Sondaj de opinie: De ce vă plictisiţi?

  • Autor subiect DeletedUser8343
  • Data de început

De ce vă plictisiţi?


  • Total votanți
    562

DeletedUser2821

Eu sunt plictisit de joc pentru ca uni se dezvolta prea repede ,iar eu nu cred ca doar de pe un singur cont ei se pot dezvolta asa repede.De exemplu de ce pe lumea 21 este o diferenta asa mare intre satele celui de pe primul loc si satele celui de pe locul 20?Si de ce se poate ca intr-o zi un jucator sa atace 4.500 de sate,pentru ca din cate stiu eu scripturile sunt interzise.
Sunt sigur ca o sa ziceti ca e vorba de experienta si nu mai stiu ce,dar daca nu am dreptate macar sa ne explice de ce ei pot ajunge asa dezvoltati intr-un timp asa scurt,desigur fara detalii prea importante pentru a nu le fura noi strategiile,si atunci voi intelege ca mai am mult de invatat in acest joc.
Cred ca toti sunt de acord ca daca ar fi o lume in care punctele jucatorilor ar fi mai apropiate ,multi ar juca sperand ca vor ajunge printre primii.

Farmul este secretul lor , sunt conturi care sunt jucate 24/24 si se farmeaza CONTINUU !, intelegi ?

Plus ca e si experienta si cum stii sa joc care conteaza !
 

DeletedUser2821

Nu ? :)

E treaba lor daca gasesc pe cineva care sa le creasca conturi si sa ii ajute cu curatari/sprijin si eventual chiar satul respectiv.
 

DeletedUser

Bine dar mai exista sitter si nu mai zic ca in regulament scrie ca daca un jucator imparte aceiasi legatura de internet cu alt jucator cele 2 conturi nu au voie sa interactioneze intre ele.Pot fi 2 jucatori care isi fac cate un cont in plus,fiecare isi trece al doilea cont la impartirea legaturii de internet si se ajuta unul pe celalalt dupa conturile in plus.
 

DeletedUser

sunt lumi cu viteza mica.ar trebui marita viteza .mai ales la lumea 22 ca este mai noua si ar trebui sa aiba o viteza mai mare si sa fie mai bine accesorizata.:D
 

DeletedUser

si sa fie mai bine accesorizata

o sa bage astia bradutul in curand in sate ca vine craciunul :D eventual niste globulete si instalatie pe ziduri si pe cladirea principala nu ar strica . In rest, ce alte accesorii ai prefera? :D :))
 

DeletedUser

Parerea mea este ca a intervenit monotonia deja. Cum au mai spus si altii inaintea mea, jucatorii buni intra cel mult de proba la inceputul lumii, apoi dau stergere. Nici trupele de jucatori nu mai sunt cele de alta data, nu se mai joaca in echipa decat in cazuri din ce in ce mai rare. Iar cei care o mai fac, o fac intr-un mod dictatorial. A cam disparut acel "ceva" care te facea odata sa stai lipit de calculator pe triburile.ro, eu cel putin asa simt. O "injectie de adrenalina" pe serverul romanesc? Hmmm, greu de tot. Dar totusi... O lume cu o viteza acceptabila, o echipa de admini curati, straini eventual, pentru acea lume, setarile lumii sa fie propuse/discutate si nu impuse (la capitolul setari propuse versus impuse cred ca s-au tocit ceva zeci de tastaturi fara rost). Si cel mai important lucru, care cred ca ar aduce jucatori noi si ar readuce din cei ce s-au lasat din varii motive, un update la joc, si nu ma refer la grafica, ci la sistemul de joc/unitati noi/cladiri noi (si nu ma refer aici la tunuri, care de lupta, avioane si tancuri sau alte tampenii propuse ci o unitate/cladire care chiar sa fie folositoare si sa fie agreata de majoritatea jucatorilor). De exemplu, mie personal imi place sa joc cu biserica, are farmecul ei, dar asta nu inseamna ca toate lumile trebuie sa aiba biserica, sunt diferite gusturi si trebuie multumiti cat mai multi jucatori. Ma astept ca deja sa fiu criticat: ce vrei ma? carciuma in sat? :) Asa se intampla de fiecare data la genul asta de discutii. Daca cei ce pierdem timpul pe aici am face un efort sa venim toti cu propuneri constructive, fara spam, lasand la spate toate chestiile personale, si daca adminii ar face ca aceste propuneri sa fie trimise unde trebuie, probabil vom avea jocul pe care il dorim. Din pacate asta nu se va intampla pe .ro Sa speram ca apucam triburile.luna sau triburile.marte, poate vom avea jocul pe care il vrem cu totii! Succesuri nebanuite!
 

DeletedUser

Salutare

Dupa parerea mea daca viteza ar fi putin mai mare ar fi mai interesant adica ma refer la satele de langa satul selectat de jucator sa se faca 05:00 minute daca limita de membrii ar fi la 500 si mai ales ar fi foarte interesant daca spre exemplu un jucator ar trimite atac pe un sat de barbari,iar un alt jucator ar trimite atac pe acelasi sat de barbari si ar ajunge la intervale apropiate de 2-3 minute ca trupele celor doi jucatori sa se intalneasca in satul de barbari si sa se atace.Dupa parerea mea ar mai fi interesant daca paladinul ar avea si arbaleta (cu aceasta ocazie sa apara la cazarma si arbaletele) sau imaginea paladinului ar putea fi moderata de catre jucator...adica sa-i cumpere armura in 10 leveluri,paladinul sa fie chel,cu parul lung,cu parul scurt,,cu barba sau fara cred k ar fi mult mai interesant.Sper sa apara astfel de chestii destul de curand.Va doresc o zi buna in continuare....
 

DeletedUser2673

ar fi mai bine sa se faca mai multe lumi cu viteza 2 pentru ca le place mai multora
 

DeletedUser40250

O parere: Adaugati ceva la sistemul de lupta.(ceva nou...)



Va rog sa scuzati dublu-postul
 

DeletedUser

O viteza mult mai acceptabila...dar muult...la trupe,spre exemplu,pe 24...am avut doar 2 nobili [eh...inceputu vietii:p] si am stat...peste 24h de ore sa sparg un sat de 100 si ceva de puncte cu bonus magazie si negustori...eram la o distanta...destul de apropiata...sau nobilul sa fuga si el mai repede...ca,la cum lucrez eu la inceput cu 2/3 nobili primeste ala 10 fulluri de aparare pe sat pana il iau :|...o marire a vitezei trupelor si a cladirilor ar ajuta
 

DeletedUser39696

O viteza mult mai acceptabila...dar muult...la trupe,spre exemplu,pe 24...am avut doar 2 nobili [eh...inceputu vietii:p] si am stat...peste 24h de ore sa sparg un sat de 100 si ceva de puncte cu bonus magazie si negustori...eram la o distanta...destul de apropiata...sau nobilul sa fuga si el mai repede...ca,la cum lucrez eu la inceput cu 2/3 nobili primeste ala 10 fulluri de aparare pe sat pana il iau :|...o marire a vitezei trupelor si a cladirilor ar ajuta

stai putin .. pai daca viteza e mai mare nu si sprijinul e mai rapid?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7708

stai piton .. pai daca viteza e mai mare nu si sprijinul e mai rapid?

Așa e, dar scade timpul de reacție. Spre exemplu dacă ataci la 8 și ai termina pe speed 1 la ora 18, iar apărătorul vine la 15 acasă, are timp să bage sprijin. În schimb, pe speed 2, s-ar termina totul la 13 și apărătorul pleacă la margine.
 

DeletedUser25671

Uite ce ma plictiseste actualmente este ca numai exista loto triburile joc de unde mai puteam castiga si eu puncte premium moca :)))
 
Sus