sph vs BW

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

"las-o joc ca macane" -> poate o las jos, nu joc

"dar nu si eu" -> eu care este :))

Mai baieti. Asta e diferenta dintre noi si "voi". Puteti sa va uniti voi in cel mai mare trib de pe lumea asta, sa creati cea mai mare ofensiva. Sa bagati frica in toti cei din zona sa intre la voi, cum bine o si faceti, sau sa va aplecati, ca o academie in fata vecinilor, dar niciodata din punct de vedere, moral, nu puteti avea pretentii ca sunteti peste noi.

Dar totul tine de educatie, si ce reprezinta jocul pentru voi. La raspunsurile pe care le-ai dat, Liviu, mi-ai dat dreptate in ceea ce am scris mai sus. O zi placuta.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

bravo...l8 o contat cam cat o fost =Nbz= pe primu loc..sa zicem ca si un pic dupa...voi toti traiti o iluzie acuma si va place sa le dati in cap celor care v-o spun verde in fatza..voi acuma nu jucati triburi..nu poti compara l8 cu un l3 unde se mai joaca..aici au ramas femeile si copii si va bateti cu caramida in piept nejustificat..asa nu o sa invatati niciodata triburi da macar o sa traiti si voi cu impresia ca insemnati ceva pe ro daca aveti milioane multe..o zi buna

Vorbi marele zeu fermier cristian ciura octav care chir nu inteleg de ce se bate cu caramida in piept ca vai ce noobi sunt restul fiindca nici el nu a realizat nimic pe triburi poate doar a fost primul care a facut 20000 de puncte pe cateva lumi de joc in rest alta realizari nu vad la el, probabil are o strategie de start buna si e activ nonstop la inceput in rest doar gura e de el.
Iar =Nbz= nu a fost cine stie ce trib multe triburi se perinda in perioada de inceput in fruntea clasamentului, dupas ce jocul avanseaza e mai greu, dar domnul cristian ciura octav fiind mai greu de cap probabil nu isi da seama de asa ceva, ca una e sa duci un razboi cand ceilalti sunt micuti si alta cand au aparut triburile cu punctaj mediu de un milion de puncte.
Sph s-a reorganizat sub un nou nume cu aceasi conducere si aceiasi membri sub un nou nume bravo lor totusi si-au rezolvat problemele interne.
~BW~ a fost pe primul loc mult timp datorita fuziunilor in rest nu mi s-a parut un trib prea bun.
Oricum razboiul a inceput sa mearga inbtr-o singura directie victoria SPH mai nou 22.
 

DeletedUser

blubblero e Moise-ul SpH-ul... ne-a eliberat de tiran si a despartit marea pentru a putea trece:))))
 

DeletedUser

LE0NIDA
Puncte: 6.169.904
Rang: 11
Inamici învinşi: 102.237.618 (9.)...pana la rangul 11 care e mai bun ca mine ???

vreau sa vad si eu din lista asta de mai jos din primii 10 care are inamici invinsi mai multi, nu conteaza agresor sau aparator...in afara de crashooo sunt pe departe campion la asa ceva, iar in legatura cu gramatica nu are rost sa intru in polemici cu altii, pt. ca-s la grupa mijlocie fata de mine, dar nu ma apuc sa cercetez cum scrie unul si altul, nu-mi sta in caracter precum amicul meu de mai sus, eu nu stau sa corectez textul scris de 5 ori sa nu gresesc cumva o litera ne tst din cauza tastaturii....

Rang Porecla Trib Puncte Sate Medie de puncte sat
1 mafia009 LGF 8.052.094 764 10539 (51.)
2 Alecc 22 7.397.986 687 10769 (58.)
3 yumeji 22 7.208.063 711 10138 (382.)
4 Cyyupanezu PAX 6.601.966 562 11747 (95.)
5 eduard88 ~REV~ 6.566.716 658 9980 (85.)
6 KIRO 22 6.492.162 557 11656 (133.)
7 lutzche TNA 6.477.182 626 10347 (209.)
8 mozzaic LGF 6.462.840 589 10973 (14.)
9 crashooo 22 6.330.689 606 10447 (5.)--nu se pune :D
10 alidel MForcE 6.304.195 600 10507 (23.)
11 LE0NIDA SPARTA 6.169.904 509 12122 (9.)


samd...asa ca sa nu ne dam cu parerea care si cum e de bun dupa inamicii invinsi...depinde zona in care esti pozitionat, inamicii...adversarul intalnit...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

mi se pare tampenie sa te lauzi ca ai inamici invinsi ca agresor... daca esti jucator bun si iei mereu cu jumatate de full sau un full sat cu ce naiba esti mai prejos de unu care sparge atacurile aiurea de dragu de a da? lol nu voi intelege niciodata!

Eu totdeauna am avut 80-90% sate aparare din cauza zonei si tot timpu aveam trimis aparare la greu la alti! Si nam pierdut tot jocul 4 fulluri pe un sat ! :)

o zi buna.. ce offtopic am facut :D

PS:

auuu ca nu se pune:)) :DDD

Si inamici invinsi poti sa faci usor daca joci la asta

A) joci ca robotu din curu gradini dupa nobilat intern si dai atac si ceri tot timpu sprijine (daca nu iti trimite si esti atacat masiv.. or sa te ajute satele de atac :D )
B) Iti face "ambasade" prin mijlocul tribului advers.. si pui 150k 150k 150k si isi sparg roboti atacurile + le dai mesaje sa ii intarati :))))

complet irelevant!
Parerea mea cu cat ai mai mare agresor (no offense sper) cu atat ai jucat mai prost :D bine exceptie aia care nu or dat un atac tot meciu si or luat intern 99,99% din sate.. :D
Dar mai bine iei si trimiti sprijinuri la greu la granite decat sa dai atacuri de dragu unor cifre :p
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Nu, cu cat ai mai mult la agresor cu atat ai fost mai activ, si ai participat la actiuni, fie din "fundul gradinii", fie ca ai dat cate 40-50 de fulluri pe cate un sat, cum de prea multe ori mi s-a intamplat si mie.

In fine, n-are legatura, eu doar ii povesteam colegului de mai sus, ca e pueril sa se laude. Cu inamicii invinsi, ca aparator, facuti pe "barba" tribului. Bine ca, probabil si tu stai tot cam ca el :D
 

DeletedUser11365

nu va agitati baieti ca va vine la fiecare randu sa fiti cei mai buni..tre sa mai jucati numa cativa ani pe l8 si sa preluati stafeta(a.k.a sa-ti inghiti prietenii care s-o lasat)...fie ca sunteti acuma in top sau ca o sa fiti la 20 de milioane..irelevant..lumea a8a o schimbat zeci de lideri pana acuma si o sa mai schimbe la fel de multi...fiecare pe rand o sa fiti "cei mai buni"..rabdare numa..in ceea ce priveste discutia de mai sus,inclin sa-i dau dreptate lui eduard...adik de el am auzit...era prezent in conferinte pe vremea cand majoritatea zmeilor de pe aici plimbau ursu pe la margine cu sate mixte..oricum polemicile astea is faine..iti atragi antipatii..ii misto..
 

DeletedUser24690

Din pacate pt mine am apucat sa citesc postarile prea bunului meu coleg de joc eduard48.
Prietene te anunt ca un trib nu se cladeste numai cu inamici invinsi.cand te ocupi de rezolvarea pe cale amiabila a conflictelor din interiorul tribului, de mutarea jucatorilor blocati la granitze, de administrarea forumului, de pastrarea legaturilor cu aliatii, de diferite litigii, de organizarea atacurilor etc etc
ar fi o minune sa mai ai timp si sa fii foarte activ pe granitze.Eu pana acum am stat deoparte pentru ca am avut anumite motive personale sa o fac insa nu am stat degeaba.nu stiu daca ati observat dar granitzele sph erau granitze blindate nu gluma.Daca ne-am baza toti pe atac am mai avea oare cu ce sa ne sprijinim?
Aia inseamna sa fii un conducator bun>Sa iti dai seama de potentialul tribului la un moment dat mai ales cand te aflii pe primul loc si exista tentatia de a te crede invincibil si ati trata aliatii,care pana atunci te-au ajutat sa fii unde ai ajuns, asa cum nu merita.
Asa cum stim toti roata se invarte. Si trebuie sa stim sa anticipam asta inainte ca pamantul sa inceapa sa ne fuga de sub picioare.
Dupa cum bine vezi sphul a fost si este in mijlocul celor 2 triburi aliate.Noua ne-a fost mult mai greu sa mentinem aceasta diplomatie decat celorlalte 2 triburi.Insa am avut parte de intelegere si din stanga si din dreapta.
Dar pana sa le castigam increderea a fost greu, foarte greu. Acum noi nu facem decat sa ne extindem acolo unde putem, adica in sud.Asta nu au inteles grig si khaydarin>Ei credeau ca a ataca inseamna totul pe acest joc.Acum i-am lasat singuri sa vedem daca atacand pot cucerii lumea.
Fara o diplomatie buna nici volk, imi cer scuze ca folosesc numele sau fara aprobarea sa, nu ar fi ajuns unde este.
Poate am eu doar 13 milioane la inamici invinsi dar sunt doar ca atacator si fii sigur ca pe la solomon si alti jucatori de pe k44 mi-au murit vreo 3 serii de atacuri fara sa primesc vreun raport galben macar.Nu stiu daca alea se contorizeaza cumva, eu insa am observat ca nu se contorizeaza.
Nu incerc sa ma scuz dar politica intemeietorului nostru nu a fost f buna.A pus toate responsabilitatile pe bubblero care era ajutat in mod neoficial de noi, prietenii sai.Acum vom imparti fiecarui membru cate o responsabilitate si vom incerca sa fim toti activi pe granitze.Sunt multumit ca am reusit sa aduc 20 de oameni pe granitze, sa imi fac multi prieteni si sa progresez asa de mult in acest joc.
Nu ma incanta acel rang de la inamici invisi,cum a zis si crashoo, daca vreau sa ajung pe primul loc imi iau 3 sate in mijlocul vostru si in scurt timp voi ajunge pe primul loc.
Nu inteleg de ce negi existenta unui mesaj catre noi de la un diplomat de-al tau in care ni se cerea pe un ton disperat sa facem alianta sau macar pna cu voi.Mesajul e la mine si daca il vrei contacteaza-ma pe pm.
Nu am nimic cu tribul vostru, am toata stima si respectul pt lord ca a vaut puterea sa renunte la vechiul trib si s-a hotarat sa faca treaba mai bine.Acum ghinionul lui este pur si simplu ca este prost pozitionat pe harta.
Daca facem alianta cu voi noi unde sa mai atacam?
:))
 

DeletedUser

Bravo, te felicit pentru felul cum ai pus problema. Si da, intr-adevar, ce ai scris tu mai sus era problema si la noi in BW, dar cat am jucat acolo, in primele 6 luni, si cam vreo 2-3 saptamani dupa ce am trecut pe primul loc, surclasand BURN-ul, n-a fost absolut nici cea mai mica problema legata de sprijin. Eram un colectiv unit. Dar dupa, a disparut motivatia. Jucatorii se intrebau, "eu de ce sa mai trimit sprijin? lasa sa mai cresc si eu", unii au si renuntat. Altcumva a stat treaba la voi. Cum bine a spus si Cristian, mai sus, primul loc pe lumea asta va fi schimbat foarte rapid. Si cum bine am mai adaugat si eu, voi incepeti sa jucati numai cand aveti sate multe. Este o realitate, si n-o mai negati. Si da, cand noi stapaneam centrul hartii, voi erati pe la margine. Adevarul e ca, nu inamicii invinsi conteaza. Nici rangul pe lume, sau numarul satelor. Nici statisticile alea de atac pe care foarte multi le posteaza pe aici. Ceea ce conteaza este doar simplul fapt sa va dati seama ca este doar un joc, sa va respectati colegii, si sa va respectati pe voi. Fara laude, certuri sau conflicte, menite sa strice buna dispozitie.

Cat despre faptul ca din partea tribului meu vi s-a cerut un PNA, sau o alianta; Te asigur ca habar n-aveam de asa ceva. Si acest lucru a fost facut prin spatele meu, de catre 2-3 jucatori, care vor sa fie bagati in seama. Astazi am aflat de el. Te asigur si pe aceasta cale, ca diplomatia se stabileste doar cu mine. Si, singura diplomatie pe care o vreau cu voi, este aceea de Dusmani. Nimic mai mult. Eu nu-mi voi trada colegii sau fostii colegi, cum bine o fac altii, care se dau rotofei pe aici.

Cat despre mesaj, este poate cel mai bun mesaj pe care l-am vazut de la inceputul topicului. Mi-ai castigat respectul. O zi placuta.
 

DeletedUser24690

Sincer, in cazul meu, m-ai ghicit cu jucatul dupa un anumit numar de sate.
Dar asta a fost din cauza a 2 motive : unul personal si unul legat de faptul ca ma simt aiurea sa dau circulara si sa cer cu disperarea sprijin . Asa e firea mea, dau totul pt prietenii mei dar cand e sa primesc ceva de la ei e ca si cum as fi cersit ceva de la ei.Stiu ca nu e asa dar asta simt eu si de asta din 400 si ceva de sate 350 sunt de aparare.Si, da, acum incep sa joc cu adevarat.
Dar referitor la colegii mei, te inseli.Majoritatea membrilor activi de acum au fost activi de la inceputul lumii.
Daca nu ai jucat cu ei din acele statistici nu iti poti da seama .
Si sa fie cum spui tu, tot ar fi bine pana la urma ca de la un anumit nr de puncte s inceapa sa joace decat sa fie inacitivi dar sunt unii mebrii, prea multi ca sa dau nume, care de la inceputul lumii au jucat nu numai de la un anumit punctaj.
Oricat as vrea sa iti dau dreptate eu,care am crescut alaturi de ei, stiu cam totul despre ei si nu pot spune ceva ce nu este adevarat.
Altii nici acum nu sunt activi pe granitze dar macar la rubrica sprijin posteaza neintrerupt.Si pt mine asta este o multumire.
Important este ca toti sa ajute cum pot nu sa fac toti acelasi lucru.Cum e si in alimemntatie, trebuie sa mananci cate putin din fiecare fel de mancare.Orice exces duce la autodistrugere.
Iti multumesc pentru aprecieri si la fel , iti doresc numai bine.
si scuze pt faza cu eduard48
a fost ceva intentionat:D
ca tot te luai de nick-ul meu:D
care este simbolul unei marci:D
:)) respectul se castiga printr-un mesaj , doamne frica asta ce face din oameni, fatarnicia este modul altora de a traii, angelli baga ceva najpa sa vezi cum iarasi ai baut angelli =))
i-am zis ca o sa fim dusmani in continuare si el la fel a zis
asa ca nu cred ca e vorba de fatarnicie leo
:D
 

DeletedUser

eduard88 frate las-o jos ca macane . Cred cai prima data cind postez pe extern ,asa ca sint incepator ,scuzati-mi stingacia si greselile ,,,,,eduard88 ai uitat cind ai luat legatura cu mine si mi-ai zis ca vrei sa distrugi sph ,,,sa formam un trib unit ... o dai in continu ca esti corect si ca nu-i nimeni ca tine ,,,, m-ai intrebat atunci ca nu am fost in TLB fiind dusmani cu sph , ai zis ca poate dai lovitura si gasesti pe cineva sa puna bete in roate sph ,,,,,ti-am raspuns ca chiar daca am fost dusmani sau format legaturi in perioada razboiului (discutind noaptea cind dai atacuri cu adversari sperind sa nu-ti dea dodge la nobili si sa i-ei satul ,,,felicitindu-l pentru atacul sau apararea reusita -miai zis ca nu conteaza si tu vorbesti cu cei care ii ataci dar nu fraternizezi ,,,,,,e poate ai sa-mi dai dreptate cind vei fi in locul nostru (tlb) peste citeva luni maxim un an daca rezisti ? Oricum dorinta ti sa implinit Sph a murit da a reinviat ceva mai rau care va deveni cosmaru tau pe lumea 8 ,tribul 22 (chiar daca va ramine sau nu numele asta la trib vor fi aceeasi jucatori ,vei avea mult de suferit din cauza lui ) asa ca nu-ti doresc decit sa rezisti pina va ajunge tribul in preajma ta si mai discutam atunci. inca o data scuzati-mi greselile ,sint un noob in ale forumului
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Nui nimic ,vecine.. :) (vedeti eu fraternizez... :)) ), nu toti sau nascut invatati, ma bucur ca te avem si pe tine pe forumul extern !
 

DeletedUser

Razboiul cu BW este o cauza pierduta, ce a fost frumos sa terminat de cand SpH era intretinut de membri 22. Mai nou titlul temei devine istorie asa ca sa ne vedem de tribul nostru si sa jucam asa cum stim si cum am invatat impreuna decat sa ne concuram in replici cu adversari aproape inexistenti in aparare si atac dar buni de gura. Din aceasta tema imi voi retrage prezenta ^__^ si asa aproape inexistenta

uitam sa il anunt pe eduard ca devine bun la toate am sa te caut pentru sfaturi.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser25671

Side 1:
Tribes: ~BW~ ~REV~ @BW@
Players:

Side 2:
Tribes: 22 22- -22- ARMADA ASSD
Players:

Timeframe: Ultimele 48 de ore

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 1
Tabăra 2: 105
Diferență: 104

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 9,804
Tabăra 2: 1,046,264
Diferență: 1,036,460

image.php


Urata statistica :(
 

DeletedUser

Side 1:
Tribes:
Players: edy777

Side 2:
Tribes: ~BW~ @BW@ ~REV~ LGF -LGF-
Players:

Timeframe: Dintotdeauna

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 231
Tabăra 2: 10
Diferență: 221

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 2,334,821
Tabăra 2: 101,676
Diferență: 2,233,145

image.php




Side 1:
Tribes:
Players: edy777

Side 2:
Tribes: ~BW~ @BW@ ~REV~ LGF -LGF-
Players:

Timeframe: Ultimele 48 de ore

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 12
Tabăra 2: 0
Diferență: 12

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 119,727
Tabăra 2: 0
Diferență: 119,727

image.php
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus