Spam - 2011

  • Autor subiect DeletedUser8343
  • Data de început

PUSKI-ILIE

member
Scor reacție
4
Aş dori şi eu un scurt rezumat a celor întâmplate în ultima vreme pe clasică: războaie, dezbinări etc...se poate? :rolleyes:
 

DeletedUser

Aş dori şi eu un scurt rezumat a celor întâmplate în ultima vreme pe clasică: războaie, dezbinări etc...se poate? :rolleyes:

Daca gasesti pe cineva dornic sa rezume viata de pe lumea clasicilor am sa te rog extrem de politicos sa-mi imprumuti rezumatul ca sa-l studiez si eu. Am terminat toata colectia de ziare Scanteia de la buda si nu mai am ce sa citesc dimineata cand ma trezesc si merg la meditatie.Vremurile si timpurile reporterizate in Scanteia, seamana ca vechime cu CLASICUL
 

DeletedUser13449

Puski mai fa o statistica si iti povestesc eu cum sta treaba:))))
 

DeletedUser

de cand asteptam :D..din 2007 tot joc intens pe ea :))..pacat ca in ultima vreme iau in medie un sat pe an :(
 

DeletedUser

Da bai....ma bucur ca incep sa se inchida lumi si la noi si incep sa iasa la iveala playerii adevaratii care au reusit sa duca lumi la capat :)
 

DeletedUser4249

crezi ca playeri adevarati au rezistat?? mai mult de 80% sunt jucatori cu doua fete:)) acum ca se inchide pacat pentru No-liferi ca nu mai au pe ce sa stea on 24 din 24 si o sa trebuiasca in sf sa aibe si ei grija de familiile lor..
 

DeletedUser37151

crezi ca playeri adevarati au rezistat?? mai mult de 80% sunt jucatori cu doua fete:)) acum ca se inchide pacat pentru No-liferi ca nu mai au pe ce sa stea on 24 din 24 si o sa trebuiasca in sf sa aibe si ei grija de familiile lor..

aici e discutabil, care e mai no-lifer. cel de pe lumile avansate care sta mai mult timp pe joc cand e atacat/ataca sau cei pe lumile noi care farmeaza ca disperatii toata ziua si toata noaptea si stau pe cont sa-si pazeasca atacu,sa nu i-l prinda vecinu...

eu insa nu inteleg o chestie. cum s-a inceput procedura de inchidere a serverului pe clasica,avand in vedere ca(cel putin din exterior) inca pare o lupta stransa cu triburi mai multe,mari,cat de cat egale ca numar de puncte si sate. e ceva coalitie,alianta intre triburile de top special pentru a inchide serverul? sunt aliante mai vechi care au castigat lupta cu inamicii de pe harta? sau e de fapt o mare gafa a adminilor care au ajuns la concluzia ca lumea clasica nu mai e o lume profitabila(nu se mai scot bani din pp-uri)?
 

DeletedUser13449

Pai variante sunt mai multe de luat in calcul...dar nici noi nu stim de ce s-a inceput procedura de inchidere ...poate ne ajuta un admin cu mai multe detalii...
 

DeletedUser

aici e discutabil, care e mai no-lifer. cel de pe lumile avansate care sta mai mult timp pe joc cand e atacat/ataca sau cei pe lumile noi care farmeaza ca disperatii toata ziua si toata noaptea si stau pe cont sa-si pazeasca atacu,sa nu i-l prinda vecinu...

eu insa nu inteleg o chestie. cum s-a inceput procedura de inchidere a serverului pe clasica,avand in vedere ca(cel putin din exterior) inca pare o lupta stransa cu triburi mai multe,mari,cat de cat egale ca numar de puncte si sate. e ceva coalitie,alianta intre triburile de top special pentru a inchide serverul? sunt aliante mai vechi care au castigat lupta cu inamicii de pe harta? sau e de fapt o mare gafa a adminilor care au ajuns la concluzia ca lumea clasica nu mai e o lume profitabila(nu se mai scot bani din pp-uri)?

Mi se pare singurul raspuns logic.
 

DeletedUser

Buna.Scuzati-mi deranjul dar am o idee.Nu cred ca o sa o aprobati dar as vrea daca puteti sa creati o lume "Moderna" care sa arate cam asa:
Viteza:5
Viteza unitatilor:3.5
Demolarea cladirilor:Activ
Moral:Activ ( depinde de timp )
Regula pentru ferma:Activ
Aparare de baza:25
Limita atacurilor FAKE:Inactiv
Sistem de cercetare:Normal
Biserica:Activ
Sate parasite crescatoare:Activ ( 5000 puncte )
Sate bonus:Activ
Intreruperea Atacurilor:Inactiv
Intreruperea plecari negustorilor:10 minute
Bonus de noapte: Activ (de la ora 24.00 seara pana la ora 08.00 dimineata )
Protectie de Incepator :6 zile
Max. raport in trea agresor: Aparator activ

Unitati:

Arcasi:Activ
Sistem de spionaj:spionoul vede trupele si cladirile
Paladin:Activ (Poate cauta obiecte)

Nobil:

Preturi crescătoare pentru nobil: inactiv
Distanţa maximă pe care o poate parcurge o generaţie nobilă: 1000 Câmpuri
Pierderea loialităţii prin generaţia de nobili: 40-35
Creşterea loialităţii pe oră 4

Configurare

clasamentul inamicilor învinşi activat, în funcţie de spaţiul din fermă
Locţiitor activ
Limita timpului de locţiire inactiv
comerţ liber nelimitat
Sistemul de hărţi 500x500 - Continent
Harta cu grafică nouă: Da
Orientare activ

Sper sa aprobati aceasta idee:Cu mult RESPECT Lashukukalashu
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Am adugat aceasta idee ca unii jucatori vor o lume mai rapida si nu vreau sa exagerez cu viteza lumii clasice si am pus una mai mica
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Buna.Scuzati-mi deranjul dar am o idee.Nu cred ca o sa o aprobati dar as vrea daca puteti sa creati o lume "Moderna" care sa arate cam asa:
Viteza:5
Viteza unitatilor:3.5
Demolarea cladirilor:Activ
Moral:Activ ( depinde de timp )
Regula pentru ferma:Activ
Aparare de baza:25
Limita atacurilor FAKE:Inactiv
Sistem de cercetare:Normal
Biserica:Activ
Sate parasite crescatoare:Activ ( 5000 puncte )
Sate bonus:Activ
Intreruperea Atacurilor:Inactiv
Intreruperea plecari negustorilor:10 minute
Bonus de noapte: Activ (de la ora 24.00 seara pana la ora 08.00 dimineata )
Protectie de Incepator :6 zile
Max. raport in trea agresor: Aparator activ

Unitati:

Arcasi:Activ
Sistem de spionaj:spionoul vede trupele si cladirile
Paladin:Activ (Poate cauta obiecte)

Nobil:

Preturi crescătoare pentru nobil: inactiv
Distanţa maximă pe care o poate parcurge o generaţie nobilă: 1000 Câmpuri
Pierderea loialităţii prin generaţia de nobili: 40-35
Creşterea loialităţii pe oră 4

Configurare

clasamentul inamicilor învinşi activat, în funcţie de spaţiul din fermă
Locţiitor activ
Limita timpului de locţiire inactiv
comerţ liber nelimitat
Sistemul de hărţi 500x500 - Continent
Harta cu grafică nouă: Da
Orientare activ

Sper sa aprobati aceasta idee:Cu mult RESPECT Lashukukalashu

Am sa ii trimit un fax lu rakanishu cu aceasta idee geniala a ta, el se va duce cu hartia la carmi pe care o va trimite nemtilor . Totusi, inainte sa raspunda nemtii la ideea ta inovatoare,pot sa-ti asigur eu un raspuns decent:

NU SE POATE.
 

DeletedUser

'neata!
AddEmoticons00525.gif
AddEmoticons00525.gif
AddEmoticons00525.gif
AddEmoticons00525.gif
AddEmoticons00525.gif
 

DeletedUser

fi-ti-ar maimutzoii clara, de azi dimineata, pe unde-i vad, incep sa dansez dupa ei..
 
Sus