Solutie pentru falsa impartirii a legaturii de internet

DeletedUser

Probabil ca nu sunt singurul care s-a intalnit cu aceasta problema. Fiind utilizator de internet mobil de cateva ori mi s-a intamplat sa fiu atentionat fie ca nu pot ataca, fie ca nu pot face comert cu vecinii mei pentru ca impartim aceiasi legatura de internet. Explicatia este ca operatorii de telefonie mobila pun la dispozitie un anumit numar de ip-uri si uneori se intampla ca si eu si vecinii mei sa fim conectati pe acelasi IP.

Intrebarea mea catre echipa inno games este urmatoarea: care sunt demersurile pe care le faceti pentru a gasi o solutie pentru aceasta situatie si cand ne putem astepta la o rezolvare.

Personal consider ca ar trebui sa se gaseasca o solutie in conditiile in care rata penetrarii internetului mobil este intr-o continua crestere. In aceste conditii probabilitatea ca doi sau mai multi jucatori sa imparta legatura de ineternet involunatr va fi tot mai mare si va afecta desfasurarea jocului.

Multumesc.
 

DeletedUser

Ar trebui sa se ia dupa IP telefonului.
Nu se numea IP la telefon.Se numea altcumva...dar nu mai stiu cum
 

DeletedUser

Ar trebui sa se ia dupa IP telefonului.
Nu se numea IP la telefon.Se numea altcumva...dar nu mai stiu cum

si la telefon e Ip , dar si Internetul mobil , dar are cu o cifra in plus ... ideea e ca daca se intampla sa mergi cu laptop cu wirreless intr-o zona cu internet wireless public ? aceasi situatie ...
 
Sus