Sir Soreen-Simavo?????

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

schimbare numelui unui jucator activ??? ca admin este ok, dar asa va atribuiti drepturi mai mari decat ar fi normal...si asa revenim la ideea de baza; cum pot fi adminii jucatori activi???
 

DeletedUser4645

schimbare numelui unui jucator activ??? ca admin este ok, dar asa va atribuiti drepturi mai mari decat ar fi normal...si asa revenim la ideea de baza; cum pot fi adminii jucatori activi???

Simavo = Sir Soreen , e admin pe L1. Ca sa nu te incurci, a pus acelasi user pe Clasica cum are si adminul.
 

DeletedUser1195

Dar cum pot fi administra niste persoane un joc pe care nu il cunosc?
In afara de verificarile pe care le fac adminii in urma tichetelor de incalcare de regula,toti raspund la sutele de intrebari care ajung zilnic la suport.Intrebari de la banal la extrem de ciudate,intrebari de tehnica a jocului,de strategie,de regulament.Si cum am putea la verificarile conturilor sa sesizam neregulile,daca nu am cunoaste jocul jucandu-l,fiindca numai jucand poti intelege toate subtilitatile sale,doar e un joc foarte complex.

Ne acuzati intr-una ca ne cream in joc facilitati folosindu-ne de avantajele de a fi admini.Dar nici unul dintre noi nu se regaseste intre liderii vreunei lumi si nici nu ne-am propus sa castigam vreuna.Jucam ca majoritatea jucatorilor pentru ca ne place jocul,pentru distractie si pentru antrenament.
Avem dreptul la prezumtia de nevinovatie,ca si jucatorii,pana in momentul cand puteti proba,cei care ne acuzati,ca acuzatiile sunt adevarate.

Din pacate nu am vazut nici o luare de pozitie publica a jucatorilor corecti ,si dintre acestia sunt majoritatea jucatorilor de triburi,impotriva celor care si-au creat conturi importante prin frauda.
 

DeletedUser

ca simplu player poti sa incerci sa incalci regulile, de asta exista adminii, sa le rezolve! dar studiind nitel legislatia europeana, la care vrem nu vrem trebuie sa ne aliniem, veti constata ca nu este ok. ce faceti, un admin care are acces la scriptul jocului nu are dreptul de a fi jucator activ pe nici un server al acelui joc, atata timp cat de pe urma acelui joc se obtin diverse incasari, aka cont premium! cum poate un admin sa-si schimbe numele de jucator activ, atata timp cat alti jucatori nu pot face asta???
 

DeletedUser

Dar cum pot fi administra niste persoane un joc pe care nu il cunosc?
In afara de verificarile pe care le fac adminii in urma tichetelor de incalcare de regula,toti raspund la sutele de intrebari care ajung zilnic la suport.Intrebari de la banal la extrem de ciudate,intrebari de tehnica a jocului,de strategie,de regulament.Si cum am putea la verificarile conturilor sa sesizam neregulile,daca nu am cunoaste jocul jucandu-l,fiindca numai jucand poti intelege toate subtilitatile sale,doar e un joc foarte complex



extraordinar!
 

DeletedUser

Dar cum pot fi administra niste persoane un joc pe care nu il cunosc?
In afara de verificarile pe care le fac adminii in urma tichetelor de incalcare de regula,toti raspund la sutele de intrebari care ajung zilnic la suport.Intrebari de la banal la extrem de ciudate,intrebari de tehnica a jocului,de strategie,de regulament.Si cum am putea la verificarile conturilor sa sesizam neregulile,daca nu am cunoaste jocul jucandu-l,fiindca numai jucand poti intelege toate subtilitatile sale,doar e un joc foarte complex



extraordinar!

nu intelegi ca adminul trebuie sa cunoasca jocul cel putin cat un jucator bun si activ...cum vrei sa faca asta daca nu joaca ?
 

DeletedUser

Noi nu avem acces la niciun script al jocului. As vrea sa fie bine inteles acest lucru. Iar pe lumile unde nu suntem admini, suntem la fel "orbi" ca si voi, nu putem vizualiza nimic din joc.
Si asa cum am spus si mai sus, nu ne-am modificat singuri numele la cont, nu putem face acest lucru, dar am facut aceasta cerere tocmai pentru a aparea in joc cu numele de admin pentru a se vedea clar unde jucam si unde nu.
Dar, argumentele palesc in fata acestui zid de rea vointa.
 

DeletedUser1195

:)intelege,dar jucatorul poate sa incerce sa incalce regulile.

Ca de obicei se incearca subminarea credibilitatii adminilor,prin contrast cu onestitatea jucatorilor,"victime"nevinovate.
Ideea ca adminii pot avea nick-uri ca admini altele decat ca jucatori ,a fost o greseala,pe care am dorit s-o indreptam.E normal ca toti jucatorii sa stie cine e admin,ce lume administreaza si in ce lume joaca.Pentru asta trebuie sa aiba acelasi nume atat ca admin ,cat si ca jucaror.Schimbarea s-a facut de acord cu cei care ne controleaza si cred ca e foarte bine sa fie asa.
 

DeletedUser

cred ca nu intelegi ca vorbesc despre limitele legale...,nu cele de bun simt la care am apelat initial! vorbesc de probleme de legislatie!
 

DeletedUser

Cred, si aici nu vorbesc in calitate de admin, ci de jucator sau de om, ca ai luat-o razna.
Astept un warn de la moderatorii forumului pentru replica mea.
 

DeletedUser5203

Case Closed.
Acolo unde nu exista un pic de bunavointa, nu exista nicio sansa.
Sau, acolo unde nu e, nici Dzeu nu cere!
 

DeletedUser

ce repede va dati "loviti" cand se pomeneste de legislatie...,dar playerii chiar au drepturi, pentru ca innogames obtine un profit de pe urma lor! nu spun eu asta, spune"UE", o bila neagra ca nu va cunoasteti limitele legale.
 

DeletedUser

Case Closed.
Acolo unde nu exista un pic de bunavointa, nu exista nicio sansa.
Sau, acolo unde nu e, nici Dzeu nu cere!

Subscriu.
In alta ordine de idei, va rog sa urmariti rubrica Anunturi, voi posa foarte curand un mesaj care va interesa pe toata lumea.
 

DeletedUser

cred ca nu intelegi ca vorbesc despre limitele legale...,nu cele de bun simt la care am apelat initial! vorbesc de probleme de legislatie!
Si care sunt problemele alea? Exemplifica te rog. Nu mai arunca niste pastile asa... pari un agitator de la manifestatii.
Btw, doar asa de curiozitate.. Sorin a jucat si pe .net, si pe cel putin una din lumi s-a descurcat chiar bine. Si acolo a avut scripturi?(btw, de ce scripturi vorbesti? eu nu stiu de asa ceva.. poate ne luminezi si pe noi) Mai gandeste-te inainte sa acuzi. Te-ai gandit ca poate chiar e un jucator bun si ar face fata oricarei lumi de triburi, indiferent ca e .ro sau nu?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

sincer, invata un pic de legislatie europeana...,prin postare de la Anunturi nu ai facut decat sa citezi setul de reguli! nu exista diferenta intre plata pentru beneficii grafice si orice alt tip de plata! legislatia europeana nu permite celor ce administreaza un joc sa interactioneze in cadrul acelui joc, subliniez: indiferent de server! imi sustin opinia pentru ca incercati sa aruncati cu praf in ochii jucatorilor! intrati in categoria prestatorilor de servicii in cazul in care incasati un singur cent! ma fac greu inteles??
nu este vorba de tratament preferential, ci de corectitudine!
si poate candva, cineva mai nebun decat mine poate chiar o sa va dea in judecata, si nu vorbim de sistemul legislativ romanesc, ci de cel european!
puneti-va legistii la treaba, sunteti total descoperiti!
 

DeletedUser

Si care sunt problemele alea? Exemplifica te rog. Nu mai arunca niste pastile asa... pari un agitator de la manifestatii.
Btw, doar asa de curiozitate.. Sorin a jucat si pe .net, si pe cel putin una din lumi s-a descurcat chiar bine. Si acolo a avut scripturi?(btw, de ce scripturi vorbesti? eu nu stiu de asa ceva.. poate ne luminezi si pe noi) Mai gandeste-te inainte sa acuzi. Te-ai gandit ca poate chiar e un jucator bun si ar face fata oricarei lumi de triburi, indiferent ca e .ro sau nu?

este admin!
 

DeletedUser

Si unde scrie ca nu poti juca daca esti admin daca nu-ti exerciti functiile pe lumea aceea? Vii cu legislatia aia de care zici, sau te repeti la infinit?

sincer, invata un pic de legislatie europeana...
Omule, vino odata cu exemplele alea si nu te mai da atat de cunoscator.. ca deja incepi sa devii obositor prin acelasi raspuns.

Apropo, ca o curiozitate personala.. n-ai vrea sa-ti dezvalui adevaratul nick de pe Clasica, sa stim cu cine stam de vorba? Asa e frumos. N-ai decat 116pcte, abia ti-ai facut cont acolo..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

dar chiar sunteti pe dinafara!!!! aveti jurist?? vreti sa va insir eu toate articolele si amendamentele?? sa va enumar precedentele?? hai mai ca esti bun:))) deja nu ne mai suportam lacunele??
 

DeletedUser

am renuntat la contul de pe clasica si l-am redeschis doar sa pot verifica cateva date!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus