Spam - Iulie 2010

  • Autor subiect DeletedUser5809
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser13059

eh voi stiti mai bine atunci



si guatemaleza in alea 100 fulluri date ai avut spioni in atacuri sa vezi ce ai omorat ? eu cred ca nu


si brago daca aduci ** de spioni ,,, nu toti folosesc 1000 spioni in sate si normal ca nu sti ce omori adica nu se calculeaza , daca voi spuneti ca serveru calculeaza oricum ce rost mai au spionii in joc ?



dar poate pentru a va convinge ar trebui sa fi citit cand vati apucat de joc toate regulile si tutorialele ca sa fie asa pentru fiecare ceva de stiut pe viitor cand o sa dai de asemenea cazuri

gen cum sa iei sat cu trupe 00000001 cum am luat eu de la normalos trebuie sa ai anumite chestii ca sa faci asa ceva si multe chestii care le intalnsti facand experimente in joc ce nu iti sunt date de team triburile :p
 

DeletedUser

ce spioni sa am ca nu am reusit sa vad ce are satu ala nici cu un full spioni,peste 10 000
 

DeletedUser

pai daca am dat numai eu 100 de full-uri,zidul nu s-a clintit plus ce au mai dat si colegii,cred ca satul ala avea sute de mii de trupe din fiecare asa ca mie cand imi ajungea un atac cred ca omoram numai 2-3 lancieri,cum sa cresc la inamici asa?

imi spui si mie secretul?Cum ai luat satul ala numai cu 1 nobil neinsotit de trupe,chiar daca sa zicem satul nu avea religie si avea si zid 0?Eu nici acum nu cred ca e real,cred ca e modificat raportul ala
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

a calculat serverul, dar la 100 de full-uri pe 2-300000 de trupe din fiecare pe satul ala a doborat cate 600 de trupe normale si 200cg, (sa zicem) daca are noroc, deci la 1 full facea 1800+1200cg=3000...*100 de full-uri = 300000 de puncte...bineinteles aproximativ....

Lamurit? Sau tre sa-ti dau mura-n gura? :)


Satul ala l-ai luat doar cu nobilul din cauza ca a fost cu zid 0 si necredincios! deci fara absolut nici o aparare...
 

DeletedUser13059

cu toate ca pare imposibil , plus ca satele de barbari nu cred ca sunt clasificate aici ca sate cu religie doar nu au biserica si sa dai atata mormam de atacuri pt 1 sat blindat normal ca nu tre sa visezi sa cresti la inamici invinsi asta doar daca crezi ca satu ala de barbari iti poate pune probleme in viitor si te superi pe el il ataci in disperare nu stiu care era scopul atator reale pt 1 sat de barbari
 

DeletedUser

pai nu aveam ce ataca,doar stii ca am stat in standby atata timp,imi imbatranisera caii in sate,aveam martoage si nici nu ma asteptam sa aiba satul atatea trupe :D
 

DeletedUser13059

dai 2-3-4-6 nu pica un nivel la zid si din 10 k spionu nu vezi ce are ... na in fine ii ca si cand esti obsedat de jocuri de noroc si ai bani multi la tine bagi 1.2.3.4 nu castigi nimic bagi tot pana ceva acolo .. dar tu rama in gaura mare
 

DeletedUser13059

mai ai fost mai tot timpu in fata mea la nr de sate si io nu sunt jucator bazat pe atac si am avut mai mult ca tine la agresori :)) deci simti din cand in cand sa apesi pe butonu de atac nu tot timpu ... cand eram cu rai in razboi niciodata nu am avut toate satele de atac full cand dadeam in ei ))) atacam non stop numa cu maruntaie
 

DeletedUser

eh voi stiti mai bine atunci




gen cum sa iei sat cu trupe 00000001 cum am luat eu de la normalos trebuie sa ai anumite chestii ca sa faci asa ceva si multe chestii care le intalnsti facand experimente in joc ce nu iti sunt date de team triburile :p


Cata modestie:D

Tare amuzant topicul asta:))
 

DeletedUser

satele de barbari sunt credincioase desi nu au biserica, lucrul asta e bagat ca sa nu fie avantajati jucatorii de pe lumile cu biserica fata de cei de pe fara - mai ales cind ataca un sat care are pe el punctajul satului in lanci si spade si care i-a apartinut :)

o citez pe iulik2 care vrea sa va impartaseasca niste secrete dar n-are timp sa intre pe extern momentan

iulik2 astăzi la ora 11:30
si atac am asa :

3000 topoare 1500cu 300 berbeci si spioni cat cuprinde

bineinteles cu paladin cu telescopu ca sa vad sigur toate trupele din sat :)))

iulik2 astăzi la ora 11:27
te rog eu - poti sa scrii acolo ca eu la inceput de lume farmez numai si numai cu nobili :)))


cit despre cum a luat satul urssmircea cu un nobil, daca satul avea zid 0 si nici picior de def, pe moral 100% si cu religie era suficient un noroc mai mare de +6 sa nu moara nobilul :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser13059

eh pai normal tre sa fie zid 0 , nicio trupa si moral de la plus 1 in sus daca ii 0 moare sau sub 0


si la atac io jucam fara cav arcasi ... gen 5 k topoare , 3k usori , 150 spini , 400 b , 150 c
 

DeletedUser

Stie cineva cine e tipul ala, face totusi parte din l14? Sa stiu daca ii sterg posturile sau nu

momentan nu joc pe 14 dar astept cu nerabdare sa
intru sa joc - jucator nou pe cont mai vechi din lumea 14

sper sa aprobe administratorii lumii intrarea mea in joc

astept acordul lor cat si a vechiului titular - de schimbare
a parolei si a adresei de mail

din asta din cauza nerabdarii am citit foruml cap - coada
si abia astept sa si joc
 

DeletedUser5809

Nu prea inteleg ce vrei sa spui cu acordul administratorilor, dar tu stii mai bine.

Nu mi-o lua in nume de rau, dar ar fi fost frumos sa te prezinti un pic daca tot o sa joci pe l14, din politete, sa nu te confundam cu cineva care face post hunting.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus