Situatie incurcata pe k54

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Pe acest continent exista, in estimarea mea, 4 jucatori majori: CIRCUS, ANO, FOAMEA si MW, plus cativa medii: KICK, Silent, -SH- si minori, printre care si parti ale unor triburi insemnate dar care au bazele pe alte continente.
Pe termen de cateva saptamani, maxim o luna cred ca vom asista la o competitie de prim plan, politico-militara, intre 3 tabere: alianta CIRCUS-FOAMEA versus ANO, ANO in razboi cu MW la care se asociaza partial si alte triburi, cum ar fi alianta MW-nbz versus ANO si jucatorul semiindependent KICK. Momentan CIRCUS are si PNA cu MW, ceea ce inseamna ca ANO, cea mai extinsa uniune de triburi trebuie sa lupte pe multe fronturi.
Cuceririle cele mai relevante sunt cele ale CIRCUS de la ANO, si ele reduse numeric. Cea mai apriga confruntare este intre ANO si MW care a produs si cele mai mari daune partilor. Recent, MW a propus pacea catre ANO, pentru a se reorienta catre FOAMEA, fostul aliat MW, propunere refuzata de ANO. Oficial, FOAMEA si ANO nu mai sunt in razboi iar informal ele nici nu se pot razboi, caci au o granita relativ mica si ANO isi concentreaza resursele spre centrul continentului.
KICK are un rol major in deturnarea unei mari parti din resursele economice ale ANO si MW, provocand deja pagube insemnate unor triburi mai mici, din Nord Vest.
O situatie ingrata, pe termen mediu imi pare a avea de exemplu -SH- incercuita de triburi insemnate: NEM, ZEI, CIRCUS, FOAMEA. Deocamdata acest trib inca nu are razboaie dar dupa ce vecinii se consolideaza militar, cred ca se va destrama intr-o luna.
Ca urmare a disparitiei triburilor necompetitive cred ca peste 2 luni scena se va rearanja astfel: autohtoni versus alogeni iar CIRCUS va fi singurul trib major care nu va fi incadrat in cele doua categorii. Triburile care se vor destrama vor fi alipite atat celor deja stabilite pe k54 dar si celor vecine, aflate pe continentele vecine, exceptand in buna masura k64.
Invit pe membrii triburilor pomenite sa isi dea cu parerea despre viitor si prezent.
 

quz0r

member
Scor reacție
144
E asa incurcata situatia aici, ca ne atrage ca magnetul ..daca am facut si noi o recrutare pe 54, suntem luati in calcul? :D Sau ne luam jucariile si ne intoarcem pe 44?
 

DeletedUser5596

daca situtia de acolo ti se pare complicata vezi ce e pe k 44

cnq-locul 2
ibidem-locul 1
drept-8
cherry-9
fiind-4

plus vecini,carpe diem si asasini :)) restul triburilor (bor,s.o.a,trib se roaga ca astia sa se bate intre ele si sa ignore pe restu)
 

DeletedUser9858

:eek:doamne nici aici nu scapam de analistii politici?


zona k 54 e in alianta e albastru pentru ei :D nu e deloc situatie incurcata domnu analist mai cautai informatii

SH are alianta cu tot kul
 

DeletedUser5970

reactia unui lider, la cald, prins la inghesuiala

crysty28 reloaded
Esti un nesimtit ! Pentru asta o sa te demolez!

...incurcata situatie, da
 

DeletedUser42770

daca situtia de acolo ti se pare complicata vezi ce e pe k 44

cnq-locul 2
ibidem-locul 1
drept-8
cherry-9
fiind-4

plus vecini,carpe diem si asasini :)) restul triburilor (bor,s.o.a,trib se roaga ca astia sa se bate intre ele si sa ignore pe restu)

Nu e chiar asa incurcata treaba ... eu cel putin nu vad ce e incurcat !
E o zona puternica si interesanta dar nu incurcata :)
 

DeletedUser

:eek:doamne nici aici nu scapam de analistii politici?


zona k 54 e in alianta e albastru pentru ei :D nu e deloc situatie incurcata domnu analist mai cautai informatii

SH are alianta cu tot kul

O informatie noua este ca MW nu mai are PNA cu CIRCUS iar KICK a intrat de partea MW in razboiul cu ANO. Asta a si creat interesul ANO pentru mcar un PNA cu CIRCUS si FOAMEA ca si asa nu prea au granita.
ANO pare tribul cel mai primejduit, ca e atacat pe mai multe fronturi.
 

DeletedUser9858

:Dpoi singurul trib care conteaza pe zona aia e Circus sunt cei mai periculosi din zona , restu vor disparea pe parcurs
 

quz0r

member
Scor reacție
144
E asa de incurcata situatia acolo, ca vor jucatorii sa plece de pe continentul 54 :D

virgula. feb 20,2013 17:39
Salut ,pot primi o invitatie in trib? intreaba-l pe [player]mahan[/player] ,ca sunt foarte activ :d

quz0r feb 20,2013 17:39
Ce/ar zice analist daca te recrutez? :)) E mai foame la noi decat acolo..

virgula. feb 20,2013 19:33
ma gandesc ca voi sunteti mai activi ..
 

DeletedUser9858

:Doricine de pe triburi zice la fel:rolleyes:
deci care sunt argumentele ca voi sunteti mai buni , si al doilea care e tribul tau
 

DeletedUser24033

...Nu cred ca exista triburi invincibile.

Dar,pe parcurs se vor araja lucruriile...
Eu singurele triburi care le vad un adevarat inamic sunt : Ibidem , CNQ si poate si H.V...
Restul sunt doar o chestiune de timp :)
Ma rog... Zic asa,in mare... In general...
 

DeletedUser

...Nu cred ca exista triburi invincibile.

Dar,pe parcurs se vor araja lucruriile...
Eu singurele triburi care le vad un adevarat inamic sunt : Ibidem , CNQ si poate si H.V...
Restul sunt doar o chestiune de timp :)
Ma rog... Zic asa,in mare... In general...


zexandrei , du-te si latra in alta parte ...tu ca jucator esti inexistent oriunde ai jucat ...doar gura este de tine ...vad ca acum faci si pe nostradamus pe forum.
Nu le mai promite alor tai din CIRCUS marea cu sarea , cand o sa dea de triburi organizate si de razboaie de uzura o sa se schimbe placa, momentan spor la cat mai multe sate.
 

DeletedUser

Sa nu ne mai ascundem dupa deget!Cam toti stim cum joaca majoritatea din CIRCUS...

Adika ma refer la multi cont si alte chesti!

Be fair play:)
 

DeletedUser9858

:rolleyes: Cam ciudat cum fiecare , cand ia bataie arunca pisica , pe multi cont,deci tu afirmi ca toate triburile adica tribul mama si academia sunt multi cont?
adica 180 de multi la naiba oricat de bun ai fii tot trebuie sa fii super man sa ai grija de ele:D,
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus