Sondaj ...

Sunteti de acord cu aceasta idee ?


  • Total votanți
    128
  • Sondaj închis .

DeletedUser33163

ce-i drept,ar trebui ceva gen 10x-20x,nu mai mult,pentru ca si 100x e mult pentru jucatorii de lume normala
 

DeletedUser

ar fi bine sa se faca pe fiecare lume cate un poll sa se voteze cei mai buni 10 jucatori
si acei 10care vor castiga vor intra pe speed
 

DeletedUser17342

bravo, buna idee, da ce faci daca unu dintre ei isi face 50 de conturi? :)) sa nu poata vota decat jucatorii de pe lumea aia, sau membrii pe forum mai vechi de o luna/1 an/5 luni depinde de lume.

da e cam aiurea ca se pot face manevre la greu :D
 

DeletedUser17342

dupa ce zice lumea care joaca cu ei. cel mai obiectiv chiar daca e subiectiv;)
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Si relevanta ? Si frumusetea ? Si modestia ? Sa nu ajunga top "forumul extern", nu de alta dar observ ca multe vedete pe aici oricum nu au legatura cu jocul, asa ca ar fi o blasfemie sa le vezi numele alaturi de jucatori adevarati.
 

DeletedUser1630

ma corectez...am inceput acu 2 ore un speed,sa vad cum e
m-a tinut unu pe loc 2 ore,l-am facut pana la urma...dar a venit unu cu un trenuletz si l-a cucerit pe parteneru meu

pe teren neutru doar c'altfel sunt inegale sansele

ca asa,sa il vad eu pe ala de pe speed,cat de rotund se da pe o viteza 2:D
 

DeletedUser33975

mda...inca nu ati inteles ca nu puteti compara jucatorul de pe speed cu cel de pe o lume normala? petrisor va poate lamuri,ca si-a luat-o in freza pe viteza 3:)),ce sa mai vorbim de viteza 2/1? zic de el pt ca se da mare jucator de speed :D(nu zic ca nu o fi,dar atata timp cat nu stii sa joci pe o lume normala ma indoiesc ca stii sa joci pe o lume speed) ideea e ca jucatorii de speed nu au rabdare sa faca un full in 2 sapt pe o lume cu viteza mica,de aia ataca ca nubi,isi rup armata si se muta din nou pe speed,in schimb jucatorii de lumi normale nu pot sta lipiti de calculator 10 ore nonstop(vorbesc de rundele mai lungi) de aia nici nu intra pe speed

singurul de care am auzit ca e bun si pe una si pe alta e nervosu'(care recunoaste ca pe speed gasca te face bun,nu altcineva)

pe speed esti bun doar daca ai gasca,daca intri singur nu ai cum sa ajungi la 5 sate,pe o lume normala poti ajunge si la 50 sate (chiar si mai multe) fara trib(pt ca ai timp de "manevre")


ca idee... tot mai buna e o lume cu viteza 2/1,5 decat una speed,stiti cum e faza aia,vazut-placut-....-trecut,cam asa e spedd-ul :))
 

DeletedUser17342

pe speed conteaza gâsca? :))))))

glumeam:p ma daca joci de cateva ori pe speed, fiind un jucator bun care le stie cu mousu, nu din generatia asta noua care vrea butoane de inobilare automata, incepi sa te descurci. oricum si speedu are secretele lui. si echipa conteaza cel mai mult, corect.

da e mai usor sa fi bun pe o lume viteza 1 si sa treci la speed decat invers.
adica daca ai ajuns pe lumea normala la doar 10 sate prin lupta, implicit stii toate manevrele de la a la z cu ochii inchisi
 

DeletedUser

E interesanta ideea, dar din pacate ... mai greu de realizat. Asa cum spunea cineva mai sus, pe un server speed trebuie sa stai lipit de calculator undeva la 10 ore, iar asta ... cam este un impediment pentru punerea in practica a ideii de mai sus, deoarece nu toti au timp. Sunt 22 de lumi a caror Top 10, duce la un numar de 220 de jucatori. Sa sincronizezi 220 de persoane ca sa stea 10 + ore sa joace pe un speed ? Mie mi se pare aproape imposibil.
 

DeletedUser8140

cateodata top 10 este irelevant :) pe unele lumi mai noi sau mai vechi in top 10 sunt prezenti si vreo 4-5 noobi :) cu sate la 12k sau 11k si care joaca doar pentru propriul cont ;)) ar fi tare niste runde dinastea sa se organizeze, m-as baga
 

DeletedUser

Inseamna ca si eu ma incadrez in acea categorie, avand satele la maxim :)
 

DeletedUser

Jucatorii de pe lumile normale pot face fata pe speed doar daca auj mai jucat vreodata si au ceva habar..daca ar fi prima data nu cred ca apuca sa joace mai mult de 2-3 ore
 

DeletedUser

depinde si de runda... pe un bash le-ar fi imposibil, dar daca ar fi o runda de cucerire cu viteza 200 sau mai mica de 200 si ar intra o gasca mai mare care sa faca mult def, ar avea sanse sa castige :)
 

Lord Catau

member
Scor reacție
1
ce treaba are are lumea speed cu performantele unui jucator pe o lume normala?

nu cred ca se poate calcula asa valoarea unui jucator.

altii sunt buni pentru ca , gandesc strategic altiic a , calaresc jocul pe speed nu poti face o diferentiere
 

DeletedUser

In mare parte sunt de acord cu Lord Catau, dar vreau sa fac cateva adaugiri:
1) voi propuneti sa luati 10 jucatori buni de pe fiecare lume sau din majoritatea lumilor. Acesti 10 jucatori si-au castigat locul jucand pe viteza normala...nu mai mare de 2!!! Unii dintre ei au destul timp, altii mai putin, dar rezista pt ca viteza nu este f mare. Nu am jucat niciodata pe speed...nu datorita faptului ca nu m-as descurca (sau poate ca nu m-as descurca...cine stie:p ), dar mai ales pt faptul ca nu as putea sta non-stop pe triburi...cum cere o lume speed.
2) Clasificarea....este foarte greu de realizat. Cred ca intrarea pe o astfel de lume ar trebui sa fie realizata cu "invitatie". De asemenea....sunt starteri buni si jucatori de anduranta. Ar trebui depuse niste **-uri de catre cei care vor sa participe...cu performantele lor si verificate de Moderatori/admini.
3) Ar putea sa se ajunga chiar la un nr mai mare de jucatori....300-500....si durata sa fie mai mare. Limita de trib mica:10-20.

Acestea sunt doar cateva idei...unele mai bune...altele mai putin bune.
 
Sus