Sondaj concurs de creativitate!

Sondaj concurs creativitate - ce creatie va place mai mult?


  • Total votanți
    77
  • Sondaj închis .

PRADA

member
Scor reacție
6
man, dacă jucătorii TSL votează acel concurent pentru ce a scris, automat jucătorii H-46 vor vota contra, de supărare, orgoliu, etc :)

în fine, din ce spui .. pare că ești de acord că TSL-ul e peste H-46 și datorită acestui lucru poate influența concursul în favoarea lui 6 :)) lol

nu știam că jucătorii din celelalte triburi (în afară de cele 2) văd astfel situația,e interesant, eu sunt imparțial

nu voteaza contra; ca nu e meci ca ponta-johannis cu doua tabere. in lumea ta o fi asa simplu dar uite eu am votat nu pentru ca vroiam sa piarda nr6 ci pentru ca-mi placu ce-a scris anes sau cine-o fi si nu prea avea voturi.

Apoi daca faci reclama negativa la h-46 mi se pare normal sa faca tot posibilul sa nu castigi; deci in situatia de fata sa voteze pe numarul 12; cine stie poate se da si o circulara pe acolo sa fie votat un concurent lambda numai ca sa nu castigati voi :D

tsl o fi peste multi pe ude-or fi dar aici e un concurs inafara lumilor de joc dpmdv iar concurentul 6 a bagat intriga unei lumi specifice.
 

DeletedUser45855

În opinia mea, dacă H-46 atacă concursul, recunosc și ei înșiși că sunt slabi :)) deci e cu două tăișuri :)

dar până la urmă.. care e treaba ta? :p o dată ce textul fu acceptat, însemnă că fu corect omul, mie îmi place ce a scris, bravo lui, îl susțin :) 12 -ele mi se pare plictisitoare poezia :D dar e doar opinia mea umilă
și individualăăă
deci tu, pe tot ce te bazezi când argumentezi acum ..nu contează :D





1 - 0, salut. ;)
 
Ultima editare de un moderator:

PRADA

member
Scor reacție
6
hahahhahahahhhaaarbitrule care esti:)
eu n-am citit-o pe)a concurentului 6.
(tine tu scorul)
Dar daca intr-aadevar e vorba versus H-46, un trib dintr-o lume uitata, parerea mea umila e ca au tot dreptul sa faca orice vor ei; sa voteze fix sa piarda cel care i-a atacat.

doi la mana, taisurile le-a definit autorul direct dint poezie care, personal mi se pare ca incalca regula auto-promovarii atata timp cat se inchina unui conflict specific de pe-o lume, si da si nume.


Apoi, 12)le ti s-o parea plictisitoare poate pentru ca nu-i scrisa pentru tine ci pentru suflete (mai) sensibile; la urma urmei e ca-n marketing si alte alea, e vorba de target.

cat e scorul?
 

DeletedUser45855

hahahhahahahhhaaarbitrule care esti:)
eu n-am citit-o pe)a concurentului 6.
(tine tu scorul)

tocmai, faptul că n-ai citit-o ai demonstrat din start că nu ești genu de persoană corectă :) (toate trebuiesc citite și evaluate corect) automat, nu mă mai interesează orice altă discuție cu tine :p 2 - 0
 

PRADA

member
Scor reacție
6
ba nu e asa, le-am deschis pe toate si multe le-am inchis rapid pentru ca mi-au deplacut(displacut?) din primele linii: sunt atent la detalii si nu stau sa citesc tot tacâmul cand incepe murdar.

e cam 6-0 pt mine dupa calculul meu; pisic, stai chill acolo.
 

DeletedUser45855

cine știe după ce criterii ții tu scorul, al meu e evident nu pierdut în forul tău interior :))

..cât despre linii murdare, curate, iarăși, depinde de percepția ta, de cum vrei tu să fie.. totuși, dacă erau murdare nu ajungeau în concurs. plus că.. jucăm triburile, nu farmville , mi se pare logic să fie ceva de battle here :D (o să rog câteva fete din trib să te aline după concurs, dear ghiocel timpuriu și firav) fii un pic mai puternic, haide.

uite 3-0 :) pentru mai tot ce ți-am scris n-ai putut reveni cu niște argumente interesante, numai mușcături în gol :)) e a 3-a oară când îți sugerez s-o lași așa cum e, nu mai am chef să te umbresc :) nu-mi face plăcere. au revoir
 
Ultima editare de un moderator:

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
Problema este ca in regulament am mentionat sa nu apara nick-ul de joc sau numele real al celui care se inscrie, avand in vedere ca de triburi si alte aspecte similare nu am mentionat, nu ar fi fost corect din partea noastra sa descalificam pe acest considerent avand in vedere ca nu a fost inclus pe lista de reguli. Bineinteles, altii vad situatia cu alti ochi si considera ca ar fi trebuit, insa daca nu includem pe lista de reguli inainte de publicarea anuntului privind concursul ce urmeaza a se desfasura, nu mai modificam regulile pe parcurs (cum ar fi sa spun acum ca ii eliminam pe toti cei ce au scris mai putin de 10 randuri ?) - deci da, textul a fost acceptat.

Legat de auto propaganda, am descalificat de cate ori a fost cazul si voi descalifica chiar si la aceasta editie un concurent (dar ca de fiecare data acest lucru se realizeaza dupa incheierea sondajului - maine insa cu ceva intarziere pentru ca la ora respectiva am alte activitati si nu am cum sa ma ocup) in conditiile in care la nivel de joc (presupun ca intelegeti ca pentru asta avem nevoie de dovezi ingame intr-un mod similar banarilor pe mesaje cu un contin nepermis) circula mesaje de genul "sunt concurentul x - votati-ma" (identificarea se face in baza logarilor, bineinteles...ca sa nu ii dau cuiva idei de mesaje pentru eliminarea celorlati concurenti).

Privind lucrurile prin prisma modalitatii in care se acorda voturile, am mentionat de foarte multe ori ca singura varianta (cel putin din cate vedem noi, cei din TT) de a evita voturile bazate pe amicitii, colegialitate s.a.m.d ar fi sa votam noi, cei din TT, dar si acest demers atrage dupa sine acuzatii (la adresa noastra ca il votam pe x sau pe y etc etc etc). In plus, noi suntem ceva mai putini, am incercat deja acest experiment acum cateva saptamani (din nou) si mai mult de 1-2 voturi per persoana nu s-au acordat. Ar mai fi fost o idee sugerata de cateva persoane privind selectarea unor jucatori/forumisti activi pentru acordarea de voturi, dar si asta ar genera acuzatii - si la adresa noastra (cum ii alegem pe respectivii?) si la adresa respectivilor (poate participa colegi de-ai lor... de pe alte lumi, de pe lumile actuale).

Concluzionand, suntem deschisi privind primirea unor recomandari pe tema procedurilor de selectare a castigatorilor respectiv, privind completarea regulilor in cazul concursurilor de acest gen daca veti considera necesar si simtiti ca fi ceva mai corect pentru editiile ce vor urma, le analizam si vedem ce e ok si ce nu. Eu consider ca organizam destul de frecvent concursuri pe forum, deci putem imbunatati din mers lucrurile, de la editie la editie, daca este necesar. Acum multa vreme erau voturi si de pe proxy sau realizate de o persoana de pe N conturi..am adaugat pe lista de reguli ca nu sunt permise si le-am anulat de fiecare data cand a fost cazul.

Ps: oricum, recunosc ca am fost surprinsa placut cand am vazut ca am primit 18 mesaje de inscriere la acest concurs, nu am mai avut de multicel atatia participanti. :)
 

DeletedUser45855

mythra, dacă îmi e permis, eu nu văd o problemă în menționarea triburilor.. până la urmă totul se învârte în jurul acțiunii și triburilor.. n-are nimeni de ce se simți ofensat și poate contra-ataca (la modul frumos) dacă se consideră de cuviință :) adică sub formă de artă, nu jignind aiurea. părerea mea.

sensibilitatea asta de care dau unii dovadă pe aici.. taie rădăcinile, puțin câte puțin, ale principiilor după care se guvernează acest joc de acțiune. sugerez să joace farmville(nu fac reclamă :)) ) dacă sunt prea sensibli și nu fac față :))

sensibilitatea ne-o putem arăta în altă parte, într-un loc mai adecvat. în fine :p
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser43206

Problema e că se trișează rau de tot. Prea se cerșesc voturi. După părerea mea nu e corect cum se procedează. Era ok dacă voturile se desfășurau în altă țară. Ex: puteau să ne voteze germania, spania sau altcineva printr-un mesaj la toți jucatori participanți la joc.

Prea e barababură...
 

DeletedUser45855

cam greu.. cine le traducea? :)) :D

și eu sunt pentru soluții care să facă să dispară incorectitudinea, mai rămâne să le găsim..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser43206

Sunt convins că cineva din admini știu engleză.
Uite x sau y joacă pe o lume populată unde are control la un trib dezvoltat. Postează pe forum linku, pe cine să voteze si gata.
- aici deja devine un avantaj de a fi loc 1, 2 sau 3.
- avantajul unui player înscris în concurs care e, ma refer la un necunoscut?

După părerea mea e ca nu se votează corect, nu se citesc "creațiile" ca să se poată vota corect.

Concluzie finală!
- Câștigă ăl' cu cei mai mulți prieteni.
 

PRADA

member
Scor reacție
6
cine știe după ce criterii ții tu scorul, al meu e evident nu pierdut în forul tău interior :))

..cât despre linii murdare, curate, iarăși, depinde de percepția ta, de cum vrei tu să fie.. totuși, dacă erau murdare nu ajungeau în concurs. plus că.. jucăm triburile, nu farmville , mi se pare logic să fie ceva de battle here :D (o să rog câteva fete din trib să te aline după concurs, dear ghiocel timpuriu și firav) fii un pic mai puternic, haide.

uite 3-0 :) pentru mai tot ce ți-am scris n-ai putut reveni cu niște argumente interesante, numai mușcături în gol :)) e a 3-a oară când îți sugerez s-o lași așa cum e, nu mai am chef să te umbresc :) nu-mi face plăcere. au revoir

n-ai inteles nimic; tinere. tu ai criteriile tale in care esti castigator din start; eu pe ale mele.

& ziceam de target, daca concurentul no12 a vrut sa dedice o poezie tinerelor fecioare tribale care tipa dupa viteji sa le salveze de la greu, nu e cu nimic mai prejos fata de concurentu6 care-a scris despre un razboi pe-o lume. chestia e ca a atras atentia colegilor de trib si din punctul asta de vedere are un mic avantaj fata de ceilalti concurenti. atata tot. nu mai fi asa dur in tastatura ca nu impresionezi pe nimeni; arrivederci
 

DeletedUser45855

n-ai inteles nimic; tinere. tu ai criteriile tale in care esti castigator din start; eu pe ale mele.

& ziceam de target, daca concurentul no12 a vrut sa dedice o poezie tinerelor fecioare tribale care tipa dupa viteji sa le salveze de la greu, nu e cu nimic mai prejos fata de concurentu6 care-a scris despre un razboi pe-o lume. chestia e ca a atras atentia colegilor de trib si din punctul asta de vedere are un mic avantaj fata de ceilalti concurenti. atata tot. nu mai fi asa dur in tastatura ca nu impresionezi pe nimeni; arrivederci


1. e treaba concurentului nr. 12 ce operă are, n-am nimic de comentat, doar am avut o paranteză cu părerea mea personală, că mi se pare cumva, nu am generalizat, n-am vorbit în numele mulțimii, lumii.
2. îți explic iar logic în legătură cu textul concurentului nr. 6, o dată ce în textul respectiv autorul se ia de celelalte triburi în timp ce-și ridică în slăvi tribul, procentajul este de 50%-50% câștig - pierdere, deci avantajul e barat de ghinionul care și l-a atras în același timp, pentru că pe o parte poate câștiga voturi de la colegi dar pierde în fața altor concurenți din cauza triburilor care s-au simțit ofensate și votează contra.

Haide, gata, că e plictisitor să mă repet :) dacă vei continua, o să vorbești singur.
 

PRADA

member
Scor reacție
6
gata gata, m-ai dat gata cu procentajele tale;
mergi la profu' de mate sa-ti explice cum e cu probabilitatile la 18 participanti.

Ps: oricum, recunosc ca am fost surprinsa placut cand am vazut ca am primit 18 mesaje de inscriere la acest concurs, nu am mai avut de multicel atatia participanti. :)

Cum, ai afisat tot ce-ai primit? :D fain oricum; pacat ca nu se face mai multa propaganda din partea TT-ului :rolleyes:
 

DeletedUser45855

mythra, propun (dacă am voie) ca la următorul concurs de creație de acest gen, subiectul să fie în așa fel încât să se vorbească numai la modul sensibil :)) eventual despre viteji care cuceresc fetele de pe triburi :)) (chiar nu iau în derâdere, voi participa și eu cu un text :> deja îl am pregătit, și eu știu să fiu sensibil, dacă asta se cere la modul irefutabil).. măcar atunci nu se va mai plânge nimeni de probabilități. :rolleyes:
 
Ultima editare de un moderator:

PRADA

member
Scor reacție
6
tot degeaba sefule daca bagi nume de triburi si alte detalii, ti-am mai explicat de ce. :)

mythra, cand organizezi urmatorul c?
 

DeletedUser45855

Mythra a spus:
5. Nick-ul vostru de joc (sau orice altă informație personală) nu are voie să apară în cadrul descrierii concursului cu care vă înscrieți.


string(nume trib) - - - -if (missing), variabila zice = (allowed)

numele triburilor nu-s informații personale, deci fiecare concurent se putea folosi de "bug"-ul ăsta inventat de cei (mai) sensibili..

hai man, oprește-te :)) devine ridicol să tot dezbatem ceva atât de simplu


ca o comparație... e ca și cum tu contestezi setări ale unei lumi noi ..pe motiv că nu ar fi corecte pentru toată lumea .. atâția mii de playeri, fiecare cu situația lor, gândirea lor, bla bla, unii mai sensibili nu pot sta treji noaptea, alții nu pot ziua, alții nu suportă biserica, alții o adoră, etc

pe o lume fără bonus pe noapte de exemplu, te iei de jucătorii care rup zona noaptea pe motiv că nu e corect pentru ceilalți care nu stau noaptea din motive care contravin legilor naturii? :)))
 
Ultima editare de un moderator:

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
@ In0c3nt Child

Total de acord, cu voturile a fost mereu o problema si inca mai este. Legat de propunerea cu alte tari, bineinteles ca putem traduce, dar nu stiu daca este posibila implicarea altor comunitati/servere. Asta va trebui sa discut si eu mai departe ca nu tine de mine.

@ Angel Dust

1. Da, am afisat tot ce am primit. Unde nu au fost indeplinite cerintele mentionate in descrierea concursului (cuvinte lipsa)am specificat sa se mai lucreze si sa revina cu varianta finala.

2. Urmatorul saptamana viitoare, cel mai probabi joi sau vineri (trebuie sa primesc o confirmare mai intai).

3. Legat de propaganda - mesaje ingame nu cred ca se pot da pentru concursurile de acest gen organizate local pe forum, in schimb, se publica pe pagina principala a jocului (implicit apare si la nivel de cont, in pagina de welcome), pe forumul extern si pe facebook.

@ cine se plimbă ziua?

Bineinteles ca puteti propune concursuri, am sa il iau in calcul pentru urmatoarele ce le vom organiza, insa, momentan, mai avem de realizat din seria celor propuse de alti jucatori si care au castigat la concursul 'Aveti idei?Avem premii'.
 
Ultima editare:

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Parerea mea este ca se poate permite auto-propaganda, in fapt scopul concursurilor este promovarea forumului extern. Sunt sigur ca multi jucatori noi pot afla de el astfel. E drept ca atunci vor inregistra voturi cei cu mai multi prieteni dar acesta este efectul votului popular. Ganditi-va la Eurovision, nu e tot asa ?
Eu asa zic, cu cat mai putine reguli cu atat mai bine.
Se pot alterna concursuri cu voturi de masa si concursuri cu voturi ale TT.

PS : pe cand un miss triburile.ro .eu .com. net. ... .galaxie ?
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
Concurs de miss/mister triburile nu vom organiza (cel putin nu noi, .ro; n-am idee ce fac altii sau ce vor face). Exista pe la rubrica 'Off topic' un thread de poze cu jucatori....cine vrea sa posteze acolo....n-are decat, dar un concurs pe tema asta, cu siguranta nu :)

Si ca tot mi-am adus aminte vazand discutiile de mai sus legate de numele tribului, la un moment dat chiar organizaseram un concurs pe tema promovarii triburilor (https://forum.triburile.ro/showthread.php?46727-Promovează-ți-tribul!), ma gandesc ca ar merge la un moment dat si o a doua editie.
 
Ultima editare:
Sus