Solicitare scripturi si discutii cu privire la acestea

DeletedUser40036

seara buna.exista la un moment dat un script care importa/exporta denumirile la sate.era util pentru mine cand treceam sa joc de la denumirea clasica(manuala) a satelor la o denumire a satelor cu acelasi nume folosind script.pe scurt,acel script salva denumirile satelor(import),redenumeam satele cu acelasi nume si cand doream sa revin la denumirea initial,rulam scriptul si foloseam optunea export....stie cineva despre ce vorbesc?:)
 

DeletedUser39777

Salut!
Care-mi dai si mie un script pentru farm functional? Cel de pe forum insereaza o coordonata, dupa ce trimit atacul, la a doua apasare a butonului doar insereaza numarul de trupe, nu si coordonatele.

Multumesc!
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
@bidam veer

- pentru salvarea denumirilor actuale si restaurarea lor la o data ulteriora:

PHP:
javascript: void($.getScript('https://dl.dropbox.com/s/eaidim8rkw5c32u/exportImport.js'))

o sa il adaug si in colectie.

@marcelone

Intr-adevar, e posibil ca unele scripturi din colectie sa nu mai functioneze in urma update-urilor care se tot implementeaza. Cum nu mai joc, deci nu le mai folosesc, nu am cum sa le mai observ si ca atare nu le mai repar decat atunci cand cineva anunta astfel de aspecte si bineinteles, cand/daca am timp si unde sa le testez.

@plaxex-

Din cate vad, unul din cele din colectie inca functioneaza corect:

- script farm:
PHP:
javascript: units = {    'spear'    : 0,    'sword'    : 0,    'axe'    : 0,    'archer'    : 0,    'spy'    : 0,    'light'    : 12,    'marcher'    : 0,    'heavy'    : 0,    'catapult'    : 0,    'ram'    : 0,    'knight'    : 0,    'snob'    : 0};coords = '473|470 470|457 471|456 471|455 471|453';name = 'ChiFarm';
var d = document;
function N(a) {    return (d.getElementsByName(a)[0]);}
function max(a) {    return parseInt(d.units[a].nextSibling.nextSibling.innerHTML.match(/\d+/), 10);}if (N('x') && N('x').value == '') {    if (!N(name)) $('h3').append('<span name="' + name + '" style="color:green;font-size:11px;"></span>');    coords = coords.split(' ');    index = 0;    farmcookie = d.cookie.match('(^|;) ?' + name + '=([^;]*)(;|$)');    if (farmcookie != null) index = parseInt(farmcookie[2]);    N(name).innerHTML = ' Tinta nr.' + (index + 1) + '  (' + coords[index] + '). Total: ' + coords.length;    if (index >= coords.length) {        N(name).style.color = '#F00';        N(name).innerHTML = ' Ai ajuns la capatul listei!';    } else N(name).style.color = 'green';    if (index >= coords.length) index = 0;    coords = coords[index];    coords = coords.split('|');    index++;    cookie_date = new Date(2051, 08, 11);    d.cookie = name + '=' + index + ';expires=' + cookie_date.toGMTString();    N('x').value = coords[0];    N('y').value = coords[1];    for (i in units) {        if (N(i)) {            u = parseInt(units[i], 10);            n = max(i) + u;            if (isNaN(u)) insertUnit(N(i), max(i));            else if (u < 0) n < 0 ? '' : insertUnit(N(i), n);            else if (max(i) >= units[i]) insertUnit(N(i), u);        }    }}void 0

sa ai grija, pe joc, cand adaugi coordonatele sa nu ai cate 2 sau mai multe spatii intre sate









 

DeletedUser

Salut
As avea nevoie de un script asemanator cu T-train dar sa nu trimita in atac ci in sprijin si mai mult de 5 trupe!
l-as folosi pentru a intercepta trenul de nobili trimis prin noile metode
(un fel de grebla)
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
Salut
As avea nevoie de un script asemanator cu T-train dar sa nu trimita in atac ci in sprijin si mai mult de 5 trupe!
l-as folosi pentru a intercepta trenul de nobili trimis prin noile metode
(un fel de grebla)

Poti folosi acelasi script de T train doar ca in loc sa pregatesti comenzi de atac in cele 5 ferestre, trimiti comenzi de sprijin:

PHP:
javascript: function mif(id, url) {
return "<iframe src="" + url + "" name="" + id + "" width="840" height="500"></iframe>";
}

function mau(name) {
return "window.frames['" + name + "'].document.getElementById('troop_confirm_go').click();";
}
var url = '/game.php?village='+window.game_data.village.id+'&screen=place';
var ifr = "";
var alink = "";
for (i = 1; i <= 5; i++) {
ifr += mif('name' + i, url);
alink += mau('name' + i);
}
document.body.innerHTML = "<a href="javascript:" + alink + "">Send Attack!</a><br>" + ifr;



pentru mai mult de 5 taburi/ferestre/comenzi sau cum vrei sa le spui, poti modifica valoarea de aici:

for (i = 1; i <= 5; i++) {

din script, insa tine cont ca serverul permite trimiterea a 5 comenzi/secunda, deci probabil o sa ai ceva delay intre comanda 5 si 6, de exemplu.
 

DeletedUser

multumesc de promptitudine
dar acest script trimite doar in atac!
apare fereastra de send atac
<< + alink + "">Send Attack!</a><br>>>
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
Cred ca am specificat mai sus sa pregatesti comenzi de sprijin si o sa se trimita ce trebuie. 'Send attack' e doar un text..pot pune acolo si 'abc' daca vrei.
 

DeletedUser25517

I-a mai aparut cuiva asa la T-train? Din ce cauza imi apare doar asa si nu apare piata centrala? Ce trebuie sa fac?
Multumesc!
Untitled.jpg
 

DeletedUser

Va salut...am o intrebare..mai exista scriptul care iti numara cate trupe ai trimis sprijin pe un sat sau mai multe?..as avea nevoie de el,daca mai exista!..multumesc!
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
Va salut...am o intrebare..mai exista scriptul care iti numara cate trupe ai trimis sprijin pe un sat sau mai multe?..as avea nevoie de el,daca mai exista!..multumesc!

Exista si e postat in colectie de aproape 2 ani de cand l-am facut, vad ca inca mai functioneaza (rubrica "Scripturi pentru sprijinul trimis / total trupe trimise sprijin pe fiecare sat in parte"):

- iti contorizeaza sprijinul pentru comenzile aflate in curs (rulezi in pagina de "comenzi" - sprijin)

PHP:
 javascript:$.getScript('https://dl.dropboxusercontent.com/s/y3zxvn0fpcvwxu4/Suport_Comenzi.js');void(0);

- iti contorizeaza sprijinul ajuns deja la destinatie (rulezi cand te afli in pagina "trupe"-"sprijin")

PHP:
javascript:$.getScript('https://dl.dropbox.com/s/9trbwkeuwnr4yig/ScriptSprijin.js');void(0);
 

DeletedUser47202

sal, întrebare: de ce nu îmi merge niciun script pe mozilla?
îmi tot apare:
8CbIi2g.png
 

DeletedUser40664

Exista si e postat in colectie de aproape 2 ani de cand l-am facut, vad ca inca mai functioneaza (rubrica "Scripturi pentru sprijinul trimis / total trupe trimise sprijin pe fiecare sat in parte"):

- iti contorizeaza sprijinul pentru comenzile aflate in curs (rulezi in pagina de "comenzi" - sprijin)

PHP:
 javascript:$.getScript('https://dl.dropboxusercontent.com/s/y3zxvn0fpcvwxu4/Suport_Comenzi.js');void(0);

Buna, ai putea sa te uiti pe asta, am incercat in 2 browsere si nu este functional (L48). Cand ai timp, multumesc.
 
Sus