Sibiul saluta PROVINCIA Bucuresti !!!

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Avand in vedere ca suntem in 2007, vreau si eu sa ma mandresc ca SIBIUL este capitala!!!!!
Daca aveti pareri referitoare la Sibiu , la jucatori de triburile.ro sau tribalwars.net din Sibiu, la concertele din Sibiu, la orice lucru legat de Sibiu, postati-le aici....

P.S.:am deschis acest forum pentru a ne mai destinde si pentru a avea undeva unde sa vedem altceva decat certuri...poate chestii interesante.
Is chiar curios despre parerile voastre:confused:
 

DeletedUser

SIBIU SUCKS!!!! :D
Foarte frumos orasul, anul asta nu am trecut pe acolo :( Dar am fost anul trecut de 2-3 ori si arata bine (inca era santier in piata atunci). Acum am vazut ca au terminat si este foarte frumos.
Mi-a placut si muzeul de pictura (brukental -nu dati cu pietre, chiar nu stiu cum se scrie) si fantana din piata, cea cu jeturile care ies din pamant :p.
Da ce am observat: va respectati domle, acuma aveti preturi de capitala iuropana, :D
 

DeletedUser

Prezenta & preturi

Inca un sibian prezent! (adica eu)

Nu cred ca preturile sunt mai mari ca in Bucuresti, Brasov, Cluj sau C-ta. Si inca mai e santier. Dar totul e spre bine :)
 

DeletedUser

Preturile sunt mari te asigur. Eu sunt din Bucuresti si am fost in Sibiu la Artmania festival pe 15 iunie cat si pe 6 iunie anul asta. In ambele dati am dormit la aceeasi pensiune(am descoperit-o prima oara pe 6 iunie si apoi din lipsa de locuri si o mica coincidenta, am stat tot la ea si pe 15). Pot sa zic ca 180 RON pentru o camera dubla cu mic dejun(nu suedez ci in camera) este mult. Ma duc la mare maine si o sa dau pe o camera dubla in Neptun la Hotel Tineret cu tv, frigider, baie, mobilier nou 120 RON. Diferenta e mare.

Sa fim realisti, cel putin in cazari, vara asta Sibiul si-a marit preturile fiind capitala culturala europeana. Si are si de ce, e plin de straini acum.

In rest orasul este super! Arata de nota 10 mai ales centrul vechi.

Inca o nelamurire, ziceai ca inca e in lucru? pai pe 6 iunie era in lucru tot centrul de langa hotel Continental pentru ca asfaltau si inchisesera circulatia. Dar pe 15 totul era terminat. In afara de asta nu am mai vazut un singur utilaj de constructii...in fine, putin important, oricum aveti cu ce va mandri, Sibiul este printre cele mai frumoase orase din tara :)

Lume calma, chiar si la volan, putine masini, curatenie, centru vechi...multe avantaje fata de Bucuresti...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

era sa uit...hotel Apolo de 3 stele tot din Sibiu are camera dubla 270 RON. Cam mult pentru 3 stele, nu? :)
 

DeletedUser

Sibiul e mai mult decat centrul. Daca e gata santierul din centru (desi nu e), sa vezi pe unde stau eu ce lucrari sunt. De vreo 4 luni e inchis bulevardul, cand pe o parte cand pe alta. Dar o sa fie bine.
Unde ai stat, la Vila Hermanni? Stiu ca acolo pretul e asa cum zici tu.
 

DeletedUser

mai Sibiul din punctul meu de vedere este mult superior altor orase pentru ca are zona veche aceea inchisa circulatiei. Bineinteles ca Sibiul nu e numai centrul vechi, m-am plimbat prin tot Sibiul cred si pe jos si mai ales cu masina cautand iesirea catre Bucuresti, are intr-adevar si niste parcuri foarte frumoase insa in mare este tot oras, adica in fond nu este asa diferit fata de alte orase.

Santierul din centru eu nu l-am vazut pe 15 iunie. Terminasera deja de asfaltat centrul. Poate intre timp s-au apucat de altceva, nu stiu. Insa ca acum mi-am amintit, o bila neagra o dau pentru lipsa de indicatoare catre iesirile din oras. Cred ca m-am invartit jumate de ora si mai bine cautand iesirea catre Bucuresti. Pana nu am trecut de doua ori prin acelasi loc nu m-am induplecat sa opresc si sa intreb :)

Eu am stat la pensiunea Lion, singura de altfel care mai avea locuri atunci. Am inteles ca in afara de Artmania mai erau si alte evenimente, o expozitie canina si pe 16 parca incepea un eveniment de motoare. Oricum, era totul full.
Asa ca sincer nu cred ca proprietarii de pensiuni si hoteluri nu au mai marit putin preturile.
 

DeletedUser

da,Sibiu este un oras superb,trec des pe acolo,am fost si eu la Artmania anul asta,preturile la cazare nu le cunosc,stau la prietena:) cand sunt in zona
 

DeletedUser

Sibiul este un oras frumos... Bucurestiul este si el un oras cu multe locuri frumoase... cam asta este diferenta
 

DeletedUser37

Sibiul este un oras frumos... Bucurestiul este si el un oras cu multe locuri frumoase... cam asta este diferenta

Extraodinar exprimata ideea.PE bune,am rams cu gura cascata cata simplitate si adevar intr-o fraza.Bravo batrane.

PS:eu sunt neutru,stau de 5 ani in Buc ,am stat si in Sibiu un an dar mi-s din alta parte :).Dar omul are dreptate
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus