa vad daca o mai am pe messenger eu nu sunt genul sa dau copy paste si sa fug la inamici .

MihaiDarius astăzi la ora 15:42
Nu le am cu messengeru cum pot lua arhiva ??

mazareverde astăzi la ora 15:44
oricum ce i-ai spus acolo nu e atat de ok, iar cu recrutarile noastre se exagereaza la maxim...e o isterie generala ca am luat 4 jucatori pe care nici macar nu exista raport de atac sau rezervare, si de 3 zile incolace se recruteaza in draci toti concediatii de la noi....si tot voi imi spuneti ca noi recrutam, iar eu de 3 zile nu am mai recrutat nimic...

MihaiDarius astăzi la ora 15:48
Sunt presiuni pentru un war din ambele parti insa eu decid si nu vreau war cu voi ..dar daca voi il doriti noi suntem pregatiti. Daca raspunsul meu era favorabil unei aliante cu Aow atunci nu mai venea cu mesajul meu la tine ... oricum este incercarea jalnica de a scapa .. stie ca facem alianta cu [H] ca aliatii lor r.s cad si ca [H] le va declara razboi dupa fuziunea cu legend si incheierea aliantei.

MihaiDarius astăzi la ora 15:50
Sti versiunea mea ... mai departe tu decizi cum este mai bine pentru tine si tribul tau.

mazareverde astăzi la ora 16:46
am vazut ca ati scos forumul comun, ma rog, poate e mai bine asa.

MihaiDarius astăzi la ora 16:49
cand tu zici la trib sa se pregateasca de war cu TOM ce altceva pot face ... ti-am zis nu crede toate prostiile ... din asta BogdanBura este singurul castigator .. eu nu tradez de aceea a venit cu textele la tine ...

mazareverde astăzi la ora 16:53
ok, dar textele alea nu crezi ca trebuiau sa ma puna sa incep pregatirile? razboi sau nu, eu vreau sa fiu pregatit, razboiul si intentia vine din partea voastra, despre mine nu ai sa auzi ca incerc pe la spate sa fac fel si fel de intelegeri cu X si Y importiva aliatilor, eu daca am ceva de spus, iti spun in fata, ma cert cu tine, pe urma se rezolva, ne impacam si mergem inainte, dar parsivenia nu imi place...eu sunt pregatit, daca vreti razboi ma anunti...pana atunci imi vad de ale mele.

MihaiDarius astăzi la ora 16:55
Frate daca voiam scos SH faceam alianta cu AOW .... discutia cu bogdanbura am avut-o la insistenta altui membru din AoW cu care am ami vorbit .. insa eu le-am zis clar ... ii iau doar daca vin in tom sa ma intaresc in cazul in care ne atacati ... restul este paranoia ... let have some fun :))

mazareverde astăzi la ora 17:33
ne-ai colorat rosu fara sa ma anunti?

mazareverde astăzi la ora 17:34
in primul rand cand s-a facut alianta sa discutat clar ca se anunta cu 48 de ore inainte sa se rupa, tu nu prea le ai cu diplomatia pe jocul asta din cate vad si nici cu fair playul

MihaiDarius astăzi la ora 19:17
frate nu te-am trecut cu rosu tu dai anunt in trib sa pregateasca trupele sa dea in tom si tot eu nu le am cu diplomatia???

mazareverde astăzi la ora 19:21
ne-ai trecut cu rosu

mazareverde astăzi la ora 19:21
nu se face asa ceva neanuntat
 

DeletedUser

Azi plecam de la statistica asta, si vedem pe viitor ce se mai intampla...urez tribului SH bafta.

Side 1:
Tribes: SH, -SH-, =SH=, +SH+
Side 2:
Tribes: TOM, .TOM, =TOM=, ~TOM~, .TOM.

Timeframe: Dintotdeauna

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 1,638
Tabăra 2: 2,641
Diferență: 1,003

chart


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 35
Tabăra 2: 13
Diferență: 22

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 5,337,437
Tabăra 2: 10,472,750
Diferență: 5,135,313

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 128,927
Tabăra 2: 54,341
Diferență: 74,586

chart
 

DeletedUser

Sunt pozitionati mai bine SH pe harta fata de TOM + ca au razboiul cu R.S...vor iesii sifonati rau :). Parerea mea.

Succes ambelor triburi.
 

DeletedUser

eeehhh, chiar ma plicatiseam si ma gandeam cand o sa fie ceva actiune si in zona noastra, cred ca si cei din TOM se plictiseau si ei
let best win :)))
 

DeletedUser34425

asta da stire...LEGEND sa fuzioneze cu TOM si alianta cu H:rolleyes:
vreau si eu sa fuzionez cu satele de barbari si sa dominam lumea:p
bafta SH;)
 

DeletedUser

Eh..daca s-au vazut mai bine in clasamente,asta nu inseamna ca sunt cu ceva mai buni decat noi...noi am inceput mai tarziu lumea.
Vom vedea ce v-a fi:p
Bafta Sh,doar fac si eu parte:))))
 

DeletedUser21870

hai ca se animeaza lumea asta...asa e frumos...activitate maxima
 

Lord Catau

member
Scor reacție
1
ba sunt mai buni decat voi

voi nu ati fost in stare sa imi luati satul nici cand sa facut de barbari

aveti marginea hartii si un unic razboi fapt ce va avantajeaza dar cam atat
 

DeletedUser

ba sunt mai buni decat voi

voi nu ati fost in stare sa imi luati satul nici cand sa facut de barbari

aveti marginea hartii si un unic razboi fapt ce va avantajeaza dar cam atat

Mai, tu esti traumatizat, ai ramas cu sechele, ce naiba, e doar un joc, ti-am daramat satul, la ce sa il mai luam?
Stai linistit pe lumea 23 acolo ca aici avem treaba...
 

DeletedUser34906

vorbi un gunoier :D

du-te ba stelistule ca nici glume nu stii sa faci , dupa ce ca esti un looser pe speed vii si joci tu lumi normale? nu esti in stare cu viteza 400 sa ajungi pe 1 , fii serios , macar numai comenta aiurea ( inteleg ca postul tau se refera la numele jucatorului) , dar oricum taci .
 

Lord Catau

member
Scor reacție
1
normal ca nu ai ramas pe 23 ca v-au capacit altii, ti-am zis ca in mijlocul hartii e greu :)

iar de atacat voi pe mine, pauza.. doar spionaje ce se mai dadea:))
 

DeletedUser

De curiozitate, nici nu v-ati declarat bine razboi si deja incercati sa va inchideti din granite?:confused:
 

DeletedUser30746

Astea din tom is ca OB-urile.. se baga unde nu trebuie :p

SH e de 100x ori peste
 

DeletedUser8835

asa ca schimbati numele topicului, ca nici nu stiti cu cine va bateti:))
 
Sus