Spam

Adenauer

member
Scor reacție
105
adenauer care sunt condiitile ca sa se inchida lumea?

Nu stiu exact conditiile de victorie, insa banuiesc ca sunt la fel ca la celelalte lumi, si anume sa detina un trib cel putin 85% din satele active. Oricum ar fi, e clar ca lumea se va sfarsi destul de repejor, daca veti vota afirmativ la sondajul de saptamana asta.
Daca doresti un raspuns mai exact poti folosi sistemul de suport, adminii sigur te pot lumina mai bine decat mine :D

Reducerea costului talerilor pe lumea 24
Dragi jucători,


Miercuri, 24 iulie, vom deschide un sondaj de opinii (durată de 7 zile) pe lumea 24, cu privire la reducerea costului talerilor la o cincime(0,2) din preţul normal.

Costul va fi redus în data de 1 august, numai dacă cel puţin 60% din jucătorii care participă la vot doresc acest lucru.



Echipa Triburile
 

DeletedUser43273

pacat ca Nifsul nici acum nu e in stare sa inchida lumea fara alta "angajari" ( da da, stiu raspunsul, e mai rapid asa :)) )

Radule..lasa-i.sa fie ei sanatosi.


bine imi pare insa de un lucru: au vazut inclusiv oamenii de acolo care au fost de la inceput in "22-6" cine sunt cu adevarat unele persoane.asta e un castig.ne place cand avem dreptate:D

la noi indiferent cat, cum si de ce am jucat am legat prieteni si nu ne aratam intre noi cu degetul.pe cand acolo...of of:)...


eu inca sunt pe 24...nu joc.intru sa vad care cum mi-au mai luat sate.:D...si voi mai intra vreo 5-6 luni la ritmul in care mi se iau daca nu se ieftinesc talerii:)


in fine.lumea 24 a fost frumoasa.respect celor care continua sa lupte acolo.aveti grija sa nu va lasati recrutati:D
 
Scor reacție
98
Radule..lasa-i.sa fie ei sanatosi.


bine imi pare insa de un lucru: au vazut inclusiv oamenii de acolo care au fost de la inceput in "22-6" cine sunt cu adevarat unele persoane.asta e un castig.ne place cand avem dreptate:D

la noi indiferent cat, cum si de ce am jucat am legat prieteni si nu ne aratam intre noi cu degetul.pe cand acolo...of of:)...


eu inca sunt pe 24...nu joc.intru sa vad care cum mi-au mai luat sate.:D...si voi mai intra vreo 5-6 luni la ritmul in care mi se iau daca nu se ieftinesc talerii:)


in fine.lumea 24 a fost frumoasa.respect celor care continua sa lupte acolo.aveti grija sa nu va lasati recrutati:D


taleri o sa se ieftiseaca 90% deci , o sa iasa nobili pe banda rulanta :D
 

DeletedUser43273

asta e.sper sa nu se ieftineasca si, conform obiceiului, nifs-ul sa fie nevoit sa recruteze toata harta:))))))
 

DeletedUser38736

Vorbise mert de o minifuziune, ne primesc daca ies taleri DA, au iesit s-au vazut cu saci in caruta si pa, acum incepem sa luptam, asta e pierdem , dar macar incercam...
Cred ca tu nu sti sa citesti cum trebuie. Ia uite aici si pune-l pe cineva sa-ti citeasca sa intelegi si tu ce scrie:
DarkAngeL.SpeeD? iul 30,2013 22:47
Salut , mert e aici .
M-am gandit sa terminam lumea asta de cat sa o lungim pana in iarna .

Astept un raspuns din partea ta discuta cu restu tribului !

cdragosh iul 30,2013 23:10
?

DarkAngeL.SpeeD? iul 30,2013 23:12
dragos intri pe skype sa **?

DarkAngeL.SpeeD? iul 31,2013 22:48
esti?

cdragosh aug 01,2013 13:00
cu tine, eu personal nu prea am ce asa vorbesc
Cu mert am ** si i-am spus ca nu ma bag. Daca ii convinge pe colegi e treaba lui. Asta pt ca a stat ceva timp prin jurul nostru. Oricum, mataluta, ca intemeietor esti.... Sa faci propuneri sa vi tu cu 1-2 jucatori si pe restul sa-i innobilam mi se pare golanie. Asta dupa ce jucatorii aia te-au urmat la un moment dat.
In rest, nu mi se pare nimic iesit din comun ca cei care parasesc lumea cu coada intre picioare sa pozeze pe extern in sfintisori si sa arunce cu noroi in lucruri pe care nu le inteleg, despre care nu stiu nimic, atata timp cat traiesc in propria lor realitate.

Felicitari !! Una peste alta a fost o lume unde s-a jucat pana la un anumit nivel, clar MOD au facut istorie pe lumea asta dar greselile de diplomatie plus tradarile i-au scos.Sincer acum un an nu imi imaginam niciodata un top asa, dar cei mai perseverenti au castigat ,multi au castigat respect altii si l-au pierdut .Inca o data FELICITARI castigatorilor !!
Singurul lucru pe care l-am castigat pe l24 au fost prieteniile legate in rest nopti nedormite ,stres pai ori e joc ori e loc de munca .

PS: Sfatul meu este sa renuntati la jocul asta , iti manaca timp ,viata si banii .
Esti unul dintre jucatorii pe care, indiferent de culoarea care au avut-o pe harta, ii apreciez pt calitatea lor de oameni si jucatori. Stai departe de jocul asta. Si eu, dupa inchiderea lumii asteia o sa-ti urmez sfatul.
 
Ultima editare de un moderator:
Scor reacție
98
eu am vorbit ceva cu tine ? plus ca nu au fost 2-3 jucatori, au fost jucatori care mai jucau pe lumea asta, eu tin acum 16 sittere, si tu imi zici ca e golanie sa innobilez pe restu, app eu nu-am vorbit nimic cu voi, mert a vorbit, cand ti-a trimis mesajele mert era pe contul meu, inainte sa arunci cu niste cuvinte informeaza-te dinainte omule,
 
Scor reacție
98
Oricum, mataluta, ca intemeietor esti.... Sa faci propuneri sa vi tu cu 1-2 jucatori si pe restul sa-i innobilam mi se pare golanie. Asta dupa ce jucatorii aia te-au urmat la un moment dat.

i-am adunat la inceput, dar acum nu mai sunt multi jucatori care se mai tin de treaba, deci nu mai zi nimic daca nu sti :)
 

DeletedUser

darkangel . intreaba-l de "fetita"(de pe triburile , nu din real life, nu faceti aluzie) lui sa vezi ce zice .
Gandeste-te ce jucator termina lumea , dupa ce o postat incogni7o mesaju ala lung putin mai sus , imediat l-o cautat pe skype sa-l intrebe la ce se refera. =))
Din tribu ala maxim 5-6 oameni merita respectati.
 
Scor reacție
98
majoritatea celor din Nifs, au fost jucatori din spate, cei buni au luptat in granite si au dat stergere, iar majoritatea jucatorilor din spate au venit in fata sa atace ce a mai ramas... cam asta e povestea pe scurt
 

DeletedUser44405

Din pacate NiFs nu castiga nimica , deoarece setarile acestei lumii sunt diferite deci sa fiu mai inteles .

Condiţii de victorie : Deţinătorul celui mai bun scor la sfârşitul rundei


Asa ca spor la va bateti intre voi .
 

DeletedUser44389

darkangel . intreaba-l de "fetita"(de pe triburile , nu din real life, nu faceti aluzie) lui sa vezi ce zice .
Gandeste-te ce jucator termina lumea , dupa ce o postat incogni7o mesaju ala lung putin mai sus , imediat l-o cautat pe skype sa-l intrebe la ce se refera. =))
Din tribu ala maxim 5-6 oameni merita respectati.

nu zau. citesc si ma crucesc. un om care poseda caracter ar spune ceva de genul "felicitari castigatorilor". in nici un caz ce tot spuneti voi. din postura de invinsi incercati sa murdariti totul. nu uitati. acesta e un joc. si daca un trib reuseste sa castige o lume merita aplauze. pe alte lumi e posibil sa fiti voi castigatorii dar L24 e a picilor si a celor din schimbul 3. asa a fost sa fie.
 

DeletedUser44389

Din pacate NiFs nu castiga nimica , deoarece setarile acestei lumii sunt diferite deci sa fiu mai inteles .




Asa ca spor la va bateti intre voi .
tribul nifs a castigat multe. la cum pui tu problema doar premiul conteaza. eu vad grupul din spatele emblemei "nifs"
 

DeletedUser

merita respect doar cei care l-au castigat, si aici sunt maxim 10 din toti, restu 0.
 

DeletedUser38736

Din pacate NiFs nu castiga nimica , deoarece setarile acestei lumii sunt diferite deci sa fiu mai inteles .




Asa ca spor la va bateti intre voi .
amice, vorbesti numai prostii.

cipi, majoritatea celor de aici nu au nici o treaba cu lumea 24. Vorbesc din basme si chiar ma uimesc la fiecare comentariu postat de ei. Au stat 2 ani pe aceasta lume, nu au fost in stare, in 2 ani sa ia mai mult de 200 de sate (interne), au auzit pe la colturi cate o barfa pe care au luat-o in serios si in ansamblu au petrecut mai mult timp pe forumul extern decat pe joc.
Denigrari o sa mai auzim, asa fac majoritatea celor care pierd. In loc sa caute vinovatii esecului lor in oglinda sau in curtea proprie e mai convenabil sa caute "vinovatii" in ograda invingatorilor care, musai, trebuie sa fie si rai.:)
Hai sa va explic eu cum sta cu "aia 10" care "merita" . Din punctul meu de vedere nu 10 si nu 100 meritau sa termine lumea ci poate 200. Toti jucatorii care au contribuit la un moment dat (existenti in momentul asta pe harta sau nu) la bunul mers al tribului, au facut ca NIFS sa ajunga aici unde este acum ar fi meritat sa inchida lumea alaturi de noi. NIFS a incheiat lumea asta pt ca am reusit sa ramanem uniti indiferent de dificultatile prin care am trecut. Si daca forta noastra a stat in unitatea grupului, tot grupul format a amplificat forta jucatorilor luati individual. Asa ca ...asta cu 10 care "merita" merge spusa in alta parte. Respectul nu-l asteptam de la cei care nu stiu ce inseamna acestlucru...asa ca nu avem nevoie de el de la voi .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser44405

amice, vorbesti numai prostii.

cipi, majoritatea celor de aici nu au nici o treaba cu lumea 24. Vorbesc din basme si chiar ma uimesc la fiecare comentariu postat de ei. Au stat 2 ani pe aceasta lume, nu au fost in stare, in 2 ani sa ia mai mult de 200 de sate (interne), au auzit pe la colturi cate o barfa pe care au luat-o in serios si in ansamblu au petrecut mai mult timp pe forumul extern decat pe joc.
Denigrari o sa mai auzim, asa fac majoritatea celor care pierd. In loc sa caute vinovatii esecului lor in oglinda sau in curtea proprie e mai convenabil sa caute "vinovatii" in ograda invingatorilor care, musai, trebuie sa fie si rai.:)
Hai sa va explic eu cum sta cu "aia 10" care "merita" . Din punctul meu de vedere nu 10 si nu 100 meritau sa termine lumea ci poate 200. Toti jucatorii care au contribuit la un moment dat (existenti in momentul asta pe harta sau nu) la bunul mers al tribului, au facut ca NIFS sa ajunga aici unde este acum ar fi meritat sa inchida lumea alaturi de noi. NIFS a incheiat lumea asta pt ca am reusit sa ramanem uniti indiferent de dificultatile prin care am trecut. Si daca forta noastra a stat in unitatea grupului, tot grupul format a amplificat forta jucatorilor luati individual. Asa ca ...asta cu 10 care "merita" merge spusa in alta parte. Respectul nu-l asteptam de la cei care nu stiu ce inseamna acestlucru...asa ca nu avem nevoie de el de la voi .


Configuraţie
Limită membri per trib 130
Clasament duşmani învinşi activ, în funcţie de puncte
jucător de vacanţă (locţiitor) activ
Restricţie jucător de vacanţă pentru locţiitor permanent Accesul sitterului este restrictionat dupa ce un cont a fost "mod de vacanţă" mai mult de 60 zile zile în ultimele 120 zile.
Comerţ liber activ, restricţie temporară în funcţie de începutul fiecărui jucător
Selectează o direcţie activ
Condiţii de victorie Deţinătorul celui mai bun scor la sfârşitul rundei
Dată începere 2011-02-28
Versiunea 18373 8.14.1

Eu nu ** prosti uitate in setari
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
145
La toate lumile mai vechi de 27 scrie exact acelasi lucru, este un text care apare default. Dupa lumea 27 au fost introduse conditiile de victorie automate ( secrete sau dominanta ), o lume s-a incheiat pe baza secretelor si una urmeaza sa se inchida automat pe dominanta ( 27 respectiv 29 ).

Este o exprimare eronata ( dupa mine ), o conditie nu poate fi atinsa dupa sfarsit.

Dominanta, vechimea, secretele...astea sunt conditii.

Ma rog, o sa modificam acolo cat de curand posibil.
 
Sus