Situatia Lumii 7 (pareri si opinii)

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Situatia Lumii 7

Lumea 7 o lume frumoasa cu numeroase razboaie, unul mai dragut si mai impresionat decat altul, cu numeroase dezamagiri ale jucatorilor, si ale triburilor.
O poveste ce incepe mereu trebuie sa aiba si un sfarsit ori bun, ori nefericit.

Triburi importante ca Narf!, Haita, Diablo, H.K., Viking, Fotr, TSL raman mereu in sufletul jucatorilor ca o legenda, un ideal ce a fost sau a ramas de indeplinit.
Situatia Lumii 7 in momentul actual:
- razboiul dintre Diablo si ce a mai ramas din H.K.;
- iesirea a catorva membrii importanti din tribul Diablo;
- intemeierea tribului VIP;
- anuntarea unui PNA dintre TNT si Diablo ( rupt de TNT in deplina siguranta ca Diablo "nu ar mai avea sprijin pe granita si asta i-ar ajuta pe cei din TNT sa cucereasca lumea mai repede);

Legat de situatia de mai sus care este parerea voastra ca se va intampla pe Lumea 7 in continuare?

Diablo va mai castiga razboiul fiind inconjurat si atacat din mai multe parti sau va ceda si lumea va apartine altcuiva?​

astept pareri...va rog sa va motivati raspunsul si sa fiti pe subiect
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser29025

bla bla bla

hmmm
acum s-a vazut mai bine cum sunt unii jucatori , ce cacaractere au :), zicem una si facem alta si apoi aratam cu degetul spre altii :D.
poi lumea 7 se strica pe zi ce trece mai mult :)

sper sa se intample ceva interesant pe harta :))

le : eee, am uitat sa scriu ca am auzit ca revine nebunu :)))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

daca mai rezista triburile mici cateva luni diablo se rupe din interior.. oricum interesant e ca le-a fost frica celor din diablo (cel putin eu asa vad lucrurile) de o mana de oameni si au cerut pna tnt-ului ca sa scape mai intai de ei ... cam ciudat la cate puncte au si mai ales ca au numai jucatori activi .. sau ma insel?
 

DeletedUser11365

fara sa stiu despre ce-i vorba,un trib care rezista de 2-3 ani,se poate rupe oricand..de dragul jocului,orgolilor,lipsei unei activitati reale in mijlocul tribului..oricum nu mai au nimic de demonstrat nimanui..tribul asta s-a infintat dupa maxim 1 luna de l7 si a rezistat pana acuma..e mai mult decat suficient
 

DeletedUser17395

Triburi importante ca Narf!, Haita, Diablo, H.K., Viking raman mereu in sufletul jucatorilor ca o legenda, un ideal ce a fost sau a ramas de indeplinit.
Situatia Lumii 7 in momentul actual:
AI uitat de Fotr ..noabo
 

DeletedUser

DIABLO a scapat in sfarsit de pomanagii care mancau tribul pe dinauntru.
Acum mare parte din jucatorii care au ramas au sange de diabolic in ei si totul va merge ca pe roate.
Tentativa de PNA cu TNT a fost pentru a putea scapa cat mai repede de tilicarii care au format VIP,deci sa scapam mai repede,ca de scapat tot scapam de ei nu e asta o problema.
Nu mai sperati ca DIABLO se desfiinteaza deoarece sunt sanse minime,mai ales acum.
 

DeletedUser33089

DIABLO a scapat in sfarsit de pomanagii care mancau tribul pe dinauntru.
Acum mare parte din jucatorii care au ramas au sange de diabolic in ei si totul va merge ca pe roate.
Tentativa de PNA cu TNT a fost pentru a putea scapa cat mai repede de tilicarii care au format VIP,deci sa scapam mai repede,ca de scapat tot scapam de ei nu e asta o problema.
Nu mai sperati ca DIABLO se desfiinteaza deoarece sunt sanse minime,mai ales acum.

Night elf daca ai zis ca nu faci parte de lumea 7 sau poate ai doar cont pe lumea 7 dar nu vrei sa spui.(nu ma intereseaza numele daca ai cont pe lumea7)
ceea ce s-a intamplat cu PNA-ul de la TNT si cu tribul VIP nu e chiar asa surprinzator..
parerea mea este ca trebuia sa ii lasam pe VIP in pace si sa continuam atacurile pe TNT dar se pare ca unii au avut alte pareri si si-au luat teapa de la inamici. :rolleyes:

o sa vedem ce va continua :eek:
 

DeletedUser

AI uitat de Fotr ..noabo

Lasa ma fata in pace :p . FotR era mai presus decat ce a mentionat ea pe lista si de aceea i-a omis :rolleyes::rolleyes:

Cine cu cine se mai bate pe lumea asta? Pana la urma DIABLO are PNA cu TNT? Cei din VIP nu imi prezinta interes, oricum vor fi innobilati :D

Tribul MIR mai misca ceva? Sau o sa ma bat cu niste adormiti in curand? :)))
 

DeletedUser

Night elf daca ai zis ca nu faci parte de lumea 7 sau poate ai doar cont pe lumea 7 dar nu vrei sa spui.(nu ma intereseaza numele daca ai cont pe lumea7)
ceea ce s-a intamplat cu PNA-ul de la TNT si cu tribul VIP nu e chiar asa surprinzator..
parerea mea este ca trebuia sa ii lasam pe VIP in pace si sa continuam atacurile pe TNT dar se pare ca unii au avut alte pareri si si-au luat teapa de la inamici. :rolleyes:

o sa vedem ce va continua :eek:

Ti-am fost sef candva.
Cei din VIP trebuie maturati neaparat de pe harta pentru a da un exemplu celorlalti care au ganduri "neortodoxe".DIABLO a ajutat toti jucatorii din componenta lui si din academie sa ajunga ce sunt acum,cei care nu recunosc asta si au impresia ca sunt mai presus de DIABLO merita inobilati fara drept de apel.
Cat despre TNT,dupa ce terminam cu VIP or sa ajunga ei din nou in postura de prioritate.
 

DeletedUser29025

oricum e rusinos sa faci pna cu toata harta sa te poti "ocupa" de o mana de jucatori !
plus ca sunt imprastiati pe toata harta pt ca au mers dupa granite, nu au stat in mijlocul tribului ca altii care acum s-au gasit mai destepti sa comenteze aiurea !
looseri aia cum le ziceti voi au facut mult mai multe decat innobilatorii vostri interni !
si de ce crezi ca s-au rasculat aia ?
pt ca au fost tratati corect ??...nu as crede asta !
ati dat niste reguli pe care nu le respecta nici conducerea, atunci ce asteptari mai aveti de la muritorii de rand ?

oricum am ras cu pofta cand am auzit ca e pna cu tnt sa puteti da pe 5 jucatori =))
oare aia sa fie valoarea adevarata ?

cica pomanagii , pt tine cine tine granita si ia sate de la dusman e pomanagiu ? lol =))
si unu ca lamb e super jucator nu ? din 1400 de sate sau cate are are peste 1000 luate intern, vreo 400 de babrari si 2 de la tnt :))))

bravo mai ! ala da sange diablo !

restu e can-can ;)
 

DeletedUser

Daymo e unul din pomanagii.In momentul in care iei sate in proportie de 90% doar de la inactivii dusmanilor insa pe cei care sunt activi si care au multe sate pe langa tine precum dasimo cu el,si faci PNA,inseamna ca nu esti un adevarat jucator...stai doar la pomana si ataci doar jucatori slabi,cu aia care iti pot face probleme faci PNA.
Tibi,chiar nu am chef sa ma cert cu tine ca ajung sa te pleznesc aici si nu mai dai berea aia :))
Intredevar,tentativa de a face PNA cu TNT a fost o dovada de slabiciune din exterior insa nu este adevarat,a fost o greseala facuta de catre conducere,parerea mea.

Si eu chiar am muncit la granita cu DW,am stat 3 luni de zile si am atacat doar cu o mana de jucatori si in decursul acelor 3 luni de zile am luat foarte putine sate,insa nu am plecat din granita aia cum au facut altii pentru a luate sate mai usor,am stat acolo pana cand am reusit sa destabilizez granita.
In fine,sunt si de o parte si de alta jucatori slabi,dar mna...fiecare cu parerea lui.
 

DeletedUser29025

ca nu trebuie neaparat sa ne certam :p
oricum voi aveti ceva personal cu daymo, asta e clar
din moment ce el a luat sate de la dusman, fie si inactivi aia sau mai slabi , iar voi tot pe el il vedeti ca oaia neagra, e clar ca aveti ceva cu el...iar altii care fac doar interne cu aia nu aveti nimic ... :D
vezi aici e o buba :))
nu cred ca e normal asa :D

mai eu nu am facut pna cu nimeni, am mers pe 2 parti pe granita si am incercat sa iau ce am putut !
dar acum o sa incerc sa fac un pna cu dasimo, sa vad daca vrea :))
 

DeletedUser

ca nu trebuie neaparat sa ne certam :p
oricum voi aveti ceva personal cu daymo, asta e clar
din moment ce el a luat sate de la dusman, fie si inactivi aia sau mai slabi , iar voi tot pe el il vedeti ca oaia neagra, e clar ca aveti ceva cu el...iar altii care fac doar interne cu aia nu aveti nimic ... :D
vezi aici e o buba :))
nu cred ca e normal asa :D

mai eu nu am facut pna cu nimeni, am mers pe 2 parti pe granita si am incercat sa iau ce am putut !
dar acum o sa incerc sa fac un pna cu dasimo, sa vad daca vrea :))

Stii de ce mi-a fost desfiintat =D-B=?Pentru ca aveam o problema cu inactivii si s-a ajuns la cearta incet incet.
Nu exista jucacul asta care sa urasca inactivii mai mult decat mine,nu cred ca exista trib care sa fi bagat 130 de jucatori la inobilari interne in 2 luni de zile si sa ii tina la interne pana dispar.
Eu cu Daymo chiar am ceva,il credeam un jucator bun si un adevarat coleg pana in momentul in care a inceput sa se eschiveze si sa faca doar ce vrea.Nimeni nu face ce vrea ca nu suntem pe tarla aici.
 

DeletedUser29025

oricum mie mi se pare rusinos sa te lauzi cu rapoarte luate de la interne :)))
ce se face acum cu ariovist e cam acelasi lucru cu internele !
se iau sate goale si apoi lumea se lauda cu ele =))

acum o sa atace toti desteptii si sa arate cat sunt de buni, orice prost poate lua sate goale :-j

daymo nu e asa slab cum zici tu, ca nu ar fi ajuns unde este acum :)
ca face cam ce vrea el, asta nu e in regula atat timp cat face parte dintr-un trib :D

lamb nici macar nu stie unde e granita pe harta !, el stie doar forum -> innobilari interne ;)
 

DeletedUser33089

Stii de ce mi-a fost desfiintat =D-B=?Pentru ca aveam o problema cu inactivii si s-a ajuns la cearta incet incet.
Nu exista jucacul asta care sa urasca inactivii mai mult decat mine,nu cred ca exista trib care sa fi bagat 130 de jucatori la inobilari interne in 2 luni de zile si sa ii tina la interne pana dispar.
Eu cu Daymo chiar am ceva,il credeam un jucator bun si un adevarat coleg pana in momentul in care a inceput sa se eschiveze si sa faca doar ce vrea.Nimeni nu face ce vrea ca nu suntem pe tarla aici.

hmm =D-B= -ul a fost desfintat din cauza inactivilor?:mad:eu din cate auzisem a fost lucrat din interior tribul sau ma insel?:confused:
am si eu niste intrebari de baraj..parca a mai fost o data dat afara daymo de ce nu l-ati innobilat atunci?a fost prea greu?de ce l-ati trimit inapoi? daca l-ati primit inapoi atunci nu l-ati mai bagat in seama daca mai participa si el la atacurile organizate sau nu.Dupa parerea mea totul s-a intamplat din cauza unor orgolii in care nici un jucator care a fost bagat in problema asta nu a vrut sa lase de la el. eu zic doar un lucru ce am patit cu acest mic PNA cat a tinut cu TNT vreo 2-3 ore si apoi s-a rupt asta a insemnat ca TNT s-a jucat cu conducerea DIABLO si le-a si reusit teapa. si inca ceva cred ca toata lumea stie istoria si ce s-a intamplat in al doilea razboi mondial cand germania s-a luptat pe mai multe fronturi si a pierdut razboiul.(sa nu se intample si aici la fel:mad:)
 

DeletedUser

Triburi importante ca Narf!, Haita, Diablo, H.K., Viking, Fotr raman mereu in sufletul jucatorilor ca o legenda, un ideal ce a fost sau a ramas de indeplinit.

Maru dar pe zeii aia din TSL i-ai uitat? :)) sau aia nu prea aveau treaba cu lumea asta? :)))
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus