Sondaj concurs semnaturi editia #7

Sondaj concurs semnaturi editia #7


  • Total votanți
    41
  • Sondaj închis .

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
Lista lucrarilor inscrise:



Concurent 1:

Rolete_textile_Mardom_Visiniu_700x700.jpg

Concurent 2:

4qi9z.jpg

Concurent 3:

giphy.gif

Concurent 4:

HGmmYw.jpg

Concurent 5:

PfsOXSC.gif

Concurent 6:

dddd.png

Concurent 7:

Untitledasdas.jpg

Concurent 8:

28qq5ja.jpg

Concurent 9:

concurs.jpg

Concurent 10:

pTk11HF.jpg

Concurent 11:

semnatura_madara.jpg

Concurent 12:

Culoare.jpg



Va rog sa votati semnatura ce se incadreaza cel mai bine in cerintele impuse si care, totodata, va si place, dintre cele expuse mai sus.


Bafta tuturor.
 

DeletedUser

slabe realizari... concurentul 2 e singurul care a inteles ce era de facut...
 

DeletedUser44354

Ok, hai sa o dam pe elemente grafice. 3 flori cu o gargarita pa un fundal negru. Imaginea presupunea asta:

"Semnătura poate avea doar tonuri de alb, negru și gri, iar un singur obiect (la alegerea voastră) va fi colorat diferit (alegerea culorii sau culorilor - dacă acel obiect este format din mai multe elemente - vă aparține)."

Permite-mi sa te luminez. Toti avem imaginea alb-negru cu un singur obiect colorat.

Hai sa analizam imaginea concurentului 2. Ce semnifica? are un contrast foarte dur cu o trecere prea rapida intre alb si negru. La prima vedere, iti sar in fata florile. Apoi, dupa ce iti mai arunci cateva priviri, vezi frumosul punct rosu plasat discret intr-un colt al imaginii. Nu vreau sa o dau pe tehnica, dar atata timp cat particip si eu aici nu mi s-a parut ok sa imi spuna cineva ca doar 1 din 12 au respectat tema.

Repet: Tema presupunea o pata de culoare, la alegere. Probabil ai vazut imaginile date ca inspiratie si te-ai gadit: gata, imagine alb-negru cu obiect rosu, preferabil o insecta. Uite-te la imaginile puse model, cat de linistitoare sunt. In prima imagine obiectul este plasat fix in centru fiindca asta trebuie sa vezi prima oara. Tehnica se foloseste pentru a pune in evidenta un obiect. Nu vad cum il pui in evidenta in coltul imaginii dar ma rog.

Ceea ce m-a derutat a fost textul colorat al concurentului 10, acolo teoretic sunt 2 obiecte colorate dar e interpretabil.

As sta mai mult pe aici sa povestim, dar afirmatia nu cred ca are rost atata timp cat pana acum, imaginea nu e de top.

Nu vreau sa jignesc pe nimeni. Stiu ca o imagine se face greu si trebuie sa depui ceva efort. Dar nu mi-a placut asta: "slabe realizari..."

As vrea sa te ascult cu mare drag de ce doar concurentul 2 a inteles ce era de facut. Sa vii cu argumente logice si clare.

O zi buna!
 
Ultima editare de un moderator:

Adenauer

member
Scor reacție
105
Interesante opere. Mi-a placut in mod special 5, a fost chiar frumoasa semnatura si as cere chiar "dreptul" de a o folosi. Dupa concurs, evident.
 

DeletedUser46513

5-ul mi se pare cel mai frumos. Fara suparare, dar 11 e urat din cauza redimensionarii.
 

mythra

SuperModerator GameSuport
Membru personal
Scor reacție
90
CÂȘTIGĂTORII CONCURSULUI DE SEMNĂTURI:


Loc I - 12 voturi - 200pp

Concurentul 11: madara

semnatura_madara.jpg



Concurentul 12:
skygear

Culoare.jpg



Loc II - 5 voturi - 150pp

Concurent 5: Catalinnnz0r

PfsOXSC.gif


Loc III - 3 voturi - 100pp


Concurent 2: culdasergiu

4qi9z.jpg

Concurent 8: TheJoker17

28qq5ja.jpg




Felicitări câştigătorilor dar şi celorlalţi participanţi! Toate lucrările au fost frumoase!


Vă aşteptăm la următoarele concursuri ce le vom organiza!




Nota: premiile vor fi acodardate cel tarziu saptamana viitoare.
 
Sus