Sondaj de opinie: De ce vă plictisiţi?

  • Autor subiect DeletedUser8343
  • Data de început

De ce vă plictisiţi?


  • Total votanți
    562

DeletedUser

de ce ne plictisim

poi e simplu de ce ne plictisim:

-ne plictisim că aici pe extern nu mai e nimic interesant (fără să vă supăraţi, dar cam ăsta e adevărul), nicio temă interesantă, din când în când câte un concurs interesant;
- jucătorii noi veniţi nu prezintă niciun interes faţă de forumul extern, pe joc sunt luaţi la 20 de metri de mai marii veterani care au mai rămas prin zonă;
- cei ce mai animau forumul din când în când au dispărut;
- pe joc au început să apară din ce în ce mai multe facilităţi ce necesită bănişori băgaţi;
- nu mai există respect, aproape toţi se iau la mişto - mai pe scurt nu mai există originalitate
- e şi vară, dar nu anotimpul e de vină ptr că aşa e şi în restul anului, cu mici excepţii.
 
Ultima editare de un moderator:

florinakis83

member
Scor reacție
8
ne plictisim sa vedem fostii membrii ai team-ului cum zic:"pe extern nu mai e nimic interesant" ..pe vremea lor era oare?
pentru celelalte puncte,ai un Pro.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
- jucătorii noi veniţi nu prezintă niciun faţă de forumul extern

Nici un, ce ? :confused:

Da, in mare este adevarat partea cu newbie vs veterani, dar mistoul a fost mereu, poate acum este adus putin la extrem, imi aduc aminte ca si eu am fost luat oarecum "la misto" la inceput, am tras linie, am mers mai departe.
 

DeletedUser38023

de ce ne plictisim

poi e simplu de ce ne plictisim:

-ne plictisim că aici pe extern nu mai e nimic interesant (fără să vă supăraţi, dar cam ăsta e adevărul), nicio temă interesantă, din când în când câte un concurs interesant;
- jucătorii noi veniţi nu prezintă niciun faţă de forumul extern, pe joc sunt luaţi la 20 de metri de mai marii veterani care au mai rămas prin zonă;
- cei ce mai animau foruul din când în când au dispărut;
- pe joc au început să apară din ce în ce mai multe facilităţi ce necesită bănişori băgaţi;
- nu mai există respect, aproape toţi se iau la mişto - mai pe scurt nu mai există originalitate
- e şi vară, dar nu anotimpul e de vină ptr că aşa e şi în restul anului, cu mici excepţii.

Si bineinteles, forumul nu mai e interesant pentru ca nu mai esti tu moderatoare.. :( Nu mai are cine sa faca "calonii", nu avem de cine sa mai facem misto........... :(
 

DeletedUser39591

Nici un, ce ? :confused:

Da, in mare este adevarat partea cu newbie vs veterani, dar mistoul a fost mereu, poate acum este adus putin la extrem, imi aduc aminte ca si eu am fost luat oarecum "la misto" la inceput, am tras linie, am mers mai departe.

Oare de ce eu nu pot trage linia aia si sa merg mai departe ?
icon_cry.gif
 

DeletedUser39591

Dar sa fiu adolescent nu ajunge ? :(
Numaidecat major ?
De aia care au 14-16 ani nu se iau:(( (dar aia is adolescenti)
 

DeletedUser

@Raka: niciun interes;
@Radu: şi pe vremea mea (ce aiurea a sunat asta) era cam la fel, doar că atunci se mai zbătea câte un moderator să mai posteze ceva interesant, sau ce îi suna lui interesant şi încerca să propună un subiect de discuţie; acum mort din punct de vedere social, dacă pot spune aşa.
asta e doar părerea mea, o jucătoare care intră o dată la 2 săptămâni sau când se plictiseşte şi nu are ce face.
Când intri aici pe forumul extern ar trebui să fie o atmosferă degajată, să ai ce citi ca jucător nu să vezi aceleaşi topicuri mereu şi la nesfârşit (monotonia)

ne plictisim sa vedem fostii membrii ai team-ului cum zic:"pe extern nu mai e nimic interesant" ..pe vremea lor era oare?

de ce să ocolesc un adevăr, când ăsta este adevărul din păcate şi nefericire.

O seară plăcută!
 
Ultima editare de un moderator:

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Când intri aici pe forumul extern ar trebui să fie o atmosferă degajată, să ai ce citi ca jucător nu să vezi aceleaşi topicuri mereu şi la nesfârşit (monotonia)

Cam greu sa ai asteptari la un forum apartinand unui joc de razboi sa fie caracterizat printr-o atomosfera degajata, daca un moderator se "zbate" sa genereze niste discutii interesante exista 2 variante, fie vin contestatarii, fie subiectul moare dupa cateva ore/zile/saptamani.
Cele mai aprinse discutii au fost, sunt si vor fi mereu cele legate de razboi, chiar daca uneori deviaza de la subiect cu mult, suntem cu totii constienti ca altceva nu cred ca ar avea succes aici, prin prisma caracteristicii jocului in sine.
 

florinakis83

member
Scor reacție
8
de ce să ocolesc un adevăr, când ăsta este adevărul din păcate şi nefericire.

O seară plăcută!

de ce ai acceptat sa fi moderator?
acum nu mai conteaza de ce ai plecat(dat afara sau renuntat)dar sa arunci asa cu pietricele(subtil,adevarat) in team-ul actual nu e frumos..nu ca i-as avea la suflet,dar e vorba de picul ala de omenie care scade pe zi ce trece din fiecare fiinta de pe globul asta.

Sa imi fie cu iertare pentru spam-ul care-l fac aici.O seara buna!
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Eu ma plictisesc cand vad pe un topic 5-6 useri care zic "neata" unul dupa altul, si mai apare cate unu si pune o poza cu o cafea si niste biscuiti...cand vad asta, inchid forumul :))
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Pe mine nu ma intereseaza cine posteaza si ce "grade" detine sau a detinut, este parerea lui/ei personala si am simtit nevoia sa imi exprim si eu pozitia vis-a-vis de situatie, cu siguranta as fi raspuns la fel oricarui jucator, admin, sef...sau mai stiu eu ce.
 

DeletedUser39591

Eu ma plictisesc cand vad pe un topic 5-6 useri care zic "neata" unul dupa altul, si mai apare cate unu si pune o poza cu o cafea si niste biscuiti...cand vad asta, inchid forumul :))

Asa is romanii...
Dimineata is zombi...
Vor cafea
Cafea si iar cafea
 

DeletedUser

gaby de ce nu continui ideea?
ce ai dori sa vezi pe forum?
ceva in genul in care erau pe lumile pina l 5, cand te trezeai dimineata sa iti bei cafeaua si sa citesti forumul in loc de ziarul de dimineata?
in care aflai chestii interesante, despre joc, strategii, cine cu cine a schimbat diplomatia, etc.
 
Sus