Sondaj: ce fel de runde doriti pe speed?

  • Autor subiect DeletedUser8343
  • Data de început

Sondaj: ce fel de runde doriti pe speed?


  • Total votanți
    37
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

sa pun si eu punctele al scocoteala de pe celelate 4conturi?:S?,ps tot am mai multe cupe si de aur siargint si bronz decat tine si inca ceva tu joci din inaintea mea speed cu aprosimativ 1an si ceva..
 

DeletedUser

O propunere, doar toţi avem dreptul la exprimare în mare parte liberă, nu?
Runde trebuie să fie de toate, indiferent dacă unii vor şi unii nu.
Aş veni cu ideea la 30 de runde pe lună (aproximativ), cum este pe .net, astfel ar putea fi modificat şi twtotal, un sezon durând 30 de runde :)
Cum să planificăm aceste runde să se încadreze în 30 luni? Uşor :)
Într-un sezon, să fie aproximativ 2-3 runde de 5 sau 6 zile, şi pentru a nu se exagera la puncte, viteza să fie de 100-200, iar barbare aproximativ 2-3 pe jucător, dacă nu şi mai puţin. (din câte am observat, pe rundă se bagă 200+ barbare la 5 zile, eu aş zice să se înjumătăţească, dacă nu chiar să se transforme în 50.)
Deci, lăsăm acum barbarele la o parte.
2-3 runde de 5-6 zile = 10-18 zile ocupate din lună deja, nu?
Toate aceste runde, cu SleepMode activat (logic), Sitter activat, circuit de construcţie activat, ar fi de dorit şi moralul să fie activat.
S-ar putea de băgat şi vre-o 6 runde de noapte pentru insomniaci (12 ore), echivalent a 3 zile, deci 13-18 zile din lună deja le avem ocupate. Aici chiar ar trebui o mică diferenţiere între setările rundelor.
Vre-o 20 cat/bash/maxime/alte runde de 3 ore ar fi echivalent a 60 ore, să fie ceva mai exact, adică 2,5 zile ocupate, totalul fiind acum 15.5 - 20.5 zile.
Restul timpului se pot ocupa din runde de 6, 12, şi 24 ore :)
Eu personal optez pentru runde scurte, dar dacă mă gândesc mai bine, observ că devine chiar plictisitor.
Ah, şi încă ceva: Mai băgaţi şi voi ceva premii mai des :) Pe .net se bagă premii de la 100 PP până la 800 PP pe runde, dar la noi pentru nişte runde lungi ni se oferă 100 PP, pe care le puteţi face dintr-un bash pe .net :p
 

DeletedUser16540

pe .net faci usor punctele pentru ca serverul este low si vor sa atraga jucatori :D la noi nu se dau pentru ca joaca toata spuma speederilor :p
 

DeletedUser36071

Oki, dar de propunerea rundelor (pe 1 lună) ce părere ai? :D

ok ... cu prima propunere pentru sezonul de 30 de runde ... nu stiu exact ce sa spun ... ar fi ok , insa pe.ro sunt prea multe caturi/bashuri si cat vs bash ... ar fi bine o data pe luna timp de 1-2 zile ca toti playeri sa propuna pe forum o gramada de runde si care primesc cate un pro sa fie propuse intr-o anumita ordine timp de o luna ... dar e cam imposibil deobicei ( prima propunere a ta ) ca pe.ro un sezon sa se termine intr-o luna ... desi ... sunt unele runde si de cate o saptamana ... si de o zi si de 2-3 ... insa multe sunt din alea cu un singur sat sau mai nou runde cu cuceriri de 3 ore ... numai bagati asa ceva , it sucks ! ... eu as dori daca s-ar putea sa numai fie asa de multe bash / cat / cat vs bash ... insa degeaba ... de ex. in acel sondaj de opinii toti au votat ca le-ar placea mai multe runde de 3 ore ... asa ca ... pff ... mai multe runde cu cuceriri e frumos ... gen ... intr-un sezon sau intr-o luna sa fie doar 5 runde bash , 5 runde cat si 5 cat vs bash ... maxim ... noi intr-o luna avem cel putin 10-15 bashuri doar ... eu sunt pro fata de propunerea rundelor pe o luna ... sau poate chiar pentru un sezon ...

cat despre faza cu premiile ... pai ... ar fi bine macar runda de runda cate 30 - 60 pp iar pe o runda destul de lunga ... de la 4 zile la 7 ... si 200 - 600 ... de ce nu putem avea si noi pp din runde ? ^^
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser20120

da mai sisule, poate joc dinaintea ta, dar eu jucam speed cand ma plictiseam si nu aveam ce face, iar tu, spredeosebire de mine, jucai non-stop ca disperatu sa iei cupe numai pe cat-uri si bash-uri, si erai fericit si daca luai locul 4-5 pentru a mai aduna cateva CG-uri:))
 

DeletedUser

vowing e fredy?;) ba vowing taci ba frate ca nu esti uh mai bun ca radu ;) are dreptate cu faza ca el are 5 mii de puncte nuku si trenu si uh te chinui ;) te face radu la orce ora si nu spun asta asa finndca eu nu sunt fanul nimanui ;) dar nam sa uit nicioadat cand imperiul-comunist avea 264k parca si radu nu avea nimik si pana la urma tot radu win;)
 

DeletedUser

vowing e fredy?;) ba vowing taci ba frate ca nu esti uh mai bun ca radu ;) are dreptate cu faza ca el are 5 mii de puncte nuku si trenu si uh te chinui ;) te face radu la orce ora si nu spun asta asa finndca eu nu sunt fanul nimanui ;) dar nam sa uit nicioadat cand imperiul-comunist avea 264k parca si radu nu avea nimik si pana la urma tot radu win;)

ca si fredy ala e tare bun:))) dadea unu fakeuri pe el si se urla prin conf:-j
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus