Spitalul [9]

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Satui de conventional, satui de triburi plagiate si repetate pe fiecare lume, satui de mesaje si declaratii "razboinice" in care gasim exprimari de copii semi-analfabeti de clasa a 4-a, satui de dragoni, vikingi, magi, templieri, romani, daci, traci, draci, satui de promisiuni si vorbe aruncate in vant, satui de "pro gameri" si "noobi", satui de citate din Shakespeare, Napoleon sau Dalai Lama, satui de inculti, agramati, semi-analfabeti, cocalari, copii frustrati si smecherasi de coltul blocului, satui de "inteligenti", inventatori ai "dodge-ului" si mari intelepti ai neamului dar al caror IQ nu le depaseste numarul la pantof....Astfel se poate caracteriza tribul nostru.

Fara clisee, fara prosteala, fara obligatii, fara retineri....Asa jucam si asa actionam....Spunem ceea ce gandim, dar mai important , GANDIM CEEA CE SPUNEM.

Poate ca nu suntem cei mai experimentati jucatori de pe .RO, poate ca nu am inchis noi lumi si nu am avut mii de sate...Dar de un lucru suntem siguri : Stim si vrem sa ne simtim bine, imbinand jocul serios cu ironia, sarcasmul si pamfletul...

Concluzia : Vrei sa te simti bine ?...vrei sa (re)descoperi frumusetea jocului in echipa ?...vrei sa iti faci noi prieteni ?

Spitalul 9 e deschis zilnic intre orele 00:00-00:00

Mai sunt 20 locuri libere...Cine doreste un loc, e rugat sa-mi trimita mesaj privat aici pe forum.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser41917

Frumoasa descriere ti-ai facut , toate cele bune va urez .
 

DeletedUser

Avem si sectie de psihiatrie...poate esti interesat little bad....:rolleyes:
 

DeletedUser

Acolo o sa ajungi tu dupa ce pierzi satu ca din cate am vazut ai legaturi destul de stranse tu si jocul asta! Nu-i asa ca parca te vezi castigand lumea31?
 

DeletedUser

Da....mi-am pregatit si discursul deja....

"Multumesc tuturor celor care ati avut incredre in mine....Multumesc lui little bad pentru ca nu a renuntat la joc, chiar si dupa 10 'inceput nou' a continuat sa ne alimenteze cu sate si s-a dovedit a fi cea mai buna si loiala ferma"

Am si impartit PP-urile care le voi primi ca premiu...am facut o cerere la INNO sa ma lase sa le folosesc in avans aici pe L31...

Dar tu ce o sa faci cand o sa te vezi inconjurat de rosu aprins ?...sa nu faci auto-combustie doar...in rest ne ocupam noi...

Fii tare, nu pune la suflet tot ce iti spun "rautacistii" ca mine...Capul sus, ca stii ca esti numarul 1

=))
 

DeletedUser

Un trib condus de un jucator mai normal si mai putin comunist nu este?
 

DeletedUser

Nu sunt comunist...sunt Voievod, Tar, Imparat si Rege....Tribul acesta e POHTA CE-AM POHTIT dupa cum ti-am mai spus, iar un "cocos" umflat in pene ca tine nu imi poate strica POHTA


Si ca sa iti raspund la intrebare : NU...nu este...s-a epuizat stocul de conducatori normali si democrati....sorry :(
 

DeletedUser

Lipsa de postari la colectie pentru baiatu'....dupa cate poti observa el a inceput...dar promit acum ca oricat ar mai continua nu ii voi mai raspunde....:rolleyes:
 

quz0r

member
Scor reacție
144
Bafta!

Dar nu uita ca triburi plagiate si repetate pe fiecare lume, mesaje si declaratii "razboinice" in care gasim exprimari de copii semi-analfabeti de clasa a 4-a, dragoni, vikingi, magi, templieri, romani, daci, traci, draci, promisiuni si vorbe aruncate in vant, "pro gameri" si "noobi", citate din Shakespeare, Napoleon sau Dalai Lama, inculti, agramati, semi-analfabeti, cocalari, copii frustrati si smecherasi de coltul blocului, "inteligenti", inventatori ai "dodge-ului" si mari intelepti ai neamului dar al caror IQ nu le depaseste numarul la pantof

fac inca parte din joc si vor face atata timp cat triburile va mai fi jucat (cum spuneam si la general ) ..culmea si ironic, de -Oameni.
Asa ca citatul de mai sus, alaturi de fuga si parsivitate vor ramane la loc de cinste in acest joc.

Ai colegi cu renume, dar va fi si o incercare grea de joc in centru.Succes.
 

DeletedUser

Sigur ca vor exista, dar macar noi ne bucuram sa facem exceptie de la ele si sa aducem un plus de originalitate si non-conformism....

Tot ce mi-am dorit mereu de la acest joc a fost sa pot sa am colegi capabili sa inteleaga scopul sau si semnificatia cuvantului "echipa"....Pana acum nu am prea avut succes dar sper ca de data aceasta imi va iesi.

Legat de plagiatori, copii frustrati, cocalari si "inteligenti" crede-ma ca va fi o placere orgasmica sa ma joc cu mintile lor inguste si in final sa le fac si o vizita grandioasa in sate.

Incercarea va fi grea doar daca nu ne comportam ca un grup...in rest va fi : Cel mai bun ramane in picioare.

Succes tuturor.
 

DeletedUser36524

Berthier a revenit, genial si modest in egala masura :) Va asteptam pe toti, noi sau vechi, in spitalul 9, sa bem o bere la perfuzie si sa fim nebuni precum se cere.

Va fi o lume frumoasa... Mult succes tuturor.
 

DeletedUser16631

Intrebarea este: cat timp veti aloca acestui joc zilnic? Ca unii sunt la scoala, altii la serviciu, altii au copii, soti, neveste sau mai stiu eu ce. Sau se plictisesc dupa o saptamana :)) Mai bine facem co-playing pe cateva conturi si stim o treaba :D
 

DeletedUser

Pierdut halat, gasitorului recompensa :rolleyes:
Prin ce colt de harta dau de voi?! Sa vin sa mi-l recuperez!!
 

DeletedUser

Noi am intrat deja la pre-inregistrare si dupa cum stii, nu se poate alege directia de start la pre-inregistrare.

Intra acolo si tu si aplica la trib...precizeaza cine esti si de unde si vei fi primit inauntru sa-ti recuperezi halatul.


Iar ca sa-i raspund si lui dannyshallow : Nu stiu daca ai citit cu atentie prima postare din acest topic, insa acolo scrie clar ca nu suntem Chuck Norris in materie de triburi si nici nu ne propunem asta....noi vrem sa ne simtim bine si sa eliminam stresul...evident ca avem familii, responsabilitati, etc , insa nu cred ca asta ne va afecta foarte mult jocul....
 

DeletedUser

Satui de conventional, satui de triburi plagiate si repetate pe fiecare lume, satui de mesaje si declaratii "razboinice" in care gasim exprimari de copii semi-analfabeti de clasa a 4-a, satui de dragoni, vikingi, magi, templieri, romani, daci, traci, draci, satui de promisiuni si vorbe aruncate in vant, satui de "pro gameri" si "noobi", satui de citate din Shakespeare, Napoleon sau Dalai Lama, satui de inculti, agramati, semi-analfabeti, cocalari, copii frustrati si smecherasi de coltul blocului, satui de "inteligenti", inventatori ai "dodge-ului" si mari intelepti ai neamului dar al caror IQ nu le depaseste numarul la pantof....Astfel se poate caracteriza tribul nostru.

Fara clisee, fara prosteala, fara obligatii, fara retineri....Asa jucam si asa actionam....Spunem ceea ce gandim, dar mai important , GANDIM CEEA CE SPUNEM.

Poate ca nu suntem cei mai experimentati jucatori de pe .RO, poate ca nu am inchis noi lumi si nu am avut mii de sate...Dar de un lucru suntem siguri : Stim si vrem sa ne simtim bine, imbinand jocul serios cu ironia, sarcasmul si pamfletul...

Concluzia : Vrei sa te simti bine ?...vrei sa (re)descoperi frumusetea jocului in echipa ?...vrei sa iti faci noi prieteni ?

Spitalul 9 e deschis zilnic intre orele 00:00-00:00

Mai sunt 20 locuri libere...Cine doreste un loc, e rugat sa-mi trimita mesaj privat aici pe forum.

Din categoria: afara vopsit gardul, si-nauntru leopardul :D.
Ce speram sa gasesc...... si ce-am gasit acolo:

Sa numaram pana la 1.000.000 ( 1, 2, 3, ultima pagină ) Mistret Neprietenos
în data de 27.10.2012 la ora 12:30 Mistret Neprietenos
astăzi la ora 14:22 79
Poveste din 3 cuvinte ( 1, 2, 3, ultima pagină ) Mistret Neprietenos
în data de 27.10.2012 la ora 12:29 Mistret Neprietenos
astăzi la ora 14:21 76
Fazan - FARA INCHIDERE ( 1, 2, 3, 4, ultima pagină ) Mistret Neprietenos
în data de 27.10.2012 la ora 12:30 masidana
astăzi la ora 14:06 80

Asta in cel mai stufos forum cu putinta de cand joc eu triburi :eek:
 

DeletedUser

Ce relevanta are dimensiunea forumului si chiar si ce contine ?...poate asta sa ne defineasca pe noi ca si persoane sau jucatori ?

Am mai spus-o altora si ma vad nevoit sa o repet : Voi cei care sunteti prea valorosi ca sa puteti "respira aerul muritorilor de rand", voi cei care aveti impresia ca Socrate sau Herodot v-au plagiat in scrierile lor antice, voi cei care aratati cu degetul tot ce se poate arata....VOI veti avea o micaMARE surpriza....

DA...forumul nostru e praf, noi suntem praf, nici nu stim de ce ne-am inregistrat pe aceasta lume, insa presimt ca raspunsurile le veti da voi MAESTRILOR.


P.S : Daca se mai gasesc "SENSEI" care vor sa intre in trib doar ca sa poata gasi "hibe" pe care sa le posteze pe extern va rugam sa va ABTINETI si sa va indreptati atentia catre triburile "legendare" , "de renume", in care totul e perfect, totul e cliseu, in care toti stau bravi cu piepturile dezgolite, in care forumul e compus dintr-un topic si 2 cuvinte, in care adevaratele "entitati" ale acestui joc isi beau ceaiul de ora 4 pe masute de cristal sculptat manual.

Vreti sa faceti ceva ?..Va asteptam...Vreti sa va demonstrati superioritatea si aerul aristocrat ?...MARS DE-AICI
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Ce relevanta are dimensiunea forumului si chiar si ce contine ?...poate asta sa ne defineasca pe noi ca si persoane sau jucatori ?

Am mai spus-o altora si ma vad nevoit sa o repet : Voi cei care sunteti prea valorosi ca sa puteti "respira aerul muritorilor de rand", voi cei care aveti impresia ca Socrate sau Herodot v-au plagiat in scrierile lor antice, voi cei care aratati cu degetul tot ce se poate arata....VOI veti avea o micaMARE surpriza....

DA...forumul nostru e praf, noi suntem praf, nici nu stim de ce ne-am inregistrat pe aceasta lume, insa presimt ca raspunsurile le veti da voi MAESTRILOR.


P.S : Daca se mai gasesc "SENSEI" care vor sa intre in trib doar ca sa poata gasi "hibe" pe care sa le posteze pe extern va rugam sa va ABTINETI si sa va indreptati atentia catre triburile "legendare" , "de renume", in care totul e perfect, totul e cliseu, in care toti stau bravi cu piepturile dezgolite, in care forumul e compus dintr-un topic si 2 cuvinte, in care adevaratele "entitati" ale acestui joc isi beau ceaiul de ora 4 pe masute de cristal sculptat manual.

Vreti sa faceti ceva ?..Va asteptam...Vreti sa va demonstrati superioritatea si aerul aristocrat ?...MARS DE-AICI



Pe cuvant de pionier ca am avut cele mai bune intentii cand am postat! Chiar cautam un trib "altfel", doar ca ce am gasit acolo, m-a lasat cu un gust amar. Sincer!! Incepand cu marimea fonturilor (cel putin anuntul intern te dor ochii numai cand incerci sa-l citesti) si colaratura stridenta al mesajelor postate pe forum.

Si da, forumul poate sa va definieasca pe voi ca persoane:
- jocurile alea sunt pentru pusti de generala, niciun om serios nu intra pe triburi sa joace fazan!
- marimea fonturilor, caracterele uriase cu care sunt scrise anumite mesaje, precum si culorile obositoare denota lipsa de incredere! Daca ati fi fost un trib OK, nu era nevoie sa strigati acele instructiuni (din vagele mele notiuni, capsul asta inseamna)
- foarte multe teme/topicuri/subiecte inca dinainte de lansarea oficiala a lumii, majoritatea total inutile, si evident fara niciun post in ele (aparare, diplomatie, etc) - la ce folosesc?!

Ar fi multe de spus, eu va urez mult succes, dar nu veti rezista mai mult de cateva luni, cu indulgenta!! Mai ales ca desi va plangeti de lipsa de caracter a jucatorilor pe care i-ati intalnit, voi nu va sfiiti sa va afisati in public cu expresii gen "MARS DE-AICI"!! Mesajul tau de mai sus e de zece ori mai nociv decat orice antireclama as fi facut eu acestui trib pe forum!! Denota caracterul din spatele omului, adica exact ce spuneam, afara e vopist gardul.....
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

1.Dupa cum am scris si in ultimul mesaj, te indrum calduros spre triburile "altfel" in care forumul intern este creat si aprobat de cei de la INNO, in care mesajele sunt scrise cu font 3, si in care daltonistii formeaza 99% din membrii tribului.

2.Si NU, forumul nu poate sa ne defineasca pe noi ca persoane(putem argumenta pe aceasta tema si iti pot demonstra usor ca te inseli) :
- jocurile alea pentru "pusti de generala" au fost jucate de "oameni seriosi" de pe L1, sunt jucate si vor fi jucate atata timp cat prezinta interes...sunt niste jocuri pentru a pierde 2-3 minute atunci cand mai dai niste atacuri de farm, cand astepti sa se intoarca niste negustori/trupe, etc....Nu suntem genul de trib care sa punem pe forum topicuri cu dezbateri privitoare la viitorul macro-economiei romanesti sau a stabilitatii militare pe plan mondial.
-marimea fonturilor, caracterele URIASE cu care sunt scrise anumite mesaje precum si culorile obositoare denota in cazul tau o problema neurologica...chiar ti-ar fi fost de folos o "vacanta" in tribul nostru.
-foarte multe teme/topicuri/subiecte inca dinainte de lansarea oficiala a lumii nu pot demonstra decat ca suntem organizati si pregatiti pentru ce va urma....Majoritatea inutile ?...sa inteleg ca esti genul care e obisnuit sa aiba un topic pe tot forumul, dar casuta de mesaje cu cel putin 4062323 circulare ?

3.Chiar ca ar fi multe de spus...pe bune...ma gandesc sa incep sa scriu o serie de romane, pentru inceput, despre anuntul intern....apoi daca voi avea succes ma gandesc sa mai scot o serie de romane despre mesajul de intampinare...as putea sa ajung in TOP 300 cu banii obtinuti de pe romanele vandute.

4.Nu vom rezista mai mult de cateva luni ?...hai mai...chiar era nevoie sa ne iei peste picior ?...noi oricum ne-am propus sa dam toti "stergere cont" dupa cel mult 10 zile...10 zile, "cu indulgenta"

5.Tocmai din cauza lipsei de caracter a jucatorilor pe care i-am intalnit, am ajuns sa dezvoltam un comportament pasiv-agresiv fata de persoanele care incearca sa-si demonstreze superioritatea evolutionara ...

6.Si "din categoria" vorba multa, saracia omului : Mesajul meu de mai sus e mai nociv doar la nivel neuronal pentru tine ca individ, in rest nu vad din ce punct de vedere ar putea fi considerat "nociv"...Si decat sa incerci sa-mi demonstrezi cat de "slefuit" esti si sa-mi arati contrariul, mai bine abtine-te.
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus