Sistemul de lupta

DeletedUser3866

Din pacate nu gasesc pe forum un raspuns.

As vrea sa stiu daca cineva cunoaste ecuatzia sistemului de lupta ?

Este foarte interesanta si am incercat sa o rezolv singur fara rezultate prea stralucite.
Daca nu o cunoaste nimeni haidetzi sa deschidem un topic off-line sa o rezolvam impreuna acolo.

PS - ar fi deajuns si codul paginii SIMULATOR :D
 

DeletedUser

si la jocul the-west daca inca nu ati observat este o "ecuatie"...mai degraba o formula cu care se calculeaza dmg facut altui player...ei bine asa este si aici...cred ca este nu sunt sigur...se iau in calcul trupele/dmg lor/nr. lor/etc. si pe baza unei formule se calculeaza trupele ucise..."trupele care ies invingatoare"
 

DeletedUser5809

Care stie engleza, poate puteti sa traduceti, e vineri seara, sunt obosit. Daca vreti, mut si topicul la linkuri si unelte independente, poate cineva se pricepe si face si un attack planner pentru noi.

http://forum.tribalwars.net/showthread.php?t=153055&highlight=hungarian

Este si pe aici parca aceea ecuatie:D

Asa, si simulatorul excel pentru atac:

http://forum.tribalwars.net/showthread.php?t=136874&page=3
Trebuie sa fie acolo, nu mai tin minte, sunt multe pagini, daca nu este in topicul acela, capibarbaroja este de treaba, daca cineva trimite un mail si il intreaba afla imediat.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3866

Imediat ma bag la studiat si o sa va anuntz pana dimineatza daca am inteles ceva sau am ramas la fel de prost. ;)


thank you
 

DeletedUser6558

Algoritmul din primul link e pentru optimizarea rutelor de atac pe sate gri pentru farmat. "how to get optimal routes between villages"
 

DeletedUser5809

Algoritmul din primul link e pentru optimizarea rutelor de atac pe sate gri pentru farmat. "how to get optimal routes between villages"

Da, dar parca in celalalte pagini vorbesc si despre sistemul de lupta, de asta am pus linkul, nu pentru chestia distanta dintre sate, nu mai stiu nici eu sigur, nu prea am mai dat pe forumul ala, nu mai joc pe .net:D
 

DeletedUser3866

Faza este ca acum testez foaia de excel in care este facut sistemul ala, dar nu ma convinge. functioneaza numai pe anumite lumi de pe .net
Daca incerc sa fac setarile manual (este permis) imi da o eroare runtime 1024 :confused:
Folosesc Office 2010, sa fie de la mine problema ? Am pe alte pc-uri si 2007 (creat cu 2007) si 2003. Chiar tre sa le deschid ?
 

DeletedUser5809

incarca pe 2003 si 2007, pe 2010 s-ar putea sa nu mearga.
Mie mi-a mers pe 2007.
 

DeletedUser3866

Da. Vorbim despre un simulator. Inca nu am inteles sistemul de lupta, dar speram sa ma ajute ceea ce mi-ai dat tu.
Daca as reusi sa-l fac sa mearga as gasi formulele (faimoasa ecuatie cu ajutorul careia se calculeaza mortii din lupta) si le-as folosi la ce imi trebuie mie. Bag de seama ca nici tu nu ai somn :D
In stanga sus este optiunea custom, dar daca setezi datele lumii 4 sau folosesti World 17 se strica jucaria.



simulator.png


Care stie engleza, poate puteti sa traduceti, e vineri seara, sunt obosit. Daca vreti, mut si topicul la linkuri si unelte independente, poate cineva se pricepe si face si un attack planner pentru noi.

Adjudecat. O sa ma ocup si de attack planer dupa ce termin cu formula asta.
Acum ma bag la somn :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5809

mie nu mi-a facut probleme cand am dat la custom, si am folosit 2007. Incerc azi mai incolo cu 2003.
 

DeletedUser5809

Mie acum nu imi mai merge de loc, cred ca scot 2003 si bag 2007:D
 

DeletedUser3866

Mie acum nu imi mai merge de loc, cred ca scot 2003 si bag 2007:D

ha aha ahah Am 2010 cu licenta development daca te interteseaza. Dar te asigur ca este o eroare in cod. Foloseste mult Visual Basic Script si foarte intortochiat codul dupa cate observ. Nu am putut citi codul pt ca e protejat de password (sa nu cumva sa-i fure careva maretul soft)
 

DeletedUser5809

ha aha ahah Am 2010 cu licenta development daca te interteseaza. Dar te asigur ca este o eroare in cod. Foloseste mult Visual Basic Script si foarte intortochiat codul dupa cate observ. Nu am putut citi codul pt ca e protejat de password (sa nu cumva sa-i fure careva maretul soft)

da, am vazut si eu ca are parola. Vrei sa il intreb care e sistemul de lupta, ecuatiile si toate cele?
Poate totusi reusesti sa faci un attack planner, codul tot e pus la dispozitie:D
 
Sus