Sondaj

  • Autor subiect the macedonian
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser24836

1

Da L2 este apropiat de L12....Daca se merita sa joci pe L12.....nu stiu.....nu cred k ai de ales, poate L13....privind in ansamblu caracteristicile acestei lumi, cred k necesita foarte multa activitate pe aceasta lume, din cauza vitezei mici a servarului, asta daca vrei sa te dezvolti destul de rapid. Cred k aceasta lume va fi destul de interesanta pe viitor...

Eu am jucat pe l2 un an si jumatate. m-am lasat de joc din motive personale, dar nu am rezistat sa stau mul departe. acum daca as reintra pe acceasi lume dar nu ar mai fi nici o distractie, de aceea am ales 12 (seamana foarte mult).
 

DeletedUser20794

Parerea mea despre L12:

Setari:
-Bune, multa lume nu are atata timp sa stea toata ziua, si chiar daca ai, atunci cand deja ajungi la peste 2 milioane viteza asta o sa ti se pare perfecta.

-Sate bonus : absolut enervant, personal nu le suport. Imi place clasic ^_^.

-Jucatori: Foarte putini care sa poti sa zici ca stiu cate ceva, si din cei care mai sunt, sunt bine ascunshi.

--------

-Triburi: Stam prost la capitolul asta, ne trebuie un razboi intre 2 triburi mari, poate mai animam ceva.

-Diferenta dintre .net si ro12... Pe .net nu prea se mai practica spionaju de mult, totu e curat si frumos. pe ro insa , daca nu ai 9-10 spioni in fiecare trib inseamna ca nu esti om sau ceva...


Pe scurt... lumea e buna, o data ce elimini nubletzii ^_^.
 

DeletedUser

Ai dreptate piticule :), dar pot sa zic ca is foarte multi noobi care vor ajunge cu puncte multe pt ca na au pozitie pe harta buna si intra intr-un trib care ii protejeaza , Dar totusi are sansa sa invete sa joace :) ... Deci si din astia noobi faci experti , la urma urmii toti am fost incepatori :D:p
 

DeletedUser17342

hahaha PiTiQu pai ce te astepti? la romani si daca nu ar fi razboaie intre triburi, doar aliante toata harta, sa nici nu poti sa iei nici un sat sau sa ataci tot ar exista SPIONI :))

asta e romania cu mentalitatea ei....
 

DeletedUser20794

hahaha PiTiQu pai ce te astepti? la romani si daca nu ar fi razboaie intre triburi, doar aliante toata harta, sa nici nu poti sa iei nici un sat sau sa ataci tot ar exista SPIONI :))

asta e romania cu mentalitatea ei....

Mi-ai aratat un scenariu oribil. Toata harta albastra... o prefer rosie asa cum e ea. Dar fara spioni :)).
 

DeletedUser

N-ar fi exclus sa fie toata albastra :))....daca se pun oamenii sa ia exemplu din partea de Nord-Vest a lumii ;)
 

DeletedUser

nu-mi place aerul de superioritate afisat de unii din voi; si nu-mi place sensul pe care il dati cuvantului noob. Parca lumile ar fi pline de multi prosti si doar de cativa destepti. Sa nu uitati ca o parte din voi ati facut milioanele de puncte pe care le afisati cu mandrie si prin renuntarea benevola la joc a altor playeri care mai aveau si altceva de facut. Un incepator trebuie respectat chiar daca nu le stie pe toate de la inceput - sau ati uitat ca habar nu aveati pe L1 cum se face o inobilare? Invatati si pe altii pentru ca jocul sa devina interesant! Cum va poate incanta un sat cucerit fara nici un fel de efort mental si fara sa fie nevoie de nici o strategie?
si acum trebuie sa se trezeasca vreo unul sa spuna: DA' PE ASTA LA INTREBAT CINEVA CEVA?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

da, se pare ca sunt foarte putini cei care cunosc sensul cuvantului "noob", dar totusi toti il folsesc (evident:p).
Noob vine de la newbie(care inseamna incepator). Cu toate astea special se zice noob, pentru ca, spre deosebire de NEWBIE (care semnaleaza un incepator, dar nu inseamna ca nu e si "smart" si in viitor poate deveni expert); noob i se spune celui care desi practica acelasi joc, in cazul de fata,de mult timp nu reuseste sa il deprinda indeajuns de bine.
Cat despre superioritate....gogo ca doar cu datu mare stim, de parca ar fi si o mare shtiinta sa shtii sa joci triburi :p
 

DeletedUser

nu-mi place aerul de superioritate afisat de unii din voi; si nu-mi place sensul pe care il dati cuvantului noob. Parca lumile ar fi pline de multi prosti si doar de cativa destepti. Sa nu uitati ca o parte din voi ati facut milioanele de puncte pe care le afisati cu mandrie si prin renuntarea benevola la joc a altor playeri care mai aveau si altceva de facut. Un incepator trebuie respectat chiar daca nu le stie pe toate de la inceput - sau ati uitat ca habar nu aveati pe L1 cum se face o inobilare? Invatati si pe altii pentru ca jocul sa devina interesant! Cum va poate incanta un sat cucerit fara nici un fel de efort mental si fara sa fie nevoie de nici o strategie?
si acum trebuie sa se trezeasca vreo unul sa spuna: DA' PE ASTA LA INTREBAT CINEVA CEVA?

Ma trezesc eu si spun ca a fost o idee buna ai zis. Sunt total de acord cu tine. Nu e deloc atractiv sa cuceresti sate in care are doar catapulte sau ceva de genul. Jucatori care nu stiu cu ce se mananca triburile.

Dar oare, ei vor sa invete?
 

DeletedUser17342

ca in orice altceva in viata, daca te dedici indeajuns(nici exagerat) jocului o sa ai succes :)

On Topic: l12 e ok
 

DeletedUser

Are dreptate crazy Daca te dedici joculu vei reusii sa inveti, si sa joci foarte bine,pentru ca triburile nu e un joc greu :D

Despre lumea 12 eu zic ca merge jucata si pe viitor peste cateva lunii va fi si mai multa actiune sper :D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus