SMS PP prea mare

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser42544

Uitati-va la noi ca astia din afara isi dau PP in prostie (600 pp la ei e foarte putin) si noi ne milogim sa ne dea unul 10 PP-uri stiind ca nimeni nu are bani de mai multe. :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:
Acum Pentru ca m-am lasat o sapt de la joc sa fac niste calcule de marketing Triburile.ro ar avea de castigat cu 9% din venitul anual din PP-uri daca ar adauga 200 Puncte Premium la optiunea SMS.

Motive:Multi zic ca isi baga puncte premium iar metoda prin SMS e cea mai sigura.Zice lumea ca isi baga 200.Dar prin SMS merg doar 60 si 600. Daca e sa o luam asa 20% din cei care zic ca isi iau 200 PP isi iau defapt 60, 10% isi iau 600 PP si un numar de 5% se dau mari sau nu mai vor sa isi ia.Restul de 65% renunta,adica 20% isi iau 11 RON si 10% iau 44 Ron
Un simplu calcul:Sa spunem ca intr-un an 100 de oameni zic ca isi iau PP-uri 20% isi iau de 11 ron adica 220 RON 10% isi iau de 44 RON adica 440 RON

Costul pentru 200 PP este de 18 RON daca eliminam cei 5% oameni care nu isi iau ne raman 95% din cele 100 persoane adica 19000 RON daca s-ar introduce optiunea de 200 PP la SMS.

Calculul urmator arata profitul: 19000-(220+44)=19000-264=18736 RON
Un profit anual de 18736 RON=4195.69 Euro la momentul actual.:eek::eek::eek:

Acesta este un mesaj pentru ambele clase de jucatori Triburile:Administratorii care vor sa faca profit cat mai mare si Jucatorii care vor sa aiba avantaje.

Ne permitem sa fim mai rau decat Germanii si Italienii care scot un profit mai mare decat noi?:confused:

Votati pentru aceasta introducere a optiunii 200 PP la SMS.

Au fost si alte topicuri care au incercat aceasta introducere dar ei nu au aratat partea profitabila a ambelor parti:Cumparatorii(Jucatorii normali) si Vanzatorii(adminii).

Votati pentru o dezvoltare mai buna triburile.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Din ce stiu eu nu adminii sunt "vanzatorii" ci nemtii care fac cum le taie capul....in principu nu fac cum le taie capul pentru ca ei stiu bine ce fac...isi umplu buzunarele pe spatele nostru facandu-ne jocul tot mai plin de optiuni premium care sa ne faca sa le cumparam lor mizeriile de PP....eu sunt pro la orice ii aduce in minus pe nemti
 

DeletedUser42383

Uitati-va la noi ca astia din afara isi dau PP in prostie (600 pp la ei e foarte putin) si noi ne milogim sa ne dea unul 10 PP-uri stiind ca nimeni nu are bani de mai multe.:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:
Acum Pentru ca m-am lasat o sapt de la joc sa fac niste calcule de marketing Triburile.ro ar avea de castigat cu 9% din venitul anual din PP-uri daca ar adauga 200 Puncte Premium la optiunea SMS.

Motive:Multi zic ca isi baga puncte premium iar metoda prin SMS e cea mai sigura.Zice lumea ca isi baga 200.Dar prin SMS merg doar 60 si 600. Daca e sa o luam asa 20% din cei care zic ca isi iau 200 PP isi iau defapt 60, 10% isi iau 600 PP si un numar de 5% se dau mari sau nu mai vor sa isi ia.Restul de 65% renunta,adica 20% isi iau 11 RON si 10% iau 44 Ron
Un simplu calcul:Sa spunem ca intr-un an 100 de oameni zic ca isi iau PP-uri 20% isi iau de 11 ron adica 220 RON 10% isi iau de 44 RON adica 440 RON

Costul pentru 200 PP este de 18 RON daca eliminam cei 5% oameni care nu isi iau ne raman 95% din cele 100 persoane adica 19000 RON daca s-ar introduce optiunea de 200 PP la SMS.

Calculul urmator arata profitul: 19000-(220+44)=19000-264=18736 RON
Un profit anual de 18736 RON=4195.69 Euro la momentul actual.:eek::eek::eek:

Acesta este un mesaj pentru ambele clase de jucatori Triburile:Administratorii care vor sa faca profit cat mai mare si Jucatorii care vor sa aiba avantaje.

Ne permitem sa fim mai rau decat Germanii si Italienii care scot un profit mai mare decat noi?:confused:

Votati pentru aceasta introducere a optiunii 200 PP la SMS.

Au fost si alte topicuri care au incercat aceasta introducere dar ei nu au aratat partea profitabila a ambelor parti:Cumparatorii(Jucatorii normali) si Vanzatorii(adminii).

Votati pentru o dezvoltare mai buna triburile.
pro , am propus si eu asta ,dar a fost inchis topicu
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Propunerea este inaintata catre departamentul plati, cand sau daca va fi si implementata nu va putem spune.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus