Solicitare scripturi si discutii cu privire la acestea

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
Cod:
javascript:var $=(window.frames.length>0)?window.main.$:window.$;$.getScript('https://dl.dropbox.com/s/in89o6d4x2arxpl/Mth_AttackCounter.js?'+Math.round(Math.random()*1000000));void(0);

functioneaza perfect cel din colectie
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
Doamna Mythra dece nu ma bagati inseama? :(

Simplu, ti-am mai raspuns candva la unul din mesajele ce mi le-ai mai dat pe extern - chiar nu raspund la mesaje prin care sunt intrebata cum se poate incalca/fenta regulamentul si nici nu fac/aprob scripturi ilegale. Insa, ca sa nu zici ca sunt rea, o sa iti raspund punctual la ultimele mesaje in cazul carora "nu te-am bagat in seama".

1. Legat de programe de monitorizare respectiv, de trezit cand ai atacuri - Nu se poate, sunt ilegale, insa daca nu vrei/poti sa te folosesti de ceea ce ofera INNO prin aplicatia TW pentru android/ios, poti foarte bine sa folosesti o versiune noua de browser (adica una care sa fie suportata) si sa bifezi "Scoate un sunet când ești atacat". Nu e melodie de 10 secunde sau ce vroiai tu care sa te trezeasca, dar ajuta si e regulamentar.

2. Intrebarea legata de jocul simultan a mai multor persoane pe acelasi cont, in acelasi timp - ilegal.



In ceea ce priveste postarea de pe extern, te puteai folosi de raspunsul ce il dadusem unei alte persoane inainte sa scrii tu. Legat de scriptul de preluare coordonate in cazul satelor cu rapoarte rosii/galbene - poti aplica filtru in pagina de rapoarte (inainte sa le stergi normal) si sa rulezi scriptul de preluare coordonate; e postat pe pagina anterioara, dar si in colectie:

Cod:
javascript:var villas=$("table[class=content-border]").html().match(/\d+\|\d+/g);alert((villas&&(villas.length>0)?villas.join(" "):"No co-ordinates were found"));void(0);


https://forum.triburile.ro/showthread.php?43780-!!!-Colectie-Scripturi-aprobate-legale!
 
Ultima editare:

DeletedUser46060

Simplu, ti-am mai raspuns candva la unul din mesajele ce mi le-ai mai dat pe extern - chiar nu raspund la mesaje prin care sunt intrebata cum se poate incalca/fenta regulamentul si nici nu fac/aprob scripturi ilegale. Insa, ca sa nu zici ca sunt rea, o sa iti raspund punctual la ultimele mesaje in cazul carora "nu te-am bagat in seama".

1. Legat de programe de monitorizare respectiv, de trezit cand ai atacuri - Nu se poate, sunt ilegale, insa daca nu vrei/poti sa te folosesti de ceea ce ofera INNO prin aplicatia TW pentru android/ios, poti foarte bine sa folosesti o versiune noua de browser (adica una care sa fie suportata) si sa bifezi "Scoate un sunet când ești atacat". Nu e melodie de 10 secunde sau ce vroiai tu care sa te trezeasca, dar ajuta si e regulamentar.

2. Intrebarea legata de jocul simultan a mai multor persoane pe acelasi cont, in acelasi timp - ilegal.



In ceea ce priveste postarea de pe extern, te puteai folosi de raspunsul ce il dadusem unei alte persoane inainte sa scrii tu. Legat de scriptul de preluare coordonate in cazul satelor cu rapoarte rosii/galbene - poti aplica filtru in pagina de rapoarte (inainte sa le stergi normal) si sa rulezi scriptul de preluare coordonate; e postat pe pagina anterioara, dar si in colectie:

Cod:
javascript:var villas=$("table[class=content-border]").html().match(/\d+\|\d+/g);alert((villas&&(villas.length>0)?villas.join(" "):"No co-ordinates were found"));void(0);


https://forum.triburile.ro/showthread.php?43780-!!!-Colectie-Scripturi-aprobate-legale!

Imi cer scuze, nu stiam ca sa stai pe joc cu 2 telefoane este illegal.
Am doar intrebat, atata tot, fara sa stiu ca cea ce intrebeam iara illegal.

Scuzatima pt deranj.
 

Eight

member
Scor reacție
2
Exista vreo posibilitate de a redenumii un atac, dupa ce a fost notat cu sistemul de etichetare al jocului ?
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
Da, poti folosi orice varianta din scripturile vechi de notare a atacurilor.

exemplu:

Cod:
javascript: $.getScript('https://dl.dropbox.com/s/wqihm7llqnj5iza/MassRenameAttacks.js'); void(0);

mai sunt la rubrica "Marcare atacuri" din colectie cateva variante.
 
Ultima editare:

DeletedUser46060

Daca keypress este Legal, se poate face un script si pentru telefoanele android care sa ajute la farmat din assistent farm?
Tip sa deie el click automat pe A si B?

Cand ai 20sate si trebuie sa farmez din telefon, e cam greut si e mare pierdere de timp :(
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Nici un script care "da click automat" nu este legal, indiferent ca este vorba de PC sau telefon/tableta.
Nu mai cereti scripturi care automatizeaza actiunile jocului, niciodata nu vor fi aprobate, indiferent de forma si scopul lor.
 

DeletedUser44851

Un script sa introduca trupele de atac toate , si eventul cand apesi pe el sa introduca si cordonatele satului atacat, si sa dupa cand apesi pe el sa introduca cordonatele urmatorea din lista satelor pe care le doresc sa le atac
P.s cel de farm/fake nu insereaza cordonatele,,,si se blocheaza la primul sat celalt.
 
Ultima editare de un moderator:

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
Intamplator chiar functioneaza scriptul respectiv, poate nu l-ai copiat cum trebuie.

Cod:
javascript: units = {
    'spear': 0,
    'sword': 0,
    'axe': true,
    'archer': 0,
    'spy': true,
    'light': true,
    'marcher': 0,
    'heavy': 0,
    'catapult': true,
    'ram': true,
    'knight': 0,
    'snob': 0
};
coords = "392|453 392|454 393|454";
name = "ssss";
msg = {
    target: "Tinta nr.",
    total: "Total:",
    error: "Numarul trupelor este insuficient!",
    end: "Ai ajuns la capatul listei!"
};
eval(function (p, a, c, k, e, r) {
    e = function (c) {
        return (c < a ? '' : e(parseInt(c / a))) + ((c = c % a) > 35 ? String.fromCharCode(c + 29) : c.toString(36))
    };
    if (!''.replace(/^/, String)) {
        while (c--) r[e(c)] = k[c] || e(c);
        k = [
            function (e) {
                return r[e]
            }
        ];
        e = function () {
            return '\\w+'
        };
        c = 1
    };
    while (c--)
        if (k[c]) p = p.replace(new RegExp('\\b' + e(c) + '\\b', 'g'), k[c]);
    return p
}('4 b=18;9 e(a){j b.1l(a)[0]}9 h(a){j E(1h.1p[a].1t)}9 k(a){j E(e(a).U.U.G.1d(/\\d+/))}9 n(){4 a=p,t=q;9 D(a,d){a.N("\\n");J(4 c=0;c<a.i;c++){o(0<d){o(a[c][1]){k(a[c][0])>a[c][1]?(a[c][1]+=1,d-=h(a[c][0]),m+=h(a[c][0]),F(e(a[c][0]),a[c][1])):(a.X(c,1),c=-1)}P{o(1==a.i)V;c=-1}}P V}0<d&&(e(3).G=" "+I.1b,e(3).L.M="S")}4 v=[],m=t,f=[["1j",10,[1.17,5]],["1r",5,[1.1x,-1B]],["1f",6,[1,0]],["1v",0,[1,0]],["1D",16,[1.17,7]],["1N",10,[1.1R,1n]],["1F",10,[1,5]],["1L",19,[1.17,20]],["1z",6,[1.1I,5]],["1P",6,[1.14,10]],["1a",6,[1.17,10]],["22",10,[1.17,20]],["1G",20,[1.17,8]],["1q",8,[1.17,5]],["2a",24,[1.17,8]],["1T",5,[1.17,2]],["1i",1M,[1.17,27]],["1y",24,[1,10]]],a=a.Y(),w=f.11(9(a){j E(1X.1e.1J[a[0]])}),f=f.11(9(a,d){j 0==w[d]?0:H.1u(a[1]*H.1V(1.2,w[d]-1))}),f=H.1Z(9(a){4 d=0;a.25(9(a){d+=a});j d}(f)/29);o(!(0>f-t)){J(x=0;a.i>x;)e(a[x])&&1>k(a[x])?a.X(x,1):x++;J(4 g=0;g<a.i;g++){4 l=H.1m((f-t)/a.i/h(a[g])),l=l+E(e(a[g]).K);l>k(a[g])?l=k(a[g]):v.N([a[g],l]);m+=h(a[g])*l;F(e(a[g]),l)}f>m&&D(v.Y(),f-m)}}o(e("O")&&""==e("O").K){e(3)||$("1C").1Q(\'<R 3="\'+3+\'" L="M:Q;1c-1H:21;"></R>\');4 r=1s(1U.26(W,12,1k,15,W,1A,1O,12,1Y,15,23,28)),s=1g.1K(" "),u=0,p=[],q=0,y=r[3];/^-?[\\d.]+(?:e-?\\d+)?$/.1w(y)&&(u=E(y));e(3).G=" "+I.1S+" "+(u+1)+"  ("+s[u]+"). "+I.1W+" "+s.i;u>=s.i?(u=0,e(3).L.M="S",e(3).G=" "+I.1o):e(3).L.M="Q";e("O").K=s[u];u++;r[3]=u;J(4 z 1E T){o(e(z)){4 A=T[z],B=E(A),C=k(z)+B;"Z"==13 A&&A?F(e(z),k(z)):"Z"!=13 A||A?0>B?0<C&&F(e(z),C):k(z)>=A&&F(e(z),B):p.N(z);q+=e(z).K*h(z)}}0<p.i&&n()}', 62, 135, '|||name|var|||||function|||||||||length|return|||||if||||||||||||||||Number|insertUnit|innerHTML|Math|msg|for|value|style|color|push|input|else|green|span|red|units|nextSibling|break|108|splice|reverse|boolean||map|111|typeof||97|||document||iron|error|font|match|village|storage|coords|UnitPopup|snob|main|99|getElementsByName|ceil|5E3|end|unit_data|wall|farm|eval|pop|round|place|test|172102|statue|wood|83|240|h3|barracks|in|church_f|stable|size|155|buildings|split|smith|512|church|116|stone|append|55|target|hide|String|pow|total|game_data|114|floor||11px|market|103||forEach|fromCharCode|80|101|100|garage'.split('|'), 0, {}));
void 0;


units = {
'spear': 0,
'sword': 0,
'axe': true,
'archer': 0,
'spy': true,
'light': true,
'marcher': 0,
'heavy': 0,
'catapult': true,
'ram': true,
'knight': 0,
'snob': 0
};

aici modifici pentru a configura componenta atacului; mai sus ai exemplu pentru toate trupele de atac (pui true in dreptul unitatii); daca vrei sa adaugi si 1 nobil atunci o sa ai 1 in dreptul unitatii corespunzatoar (snob - 'snob': 1).

Dupa ce lansezi prima comanda, se trece la urmatorul sat din lista s.a.m.d. Iti apare in pagina respectiva.
 

DeletedUser23457

Intamplator chiar functioneaza scriptul respectiv, poate nu l-ai copiat cum trebuie.

Cod:
javascript: units = {
    'spear': 0,
    'sword': 0,
    'axe': true,
    'archer': 0,
    'spy': true,
    'light': true,
    'marcher': 0,
    'heavy': 0,
    'catapult': true,
    'ram': true,
    'knight': 0,
    'snob': 0
};
coords = "392|453 392|454 393|454";
name = "ssss";
msg = {
    target: "Tinta nr.",
    total: "Total:",
    error: "Numarul trupelor este insuficient!",
    end: "Ai ajuns la capatul listei!"
};
eval(function (p, a, c, k, e, r) {
    e = function (c) {
        return (c < a ? '' : e(parseInt(c / a))) + ((c = c % a) > 35 ? String.fromCharCode(c + 29) : c.toString(36))
    };
    if (!''.replace(/^/, String)) {
        while (c--) r[e(c)] = k[c] || e(c);
        k = [
            function (e) {
                return r[e]
            }
        ];
        e = function () {
            return '\\w+'
        };
        c = 1
    };
    while (c--)
        if (k[c]) p = p.replace(new RegExp('\\b' + e(c) + '\\b', 'g'), k[c]);
    return p
}('4 b=18;9 e(a){j b.1l(a)[0]}9 h(a){j E(1h.1p[a].1t)}9 k(a){j E(e(a).U.U.G.1d(/\\d+/))}9 n(){4 a=p,t=q;9 D(a,d){a.N("\\n");J(4 c=0;c<a.i;c++){o(0<d){o(a[c][1]){k(a[c][0])>a[c][1]?(a[c][1]+=1,d-=h(a[c][0]),m+=h(a[c][0]),F(e(a[c][0]),a[c][1])):(a.X(c,1),c=-1)}P{o(1==a.i)V;c=-1}}P V}0<d&&(e(3).G=" "+I.1b,e(3).L.M="S")}4 v=[],m=t,f=[["1j",10,[1.17,5]],["1r",5,[1.1x,-1B]],["1f",6,[1,0]],["1v",0,[1,0]],["1D",16,[1.17,7]],["1N",10,[1.1R,1n]],["1F",10,[1,5]],["1L",19,[1.17,20]],["1z",6,[1.1I,5]],["1P",6,[1.14,10]],["1a",6,[1.17,10]],["22",10,[1.17,20]],["1G",20,[1.17,8]],["1q",8,[1.17,5]],["2a",24,[1.17,8]],["1T",5,[1.17,2]],["1i",1M,[1.17,27]],["1y",24,[1,10]]],a=a.Y(),w=f.11(9(a){j E(1X.1e.1J[a[0]])}),f=f.11(9(a,d){j 0==w[d]?0:H.1u(a[1]*H.1V(1.2,w[d]-1))}),f=H.1Z(9(a){4 d=0;a.25(9(a){d+=a});j d}(f)/29);o(!(0>f-t)){J(x=0;a.i>x;)e(a[x])&&1>k(a[x])?a.X(x,1):x++;J(4 g=0;g<a.i;g++){4 l=H.1m((f-t)/a.i/h(a[g])),l=l+E(e(a[g]).K);l>k(a[g])?l=k(a[g]):v.N([a[g],l]);m+=h(a[g])*l;F(e(a[g]),l)}f>m&&D(v.Y(),f-m)}}o(e("O")&&""==e("O").K){e(3)||$("1C").1Q(\'<R 3="\'+3+\'" L="M:Q;1c-1H:21;"></R>\');4 r=1s(1U.26(W,12,1k,15,W,1A,1O,12,1Y,15,23,28)),s=1g.1K(" "),u=0,p=[],q=0,y=r[3];/^-?[\\d.]+(?:e-?\\d+)?$/.1w(y)&&(u=E(y));e(3).G=" "+I.1S+" "+(u+1)+"  ("+s[u]+"). "+I.1W+" "+s.i;u>=s.i?(u=0,e(3).L.M="S",e(3).G=" "+I.1o):e(3).L.M="Q";e("O").K=s[u];u++;r[3]=u;J(4 z 1E T){o(e(z)){4 A=T[z],B=E(A),C=k(z)+B;"Z"==13 A&&A?F(e(z),k(z)):"Z"!=13 A||A?0>B?0<C&&F(e(z),C):k(z)>=A&&F(e(z),B):p.N(z);q+=e(z).K*h(z)}}0<p.i&&n()}', 62, 135, '|||name|var|||||function|||||||||length|return|||||if||||||||||||||||Number|insertUnit|innerHTML|Math|msg|for|value|style|color|push|input|else|green|span|red|units|nextSibling|break|108|splice|reverse|boolean||map|111|typeof||97|||document||iron|error|font|match|village|storage|coords|UnitPopup|snob|main|99|getElementsByName|ceil|5E3|end|unit_data|wall|farm|eval|pop|round|place|test|172102|statue|wood|83|240|h3|barracks|in|church_f|stable|size|155|buildings|split|smith|512|church|116|stone|append|55|target|hide|String|pow|total|game_data|114|floor||11px|market|103||forEach|fromCharCode|80|101|100|garage'.split('|'), 0, {}));
void 0;


units = {
'spear': 0,
'sword': 0,
'axe': true,
'archer': 0,
'spy': true,
'light': true,
'marcher': 0,
'heavy': 0,
'catapult': true,
'ram': true,
'knight': 0,
'snob': 0
};

aici modifici pentru a configura componenta atacului; mai sus ai exemplu pentru toate trupele de atac (pui true in dreptul unitatii); daca vrei sa adaugi si 1 nobil atunci o sa ai 1 in dreptul unitatii corespunzatoar (snob - 'snob': 1).

Dupa ce lansezi prima comanda, se trece la urmatorul sat din lista s.a.m.d. Iti apare in pagina respectiva.

scuze dar se pare ca sunt mai lent de minte
Nu inteleg ... pt farm de ex cu 5 lc ce pun ... nu pricep faza cu true ... pe vremuri doar treceai nru de trupe din cate imi amintesc
Scuze inca o data ... poate sunt eu greu de cap sau neatent

ah ok ... am testat cu o unitate care o aveam acasa si merge ... daca nu ai unitatea acasa nu o introduce din cate observ.

Si ceva pt reset farm script mai exista ? :| scuze inca inca inca o data ca nu am rabdare sa dau search
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
Functioneaza corect scriptul care il ai pe cont. Incearca eventual o stergere cookies/history la nivel de browser si testeaza din nou dupa.
 

rzk09

member
Scor reacție
0
Multumesc , functioneaza AdvanceProximity din colectie doar el si am sters tot din browser
 

ChineZeu

member
Scor reacție
37
scuze dar se pare ca sunt mai lent de minte
Nu inteleg ... pt farm de ex cu 5 lc ce pun ... nu pricep faza cu true ... pe vremuri doar treceai nru de trupe din cate imi amintesc
Scuze inca o data ... poate sunt eu greu de cap sau neatent

ah ok ... am testat cu o unitate care o aveam acasa si merge ... daca nu ai unitatea acasa nu o introduce din cate observ.

Si ceva pt reset farm script mai exista ? :| scuze inca inca inca o data ca nu am rabdare sa dau search

true introduce numarul maxim de trupe
false introduce numarul minim de trupe pentru lumile cu limita de fake (1%)
 

DeletedUser

Am si eu o mica problema...vreau un script care sa imi puna satele in ordinea k-urilor...
ex:am 5 sate pe k3,7 sate pe k2,10 sate pe k8 si 9 pe k 4...vreau sa imi apara satele in ordinea k-urilor..primele cele de pe k2,apoi k3,apoi k4..etc...
Exista vreun script care sa faca asta?..multumesc!
Sigur exista,ca l-am mai avut,dar nu stiu care este...o sa-l salvez naibii in pc.sa numai tip dupa el.:)...dar cu atatea update-uri..:(...
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
Da, exista cu siguranta in colectie dar si in cadrul acestui topic.


javascript:$.getScript('https://media.innogamescdn.com/com_DS_UK/Scripts/nameVillages.js');void 0;

sau

javascript: $.getScript('https://dl.dropbox.com/s/cgrhntonrkc4dku/MassRenameVillages.js');void(0);

bifezi doar linia unde este mentionat la sfarsit "continent":

img


similar si in cazul celuilalt script.
 
Sus