Simpla inserare de trupe! Fara coordonate!

  • Autor subiect CarlaDaimler
  • Data de început

DeletedUser

Salutare.

am nevoie de un script care imi insereaza un numar de trupe definit de mine in piata centrala. Fara coordonate!

Sa zicem ca dau CLICK sa atac un sat si ajung in piata centrala unde trebuie sa aleg trupele! Acuma vreau sa dau click pe script unde am setat eu ce si cate trupe sa fie introduse...

Stiu ca sunt o multime de scripturi de farmare cu coordonate, sau scripturi inn care poti baga toate trupele, sau doar cele ofensive, sau doar cele defensive...

Dar eu am nevoie de un script care imi baga doar trupele setate fara sa-mi stearga coordonatele tintei in piata centrala!

Mersi, poate ma ajuta careva...

CD

PS: stiu ca exista, dar nu-l mai gasesc
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
Buna,

Am modificat putin scriptul de inserare pt ceea ce vrei tu:

PHP:
javascript:sp = 110; sw = 0; ax = 0; ar = 0; scout = 1; lc = 0; mount = 0; hv = 0; cat = 0; ra = 0;pal = 0; nob = 0;var doc = document; if (window.frames.length > 0) doc = window.main.document;url = document.URL; if (url.indexOf('screen=place') == -1) alert('Doar din piata centrala!');index = 0;farmcookie = document.cookie.match('(^|;) ?farmZme1=([^;]*)(;|$)'); if (farmcookie != null) index = parseInt(farmcookie[2]); index = index + 1; cookie_date = new Date(2051, 08, 11); document.cookie = "farmZme1=" + index + ";expires=" + cookie_date.toGMTString(); insertUnit(doc.forms[0].spear, sp); insertUnit(doc.forms[0].sword, sw); insertUnit(doc.forms[0].axe, ax); insertUnit(doc.forms[0].archer, ar); insertUnit(doc.forms[0].spy, scout); insertUnit(doc.forms[0].light, lc); insertUnit(doc.forms[0].marcher, mount); insertUnit(doc.forms[0].heavy, hv); insertUnit(doc.forms[0].ram, ra); insertUnit(doc.forms[0].catapult, cat); insertUnit(doc.forms[0].knight, pal); insertUnit(doc.forms[0].snob, nob); end();

Iti modifici tu numarul trupelor ce vrei sa fie inserate. (nu se sterg coordonatele din piata centrala).

Pe de alta parte, ai putea folosi la fel de bine optiunea introdusa recent in joc, in speta sabloanele de trupe. Iti creezi unul sau mai multe sabloane cu o anumita configuratie de trupe si selectezi din piata centrala denumirea configuratiei ce vrei sa o folosesti la momentul respectiv.
 

ChineZeu

member
Scor reacție
37
Daca nu trebuiesc memorate coordinatele nu mai e nevoie de cookie
si daca mai folosesti si scriptul care foloseste acel cookie (farmZme1) ii "derutezi" indexul

Cod:
javascript: units = {
    'spear': 0,
    'sword': 0,
    'axe': 0,
    'archer': 0,
    'spy': 0,
    'light': 0,
    'marcher': 0,
    'heavy': 0,
    'catapult': 0,
    'ram': 0,
    'knight': 0,
    'snob': 0
};
(function () {
  var d = document;
  var u = d.URL;
  if (u.indexOf('screen=place') == -1) return;
    for (i in units) {
        insertUnit(d.getElementsByName(i)[0], units[i])
    }
}())

modificati 0 cu cifra dorita
 
Sus