-SPQR- F. vs. BURN F.

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser34828

pe tine nu te inteleg ma jur :)

ca si diplomat consider ca trebuie sa particip la orice fel de propunere si sa o analizez, respectiv sa o accept, aman sau sa o refuz. Da, este un joc si il tratez ca si atare, tot timpul am analizat oferta fiecaruia. Inclusiv unui trib de 0.00001% din pct nostru, ii dau un mesaj politicos in care ii refuz alianta/pna ca e mult prea mic si nu ar fii in interesul nostru pentru moment.

Am refuzat mai multe triburi, inclusiv tribul tau de foarte multe ori cu propuneri de alianta/pna/fuziuni de N ori. Asta e jocul, nu am considerat ca e benefic pentru tribul meu ce mi sa propus.

Nu inteleg, ce o iei atat de personal incat si tu si prea finutza tot mintiti in numele meu ca as fii zis una alta?

Inteleg ca ti-ai pierdut bunul simt in razboi printre alte mii de sate si cel mai probabil e vina conduceri pentru lipsa de organizare si instabilitate, dar chiar e necesar sa continui sa minti in numele meu?

Cand as fii spus eu ca SPQR ar fii academia mea sau as fii vrut sa ma aliez cu voi? (asa iai spus la mai multe persoane)

In fine, e clar cu cine tin in acest razboi (cu SPQR pentru cei care ati aprins acum tv-ul) in primul rand pentru ca jucatori care ies si isi ataca colegi in 5min dupa ce au stat 3-4 luni dupa ce iau "crutat" e mai mult decat miseleste (nu judec burn-ul, probabil si eu ias fii recrutat si alti in situati asemanatoare) sunt penibili jucatori aia!

Noi vom face topic nou cand va incepe razboiul suntem o alta familie si una mare ca punctaj si ne vom prezenta ca si atare.

Multa bafta ambelor parti, daca se poate mai mult fair-play si bun simt :)

1)imediat dupa ce ai fost refuzat la modul cel mai penibil de catre tribul aliat tie ORG ai fost contactat de mine personal pentru a definitiva un plan ce privea o fuziune-transfer de jucatori (plan la care lucrai impreuna cu mik si rau inca din luna decembrie) catre tribul vostru.
prin urmare ai fost perfect de acord cu acest plan din moment ce am ajuns sa discutam pe skype despre o posibila fuziune/transfer(sau cum vrei sa spui de jucatori).
din pacate pentru tine acest plan nu ti-a reusit fiind refuzat de catre mine inca de la inceputul negocierilor.
recunosc ca in locul acestei fuziuni ti-am propus pacea si inca de acuma 1 luna si ceva iti explicam si motivele pentru care eram un avantaj pentru voi.
din pacate ai refuzat crezandu-te un mare campion....gresit pentru tine si fatal va fi pentru tribul pe care il conduci probabil.
si acuma intrebarea mea: oare ti-ai anuntat aliatii pe parcursul negocierilor de fuziune intre triburile noastre?ma refer in perioada mik si rau cat mai ales cand ai vorbit cu mine?
probabil ca nu.erai pe val....cel putin in imaginatia ta asa credeai.
2)personal nu am nimic cu tine .dimpotriva imi esti simpatic.pacat insa ca esti naiv si crezi ca inca niste circulare ale tale vor salva situatia.
3)in timpul discutiilor purtate tu mi-ai spus ca tribul pe care il conduci si spqr exista o relatie deosebita fiind practic acelasi trib.
este drept nu ai recunoscut niciodata ca iti este academie.de altfel tu nici despre tribul crashb nu ai declarat vreodata ca ti-ar fi academie ci familie(acelasi trib numai cadiferentiati prin nume datorita limitei de membrii).
dar sa nu uitam ca despot absolut in ambele triburi esti tot tu.iar in momentul de fata ai atras si pe naivii din spqr-reprezentati prin king si mai nu stiu cum ...care acuma 2 saptamani lua scripturi interzise de la un coleg si ataca cu ele...
prin urmare,tot tu conduci si acolo(de fapt ai si recunoscut ca ai oameni infiltrati in spqr care in caz de acestia vor intoarce armele vor participa la ruperea tribului).
ai dreptate nu este academie ci un trib apartinand familiei crash.dar independenti nu sunt oricum.
asa ca nu mai blama pe toti.tu esti singurul vinovat .infrunta-ti destinul pe aceasta lume.
daca erai un pic strateg nu te culcai pe o ureche scriind adevarate roamne pe forum .si mai ales ca ascultai de invataturile mele.
dar tu si atunci cand ti-am oferit o sansa ai refuzat.ai fost voinic si inca mai esti...pana probabil se mai vor destepta unii si iti vor observa strategia ta de a iti scapa funduletul prin angajarea altora si altora intr-un razboi ce este de fapt al tau.
tu te folosesti de oameni si nu altii de tine .tu ai trimis acea circulara ca un strigat la constiinta fiecaruia prin care blamai tribul burn dar ai uitat sa specifici si motivele....
eu nu iti doresc decat bafta si poate vei intelege in sfarsit ca am fost unul dintre putinii care ti-au oferit o sansa.
 

DeletedUser

sa nu uitam cine o declarat razboi pe la spate da ?

1 - cand se declara razboi intre 2 triburi aliate se face din timp (24-48 ore) asta daca ai onoare
2 - inceputul ii prinde pe multi descoperiti si se vor lua sate multe de catre cine ataca pe la spate
3 - avansul asta tine maxim 1-2 saptamani dupa care si daca ii scot 500-1 pentru spqr se va schimba radical cu fiecare zi care va trece


Bafta ambelor tabere si incercati sa puneti statistici odata la saptamana cu toata istoria (dintotdeauna , ultimele 24,48 ore , ultima saptamana) daca punem in fiecare zi cate 10 statistici nu reiese decat ca se face SPAM!

ma desteptule ...am declarat razboi pe la spate? :))))

adica voi recrutati pe aia pe care eu ii innobilez intern si vrei sa stau cu mana in san? :)) pai cine Editat TT va credeti voi?

voi v-ati cautat singuri razboiul asta cu toate gesturile de rahat pe care le-ati facut...asa ca nu te mai da lovit ca am declarat pe la spate....

daca vrei sa stii si tu nubule, dupa ce a plecat grupa lui bigdady de la noi au inceput sa ne atace... deci tot voi ati atacat primii... sa nu mai zic ca ati schimbat diplomatia cu noi la razboi fara sa anuntati... vezi ca spui cam multe minciunele pe aici :))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Chiar daca ar fi adevarat ca agent Crash e implicat in diplomatia tribului SPQR, nu trebuie acuzat. El isi face politica ce guverneaza interesele propriului trib.
Fiecare din parti si-a asumat riscul acestui razboi si si-a evaluat eventualele pierderi.
Daca esti implicat agent Crash...Felicitari.:)
 

DeletedUser

ia mai cory vezi cine spune minciunele... reimprospateaza putin memoria... sau ce vrei sami zici ca si pe tine teau mintit?
 

DeletedUser

ia mai cory vezi cine spune minciunele... reimprospateaza putin memoria... sau ce vrei sami zici ca si pe tine teau mintit?

Cine sa ma minta si in ce caz? :D

Eu ce am postat sus e purul adevar pe care nici macar voi nu il puteti contesta...si iti mai pot aduce n motive pentru care nu meritati nici macar un avertisment de 48 ore.... ( lasand la o parte faptul ca voi ati atacat primii ) .
 

DeletedUser

1. vezi vezi ca king are gura mare nui asa diplomat ca agentu... si a spus ca doar am grabit razboiul ca oricum ati planificat sa ne atacati

2. lati atacat pe bigdady inainte sa expire termenul (nu conteaza ce e el pentru voi era tot in tribul burn)

3. nu mai verificati jucatorii cerandule parola ca o sa va luati iar ban :) si nici eu nici tictacu navem nobili si pt barbarele voastre (abia mam descurcat la eva222 )
 

DeletedUser

1. vezi vezi ca king are gura mare nui asa diplomat ca agentu... si a spus ca doar am grabit razboiul ca oricum ati planificat sa ne atacati

2. lati atacat pe bigdady inainte sa expire termenul (nu conteaza ce e el pentru voi era tot in tribul burn)

3. nu mai verificati jucatorii cerandule parola ca o sa va luati iar ban :) si nici eu nici tictacu navem nobili si pt barbarele voastre (abia mam descurcat la eva222 )

1. king a lipsit 2 luni de zile cel putin... habar n-ai ce vorbesti :D

2. bigdady era la noi in trib cand a fost dat la interne ... apoi l-ati luat voi dupa ce a stat tictac sitter la el ... l-am dat la innobilare cand se afla in trib... deci aveam tot dreptul sa-l atac in continuare indiferent de tribul in care pleaca

3. nu imi amintesc sa fi cerut parola cuiva pentru verificari... daca tu ai cunostinte de acest gen, te invit sa dai un mesaj la prietenii mei elefantii ... sa verifice ei ... :D
 

DeletedUser

vezi de aia tiam zis ca teau mintit... pardon.... au omis sati spuna...


P.S. dc crezi ca vreau sa blochez contul spionului meu din spqr? dami mai mult credit te rog

P.P.S. sper ca nu teau obisnuit cu iqul scazut din spqr si in continuare o sa incerci manevre de genu asta :D
 

DeletedUser

ai zis ca nai stiut ca se cer parole pt verificari :) aia e o omisiune
 

DeletedUser4991

manie te rog eu din tot sufletu, nu te mai loga pe extern. pur si simplu esti in plus peste tot unde postezi.. chiar nu te-ai plictisit? vrei senior member?

multumesc
 

DeletedUser

Bine ma desteptule , cu ce drept imi spui tu mie sa nu mai intru pe forum ? am spus ceva rau ,anormal:confused:? NU doar o simpla incurajare, veziti de satele tale acolo si taci in liniste :D.
Nu necesita raspuns.:)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser34828

satul lui Metin2super (414|267) K24 116 Metin2super [~N.E.~] manie [OLDTKL] 2010-11-14 02:24:04
desi ne abatem de la subiect si risc sa fiu dinou avertizat nu ma pot abtine......
manie,cum ai putut sa ai performanta de a inobila un sat de 116 puncte??chiar este interesanta aceasta inobilare.pe mine m-ai lasat pur si simplu fara cuvinte..am crezut initial ca a gresit tw-stat-ul:)))dar nu m-a inselat.este chiar real .tu mai ai antecedente cu sate de barbari chiar de 300 pct-600...
prin urmare te rog din suflet sa te abtii in a mai tot intra in discutii aiurea.mai intai incearca sa intelegi jocul te rog,sa iti pui la punct problemele tale de gramatica a limbii romane si mai apoi sa iti dai cu parerea .
multumesc pentru intelegere si daca ai nelamuriri in privinta jocului,oricand cu mare placere cred ca orice coleg de pe lumea aceasta ar incerca sa te ajute sa inveti.
inca odata imi cer scuze pt. off-topic si sper ca nu am jignit sau adus vreo ofensa cuiva precum mi se tot reproseaza.
 

DeletedUser

de fapt acest razboi este un razboi de recrutare:)
BURN a impresionat cu 3 tradari si au urmat si alti membri:D
in rest cam nimik ar trebuit numit SPQR vs Tradatorii SPQR :)

Nu pot sa cred ca so ajuns ca tic tac sa sune membri SPQR la telefon si sa ii convinga sa vina in BURN:D
 

DeletedUser13059

sa inteleg ca stai pe satelit si urmaresti toate apelurile telefonice ? :))
 

DeletedUser13059

nu :| daca ii adevarat adune dovezi pana atunci raman la aceeasi parere ca nu sa putut intampla asa ceva
 

DeletedUser3504

Si care e problema daca i-a recrutat, nimeni nu este batut in cuie intr-un trib sau altul.Fiecare are dreptul sa faca ce ii place, in functie de deciiziile luate plateste sau nu, asta depinde de mai multi factori.
Se presupune ca fiecare plecam la mai bine , de aici tragem concluzia ca , conducerea tribului din care au plecat nu isi facea bine treaba daca nu si-a asigurat unitatea tribului nu?
E mai bine ca au facut asa atunci cand relatiile dintre cele 2 triburi s-au stricat, s-au preferati cumva sa fi ramas in trib si sa fi informat si sprijinit dusmanul?
Nu incercati sa aruncati vina asupra lor, de vina e stilul de conducere abordat, parerea mea.:)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus