Solicitare scripturi si discutii cu privire la acestea

DeletedUser28264

Scripturile "Satul urmator" si "Satul anterior", nu pot fi facute sa mearga si pe sitteri ?
Acum daca il folosesc ma trimite pe contul meu.
 

ChineZeu

member
Scor reacție
37
satul urmator
Cod:
javascript: var jucator = window.game_data.player.id;
var loctiitor = window.location.href.match(/t\=\d+/i);
window.location = "game.php?village=n" + window.game_data.village.id + "&screen=" + window.game_data.screen + "&t=" + jucator + (loctiitor ? ("&" + loctiitor) : "")

satul precedent
Cod:
javascript: var jucator = window.game_data.player.id;
var loctiitor = window.location.href.match(/t\=\d+/i);
window.location = "game.php?village=p" + window.game_data.village.id + "&screen=" + window.game_data.screen + "&t=" + jucator + (loctiitor ? ("&" + loctiitor) : "")

testate pe opera...
 

DeletedUser30928

atac counter agresor ( arata cate atacuri a trimis agresorul de pe fiecare sat cu care ataca , se pot descoperi usor satele de pe care a trimis mai multe atacuri )
javascript: var type = 2; var fakeCount = 0; $.getScript("http://dl.dropbox.com/u/24469843/Tribalwars/Scripts/IncomingsAttackerVillage.js"); void(0);

La mine nu merge, imi apare doar: "From - Total


There are 36672 amount of incomings which were not renamed and therefore could not be detected
" si atacurile sunt redenumite
 

DeletedUser

La mine nu merge, imi apare doar: "From - Total


There are 36672 amount of incomings which were not renamed and therefore could not be detected
" si atacurile sunt redenumite

nu te pot ajuta , nu am posibilitatea de a-l testa . cum scriptolog nu aveam iar pe .net daca spui ca vrei un script pentru alt server nu te baga nimeni in seama ... eu zic sa-ti iei gandul de la el sau sa verifici poate ai facut ceva gresit ( instalare gresita , nu ai schimbat viteza serverului ....)
 

DeletedUser

La mine nu merge, imi apare doar: "From - Total
There are 36672 amount of incomings which were not renamed and therefore could not be detected
" si atacurile sunt redenumite

trebuie sa fie redenumite atacurile pentru a le putea detecta. altfel nu ti le poate recunoaste.e un fakedetector.am redenumit 5 atacuri , sa-ti dau un exemplu

From - Total
474|641 - 4
473|637 - 1


There are 648 amount of incomings which were not renamed and therefore could not be detected


deci de pe satul 474|641 mi-a dat 4 atacuri ( presupun ca 3 sunt fakeuri )
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

sal, intrebare: exista vreun script pentru circulara?
explicatie:
stiu ca pe lumea 7, aveam un script, in care imi puneam jucatorii din grupa x, si cand dadeam click pe script le trimiteam rapoartele sau mesajele doar acelora..
 

DeletedUser39777

sal, intrebare: exista vreun script pentru circulara?
explicatie:
stiu ca pe lumea 7, aveam un script, in care imi puneam jucatorii din grupa x, si cand dadeam click pe script le trimiteam rapoartele sau mesajele doar acelora..

javascript:igm_to_insert_adresses('aici pui destinatarii')
 

DeletedUser

javascript:function end(){c='500|500';var d=document;if(window.frames.length>0)d=window.main.document;url=d.URL;var start=url.indexOf('village');var end=url.indexOf('&',start);var id;if(end>0)id=url.substring(start,end);elseid=url.substring(start);if(url.indexOf('screen=place')==-1)location.search='?screen=place&'+id;else c=c.split(',');index=0;farmcookie=document.cookie.match('(^|;)?farm=([^;]*)(;|$)');if(farmcookie!=null)index=parseInt(farmcookie[2]);if(index>=c.length)alert('last village');if(index>=c.length)index=0;c=c[index];c=c.split('|');index=index+1;cookie_date=new Date(2099,11,11);document.cookie ='farm='+index+';expires='+cookie_date.toGMTString ();d.forms[0].x.value=c[0];d.forms[0].y.value=c[1];d.forms[0].spear.value=0;d.forms[0].sword.value=0;d.forms[0].axe.value=100;d.forms[0].archer.value=0;d.forms[0].spy.value=0;d.forms[0].light.value=0;d.forms[0].marcher.value=0;d.forms[0].heavy.value=0;d.forms[0].ram.value=3;d.forms[0].catapult.value=0;d.forms[0].knight.value=0;d.forms[0].snob.value=0;}end();
este legal ori inlegal
 

DeletedUser

javascript:function end(){c='500|500';var d=document;if(window.frames.length>0)d=window.main.document;url=d.URL;var start=url.indexOf('village');var end=url.indexOf('&',start);var id;if(end>0)id=url.substring(start,end);elseid=url.substring(start);if(url.indexOf('screen=place')==-1)location.search='?screen=place&'+id;else c=c.split(',');index=0;farmcookie=document.cookie.match('(^|;)?farm=([^;]*)(;|$)');if(farmcookie!=null)index=parseInt(farmcookie[2]);if(index>=c.length)alert('last village');if(index>=c.length)index=0;c=c[index];c=c.split('|');index=index+1;cookie_date=new Date(2099,11,11);document.cookie ='farm='+index+';expires='+cookie_date.toGMTString ();d.forms[0].x.value=c[0];d.forms[0].y.value=c[1];d.forms[0].spear.value=0;d.forms[0].sword.value=0;d.forms[0].axe.value=100;d.forms[0].archer.value=0;d.forms[0].spy.value=0;d.forms[0].light.value=0;d.forms[0].marcher.value=0;d.forms[0].heavy.value=0;d.forms[0].ram.value=3;d.forms[0].catapult.value=0;d.forms[0].knight.value=0;d.forms[0].snob.value=0;}end();
este legal ori inlegal

contacteaza suportul ... moderatorii n-au de unde sa stie.
 

DeletedUser21090

Citez:
"Modificări versiunea 8.3!
....
.....
Facilităţi :

- Recrutarea în masă a fost făcută posibilă şi pentru utilizatorii non-premium.

Cum recrutez in masa,ca ma chinui de 2 zile si nu gasesc extraordinara facilitate?
 

DeletedUser

În data de 21.05.2012, între orele 15:00 şi 18:00, se va face un update la versiunea nouă de joc Triburile 8.3!
 

ChineZeu

member
Scor reacție
37
javascript:function end(){c='500|500';var d=document;if(window.frames.length>0)d=window.main.document;url=d.URL;var start=url.indexOf('village');var end=url.indexOf('&',start);var id;if(end>0)id=url.substring(start,end);elseid=url.substring(start);if(url.indexOf('screen=place')==-1)location.search='?screen=place&'+id;else c=c.split(',');index=0;farmcookie=document.cookie.match('(^|;)?farm=([^;]*)(;|$)');if(farmcookie!=null)index=parseInt(farmcookie[2]);if(index>=c.length)alert('last village');if(index>=c.length)index=0;c=c[index];c=c.split('|');index=index+1;cookie_date=new Date(2099,11,11);document.cookie ='farm='+index+';expires='+cookie_date.toGMTString ();d.forms[0].x.value=c[0];d.forms[0].y.value=c[1];d.forms[0].spear.value=0;d.forms[0].sword.value=0;d.forms[0].axe.value=100;d.forms[0].archer.value=0;d.forms[0].spy.value=0;d.forms[0].light.value=0;d.forms[0].marcher.value=0;d.forms[0].heavy.value=0;d.forms[0].ram.value=3;d.forms[0].catapult.value=0;d.forms[0].knight.value=0;d.forms[0].snob.value=0;}end();
este legal ori inlegal

nu mai vad scriptul asta de ani buni:))
e legal
 

DeletedUser25671

Si cum tot s-a bagat chestia asta noua "cu recrutarea in masa" aveti de la baiatu un script care usureaza munca jucatorilor ce nu utilizeaza CP:

javascript: var doc=document; if(window.frames.length>0)doc=window.main.document; url=doc.URL; if(url.indexOf('screen=train')==-1) doc.forms[0].spear.value=2000; doc.forms[0].sword.value=2000; doc.forms[0].axe.value=0; doc.forms[0].archer.value=2000; doc.forms[0].spy.value=0; doc.forms[0].light.value=0; doc.forms[0].marcher.value=0; doc.forms[0].heavy.value=200; doc.forms[0].ram.value=0; doc.forms[0].catapult.value=0; end();

Modificati voi valorile de aici doc.forms[0].spear.value=2000 si altele dupa cum va este voua mai bine.
 
Sus