sph vs BW

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

nici tu nu esti obligat sa citesti aici, te comtrazici singur.
"Este un joc de strategie si atat. Castiga cel care are timpul cel mai mare alocat pentru joc, sau cum bine spun si altii, cei care nu au viata personala."

mai devreme spuneai ca nu conteaza strategia ci jucatorii daca's activi, acum spui ca cel cu cel mai mult timp alocat jocului are de castigat este adevarat dar pt unul cu o pozitionare pe granita si in mijlocul tribului poate recruta si odata pe sapt sa atace.

inca odata elibereazane de prezenta ta daca tu ai viata si noi NU ^__^


te lauzi singur pe tine si tribul tau daca erati buni si acum erati ce a-ti fost odata.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Pai cat timp crezi tu ca joaca unii triburile la intensitate maxima? 2 ani de zile? Nu, am jucat in primele 6 luni, si aia a fost. Acum mai joc de placere. E o diferenta.
 

DeletedUser

si noi jucam de placere dar mai calculat asa sa ne mearga si tribul bine ;)
 

DeletedUser

Partea cu placerea, as putea sa o cred. Daca as crede in SF, sa zicem. Insa, partea cu calculatul nu cred. Pai neagutraian, a intrat la voi, doar ca sa dea satele celor din zona lui :)) Insa, voi orbiti dupa puncte si dupa putere, n-ati sesizat asta. Intr-adevar, foarte calculat.
 

DeletedUser

ce s-a intamplat cu SPH??

ori desfiintare,vad ca s-a creeat -22- acum,oare cat va tine si acest trib :))
 

DeletedUser

bubblero astăzi la ora 02:22
Poate pe unii dezamagesc poate pe altii nu!

Datorita certurilor aparute intre conducerea adusa de mine si cea adusa de grig, adica Angelli,edy777,bubblero,kiro,blanarui,orangina3,gabi gara,DFL01,gyca si respectivul grig si khaydarin am ales sa parasesc tribul SpH si sa o iau e la capat.

Care vreti sa urmati aceasta conducere aveti cate o invitatie cine nu doreste mi-a parut bine sa va cunosc de aici cu D-zeu inainte!

Al vostru,
^__^
bubblero
 

DeletedUser

bubblero astăzi la ora 02:22
Poate pe unii dezamagesc poate pe altii nu!

Datorita certurilor aparute intre conducerea adusa de mine si cea adusa de grig, adica Angelli,edy777,bubblero,kiro,blanarui,orangina3,gabi gara,DFL01,gyca si respectivul grig si khaydarin am ales sa parasesc tribul SpH si sa o iau e la capat.

Care vreti sa urmati aceasta conducere aveti cate o invitatie cine nu doreste mi-a parut bine sa va cunosc de aici cu D-zeu inainte!

Al vostru,
^__^
bubblero

am vazut-o si eu :))
 

DeletedUser24690

bravo...l8 o contat cam cat o fost =Nbz= pe primu loc..sa zicem ca si un pic dupa...voi toti traiti o iluzie acuma si va place sa le dati in cap celor care v-o spun verde in fatza..voi acuma nu jucati triburi..nu poti compara l8 cu un l3 unde se mai joaca..aici au ramas femeile si copii si va bateti cu caramida in piept nejustificat..asa nu o sa invatati niciodata triburi da macar o sa traiti si voi cu impresia ca insemnati ceva pe ro daca aveti milioane multe..o zi buna

esti egoist! ai impresia ca doar triburile in care ai jucat si respectiv lumile ace;ea atatat timp cat ai jucat pe ele au meritat, dupa aceea, indiferent din ce motiv te-ai lasat acele lumi au devenit un mare nimic
te inseli!
Recrutarea din HL a fost prin iulie. Cat despre voi, nu mai e nevoie sa precizez multitudinea de jucatori pe care i-ati recrutat voi. Insa, stai putin, primul loc la puncte, nu conteaza. Primul loc la activitate, la stiinta, respect si alte chestii de genul, neprincipiale, pentru altii poate, conteaza cu adevarat. Cate razboaie ati avut voi? Doar unul? Intr-adevar cum aveti si acum, incet dar sigur urcati muntele :)) BW-ul era pe primul loc si avea vreo 5-6 razboaie. Continuitatea la voi se manifesta prin mentalitatea jucatorilor de pe granita. Adica, sa dea in inactivi zi si noapte, pana fac "gramada" de sate. Unii ''stiu'' sa joace de abia dupa ce fac 500 de sate, apoi scot capul la cutie. Pana atunci, nu te mai scot din fraze de genul: '''De ce ma ataci?'' sau '''Ce ai cu mine?''. Fara prea multe adaugari, dintr-un mare No-Name, cum erati acum ceva timp, acum sunteti la fel, intrucat cu cine aveti voi razboi? Doar cu voi insiva, va pacaliti singuri, si de asta ne distram noi pe seama voastra. Chiar va rog, sa mai rupeti o diplomatie, poate cu ROAR, sau cu ARMADA, sa vedeti atunci cati vor da stergere cont. Dar, nu, doar vorbe de '''pustani'' sunt de voi.

cate razboaie am avut? dar ce e vina noastra ca , conducerea celor din bw a fost atat de plina de sine incat sa creada ca sunt zei si ca se pot bate cu toti?
cum vii tu cu propunerea ca noi sa avem mai multe razboaie cand aceasta tactica v-a adus pe voi la faliment?
adica imi recomanzi mie se fac razboi cu alte triburi cand tu ai avut numai de pierdut din aceasta stragetie?
sincer te credeam mai altfel
nu esti cu nimic mai presus fata de copii de la noi din trib care te intreaba de ce ii ataci prima oara cand dau de greu daca tu vii cu astfel de idei
:)))
bvo noua ca am stiut sa ne facem niste aliante calumea de la inceputul lumii si ca am stiut sa ne concentram asupra unui singur dusman
pacat de voi ca aveti inca gandirea asta si ca nu ati invatat din greseli
acum nu mai suntem in sph tocmai pt ca 2 insi din conducerea noastra au gandit la fel cum gandeste si conducerea bw, tu si altii
ei mereu cand exista cate o problema cu aliatii care putea fi rezolvata dar pt simplu fapt ca au gresit odata ar fi fost in stare sa faca razboi ceea ce noi,cei care am dus tribul sph pana pe primul loc , nu am acceptat nici cand eram pe 13 nici acum cand suntem pe primul loc
si tribul 22 isi va apara intotdeauna vechii aliati cat si noii aliati
nu vom face o alianta doar de dragul unui om
vom studia harta si vom gandi alianta pe vecie
va urez bafta tuturor si distractie placuta
noi continuam munca inceputa acum 1 an !
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser10373

Eduard88 iti reamintesc ca nick-ul asta de este acum era in primii 10 candva, iar tu aveai 2 sate , nu mai existai taticu de mult daca al meu prieten BabauTheOne nu te scotea la iveala si te aducea alaturi de lupi ca apoi tu sa-l ataci pe la spate...asa ca ciocul mic si pasul mare.
Lord al focului stie cine facea legea pe K64...daca nu erau niste tradatori precum kardy care facea parte din VsAll si cu unii care se cred mari Lupi acum si ei sunt veniti din prin diverse triburi de mult nu mai exista Bw si tot ce-i in jurul lor, apoi de la anatol96 si zapper77 precum si altii 2-3 din jur nu am luat sate pt. ca am stabilit alte `` treburi`` de la bun inceput cand au sosit cu satele langa mine....apoi tu de la cine ai luat sate daca io am luat de la inactivii din BW ( tu ai luat de la inactivii din ~rev~ = BW ) ?? Nu inactivii aia din BW erau pe locul 1 pana nu de mult timp ???
Voi aveti ba PNA cu BW , ba dusmani....soarta fratioare, cu ARMADA o sa ma atac numai atunci cand vreau io si cu ai mei tovarasi de acolo...asta este off-ul tau ca nu puteti sa faceti legea fiind noi la mijloc =)) soarta fratioare sunteti in dezavantaj si n-am ce va face...voi nu sunteti in stare sa trecei de un trib mic cum este U.S-ul si va mai credeti mari razboinici sa fim seiosi...am sa-i iau p-aia la mine sa vedem pe cine mai atacati atunci, tot pe bw-ul ala de inactivi plini cu zici tu...sunt inactivi bw-ul cand le iau altii satele, dar cand cei din ~rev~ ia sate de la ei sunt mai mult decat activi, ma apuca si rasul cand vad texte de 2 lei !
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser10373

razboinicii ti sunt acolo tu unde esti? ca nu apari decat cu 3000 pct? si Sparta? daca nu avea alianta Armadei si spah-ului mai era asa buna cu BW? :))

Normal ca era...intreaba-l pe stavros, M@ny@x si restul echipei daca nu era sparta mai existau ei ?? existau normal dar la jumatate...sph-ul nici macar nu era in zona noastra....nici acum nu avem granita comuna...ce legatura au cei din sph in razboi cu cei din sparta ?? suntem la poluri opuse cu satele,sau eram ma rog ca acum suntem mult mai aproape...
Uita-te mai bine pe harta ca fosta YAKUZA nici macar nu a mai avut granita comuna cu BW-ul cand eu am infiintat SPARTA, asa ca nici un ajutor nu ne-a fost dat, ne-am luptat cu inactivii cum spune eduard...inactivi eliminati care erau la inamici invinsi in top 50, normal nu ca ei de la top 300 in jos...
Buturuga mica rastoarna carul mare, asa ca si bw-ul ne-au luat in deradere si acum sunt pe duca, kardy cand o sa citeasca aici nu o sa mai aiba nici un sat in zona SPARTA si a avut vreo 30...si ala este inactiv nu eduard ???
 

DeletedUser

Vad cat de mult iti respectii aliatii, unii chiar ma dezgustati ca oameni, sincer. Insa, tin sa precizez doua lucruri:

1. Mariolacatus m-a adus pe mine in BW, nu penibilii la care tot faci tu referire pe aici
2. Anatol96 si zapper77 au fost jucatori de jucatori, carora n-ai putut sa le iei sate. Ce conventii ai facut tu cu ei? Textele de 2 lei sunt la tine, prietene. Sau nu-ti amintesti ce jigniri le-ai adus? Jigniri de om redus, sincer. Ofuscat ca nu le-ai luat niciun sat, ai inceput bineinteles cu arma p .. adica, jignirile.

Observ ca, ARMADA si US, sunt doar niste tribulete mici pentru tine, cum bine imi spuneai si-n privat, la momentul potrivit, ca vei da in ei. Vad ca si aici te dai in petic: "cu ARMADA o sa ma atac numai atunci cand vreau io si cu ai mei tovarasi de acolo".

Repet, eu n-am spus niciodata ca sunt un jucator bun, si nici nu vreau sa insinuez ca sunt. Dar in mod sigur, nici tu nu esti. Esti ca oricare altul, care se perinda pe triburile, si care, crede, ca aici isi va gasi "realizarile".

Repet, pentru mine jocul este ceva facultativ. Pentru tine se pare ca este "viata" in general.

Intrebare capcana pe final: "Daca ai de gand sa dai in BW si Shark, si apoi in ARMADA, apoi, pentru ce-i lasi sitteri la tine in trib?" Exact cum ai auzit, ce cauta x playeri din armada sitteri la n playeri de la tine? Intr-o tara in care recunostiinta este o povara grea, si intr-o lume care "se scufunda", vorba lui Copos, primesti calificativul "insuficient" adaptat unei civilizatii poate prea sofisticate pentru tine.
 

DeletedUser4533

bravo...l8 o contat cam cat o fost =Nbz= pe primu loc..sa zicem ca si un pic dupa...voi toti traiti o iluzie acuma si va place sa le dati in cap celor care v-o spun verde in fatza..voi acuma nu jucati triburi..nu poti compara l8 cu un l3 unde se mai joaca..aici au ramas femeile si copii si va bateti cu caramida in piept nejustificat..asa nu o sa invatati niciodata triburi da macar o sa traiti si voi cu impresia ca insemnati ceva pe ro daca aveti milioane multe..o zi buna
iar te bagi tu in seama fermierule? vezi ca mai ai ceva sate de luat prin k1 pe l2.nu de alta dar poate mai riposteaza si satele de barbari.
nu inteleg de ce traiesti in trecut, chiar asa de mult iti place sa ii pupi la fund pe altii?( imi scuzati expresia va rog dar nu m-am putut abtine)
iti place sa vorbesti de pe margine? cand te-a vazut pe tine cineva sau undeva unde sa te lupti? bineinteles in afara de forum , toata lumea stie sa bata cu manutzele.
astept si eu macar odata sa imi zica cineva si sa imi dovedeasca prin fapte ca esti un jucator atat de mare pe cat te crezi, din punctul me ude vedere esti doar un papa lapte, care s-ar lasa de o lume daca vede 10 atacuri pe el.
on topic:
cu privire la razboi,eu cred ca daca bw si rev s-ar pune putin pe treaba, ar mai echilibra situatia, desi nu cred ca acest lucru se va intampla.
vor fi doar inghititi de sph(ma rog cum s-or numi ei acum) indata ce ajung la ei.
Dar, if u can't beat them, join them:D
 

DeletedUser

Intr-adevar Marele Trib SPH a renuntat atat de usor la numele sau in loc sa renunte la jucatori. Prietene, angelli, intrebare capcana: Angelli este vin spumant sau sampanie? Cand citesti un mesaj, observ ca nici nu te gandesti daca cineva a scris ironic sau pe bune.

Tu nici pana acum nu ai invatat ca o fraza nu se incepe cu succesiunea substantiv - adverb? "ei mereu cand exista". Daca nu, inveti acum.

Revenind, ce incerc eu sa subliniez, este urmatoarea chestie: Lasati gargara asta aiurea, pe care o faceti majoritatea, ca voi faceti, ca voi dregeti, spargeti etc. Este inutila. Daca aveti de gand sa postati lucruri serioase, nu aberatii, va astept la discutie/discutii. Voi nu vedeti ca va bateti aproape singuri? Cei care am ramas pe joc, am ramas pentru prieteni si nimic mai mult. Cei care s-au lasat de joc, asta e treaba lor, nu incerc sa le aduc nicio justificare. Dar nu intram pe forum sa va citim voua aberatiile ca voi sunteti cei mai tari. Cand era BW-ul pe primul loc, noi ne laudam in halul in care o faceti voi? Nu cred. Am jucat de placere si nimic mai mult. Dar in fine, fiecare cu educatia lui. Intr-adevar, realizarile "virtuale", in dauna celor reale, provoaca "agitatie".
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Intr-adevar Marele Trib SPH a renuntat atat de usor la numele sau in loc sa renunte la jucatori.


Salut!!Sunt decebaluss pe l8,ca sa nu existe controverse...nu se putea renunta la jucatori din moment ce intemeietor era grig cel rau.Putea da in orice moment dizolvare trib.
 

DeletedUser10373

iarasi esti `` proost`` informat mai eduard, eu nu las sitter din armada spre surprinderea ta...asa ca las-o joc ca macane...am sitter de la mine atunci cand las nu-i nevoie de armada sau US...au fost lasati de alti membrii dar nu si eu !
 

DeletedUser10373

eduard88 inca una asa ca pt. tine, prietenii tai din LGF degeaba ataca armada...cel putin in mijlocul sparta, acolo nici voi si nimeni altcineva nu are loc, spene-le sa stea acasa pt. ca oricum nici in top ca agresori nu vor urca...
Apoi te mai anunt ca sa lasi polemicile cu x si y si sa faci pe desteptul pt. ca nu prea te prinde.....de indicatii este toata lumea buna sa dea dar, multi vad putini pricep !
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus