Spam - Noiembrie 2010

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser14245

Important: Spam - Noiembrie 2010 ( 1 2 3 ... Ultima pagină)
Ramoluad Ieri 21:14:44
Scris de Ramoluad 65

cam slabut:(
 

DeletedUser

Tocmai am citit ce s-a discutat in ultimele pagini, si m-a deranjat mai ales faptul ca cgal a spus ca Armada nu a insemnat mare lucru pe L4...
Nu o sa vorbesc de Armada ca de tribul care a existat dupa ce am renuntat la joc pentru ca nu stiu toate detaliile, ci o sa vorBecks de Armada ca despre tribul pe care l-am condus o buna perioada, asa ca o sa-l numesc aTaRaXic (TRX).

Din cate tin eu minte, TRX-ul era un trib situat pe relativ putine continente pe care le domina cu autoritate: 33, 32, 42, 43, 44... asta inainte sa se extinda. Tribul asta era pe locul 1 la distanta mare de urmaritori. Unii ar spune ca Locul 1 nu inseamna mare lucru, dar tot acest trib avea o distanta mare si la inamici invinsi atat ca agresor cat si ca aparator fata de urmaritori. Pe langa astea, la un moment dat, in acest trib se afla atat locul 1 ca puncte cat si locul 1 ca agresor si ca aparator (aici ma refer la individualitati). Tot tribul asta, desi domina doar 5 K-uri avea la un moment dat razboi pe 17 K-uri (asta o tin minte pentru ca eram cu hartile in fata in conferinte si nu prea reuseam sa gasim solutii).

Haideti sa incercam sa ne amintim razboaiele lumii 4:
Master vs. Mason
TRX vs. Kings
TRX vs. RF
TRX vs. GTC
TRX vs. Master
TRX vs. Raflo mai nou
TRX vs. STFU
... mai vechi
TRX vs. BW
TRX vs. NWO
TRX vs. SW
... si asa mai departe

... sa imi spuna cineva si mie, in afara de TRX, s-a mai batut cineva pe lumea 4? Intr-un timp ma gandeam ca daca nu ar fi fost TRX-ul acolo, Lumea 4 ar fi fost intr-o continua pace, ca o biserica de protestanti.

Nu vreau acum sa reduc din meritele celor din GTC sau Master pentru ceea ce au facut, dar sa spui ca TRX nu a facut mare lucru e departe de adevar...
In plus, intr-un exces de lipsa de modestie, as putea spune ca TRX a fost si singurul trib care a adus umorul pe L4...

Bineinteles, TRX a fuzionat cu RF formand Armada, si acesta e singurul lucru pe care consider ca l-am gresit ca si conducator al acelui trib. Acolo s-a terminat povestea frumoasa si a fost inceputul sfarsitului. De acolo nu imi mai asum absolut nicio greseala pentru ca nu am mai facut niciuna, dar au avut grija altii de asta. Acolo a pierdut inteligenta si a triumfat democratia. Atunci Armada nu a pierdut un mare jucator in persoana mea pentru ca nu am fost niciodata un mare jucator, ci Armada si-a pierdut identitatea ca Bourne...

Intr-un final nu putem decat sa tragem concluzia ca acesta este un joc de anduranta, un joc in care nu castiga cel mai bun, ci cel mai rezistent. E ca si cum ai pune 10 oameni sa alerge pe o distanta nedefinita. Degeaba esti primul in primii 50 km si nu mai poti sa alergi pentru ca exista posibilitatea sa fii depasit. Bineinteles, cel care te depaseste se bucura pe moment, parca nestiind ca e o cursa fara final...
Cam asa as rezuma triburile...

Acuma prefer sa ma duc la frigider sa beau un Burn ca sunt obosit, apoi sa ies cu prietenii in oras la un Beck's sa vad unde plm vom face revelionul vietii ca toata lumea si-a rezervat cu o jumate de an inainte... apoi o sa ma uit la Mahcester Shity cu Manchester United si o sa traiesc meciul de parca as fi pe stadion (cu siguranta intr-o zi... curand... o sa fiu si pe stadion). Maine, inainte sa plec la servici o sa dorm cat vreau pentru ca n-o sa am atacuri si abia astept concediul la iarna sa plec undeva... toate astea fara sa ma gandesc nici macar o secunda la cum sa cuceresc un trib...

De obicei sunt optimist si nu stiu sa pierd, de-aia imi pare rau sa vad Armada cum e acuma, insa tot am ramas cu ceva dupa acest joc, asa ca jos palaria/caciula/peruca/sapca (dupa caz) pentru oamenii mei: Gore, Spartanu, valdes (cei mai buni prieteni de dupa acest joc) sau pentru sani si sibiuro (pe care ii cunosteam deja)... si pentru cei cu care discut mai rar dar merita mentionati: motoflete, Bartimeus, chellovdv, SirDevil sau gasti. A treia lista ar putea continua, dar prefer sa ma opresc la top 5 decat sa uit pe cineva.
 

DeletedUser

Armada nu e TRX. Armada la ora actuala sau in ultimele 6 luni a fost un amalgam de jucatori/conturi care nu a avut o strategie clara, o anumita directie. TRX a fost frumos o vreme si ar fi ramas frumos daca nu s-ar fi stricat aliantele, din TRX a mai ramas un grup de jucatori buni, activi ... restul sunt umplutura ... si DA au fost si alte razboaie pe L4 decat cele cu TRX (GTC vs NOA si GTC vs DILEPV sunt doua exemple care au durat un an de zile inainte de GTC vs TRX), nu suntem noi vinovati pentru ca voi ati cautat cearta tot timpul, e bine sa ai razboi non stop dar macar sa-ti aperi spatele cand te avanti intr-o chestie de genul asta :)
 

DeletedUser

@cgal: Noi am tratat totul ca pe un joc. Razboaiele tineau strict de joc si pe langa ele aveam multi prieteni si in triburile rivale. Nu vreau sa te contrazic, am fost uneori mai agresivi, dar mereu ne-am respectat principiile... sau cel putin eu.

@Gabi: Doamne fereste!!! Nu vreau sa sparg vreun set de pahare sau ceva... :)
 

DeletedUser

Tocmai am citit ce s-a discutat in ultimele pagini, si m-a deranjat mai ales faptul ca cgal a spus ca Armada nu a insemnat mare lucru pe L4...
Nu o sa vorbesc de Armada ca de tribul care a existat dupa ce am renuntat la joc pentru ca nu stiu toate detaliile, ci o sa vorBecks de Armada ca despre tribul pe care l-am condus o buna perioada, asa ca o sa-l numesc aTaRaXic (TRX).

Din cate tin eu minte, TRX-ul era un trib situat pe relativ putine continente pe care le domina cu autoritate: 33, 32, 42, 43, 44... asta inainte sa se extinda. Tribul asta era pe locul 1 la distanta mare de urmaritori. Unii ar spune ca Locul 1 nu inseamna mare lucru, dar tot acest trib avea o distanta mare si la inamici invinsi atat ca agresor cat si ca aparator fata de urmaritori. Pe langa astea, la un moment dat, in acest trib se afla atat locul 1 ca puncte cat si locul 1 ca agresor si ca aparator (aici ma refer la individualitati). Tot tribul asta, desi domina doar 5 K-uri avea la un moment dat razboi pe 17 K-uri (asta o tin minte pentru ca eram cu hartile in fata in conferinte si nu prea reuseam sa gasim solutii).

Haideti sa incercam sa ne amintim razboaiele lumii 4:
Master vs. Mason
TRX vs. Kings
TRX vs. RF
TRX vs. GTC
TRX vs. Master
TRX vs. Raflo mai nou
TRX vs. STFU
... mai vechi
TRX vs. BW
TRX vs. NWO
TRX vs. SW
... si asa mai departe

... sa imi spuna cineva si mie, in afara de TRX, s-a mai batut cineva pe lumea 4? Intr-un timp ma gandeam ca daca nu ar fi fost TRX-ul acolo, Lumea 4 ar fi fost intr-o continua pace, ca o biserica de protestanti.

Nu vreau acum sa reduc din meritele celor din GTC sau Master pentru ceea ce au facut, dar sa spui ca TRX nu a facut mare lucru e departe de adevar...
In plus, intr-un exces de lipsa de modestie, as putea spune ca TRX a fost si singurul trib care a adus umorul pe L4...

Bineinteles, TRX a fuzionat cu RF formand Armada, si acesta e singurul lucru pe care consider ca l-am gresit ca si conducator al acelui trib. Acolo s-a terminat povestea frumoasa si a fost inceputul sfarsitului. De acolo nu imi mai asum absolut nicio greseala pentru ca nu am mai facut niciuna, dar au avut grija altii de asta. Acolo a pierdut inteligenta si a triumfat democratia. Atunci Armada nu a pierdut un mare jucator in persoana mea pentru ca nu am fost niciodata un mare jucator, ci Armada si-a pierdut identitatea ca Bourne...

Intr-un final nu putem decat sa tragem concluzia ca acesta este un joc de anduranta, un joc in care nu castiga cel mai bun, ci cel mai rezistent. E ca si cum ai pune 10 oameni sa alerge pe o distanta nedefinita. Degeaba esti primul in primii 50 km si nu mai poti sa alergi pentru ca exista posibilitatea sa fii depasit. Bineinteles, cel care te depaseste se bucura pe moment, parca nestiind ca e o cursa fara final...
Cam asa as rezuma triburile...

Acuma prefer sa ma duc la frigider sa beau un Burn ca sunt obosit, apoi sa ies cu prietenii in oras la un Beck's sa vad unde plm vom face revelionul vietii ca toata lumea si-a rezervat cu o jumate de an inainte... apoi o sa ma uit la Mahcester Shity cu Manchester United si o sa traiesc meciul de parca as fi pe stadion (cu siguranta intr-o zi... curand... o sa fiu si pe stadion). Maine, inainte sa plec la servici o sa dorm cat vreau pentru ca n-o sa am atacuri si abia astept concediul la iarna sa plec undeva... toate astea fara sa ma gandesc nici macar o secunda la cum sa cuceresc un trib...

De obicei sunt optimist si nu stiu sa pierd, de-aia imi pare rau sa vad Armada cum e acuma, insa tot am ramas cu ceva dupa acest joc, asa ca jos palaria/caciula/peruca/sapca (dupa caz) pentru oamenii mei: Gore, Spartanu, valdes (cei mai buni prieteni de dupa acest joc) sau pentru sani si sibiuro (pe care ii cunosteam deja)... si pentru cei cu care discut mai rar dar merita mentionati: motoflete, Bartimeus, chellovdv, SirDevil sau gasti. A treia lista ar putea continua, dar prefer sa ma opresc la top 5 decat sa uit pe cineva.

Am uitat de PARACETAMOOOOOOOOOOOOOL!!! A zis ca daca nu rectific nu mai vorbeste cu mine!
 

DeletedUser

la capitolul razboaie mari si faine as putea sa mai amintesc familia -DA- contra RE si contra MOHA, sau DEF contra MASTER/GTC sau DEF contra Ldt sau Tracii contra Ldt/Raflo, razboaie au fost intotdeauna, peste tot. Cat despre Armada in timpul tau, nu fuziunea cu RF a fost marea greseala, si fortarea spargerii DEF, atunci a incepu caderea voastra, si sa nu minti ca nu ai avut nimic de-a face, ca mai sunt inca jucatori ce stiu mai bine istoria decat ar vrea altii sa para.
 

DeletedUser

:) Nu am avut nimic de-a face. Ruperea aliantei cu DEF a fost o consecinta a fuziunii si NU a fost o decizie luata de mine, decat dupa multe insistente. Dupa ce am luat acea decizie, de a fuziona, cei mai buni prieteni ai mei au plecat de la mine din trib din cate imi aduc aminte, semn ca nu au fost de acord... dar nu mai era nimic de facut atunci.
Cat despre alte razboaie, eu ma refeream la razboaie mari, asa de top5, nu neaparat la razboaie de top500 ca cele pe care le-ai mentionat acolo...
 

DeletedUser4257

e umilitor ce comparatii de razboaie dati voi, fata de comparatiile date de cei din TRX(Armada).
Eu am zis si repet tot ceea ce se intampla pe l4 se face tot timpul in raportare cu TRX(Armada)...asta inseamna ca un trib a fost important pe l4.
Confirm si se stie ca dupa decizia de fuzionare cu RF s-a format tribul abc(ftw...si multe alte nume dar asta nu inseamna ca au facut fuziune:))) si tu expurtu ar trebui sa stii prea bine ce a fost caci totusi ai fost unul dintre aia care ai participat la fuziunea ftw def ce a vrut sa fie cu acea fuziune si de ce s-a stricat! Prin acea decizie Armada a lua tchiar cea mai proasta decizie caci dupa aia se stie ce a urmat!
 

DeletedUser

e umilitor ce comparatii de razboaie dati voi, fata de comparatiile date de cei din TRX(Armada).
Eu am zis si repet tot ceea ce se intampla pe l4 se face tot timpul in raportare cu TRX(Armada)...asta inseamna ca un trib a fost important pe l4.
Confirm si se stie ca dupa decizia de fuzionare cu RF s-a format tribul abc(ftw...si multe alte nume dar asta nu inseamna ca au facut fuziune:))) si tu expurtu ar trebui sa stii prea bine ce a fost caci totusi ai fost unul dintre aia care ai participat la fuziunea ftw def ce a vrut sa fie cu acea fuziune si de ce s-a stricat! Prin acea decizie Armada a lua tchiar cea mai proasta decizie caci dupa aia se stie ce a urmat!

poate poate cum zici tu da e mai penibil sa justifici miiiiile de sate pierdute cu faptul ca va luptati cu triburile din top5 :), no offence da asa pot si eu sa declar razboi la toata harta si dupa sa ma dau mare pe extern ca ma bat cu toti. Ai un razboi ... tine de aliatii pe care ii ai, nu-i lucra pe la spate. RF cu TRX + DEF vs STFU + Master era un razboi echilibrat in care voi controlati cam cu 15-20k sate in plus. De la avantajul ala uite la ce s-a ajuns ... sa numarati zilele si satele innobilate intern ca sa reveniti pe locul 1.
 

DeletedUser

Aveti un nou interviu.....sper sa va placa si sa va ajute sa va cunoasteti colegii....merita.
 

DeletedUser

Dragul meu razboinic, in caz ca uiti, dupa razboiul DEF contra Ltd DEF a reusit sa ajunga prin fuziune si razboi pelocul I. Si in acele razboaie intre triburi mici, daca asa vreti sa le spuneti, s-au format jucatori cu caractere mari, buni si activi si in prezent. Si fara sa supar, daca as lua toti jucatorii cu inima de trac inapoi in tracii, as avea probabil mai multi jucatori pee cont decat armada, si aici ma refer strict la jucatori, nu la conturi.
Asa ca nu razboaiele conteaza, ci rezultatele lor, iar la aceste multe razboaie mici un mare rezultat a fost formarea de jucatori si mai ales caractere puternice. Si crede-ma, mult mai multa putere de joc iti dau 10-20 oameni care vin dupa tine din prietenie si viziune a jocului clara, in ciuda faptului ca trebuiau sa supravietuiasca in niste oceane rosii, decat niste conturi moarte sau jucatori care la prima bataie de vant schimba tribul.
 

DeletedUser

16 (6 members & 10 guests)

Cati cititori si nici o reactie....vreti sa-i cunoasteti pe cei de langa voi dar fara sa va cunoasca nimeni?

Sau nu aveti nici un comentariu de facut?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus