Sper sa fi reusit ceva

DeletedUser

SPER SA FI REUSIT CEVA]
gerovital astăzi la ora 13:14
Am incercat, am facut ce am stiut mai bine, am respectat pe toata lumea asa cum stiu eu, pe vremurile mele se facea o alta scoala, aluzie la copiii din acest joc, nu toti , dar sunt berechet.
Sper ca o mare parte din voi sa fi auzit de mine, si numai de bine, iar daca ati auzit de rau , va spun acum ca nu e nimik adevarat
Cu adevarat , ma cunosc doar cateva persoane, doi colegi de servici, poate doua doamne psihologi , e natura lor de a citi omul, pe care le pop acum, si poate , repet poate, alti cativa playeri cu care am tinut legatura pana acum.
Am incercat sa arat ca se poate juca frumos , cavalereste , fara a jigni si fara a fi dusman peste hotaru acestui joc, totul ramanand la nivel de joaca.
Uneori prieteniile se fac greu , de aceea in acest joc frumos ele se infiripa foarte repede si au o culoare stralucitoare. Sa nu para ca reget ceva din ce am facut pana acum, doamne fereste, asa sunt eu , asa gandesc , asa simt eu ca e bine si ma incred in simturile mele.
Acum sa va intreb eu , merita sa va coborati in asa hal sa va jigniti , injurati si sa va aratati rufele murdare in public? Merita sa decadeti si sa va calcati in picioare ?
Pentru o mare parte din voi si din altii , eu spun ca am facut cate ceva, putin , mult ,dar am incercat sa fac cea ce altii doar mimau sau nici macar nu faceau asta.
Am fost in multe triburi , unele inca pe piatza , altele disparute voit sau nevoit. O perioada frumoasa de pionierat , inceput greu dar era o placere sa joci.
ACUM NU MA MAI RECUNOSC IN ACEST JOC
Nu recunosc unii prieteni , nu vreau sa observ jocurile de culise, nu inteleg de ce toate astea
NU CRED CA INTELEGETI , NU AVETI CUM SA STITI CAT SE POATE PIERDE DIN TIMP PENTRU A SPRIJINI PE CINEVA DE LANGA TINE < DARMITE UN INTREG TRIBUL SI ACELA DE TOP MAI ALES
Pentru a trece direct la principalul subiect, va spun o vorba , daca primesti o palma , intorci si obrazul celalalt, DAR DACA ESTI AJUTAT , atunci raspunzi tot printr-o palma?
ASA AU AJUNS UNELE PERSOANE , JUCATORI, SA PROCEDEZE , SA SE RAZBUNE SI SA ARUNCE CU NOROI ASTUPAND ADEVARUL PENTRU A NU FI VAZUT DE MAREA MASA DE PLAYERI CARE NU AU ACCES LA TOATE DATELE
In joc , apar si dispar multi oameni , are balta peste, dar eu zic ca niciodata nu va mai fi la fel daca nu se instaureaza o conduita , o regula de aur, a respectului de sine in primul rand si apoi a semenilor de langa tine.
Poate o sa mai continui acest mesaj si joc dar vreau sa vad pe ce ma pot baza, daca cineva mai este cu capul pe umeri si judeca la fel ca mine, sau macar spuneti-mi , fratele meu nu esti sanatos si ma las

Acest mesaj as dori sa fie difuzat tuturor, citit si apoi meditat asupra lui.
nu am de ascuns nimik si pot avea timp sa vorbesc cu voi , dar un lucru vreau sa repet, atentie la limbaj , nu merit si nu vreau sa citesc porcarii, se poate avea o disputa civilizata , sau un dialog , ca-ci suntem oameni , nu animale

RESPECT PE CEI CE MERITA , RESPECT PE CEI CE NU MA CUNOSC , RESPECT SI DUSMANII DAR NU RESPECT MARLANII
al vostru anonim gerovital
deja se intinde plaga si cuprinde toate lumile
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2936

Colegu,nu ma pot abtine sa nu aduc si eu un scurt comentariu la cele spuse de tine mai sus.Nu inteleg de ce tot timpul ne legam de copii din acest joc,copii care e drept,ar mai putea sa-si cizeleze limbajul.Noi,noi cei maturi ce exemplu suntem pentru copii astia ? Copii sunt violenti in exprimare,vorbesc destul de urat,unii.Noi insa,cei maturi,aplicam in jocul asta toate murdariile de care suntem in stare.Pe deasupra mai si vorbim frumos insa lovim sub centura de cele mai multe ori .Suntem un bun exemplu,crezi ? Nu ma refer la cineva anume,dar cred ca ai vazut destule cazuri in jocul asta cand oameni in toata firea coboara sub minimul de decenta pe care o poate avea un om.Vezi profile de jucatori peste 30 de ani in care sunt trecute tot felul de "razboaie si razbunari" ...Crezi ca pentru un matur e normal sa "duca" un razboi virtual cu un vant imaginar ? e doar un joc,sa nu depasim barierele realitatii...
 

DeletedUser13188

asha e oameni buni....pocaitiva si vorba UNORA....sa "FIE PACE in lume"

ce razboi ,ce razbunari ???

e un joc..*** atat...

eu trebuia sa il PUBLIC pe gerovital pe forumul de la tribul din care fac parte (cum spunea cineva odata (trib de care face DIPLOMATIE pe pile ) )

man...NU stiu ce ROST au discursurile in jocul asta...atita timp cit se joaca pe PUNCTE..pe sate (luate prin LUPTA....sau MOCCA )..iar cand UNII dintre VOI pierdeti din aceste BOGATII imense,,,,apareti cu cartea de filozofie in mana si bagati citate ??

ce rost are ??

eu vreau un singur LUCRU...sa RESPECTAM REGULILE JOCULUI, sa NU PLANGEM daca cineva ne ataca....si sa facem tot felul de FUMIGENE pe care sa le aruncam pe PIATZA.

nu postam dar sa te vad ca te plangi ca te ataca.......GOTIII....( ca trebuia sa spui si DE CE TE DOARE )

ash putea sa postez mai MULT aici dar ma opresc.....ca STIU si PAREREA UNORA care afirma ...(poate pe buna dreptate ) ca unii care sa iasa in evidentza...recurga la acest FORUM

eu unul nu am nevoie de FAIMA...ca unii au avut-o si...s-a ales...praful de contul lor..
 

DeletedUser2936

Cred ca ar fi arhisuficient sa ne vorbim civilizat,indiferent de nr de puncte si de tribul din care facem parte si sa nu ajungem sa ne "conduca" jocul asta.
 

DeletedUser13188

pt .tyron

man asha e ...si eu sint "pacifist ".....dar de...e Un J-O-C...si nimik mai mult

IDEEA in POSTURILE astea era ALTA, nu LIMBAJUL.....CREDE-ma ca STIU ce spun.
 

DeletedUser2936

Stiu la ce te referi Coovrig,joc si eu de ceva vreme si am vazut destule in jocul asta.ziceam ca ar fi destul sa ne respectam,asta nu inseamna ca nu ar mai fi loc de mai bine.e una din problemele mele,sa zic asa.Nici eu nu ma omor cu jocul in sine de ceva vreme,prefer sa ma relaxez cu prietenii.imi ajunge atat :)
 

DeletedUser4034

gerovital....am vazut multe in acest joc....cum se joaca murdar si cum se joca la nivel inalt....mai tii minte cum se juca pe vrema cind se facuse pentru prima data FMI....unde e acum jocul ala...atunci nu te plingeai cind erai atacat de marele trib pe atunci (si sa speram ca va fi dinou acelasi trib de pe vremuri)....nu iti era frica sa perzi acele 5 sau eu mai stiu cite sate.....acum ai cu mult mai multe sate...dar sunt ele ale tale?....ai meritat u sa le iai....toti fug dupa puncte si sa ajunga in top....uite asta si strica farmecul acestui joc.....si de cind esti declarat u "Rege Familist"....dupa cite tin eu minte in fostul FMI nu a fost nimeni mai presus ca altul....toti aveau drepturi egale....

sorry poate ceva nu am zis corect....dar e parerea mea
 

DeletedUser

repet a nu stiu cata oara, nu plang dupa sate , si ca sunt atacat , e un joc care a coborat in calitate
sa ajuns ca viatza privata sa fie amestecata in joc
voi vorbiti din prizma ca nu aveti toate datele necesare si totusi aruncati cu piatra c-am prea repede
cate puncte chiar conteaza? uitativa cine conduce EC acum , si cate sate are, deci sunt de acord
de unde le ai , iar nu conteaza, ce era sa le ia altii, chiar o copilarie, daca ti se ofera , nu le iei? hai sa fim seriosi
iar cine a spus ca sunt mai presus decat altii, nu am dorit si nici nu doresc asta
cea ce doresc e sa se vada adevarul si sa nu mai se accepte jigniri si alte chestii intime
sunt barbat dar parca nu e corect sa te lauzi cu cuceririle de femei din joc, si macar daca ar fi fost adevarate, acesta e adevaratul scop al acestui post
FMI a fost si va ramane ceva frumos in evolutia mea in acest joc, si atunci a fost intradevar joc, acum e altceva, mai urat dar e altceva
nu ma razboiesc cu nimeni dar vreau sa arat fatza ascunsa a acestui joc
asa e la razboi poate spun unii
iar de copiii din joc toata stima, pentru cei ce stiu sa joace si sa vorbeasca, ei sunt ai nostri si intradevar avem obligatia de ai educa si cizela , daca nu facem asta tot noi v-om fi deposedati de viitor

e vorba de altcineva in conducerea ec, castilo nu mai joaca man
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser13188

ce legatura are EC-ul cu...POSTUL tau ???

NU inteleg....

defapt cine te-o mai intelege

man...in fine tu vrei sa facem SHOW o facem

CIND esti atacat...NU spui celui care te ataca ca esti amic CU mine si cu alti (nu imi permit sa dau numele altora) si AVERTIZEZI atacatorul ca daca ti se va lua VREUN sat

ala va PLATI scump....

apoi DUPA ce previ RESPECTIVI atacatori....IMI spui si mie ca esti atacat...ca de aici sa se inteleaga ca VEZI doamne eu te sprijin.

ADICA sa dau eu cu subsemnatul PT TINE....sa dau sitter pt verificare....ca tu pe alte CAI esti ajutat...si CEI ABURITI de tine ca...sint AMICUL tau...ma BANUIESC ca joc pe la spate ??????

pai ce sant EU mama OMIDA...sau PRINTUL clasicului sa dau ACCEPTURI pt unul si altul sa te atace ????

EU ti-am explicat destul de CLAR...ESTI ROSHU in mijlocul unei mari albastre....si asta ca...deh...esti FAMILIST convins...(e alegerea TA)...DAR NU te folosi de aceia CARE ii ACUZI ca fac si DREG man...

OLDIES din ce stiu eu, ESTE INFRATIT cu actualul EC...asha ca nu vad problema ta cu EC-ul

cum ai ajuns acolo...nu COMENTEZ...e treaba altora...

PRIMUL TAU POST ca despre el e vorba ...ai CERUT sa il postez in GOTIII....nu in EC ca eu nu sant acolo


SPER SA FI REUSIT CEVA a spus:
gerovital în data de 26.11. la ora 13:16
SPER SA FI REUSIT CEVA a spus:
gerovital astăzi la ora 13:14
Am incercat, am facut ce am stiut mai bine, am respectat pe toata lumea asa cum stiu eu, pe vremurile mele se facea o alta scoala, aluzie la copiii din acest joc, nu toti , dar sunt berechet.
Sper ca o mare parte din voi sa fi auzit de mine, si numai de bine, iar daca ati auzit de rau , va spun acum ca nu e nimik adevarat
Cu adevarat , ma cunosc doar cateva persoane, doi colegi de servici, poate doua doamne psihologi , e natura lor de a citi omul, pe care le pop acum, si poate , repet poate, alti cativa playeri cu care am tinut legatura pana acum.
Am incercat sa arat ca se poate juca frumos , cavalereste , fara a jigni si fara a fi dusman peste hotaru acestui joc, totul ramanand la nivel de joaca.
Uneori prieteniile se fac greu , de aceea in acest joc frumos ele se infiripa foarte repede si au o culoare stralucitoare. Sa nu para ca reget ceva din ce am facut pana acum, doamne fereste, asa sunt eu , asa gandesc , asa simt eu ca e bine si ma incred in simturile mele.
Acum sa va intreb eu , merita sa va coborati in asa hal sa va jigniti , injurati si sa va aratati rufele murdare in public? Merita sa decadeti si sa va calcati in picioare ?
Pentru o mare parte din voi si din altii , eu spun ca am facut cate ceva, putin , mult ,dar am incercat sa fac cea ce altii doar mimau sau nici macar nu faceau asta.
Am fost in multe triburi , unele inca pe piatza , altele disparute voit sau nevoit. O perioada frumoasa de pionierat , inceput greu dar era o placere sa joci.
ACUM NU MA MAI RECUNOSC IN ACEST JOC
Nu recunosc unii prieteni , nu vreau sa observ jocurile de culise, nu inteleg de ce toate astea
NU CRED CA INTELEGETI , NU AVETI CUM SA STITI CAT SE POATE PIERDE DIN TIMP PENTRU A SPRIJINI PE CINEVA DE LANGA TINE < DARMITE UN INTREG TRIBUL SI ACELA DE TOP MAI ALES
Pentru a trece direct la principalul subiect, va spun o vorba , daca primesti o palma , intorci si obrazul celalalt, DAR DACA ESTI AJUTAT , atunci raspunzi tot printr-o palma?
ASA AU AJUNS UNELE PERSOANE , JUCATORI, SA PROCEDEZE , SA SE RAZBUNE SI SA ARUNCE CU NOROI ASTUPAND ADEVARUL PENTRU A NU FI VAZUT DE MAREA MASA DE PLAYERI CARE NU AU ACCES LA TOATE DATELE
In joc , apar si dispar multi oameni , are balta peste, dar eu zic ca niciodata nu va mai fi la fel daca nu se instaureaza o conduita , o regula de aur, a respectului de sine in primul rand si apoi a semenilor de langa tine.
Poate o sa mai continui acest mesaj si joc dar vreau sa vad pe ce ma pot baza, daca cineva mai este cu capul pe umeri si judeca la fel ca mine, sau macar spuneti-mi , fratele meu nu esti sanatos si ma las

Acest mesaj as dori sa fie difuzat tuturor, citit si apoi meditat asupra lui.
nu am de ascuns nimik si pot avea timp sa vorbesc cu voi , dar un lucru vreau sa repet, atentie la limbaj , nu merit si nu vreau sa citesc porcarii, se poate avea o disputa civilizata , sau un dialog , ca-ci suntem oameni , nu animale
georgero73@yahoo.com
RESPECT PE CEI CE MERITA , RESPECT PE CEI CE NU MA CUNOSC , RESPECT SI DUSMANII DAR NU RESPECT MARLANII
al vostru anonim [player]gerovital[/player]

gerovital în data de 26.11. la ora 13:16
poti te rog sa-l difuzezi tribului tau?
 

DeletedUser

Stii prea bine man cine este pe acest cont ... asa ca e de inteles de ce vorbeste de tribul EC, nu?
E ceva psohologic, o incercare de a denatura discutii, in conditiile in care tribull EC nici macar nu e condus de cel la care face referire.
 

DeletedUser13188

multi de aici,poate se intreaba : "ce draq vrea idiotul asta de coovrig..."

nu vreu nimika...da ..ma oftic ca un PLAYER pe care il stiu de la inceputul clasicului, a ajuns sa merga ACOLO unde I se INDICA, iar ODATA...el tinea piept UNUI mare trib cu ajutorul nostru...nopti pierdute impreuna...saptamnani poate...si acum. il vad ca blameaza UN TRIB ( EC...CEL adevarat ) .....

mai mult sa il vad alaturi de persoanj care mi-a cerut sa dau STERGERE cont ca mi-am perimis sa il SPRIJIN pe :" falsul "..."infatuatul"...COPILUL ...castillo din lumea 1...ca asha erau metaforele la vremea repstectiva

mai mult MULTI il luau la MISHTO ca ....vezi doamne isi permite sa DESFIINTEZE un trib...ca tribul e al ...POPORULUI...de parca un trib nu se poate face in 2 minute

dar deh...de unde se mai gasea..."PALMARES" asha baban pe triburile.

eu ma opres IAR...aici...si sper ca tu gerovital sa intelegi ca...POTI juca...dar nu la modul asta....

NICI eu crede-ma cand am sa fiu...RAS de pe harta nu am sa imi las vreun testament pe aici.
 

DeletedUser

nu am cerut postarea doar in ec, ci in toate triburile din top, se poate verifica iar discutia se abate de la mesajul meu initial, nu sunt avocatul nimanui , nu pun partea nimanui , si nu declar razboi nimanui, decat fac apel la buna cuvintza
pot sa cer oprirea oricarei discutii ca deja nu ma mai caracterizeaza
coovrig , te rog frumos, explica confuzia creata, si daca ai inteles totusi ceva , vei vedea de ce nu mai postez de acum in colo nimik, ti-am explicat pe mess ce voi face
 

DeletedUser

iar cum interpretati deja nu e corect, ce copil = castillo ? de ce bagati in gura cuvinte ce nu le-am spus
limitativa la ce am spus , si nu mai cautati dedesupturi false
 

DeletedUser13188

man....eu poate de aia ziceam ...ca sint tampit...dar sa fim CLARI acest POST al tau a aparut ...datorita atacurilor UNORA....din GOTIII...EC are alianta cu tine...

daca nu postai NIMIKa aici...crede-ma ca nu o facem nici eu
 

DeletedUser

iar discutia noastra george , poate continua pe mess daca doresti , misiunea mea a fost alta si mi-am facut-o
 

DeletedUser13188

mda. ..pai vad ca e un FORUM respectabil....si exista in alt topic pe aici...la

~EC~ (Temă cu mai multe pagini 1 2 3 ... Ultima pagină)
Castillo din lumea 1

mai multe detali...

iar prin ce spui tu aici....

repet a nu stiu cata oara, nu plang dupa sate , si ca sunt atacat , e un joc care a coborat in calitate
sa ajuns ca viatza privata sa fie amestecata in joc
voi vorbiti din prizma ca nu aveti toate datele necesare si totusi aruncati cu piatra c-am prea repede
cate puncte chiar conteaza? uitativa cine conduce EC acum , si cate sate are, deci sunt de acord
de unde le ai , iar nu conteaza, ce era sa le ia altii, chiar o copilarie, daca ti se ofera , nu le iei? hai sa fim seriosi
iar cine a spus ca sunt mai presus decat altii, nu am dorit si nici nu doresc asta
cea ce doresc e sa se vada adevarul si sa nu mai se accepte jigniri si alte chestii intime
sunt barbat dar parca nu e corect sa te lauzi cu cuceririle de femei din joc, si macar daca ar fi fost adevarate, acesta e adevaratul scop al acestui post
FMI a fost si va ramane ceva frumos in evolutia mea in acest joc, si atunci a fost intradevar joc, acum e altceva, mai urat dar e altceva
nu ma razboiesc cu nimeni dar vreau sa arat fatza ascunsa a acestui joc
asa e la razboi poate spun unii
iar de copiii din joc toata stima, pentru cei ce stiu sa joace si sa vorbeasca, ei sunt ai nostri si intradevar avem obligatia de ai educa si cizela , daca nu facem asta tot noi v-om fi deposedati de viitor


nu faci decit , aceashi greshela de la acea vreme.

eu cred ca ...castillo si ca el e in EC...spune multe...cel putin pt mine

pt tine...e CLAR
 

DeletedUser

nu am cerut postarea doar in ec, ci in toate triburile din top, se poate verifica iar discutia se abate de la mesajul meu initial, nu sunt avocatul nimanui , nu pun partea nimanui , si nu declar razboi nimanui, decat fac apel la buna cuvintza
pot sa cer oprirea oricarei discutii ca deja nu ma mai caracterizeaza
coovrig , te rog frumos, explica confuzia creata, si daca ai inteles totusi ceva , vei vedea de ce nu mai postez de acum in colo nimik, ti-am explicat pe mess ce voi face

eu nu spun decat ca nu ai cerut postarea in EC a acestui mesaj. Am fi facut-o fara probleme.

Si legat de faptul ca ai vorbit de "cel" care se afla la conducerea EC si de numarul de sate pe care il are, poti sa te uiti la profilul tribului.

Respect totusi.
 

DeletedUser

ma sa fiu al reaq daca stiu la ce vreti voi sa ajunge cu topicul asta......
poate din cauza ca sunt mai mic...nu stiu.....


dar stiu ca asta e un joc de strategie...atacuri..razboaie...triburi....aliante...
si pe mine ma atacat astia din gotii....si ...nici macar nu am cerut sprijin si nici nu am trimis pe satele alea......
asta e .....mai castigi mai pierzi asta e...

acum credeti ca daca ma lasa cineva cu 1 sat....nu o sa mai dorm noaptea ?
cel mult o sa imi para raw de noptile nedormite......cand date-am atacuri organizate.....

asa ca treceti la treaba....
 
Sus