Sir Soreen-Simavo?????

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

dar chiar sunteti pe dinafara!!!! aveti jurist?? vreti sa va insir eu toate articolele si amendamentele?? sa va enumar precedentele?? hai mai ca esti bun:))) deja nu ne mai suportam lacunele??
Vrei sa venim noi cu jurist sa combatem niste acuze de-ale tale nefondate? Te-am acuzat noi cu ceva sau invers? N-ai ce sa insiri pentru ca nu cunosti legislatia europeana (pe care tu ai invocat-o nu eu sau altcineva). Daca o cunosteai nu mai aberai atat pe forum.
Esti patetic. Noapte buna
 

DeletedUser1195

Ce mult imi place semnatura ta,nihilius.:)
Este steagul tau de lupta in "razboiul"contra adminilor,nu-i asa?:)
 

DeletedUser1195

Nihilius,conserva-ti energia,e un lucru pretios si ai nevoie de ea pentru alte lupte ,intr-adevar.

Ce talent ai de a-ti indeparta prietenii;pentru niste "sarmani jucatori",care de fapt nu au decenta de a respecta cateva reguli,toate de bun simt.
 

DeletedUser

@fratele lup
ceea ce faci tu aici conform legislatiei in vigoare se numeste "calomnie" imprastii acuze fara suport (dovezi).....nu exista nici-un amendament in nici-o legislatie in care sa se spuna ca un admin nu are voie sa fie si jucator ( poate in China dar nu cunosc legislatia de acolo ).
Schimbarea numelor a celor care sunt admini pe alte servere de pe .ro e o chestiune de transparenta in care ti se permite tie jucatorul de rand sa fii "geana" pe respectivii si sa le depui "n+1" tichete pe zii pt a fi verificati de "n+2".
Daca Sir Soreen nu-si schimba numele mai stiai tu ca e de fapt Simavo ????? Acum stii si poti depune 15 tichete pe zi pt a a fi verificat de 16 ori pe zi .
Prietene vorbesti de lucruri sfinte ...legislatie...juristi ......eu zic sa faci petitie la Curtea Constitutionala.
Am vrut cu SS si restul membrilor Omerta sa ne jucam in liniste pe un server ....fara P&P, fara scandal, fara agitatori penibili ca tine....sa gasim ceea ce nu am gasit pe alte servere ....se pare ca pe .ro bunul simt e pe cale de disparitie si nu este posibil acest lucru.
 

DeletedUser

Adio, posibil prieten.

U esti Noisette
Zice in topicul Team Triburile de la Anunturi
Nu ma pakali
Zi ca esti! :)

1.3. Va rugam sa nu raspundeti la off topicuri si sa nu postati in topicuri care probabil vor fi sterse. Postari de genul "primul pe pagina" sau "am scris si in topicul asta" sunt interzise.

2.2. Va rugam sa postati raspunsuri care au legatura cu topicul. Daca nu puteti oferi un raspuns potrivit cu topicul este mai bine sa nu postati nimic. Acest lucru este in special valabil asupra posturilor foarte scurte si fara relevanta.

6.2. Daca postul dumneavoastra a fost sters, atunci inseamna ca stergerea a avut la baza un motiv intemeiat. Va rugam sa nu il rescrieti.

Nu esti la prima abatere, cunosti destul de bine regulamentul.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

@Fratele Lup

1. Legea la care faci tu referire, nu ca ai stii ce spune, dar iti spun eu care e: Legea 365/2002 privind cometrul electronic (cu modificarile aduse prin legea 121/2006 ) Daca ai citi-o, ai vedea ca afirmatiile tale sunt complet aberante.

2. Acuzatiile referitoare la admini, de asemenea sunt nule si neavenite, si atata timp cat nu sunt sustinute de dovezi pot fi considerate calomnii la adresa unor persoane fizice si juridice. Si pentru ca tot vorbim de legi, te sfatuiesc sa citesti Legea impotriva insultei si calomniei pe internet

3. Postarile tale incalca grav regulamentul acestui forum, inutil sa precizez care, vi le-am specificat de atatea ori, si degeaba.

Si, ca sa incheiem odata pentru totdeauna cu acuzatii de genul asta, cu procese, cu nu mai stiu ce drepturi incalcate..va sugerz sa cititi ceea ce inseamna un "contract virtual", pentru ca se pare ca sunteti total pe langa. Acuzati, dar fara a avea minimum de cunostinte despre ceea ce vorbiti.

* Contractele de tip „click-wrap” in care trebuie sa faci o actiune pentru a-ti exprima acordul. Actiunea este, de obicei, apasarea unui buton, bifarea unei casute care explica termenii, uneori un clik pe un link dintr-un e-mail etc. Aceste contracte au fost pe deplin acceptate de instantele internationale si chiar aplicate. Au existat si cazuri in care unele dispozitii au fost considerate ca fiind abuzive si, ca atare, aplicarea lor nu a fost acceptata de instante. Dar restul contractului a ramas, in continuare, valabil.
* Contractele de tip „Terms of Use” (Termeni de utilizare) pe care ii gasim in subsolul multor pagini web. Termenii de utilizare pot prezenta o importanta practica din punctul de vedere al respectarii obligatiei de informare (vezi articolul anterior), informatii cu privire la reproducerea anumitor parti din site care sunt protejate de drept de autor (sau modalitati de citare corecta) sau chiar modul in care anumite date cu caracter personal sunt colectate si/sau prelucrate de proprietarul site-ului.

Prin urmare, odata ce ati devenit utilizator al jocului, si al forumului, ati acceptat regulamentele.Asta pe viitor, ca sa tineti minte ce spune legislatia internationala pe care o vanturati atata.


@nihilus - e ultimul avertisment scris pe care-l primesti. Urmatoarea incalcare de regulament va insemna ban timp de 30 zile pentru incalcare repetata si sfidarea regulamentului si al moderatorilor.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

nu vorbeam de legislatia romaneasca....:), dar oricum sunteti "stapani" pe acest fief...,cum ziceau si alti jucatori pe alte treadhuri in care s-a dezbatut aroganta adminilor: vorbim degeaba....,si reciteste articolul de lege cu referire la calomnie:))) (cred ca am atins un punct sensibil), oricum ma bucur ca dati dovada de solidaritate...(acoperire reciproca)

1.5. Membrilor forumului le este interzis sa provoace moderatorii sau adminii in mod deliberat. Posturile care au ca scop crearea de conflicte intre jucatori si moderatori vor fi sterse, iar autorii vor fi pedepsiti aspru.

1.6. Jucatorii care vor actiona in mod deliberat impotriva crearii unei comunitati pe acest forum vor fi banati definitiv.

6.4. Toate reclamatiile sau criticile in legatura cu activitatea moderatorilor sau a adminilor de pe forum sau din joc (incluzand aici sanctiunile primite) se vor face numai prin sistemul intern de suport. Orice incercare de a deschide o discutie pe aceasta tema pe forum va fi considerata infractiune si pedepsita cu un avertisment.

Exceptie de la regula face o discutie la modul general, fara absolut nici o referire la o anumita persoana (membru al forumului, moderator sau admin) si/sau sanctiune primita. Aluziile de orice fel sunt de asemenea interzise.

Ca tot te referi la legi si regulamente, iata punctele din regulament care le-ai incalcat grav, si in repetate randuri prin postarile tale.
Vacanta placuta !
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Legislatia romaneasca este in concordanta cu cea europeana si aprobata de Parlamentul European si Consiliul Europei.
Inca odata dovedesti ca nu stii ce spui, si acuzatiile tale sunt fara valoare.
Apropo, o mica specificare. vei gasi ceva interesant daca citesti...

"Tentativa se pedepseste"

Asta ca fapt divers...
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus