Solicitare sprijin

  • Autor subiect DeletedUser23756
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Pro

Pro

Sunt pentru inlaturarea acestei restrictii doar in privinta triburilor aliate;)
 

DeletedUser40961

Eu personal apreciez limitarea sprijinului doar la nivel de trib; nu am dat atentie setarilor cand am inceput lumea dar asta ar fi fost o bila alba.

Cele 5 zile de existenta in cadrul tribului pentru a primi/trimite suport ar fi o completare naturala a regulii - scopul principal cred ca a fost de a avea o lume fara triburi/familii mamut; din punctul meu de vedere jocul ar avea mai mult farmec, ar fi mai multe razboaie interesante.

Ca sa cada la pace ambele parti poate ar fi interesanta ridicarea numarului maxim de membri la 80/100/120 , sau limitarea numarului de academii la 1 - practic o familie de maxim 120 membri in cadrul careia sa fie permis sprijinul.
 

DeletedUser

Consider ca cei care au intrat pe aceasta lume au facut acest lucru in deplina cunostinta de cauza.Setarile actuale sunt bune,deoarece foarte multi sunt satui de aceeasi strategie : curatare,trenulet,deff la secunda si gata.
Unde ar mai fi farmecul daca nu s-ar face renoble la nici un sat?
Celor care nu le convin setarile pot sa renunte si sa joace pe alte lumi,nu ii tine nimeni pe aceasta lume fortat.
 

DeletedUser42336

Pacat este faptul ca si aici triburile mamut au de castigat datorita faptului ,ca atunci cand parasesti tribul sprijinul care il ai pe sate ramane ,ceea ce nu mi se pare normal ,din moment ce sprijinul care ai trimis prin trib se retrage .
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus