sortarea pe zile a atacurilor

  • Autor subiect raduturcu2410
  • Data de început

DeletedUser

in cazul atacurilor in masa care tin chiar si doua saptamani , e mult mai simplu sa vezi in fiecare zi ce atacuri ai doar in ziua respectiva . se pot ignora o parte din atacuri si lasa neignorate doar atacurile din ziua respectiva , totusi nu e suficient. mai eficient ar fi posibilitatea de a putea pune atacurile in grupe in functie de zile.
momentan la privire generala -> trupe -> sosire avem doar 3 optiuni : toate , ignorate , neignorate.
daca s-ar putea creea noi grupe de catre utilizator ar fi ideal . sa putem creea grupe asa cum facem grupele pentru sate. iar in momentul in care punem atacurile in grupe si ne ducem pe una din grupe , apoi pe harta , sa vedem doar atacurile din grupa respectiva . astfel se eficientizeaza trimiterea de sprijin , dedectarea mult mai usoara a atacurilor noi implicit simplificarea redenumirii acestora .
nu neaparat pe zile se pot sorta astfel atacurile , ci si zonal ( se pot crea grupe cu atacuri pe satele din granita , pe cele din mijlocul tribului , etc. )
 

DeletedUser29872

cu cp...daca nu ai cp nu cred ca poti sa dai privire general-trupe-sosire :p

sunt de acord cu ideea lui radu
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Dacă s-ar aplica ideea ta, s-ar creea un avantaj destul de mare apărătorului :)
 

DeletedUser

asta e si ideea :D
oricum aparatorul e dezavantajat de t-trainul agresorului (de multe ori nu ai suficiente trupe de aparare sa le mai si imparti in pachetele pentru sprijin prin aceeasi metoda ) . macar sa echilibram putin situatia :p
 

DeletedUser

am specificat asta
(de multe ori nu ai suficiente trupe de aparare sa le mai si imparti in pachetele pentru sprijin prin aceeasi metoda )
inca un dezavantaj pentru aparator ar fi ca acesta trebuie sa lanseze t-trainul cu sprijin la secunda iar daca nu ii intra adio sat (depinde de multe cauze : conexinunea la net , performantele hardware , functionarea serverului ) . in timp ce agresorul nu depinde mereu de timp la lansare. de multe ori daca nu ii intri bine poate intrerupe si trimite iarasi trenuletul .
oricum asta e irelevant. nu asta e motivul pentru care am venit cu propunerea :p
tu alex stii bine cum e sa ai mii de atacuri de pe L10 , si cred ca constientizezi cat de utila ar fi setarea propusa de mine :D

sa nu mai zic de marcarea sprijinului pe harta ...care ar fi trebuit implementata de cand s-a venit cu propunerea.
 
Ultima editare de un moderator:

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Tocmai că știu și am avut...chiar foarte multe mii dar tot consider că s-ar creea un dezechilibru.
Cu privire la a doua propunere cred că mi-am exprimat opinia atunci când a fost propus :)
 

DeletedUser

aparatorul are oricum un avantaj fata de agresor prin faptul ca sprijinul de comporta ca un tot unitar pe cand atacul nu
 

DeletedUser35377

atacatorul are cel mai mare avantaj,da atacurile si pleaca,pe cand aparatorul e fortat sa fie on constant
 
Sus