SH vs TOM (MIT)

  • Autor subiect mazareverde
  • Data de început

DeletedUser20120

pai haideti ca vad ca voi sunteti cu vorbele...noi am inceput sa luat sate de la SH, voi nimic de la H...

cum adica de la academii luam si din tribul mare nu luam? adica voi tineti academiile doar ca sa fie ca un scut impotriva noastra?=))...tu ai zis =))
 

DeletedUser38860

Deci pustiule , ca altfel nu pot sa iti zic la cei 10 ani ai tai , am zis ca voi tineti academiile pentru a le folosi ca scuturi impotriva triburilor dusmane si luati sate numai de acolo si nu de la dusmani. Apropo , noi inca nu avem o granita deschisa cu [H] noi avem o gura mica cu , cum era de inteles , academia voastra. Si apropo noi nu avem un procent asa umilitor la interne :). Cum am mai spus : Vezi-ti de temele tale si apropo nu e cam tarziu pentru tine? Sau parintii tai sunt plecati si stai si tu putin peste 22 in seara asta?
 

DeletedUser

auzi andr3yyy, sunt doua moduri diferite de a rezolva aceeasi problema. inactivii din trib.
- metoda SH: zeci de sitere si conturi preluate cu parola
- metoda H: inobilarea interna
care metoda e mai buna? fiecare are avantajele si dezavantajele ei
dezavantaje metoda SH:
- dupa 60 de zile nu mai poti ataca,
- dupa 120 pierzi sitterul
- despre conturile lasate cu parola (ceea ce teoretic este ilegal, dar se practica mai mult decat ar fi normal) nu are sens sa amintesc pentru ca nu am dovezi
dezavantaje metoda H:
- mai multe sate de controlat
- mai mult timp de alocat intretinerii contului
- trebuie sa fi in stare sa te organizezi
din cele de mai sus, impreuna cu stilul de joc toamna-vara al lui mazare am inteles care-i taina cu SH. nu sunteti in stare sa jucati decat pana la nivelul de 100-150 sate. mai departe nu mai stiti. si atunci cautati motive sa renuntati. sunt de acord ca jocul de inceput e mult mai dinamic si mai antrenant, dar e ca si cum ai juca fotbal doar 15 minute cat ai tu energie si putere sa alergi. dupa aia nu mai joci pentru ca deja ai aratat tot ce sti si esti supermultumit de tine...
 

DeletedUser

din cele de mai sus, impreuna cu stilul de joc toamna-vara al lui mazare am inteles care-i taina cu SH. nu sunteti in stare sa jucati decat pana la nivelul de 100-150 sate. mai departe nu mai stiti. si atunci cautati motive sa renuntati. sunt de acord ca jocul de inceput e mult mai dinamic si mai antrenant, dar e ca si cum ai juca fotbal doar 15 minute cat ai tu energie si putere sa alergi. dupa aia nu mai joci pentru ca deja ai aratat tot ce sti si esti supermultumit de tine...

Am abandonat forumul extern cand am vazut ca EFECTIV nu am pentru ce sa intru. Intru rar si scrollez paginile ca nu gasesc nimic interesant. Nu gasesc decat jigniri, insulte, vorbe fara rost. Regret sa vad oameni jignindu-se. Regret sa vad ca nu facem decat sa confirmam imaginea pe care o au strainii (si pe care o am si eu) despre romani in general: romanii nu sunt oameni de calitate (nu toti sunt asa, dar majoritatea asa sunt). Daca vrei sa afli cum sunt romanii, te apuci de Triburile si intri pe forumurile unde se discuta subiecte sensibile sau te duci in trafic. Acolo intalnesti caracterul real al romanilor. Pacat! Am tot sperat ca voi avea ce citi pe acest forum, dar cu regret va spun ca NU AM. Din pacate vad ca si majoritatea colegilor mei au intrat in jocul asta nebunesc al jignirilor, un joc care nu le face cinste. Am incercat sa gasesc jucatori in tabara dusmanului care sa fie decenti. L-am vazut pe lucky30. Imi dadea sperante. A dat cu bata-n balta. Apoi te-am vazut pe tine, LIPO70. Mi-ai dat si tu sperante. In acest mesaj nu ai jignit, insa pui presiune inutila pe niste OAMENI. Eu ma intreb: oare tu chiar crezi ce spui sau vrei doar sa pui presiune psihologica pentru a castiga un avantaj? Daca chiar crezi ce spui, imi pare rau sa aud asta (mazare a argumentat de ce nu mai joaca pe conturi cu sute de sate si ii dau dreptate; am jucat si eu de doua ori pe cont cu peste 300 de sate: timp pierdut si o multime de bani care puteau fi folositi intr-un mod util). Daca nu crezi ce spui si asta nu-i decat o stratagema de infierare a adversarului, infierare care duce la decizii gresite, luate din orgoliu, te inteleg doar partial. Poti sa-i infierezi si altfel decat profitand de slabiciunea unora. Jocul asta distruge vieti: copii care nu se duc la scoala din cauza ca au de dat atacuri, oamenii care nu dorm ca lumea (si sanatos) noaptea din cauza ca au de dat atacuri, oameni care nu dau randament la munca din cauza jocului (fie ca intra pe joc de la munca, fie ca nu si-au dormit noptile). Sunt lucruri care se pot face si lucruri care nu se pot face. Banuiesc ca esti nascut in '70, deci ar trebui sa ai 41 (patruzecisiunu!) de ani (UAU!). Am pretentii de la astfel de oameni. (ii rog pe colegii mei sa nu se umfle in pene cand ii dezaprob pe colegii (da, colegii) din tabara adversa; majoritatea colegilor m-au dezamagit prin stilul de a scrie pe acest forum; restul sunt la limita)

Aventura mea pe L22 se apropie de sfarsit. Din pacate nu am fost prea activ si, intr-un fel imi pare rau. Dar ca sa nu fi trecut degeaba pe aici, v-am scris cateva mesaje (care, din pacate, au fost luate in deradere), vi-l mai scriu si pe acesta. Doresc sa traiesc intr-o lume si o Romanie mai buna. Sper ca si voi asta va doriti.
 

DeletedUser

usor..usor...incepe sa se graiasca "adevar" pe forum(mai mult sau mai putin, normal ca tin cu H :))) ).............2 mici sfaturi pentru membri SH:

1.daca aveti de gand sa va testati limitele privind jocul online Triburile, va invit sa continuati razboiul contra H, implicit contra unor jucatori cu o "pofta" iesita din comun, gen deliciosu, lipo sau inglorius...
2. daca doriti sa nu pierdeti aiurea timpul crezand ca ii puteti invinge pe cei trei mentionati mai sus(se mai pot adauga cativa, pe langa cei destui jucatori activi), mai bine va ganditi cum o sa va petrece-ti concediile sau cum se poate sa va faruiti un viitor mai bun


pentru cei care opteaza pentru varianta 1., mult succes...pentru cei care opteaza pentru varianta a 2-a, astept mesajele voastre de multumie peste maxim o luna
 

DeletedUser38860

Singurul jucator care tace si face in [H] este Ingloriouss. Eu niciodata nu l-am vazut pe forum si vad ca deja a ajuns pe locul III pe aceasta lume. Ii doresc mult succes in continuare si sa o tina tot asa.
 

DeletedUser

adica ce? eu nu stiu sa umblu pe tocuri? eu nu stiu sa parchez cu spatele? hau-hau, hau-hau?

desigur el nu are interne si nici sate de barbari, el are 2 perechi de ... si un ochi ih ceafa. nu aveti aceeasi masura pentru toti cei din H? sau, sa ghicesc... incepeti sa vedeti si partea frumoasa din noi, acum ca mazare s-a dus si nu mai are cine sa va umbreasca vederea?
 

DeletedUser38860

adica ce? eu nu stiu sa umblu pe tocuri? eu nu stiu sa parchez cu spatele? hau-hau, hau-hau?

desigur el nu are interne si nici sate de barbari, el are 2 perechi de ... si un ochi ih ceafa. nu aveti aceeasi masura pentru toti cei din H? sau, sa ghicesc... incepeti sa vedeti si partea frumoasa din noi, acum ca mazare s-a dus si nu mai are cine sa va umbreasca vederea?

Din ce s-a vorbit aici pe forum , tu esti cel mai cu capul pe umeri din [H]. Ceilalti care vorbesc au minte unor pusti de 14-15 ani , respectiv 10 gen stelistul. Uita-te inca o data pe pagini si o sa imi dai dreptate.
 

DeletedUser

Parte 1:
Triburi: H-MIT, H-LegA
Parte 2:
Triburi: SH, ~SH~, =SH=, +SH+, -SH-, .SH.

Timeframe: Ultimele 48 de ore



Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 9
Tabăra 2: 6
Diferență: 3

chart



Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 79,961
Tabăra 2: 52,282
Diferență: 27,679

chart
 

DeletedUser

Parte 1:
Triburi: H-MIT, H-LegA, [H], [HA], [HAC], [HAB]
Parte 2:
Triburi: SH, ~SH~, =SH=, +SH+, -SH-, .SH.

Timeframe: Ultimele 48 de ore


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 10
Tabăra 2: 6
Diferență: 4

chart




Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 84,555
Tabăra 2: 52,282
Diferență: 32,273

chart
 

DeletedUser

multumesc pt statistici...cam la 2-3 zile trebuie sa posteze cineva ca sa vada lumea cum e cu razboiul...si propun ca sa nu se mai posteze in topicul h-sh si sa se posteze numai aici, oricum prietenii din mit lupta cu noi
 

DeletedUser

cu placere. Forta Forta Forta. Spionati Atacati Inobilati! ATACATI ATACATI ATACATI! cum spunea un bun prieten de-al meu.(mada)
 

DeletedUser20120

de cand a disparut clovnul forumului, mazareverde, se vede ca nu mai avem de cine sa radem si ca forumul a inceput sa fie neinteresant :))
 

DeletedUser

nu vorbi asa de "mazarica"...chit ca am ras...chit ca am glumit, el nu este un jucator rau(ma refer strict la jucator)...dar ghinionul lui este ca a dat peste un deliciosu care si-a lasat cateva mii de sate de pe serverele de afara si peste un grup unit care are un singur scop, sa isi ajute aliatii si sa conduca lumea 22....multa bafta lui mazareverde in concediu: sa aiba parte de vreme buna si preturi bune la cazare
 
Sus