Sprijin mutabil

DeletedUser

Vreau sa propun sprijinul mutabil. Adica sa zicem ca am doua sate, unul langa altul, si am sprijin pe unul. Ar fi bine ca cel care mi-a trimis sprijin sa poate sa-si mute cateceva din sprijin sau tot in alt sat, fara a-si mai rechema trupele inapoi.

Adica poate imi ajunge un sprijin in 24 de ore si decat sa-i mai ia 24 de ore ca sa se duca inapoi la origine si apoi 23 de ore ca sa ajunga in satul de langa mine, mai bine le comanda direct din satul meu in satul dorit.
 

DeletedUser

sa mai propus asa ceva si nici nu va fi prea devreme aplicabil ..ar strica din farmecul jocului
 

DeletedUser

Ok, atunci trebuie sa ma gandesc la propuneri care m-ar dezavantaja. Hmm...
 

DeletedUser

Ok, atunci trebuie sa ma gandesc la propuneri care m-ar dezavantaja. Hmm...

zici ca pe tine te dezavantajeaza nu?dar ma intreb la cei mai "experimentati" daca vor mai pierde un sat ... gandestete ca armata tribului se poate muta una doua dintr`un sat in altul asa
 

DeletedUser

Sa zicem ca jucatorul X il ataca pe Y.Amnadoi jucatorii au cate 10 sate.X da atacuri pe toate satele lui Y,iar Y are numai trupe defensive.Dupa ce face praf un atac de al lui X,y muta trupele dintr-un sat in altul si tot asa...pai e corect???
 

DeletedUser

sau sa-mi trimita sprijin topoare si eu pot ataca cu topoarele trimise ca sprijin. Nu, nu e misto.
 

DeletedUser

nici nu-mi vine sa cred ca s-a propus asa ceva :|
Mai bine propuneai sa scrii ce trupe vrei in sat si sa le ai...
pai un exemplu ...tu ai 10 atacuri pe fiecare sat atacurile pe sate vin la diferente de jumate de ora sa zicem...eu ti-am trimis 600k din fiecare pe un sat...pai cum ar fi tu sa-mi spui orele la care iti ajung atacurile pe fiecare sat si eu sa mut trupele in functie de durata atacurilor tale ? crezi ca mai are rost sa te atace cineva ?
 

DeletedUser17004

ar trebui sa nu mai fiti lenesi si sa dati toate atacurile la aceeasi ora nu? :D
 

DeletedUser

stii ca nu-mi sta in fire sa atac asa...dar sa inteleg ca tie ti-ar conveni aceasta propunere...eu unul nu vad nici un avantaj ...
 

DeletedUser17004

Daca s-ar limita doar la trupele trimise pe sate proprii, ar fi oarecum interesant :)
 

DeletedUser

era bine daca aveam o lume "de proba" si probam acolo toate propunerile care erau mai interesante dar cum nu avem prefer sa raman la felul cum este acum :))
 

DeletedUser

era bine daca aveam o lume "de proba" si probam acolo toate propunerile care erau mai interesante dar cum nu avem prefer sa raman la felul cum este acum :))

O lume de proba ar fi buna,dar sa fie folosita doar de admini.Ca daca intra jucatoii,iar pe parcurs or sa se schimbe multe pt a fi testate,or sa se lase de lume la fel de repede cum au incept-o.:)
Totusi,o "lume de proba" s-ar misca foarte greu...:(
 

DeletedUser

da folosita de admini dar cu propunerile votate de noi :)
Ar fi foarte interesant numai ca nu o sa avem asa ceva niciodata:))
 
Sus