Spam -martie 2010

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

quz0r

member
Scor reacție
144
Spam - Martie 2010
Lumea 5

rating_5.gif

Tinand cont de faptul ca forumul este un loc in care se presupune ca trebuie sa se realizeze comunicarea intre jucatori din diverse triburi, zone ale hartii, lumi, etc. , am decis adoptarea proiectului propus de Gabi23 si anume deschiderea unui topic in care jucatorii sa poata discuta liber pe sectiunea fiecarei lumi in parte.


Regulile sunt aceleasi si va rog sa le cititi cu atentie inainte de a va hotari sa postati (REGULI FORUM!).

Atacurile la persoana, jignirile si atacurile asupra moderatorilor/adminilor nu vor fi tolerate si vor fi sanctionate extrem de dur. Totodata nu se vor discuta sub nici o forma penalizarile primite din partea moderatorilor.
Regulile de postare(cele de la punctul 2), cum sunt 2.2.,2.3.,2.4.,2.11. nu se vor aplica. Asta nu inseamna ca orice fel de spam este tolerat.

Va anunt de pe acum, daca doriti sa postati doar pentru a va creste numarul de postari, nu acesta este locul potrivit.La sfarsitul fiecarei luni(in ultima zi a lunii) toate mesajele vor fi sterse, topicul de asemenea, iar in data de 1 va fi deschis un nou topic, corespunzator lunii in cauza.

Discutiile vor fi tot in legatura cu P&P lumea 5 dar mai degajate, mai despre orice (a nu se pierde din vedere regula 2.1., care se aplica in continuare).

De exemplu puteti da "quote" unui post din alt topic si il puteti discuta aici, asta pentru a pastra cat mai curate topicurile de propaganda pura.

Voi participa si eu la discutii, atat ca moderator, cat si ca utilizator al forumului, asta pentru a nu avea discutii mai tarziu.
Pentru nelamuriri si intrebari ma puteti contacta pe privat.


Distractie placuta!


Copyright: Gabi23 / lamine
 

DeletedUser21711

eh... pai acum se doarme....
in week-end, exista timp liber ;)
atunci cred ca o sa avem timp si de spam pe aici..
 

DeletedUser21711

bun.. hai ca gasesc o tema :)

care a fost cel mai lung mesaj pe lumea 5? primit sau trimis vreodata?

Sunt si eu curios, daca sunt in cartea recordurilor ;)
 

DeletedUser

hmmm decand sunt in crazy nu am primit mesaje lungi...
insa pacat ca nu ami am decand am fost in gloria pai era cate o circulara de la mushn1 ala de o citeai si vre 6-7 minute incontinu...si nu asta era problema problema era ca nu intelegeai nimic...:)))
nu mai am circulare dintreacelea dar va asigur ca circulare mai lungi nu dadea nimeni:D:D
 

DeletedUser21711

daa circulara mea ai vazut-o? atunci cand am parasit WANTED-ul :) o caut acuma.. si o postez.. citesti juma de ora :)
cica.. o aflat-o toata lumea... ;) in mai putin de juma de ora
 

DeletedUser

aa da si-mi mai placeau circularele lui ALIAT ...alea erau si comice de eram pe spate cand le citeam si erau si lungiii taticu spunea acolo tactica lu Stefan Cel Mare in batalia cu turcii:D:D:D:D:D
 

DeletedUser21711

eh, circularele lui aliat erau nimic pe langa circulara mea :))
 

DeletedUser

ghost,pe unde ai disparut?gata cu "bantuitul" pe extern?nu prea te-am mai vazut prin zona. :)

mesaje lungi?sa zicem.sunt momente in care ma rezum la o o singura fraza.dar mai e si cand scriu romane :D
cel mai lung?hmm...a fost unul de am stat vreo ora sa-l scriu.iesea de o pagina si ceva in word,cu TNR de 12 :D
si anhelo,si tu scrii uneori atat de multe lucruri intr-un mesaj si atat de amestecate incat ies unele kilometrice,dar te pierzi in ele total pana ce reusesti cumva sa iti dai seama unde e sfarsitul.
PeSeu-don't kill me. :))
 

DeletedUser21711

Cel mai lung roman al meu de pe triburile lumea 5 ;)

Parasesc Tribul !
In aceasta seara, voi parasi tribul !

In urma plecarii colegilor mei din K 23, voi pleca si eu ! Pe zi ce trece, ma simt tot mai prost, mai jignit si mai calcat in picioare in tribul WANTED !
Va rog sa nu o luati in nume de rau, nu o luati ca o TRADARE ! Pur si simplu, nu mai pot sa stau aici, nu ma simt bine !
In urma plecarii, va anunt ca nu o sa va atac, lucru ce il astept si de la voi ! Daca ma atacati sunt nevoit sa ripostez, si nu cred ca sunteti pregatiti de acest lucru, mai ales ca sunt in centrul tribului WANTED. EXCEPTIE, sunt unii colegi , care mi-au facut zilele grele [ se stiu ei, nu cred ca e cazul sa ii spun ].

Motivele plecarii, sunt multe, o sa incerc sa le spun cat mai explicit, si o sa spun pe cele care mi le aduc aminte:

- Colaborarea tot mai proasta intre jucatorii tribului WANTED.
- Certurile din trib, care dupa atatea luni, inca nu inceteaza.
- Neacordare de sprijin, intre jucatorii tribului
- Recrutarea a unor jucatori, care initial sunt ferme ale WANTED, jucatori care sunt mai mult decat n00bi . [ gen ovidelu33 ]
- Trimiterea circularelor de gen "dati un vot" , "un site superrrr" . Da inteleg ca doresti sa iti faci reclama la site-ul facut de tine, dar, nici in exces.
- Trimiterea circularelor de tip "pacaleala"
Salut Nemtii au facut o aplicatie de spionaj invizibil, tu vezi raportul dar cel atacat nu vede absolut nimic. Poate fi accesata "aici" Te rog tine doar pentru prieteni informatia.Ms
- Trimiterea circularelor "a' la' marbah" " da aci' un Vot ca te rup !!!!!" " aici un Vot ca TE SparG !!!! "
- Trimiterea circularelor in prostie, chiar daca nu am sat pe K respectiv, circulara ajunge la tot tribul !
- Trimiterea de rapoarte INUTILE ! Absolut INUTILE ! Care au ca scop, enervarea jucatorului ! Vreau sa caut un raport, trebe sa caut vreo 5 minute pana dau de el, deoarece, unii jucatori, au rapoarte rosii, si trebuie sa le trimita mai departe.
- Forumul tribului, a ajuns sa fie dezordonat ! Unii jucatori posteaza pe unde ii apuca, nu conteaza ce... ei trebuie sa posteze.. mi-e scarba sa citesc forumul !
- Multa lume a inceput sa se laude cu numarul de atacuri ! Incep sa se sperie, dau 10 circulare, "SPRIJIN va rog". Chiar asa am ajuns? Hai sa ne dam noi mari... am 2000 atacuri, nu ca's bun?
- unii jucatori, precum volken, care, ca sa poata comenta tot mai mult la adresa mea, atunci cand vede ca am poza la profil, zice: "asta o sprijinit jucatori mici, de aceea are el CP". Chiar daca a fost o singura intamplare, el continua sa sustina ideea.
- Organizarea de atacuri, din partea generalilor de K, este tot mai slaba, pe K 23, nu s-a atacat organizat de luni intregi. danimaxxx nu se mai ocupa de triburi, a ramas la site-ul lui cu filme. rambo08, ori doarme, ori ataca singur ( nu stiu ce face, dar stiu ca nu se ocupa de K 23 )
- Plecarea a tot mai multor jucatori in alte triburi, WANTED scazand dramatical in jucatori, puncte, moral ( aici ma refer la moralul omului/jucatorului, cand vezi asemenea lucru, nu mai ai nici un chef de triburi) si inlocuirea jucatorilor experimentati cu jucatori mici de pe margine, care habar nu au de joc, habar nu au de BB-Codes, ce sa mai vorbim de Limba si Literatura Roamana...
- Inaintarea triburilor dusmane [ Crazy, UNIQUE ] prin atacuri/recrutari.
- Acu vre-o 2-3 luni, am avut un prieten foarte bun, care stie juca foarte bine triburi, a inceput sa joace si pe lumea 5, am vrut sa il invit in WANTED, dar, din pacate... mi s-a spus ca WANTED nu are nevoie de jucatori mici... noua ne trebuie jucatori experimentati, a trebuit saracul om ,sa joace pe alta lume, singur ( adica, fara mine), din cauza ca, Imparatul-BT, a reclamat ca nu avem nevoie de jucatori mici. L-a innobilat. Eu nu am zis nimic, cu toate ca acel jucator mi-a fost si imi este cel mai bun prieten. Acum se pare ca Imparatul-BT are si el prieten,(ovidelu33) care trebuie sa fie recrutat in WANTED, deoarece e mic si poate ataca jucatorii mici, avand moralul bun. L-am bagat pe jucatorul ovidelu33, singur, fara aprobarea conducerii la innobilare interna. A Iesit Un Mare Scandal de acolo...bai frate.. avem 64 de jucatori sub 500.000 pct ( mici ) si inca nu ne ajung, mai avem nevoie si de alti n00bi.
- Schimbarea diplomatiei de la o luna la alta, avand ca scop fuziunorea triburilor mici in WANTED. Un exemplu foarte bun este: Schimbarea diplomatiei, cu tribul 3-SLA din aliati in dusmani, cu scopul fuzionarii triburilor ~COA~ si B-A , urmand ca, dupa cateva luni diplomatia sa revina la normal. La fel s-a intamplat cu Sangre, si celelalte triburi !
- Incapacitatea de a ma extinde pe propriul K ( K 11 ), deoarece Imparatul-BT si contul sau plavix , vrea sa aiba tot K 11 sub puterea lui. Amenintarea la adresa mea, ca ma spune conducerii ( in general lui ALIAT ), pentru innobilare interna, fortare de cedari de sate, TRIBUNAL, cartonase galbene/rosii. De aici provine si extinderea mea pe K 1 si K 10 urmand ca satele mele sa ajunga din sate organizate in sate rasfirate.
- Banarea a tot mai multor conturi de catre adminii ro5 Triburile, a unor jucatori care incalca regulile.
- Sancionarea a tot mai multor conturi de catre adminii ro5 Triburile, a unor jucatori care incalca regulile.
- Am facut o gramada de reclamatii atat la conducere cat si la ALIAT, dar, nici una nu s-a luat in considerare ! Am reclamat toate problemele care nu merg bine in WANTED, am asteptat luni intregi, dar, din pacate... nimic nu s-a schimbat, tribul tot in "cadere libera" este
- Inainte, am cerut conducerii niste drepturi, mici, Dreptul la circulara ( "oricum dupa cum ati si vazut, trimit si eu o circulara o data pe an" ) nu mi s-a acordat, deoarece, WANTED nu are voie sa trimita circulare... ca sa mai vorbim, am mii de mesaje cu circulare, care nu au nici un rost.
- Inainte am cerut conducerii dreptul de forum invizibil, dar, se pare ca nici acela nu mi-a fost acordat. De acolo vine dovada de incredere a voastra in mine. Se pare ca nu ati avut niciodata incredere in mine.
- Membrii tribului, incep sa se certe de la un satuc de 126 pct, cazul lui sandrukul de mai demult. Care desi era sat rezervat de mine, ( nobilii erau trimisi, iar sandrukul a cucerit intre timp satul ) conducerea a stabilit ca satul trebuie sa apartina lui sandrukul, deoarece am avut intentia de curatare a satului trimitand cei 4 nobili cu 1000 topoare !
- Banarea repetata a jucatorului ALIAT, care ar trebui sa fie un EXEMPLU pentru tribul WANTED !
- Banarea permanenta, globala a lui ALIAT !
- Lipsa de respect a unor colegi ( Imparatul-BT, plavix ) care, atunci cand, din greseala, sau alte cauze, am luat un sat mic de barbari pe K 11, trimite Mesaj cu un text frumos, lipsit de respect: " ba nene' ce faci?? nu vezi ca am rezervat satul? ia.. te zic conducerii sa iti dea un cartonas galben" acest Mesaj, este in calitate de coleg de trib. Asta e'.. nu ai ce face...
- Un sfat foarte bun, pentru colegul nostru Yndianu, care vad ca se zbate singur pentru o colaborare mai buna in trib, si organizare de atacuri: frate, tot respectul meu, ai fost si esti un om excelent, dar, crede-ma ca de unul singur nu poti face nimic ! Cel mai bun sfat, in calitate de General de K, ar fii acela de a lua pe fiecare jucator in rand a-i trimite mesaj, a-i da tintele iar, el sa atace ! in caz contrar sa fie innobilat intern, exclus din trib. Dejaba trimiti circulare de gen : " vreau sa stiu de la fiecare membru in parte cate sate de atac are" nu o sa iti raspunda toti. Unii tot la caldurica stau. Oricum, probabil spusele astea sunt povestite prea tarziu, probabil acum chiar nu ai cu cine !

Motive mai sunt, dar nu mi le aduc aminte, acum pe moment !



ALIAT - acum, inteleg ca vrea sa fie el mare, bun, ca vrea sa cucereasca lumea 5, dar, deja, este foarte OBSEDAT de acest joc. Orice jucator, mai glumeste, mai vorbeste, se mai distreaza, un off topic, un spam, diverse, general. el nu stie de asa ceva. Atac Atac Atac si comentarii.. atat stie el. Deci... sa va explic de unde are el atatea puncte: Atunci cand este un jucator de innobilat, sau a dat cineva stergere cont si sunt multe sate.. maximum de rezervari este de 5 sate/jucator, eh, dar, el.. rezerva 5 sate ALIAT, 5 sate mya, 5 sate mama, 5 sate tata, 5 sate bunica, 5 bunicul, 5 strabunica din partea lui bunica, 5 sate strabunicu din partea lui bunica, 5 sate unchiu, si ajunge, sa rezerve toate satele aparute. Cam asta ar fi genul lui de crestere. Iar ultima faza a lui, mi se pare foarte banal din cauza unui joc, sa faci asa scandal in restaurant, Nu afara, Nu in casa, ci la Restaurant. Nici nu mi-as putea imagina un asemenea incident.
ALIAT - de prima data cand am intrat in vorba cu el ( acum 1 an, 11/26/2008 ), mi-am si dat seama ce fel de om este, mai am arhiva de la messenger, si o sa o postez ca sa va dati seama:

Yo™ ToTaL ® DiFeRiT © (11/26/2008 11:11:42 PM): sal
Yo™ ToTaL ® DiFeRiT © (11/26/2008 11:11:46 PM): eu sunt dino-rex
calin_remus2008 (11/26/2008 11:12:29 PM): deci nu stiu cati ani ai da lasa smecheriile cu litere ciudate ca ma enerveaza nu stau sa-mi fut ochi chinuindu-ma sa citesc.


La prima intalnire a ta cu cineva, nu conteaza ca este prieten, jucator etc. Vorbesti asa? Nici nu ma mira ca te intelegi prost cu ceilalti.


Nu o sa uit NICIODATA unii jucatori EXCELENTI !!! oameni EXCELENTI , care merita TOT respectul !

artificie - esti un om deosebit, chiar si atunci cand am fost nervos, suparat tu ai reusit sa ma linistesti ! Tot Respectul meu il am pentru tine ! Daca a fost o data, sau chiar 1 minut in care te-am suparat ! Imi cer acum miliarde de scuze !
Yndianu - aprecez si la tine modul in care te zbati pentru a tine tribul pe picioare ! mai ales zona ta ! Tot respectul si pentru tine ! Ai fost si esti in continuare un om EXCELENT !!!

Deasemenea alti oameni care merita tot respectul ! :

KingFlex - un om foarte prietenos, chiar e cel mai "de treaba" !
Blindius - chiar daca nu am colaborat atat de mult cu tine, am reusit sa te remarc prin faptul ca stii sa respecti ceilalti jucatori, de aceea ai tot respectul meu !
illustrious - chiar daca inainte, nu ne-am prea inteles noi 2 tare bine... acum am ajuns sa te respect pentru tot ajutorul pe care mi l-ai dat ! ( de la tine am invatat ca e mai bine sa ridic satele la MAXIM, decat sa le las fara cazarma :)) )
rko emmiy - tot timpul stii sa dai dovada de om inteligent, de om respectuos ! chiar daca nu am colaborat noi 2, sa stii ca te-am remarcat !Ai fost si esti un om nemaipomenit !
pioanbc - mai tii minte, de atatea ori cand ne incurcam la rezervarile satelor de pe K 1? mai luam eu cate un sat pe rezervarea ta, mai luai tu ! prin singurul fapt ca mi-ai trimis un mesaj, mi-am dat seama ca esti un om excelent ! chiar daca mi-ai scris 2 mesaje ! acele mesaje au fost pline de respect ! Asa te-am remarcat.
RedSlider - Ti-am facut o promisiune ! Iti promit ca o sa ma tin de cuvant ! Transmitele si celorlalti jucatori din B-A, cum a fost: tacul, cristymauritzio etc. multa bafta in continuare si multa sanatate ! Al tau prieten HuBBa-BuBBa ( hubba ) :)

Eiii, Dragi mei colegi, eu acum, plec, alaturi de niste prieteni de pe K 23 ! [ satu lu moldovan , GhostMaster]


Eu v-am lasat. Pana aici mi s-a scris sa raman langa voi !

Sper sa fie in ceas bun !

Multa bafta in continuare la toti jucatorii si mai ales Tribului WANTED !


Al vostru coleg dinozaurus rex / HuBBa-BuBBa
 

DeletedUser

nu si pe langa faptul ca am ras bine de tot ai reusit sa surprinzi foarte bine cam care era atunci atmosfera din wanted. :) grozava circulara!
 

DeletedUser

dinozaurus.
tot respectul meu.
lasand gluma la o parte despre cat de lunga e circulara,care da,e kilometrica si nu,nu am mai vazut una la fel.
grozav de bine scrisa.ai reusit sa-ti impui parerea cu o usoara urma de ironie,care o face amuzanta in unele parti,dar ai pastrat un ton decent,respectos.
felicitari!
:)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus