Standard

DeletedUser

Stiu ca ar aduce pierderi celor de la INNO, cel putin nu va aduce venituri, insa eu propun, de dragul unor jucatori, sa inceapa o lume fara cont premium, fara scripturi, alea-alea!
O lume in care sa se joace de la egal la egal, in care sa iti bati tu capul cu ce ai de facut, nu scripturile! O lume in care sa fi tu atent la ce sate farmezi, nu sa-ti arate toporul pe satul atacat! O lume in care sa faci tu calculele din cap, iar cand treaba se complica sa faci calculele pe foaie!
Nu spun ca trebuie neaparat sa fie urmatoarea lume! As dori doar sa se ia in vedere si acest aspect!
Si tare v-as ruga pe voi, utilizatorii, sa nu va dati cu parerea pe aici, deoarece 95% sunteti adeptii scripturilor si nu puteti trai fara CP!
Aceasta lume nu se refera la voi!
Este o propunere pentru moderatori, care sper sa ajunga si la urechile celor de la INNO!
Multi utilizatori nu vor fi pe aceasta lume!! Bani din CP nu veti face! Bagati reclame!
Va multumesc!!!
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Hmm, interesanta propunere...dar totusi daca stau si ma gandesc mai bine...CP-ul a fost de la inceput ( poate ma insel totusi ), iar faza cu scripturile da...de la mine ai un mare PRO, referitor la aspectele grafice...nu se poate, ar trebui pusa o versiune veche, lucru ce nu este posibil ( dar ma voi interesa, nu zic "nu" hotarat ).
La calcule, imposibil...nu putem interzice accesul la twstats, twplus...etc si nici nu avem cum controla asta.
Premiumul oferea mult mai putine facilitati ca acum, din ce imi aduc aminte pe L1...harta mai mare, mai multe optiuni pe la privirea asupra satului...ceva de genul asta, si iar ne intoarcem la versiuni...

Eu personal sunt pro...si fara CP si fara scripturi...old school.
 

DeletedUser2748

Niciodata nu va fi o astfel de lume , baietii de la marketing stiu de ce ...
In principiu sunt pro dar in acelasi timp si retoric pt ca stiu ca nu va putea exista asa ceva :)
 

DeletedUser

super propunere, hm, o lume in care as avea mai multe sanse de supravietuire :D:D

PRO PRO PRO fara CP si scripturi
 

DeletedUser

Grafica e alta treaba!
Nu ma refer sa fie precum in 2007 (eu joc din 2008)!
Eu vreau sa spun sa nu fie CP, implicit nici scripturi, si sa faci totul cu mana ta! Adica la fiecare comanda sa selectezi tu cu degetele tale fiecare unitate!
Ma rog, eu expun o parere in ansamblu!
Accesul la twstats nu trebuie restrictionat!

Pe scurt, inchipuiti-va ca e o lume exact ca oricare alta, doar ca nu ai CP! Gata! Simplu!

Cat despre marketing, am spus mai sus ca INNO nu are nimic de castigat sau are de castigat prea putin din acest lucru, insa ar fi frumos sa faca acest gest pentru cei care vor!
La urma urmei, de ce sa nu fie distractiv?
Si spun asta fara sa atac pe unul sau pe altul ca, vai de mine, foloseste nu stiu ce!
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Cred ca multi dintre noi la inceput faceam planurile pe hartie, imi aduc aminte prin toamna lui 2007 evoluasem la un excel care facea planificari ( ore de plecare, etc )...cred ca ar fi tare o astfel de lume...vedem, gandim.
Totusi hai sa vedem mai intai daca avem si sustinatori.
 

DeletedUser39591

Carrier a spus:
sa faci totul cu mana ta
Lucru Manual... Nu?
Eu va spun sincer ca vroiam demult asa o lume...cand nu aveam cont pe forum vroiam asa o lume :(
Sper sa fie asa o lume :D
PRO...

Sper sa nu primesc si eu vreo infractiune pentru:
Author a spus:
Dum Spiro Spero...


P.s
Pentru cei care zic ca daca va fi asa o lume INNO nu vor avea "bani"
Pai atunci INNO are doar server romanesc?
Sunt si alte servere de la care sunt si altii cu CP care dau bani :)
Iar in caz ca nu vor ajunge bani p/u INNO romania sunt 27-28 lumi ^_^
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Nu am spus ca o sa si inaintez propunerea doar ca imi place mie personal, trebuie sa vedem daca exista sustinere si din partea jucatorilor.
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Eu si in ziua de azi am caietelul si pixul pe birou...acolo planific absolut tot, de la backtime-uri, curatari, nobili, chiar si mutarea resurselor pe diferite sate unde am nevoie... pot juca la acelasi nivel cu sau fara premium (chef sa am :)) ) asa ca nu m-ar deranja o astfel de lume :)

Ps : am rasfoit de curiozitate paginile, si am gasit planificari de acum 3 ani de zile...pfff ce vremuri bune...
 
Ultima editare:

DeletedUser

eu am o nelamurire : cp-ul iti planifica atacurile sau tw-ul , foaia ( in continuare ) si probabil si xl-urile ( inca exista playeri care le mai au )
nu , cp-ul doar te ajuta sa nu stai ore in sir lipit de pc doar sa faci ceea ce ai de facut pe cont ( si ma refer in principal doar la recrutari si batare de taleri )
dupa mine cp-ul nu este altceva decat o unealta care pentru 4-5 euro / luna imi simplifica viata . daca voi o vreti complicata doar de amorul artei ... ma pot opune ?
oricum din ce am inteles marea majoritate a scripturilor pot fi instalate in bookmark ( stii la ce ma refer raka , asa sunt instalate scripturile ilegale de farm )
eu n-as juca pe o lume pe care nu as putea folosi cp-ul dintr-un singur motiv : nu castig nimic de pe urma acestui joc si il joc doar pentru a-mi umple golurile de activitate la job in special ( acasa mai rar dau pe joc , somn / tv sau altceva mult mai important joaca cu fiica mea sunt activitatile de baza ) . si atunci ma intreb ce e mai valoros , cei 4-5 euro pe luna sau orele castigate pentru alte activitati care imi sunt mai dragi decat jocul ?
de la ora 15.30 cand am ajuns acasa de la job acum m-am logat a 3 a oara abia si dupa ce fumez o tigara ma duc sa ma culc ca mi-e somn in timp ce daca nu as avea cp as sta sa recrutez . abia maine seara trebuie sa dau recrutari iarasi si daca sunt atacat in seara asta si pierd cateva sate ... ma doare la 3 metri in spatele garii de nord .

intrebarea mea pentru voi este : merita sa dati la schimb ore bune zilnic din real life cu ore bune zilnic in joc ? n-am sa inteleg vreodata cum un om poate juca jocul asta si nu isi permite sa arunce pe apa sambetei cei 4 euro / luna dar in schimb arunca o buna perioada din viata :(

carrier : 2 ore pe zi timp de 4 ani inseamna 120 zile din viata irosite :(:(

nu zic nici pro nici contra din simplul motiv ca nu ma intereseaza o astfel de lume din motivele de mai sus .

noapte buna all
 
Ultima editare de un moderator:

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
nu e vorba numai de cp aici mai chevyx...e vorba de stilul de joc old school..cred ca asta dorea carrier, si a crezut ca prin scoaterea contului premium se poate ajunge acolo...oricum lumea ar fi interesanta doar in start...nu cred ca ar juca nimeni la 500 de sate fara cont premium :))
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Eu vad "old school" asa :

- fara scripturi ( de orice fel ).
- fara Am, Fa
- fara facilitatile noi ale CP si ale versiunilor noi ( planificator innobilari, rezervari, razboaie trib, etc )
- doar cateva coli de hartie si eventual exceluri sau chiar twstats.
etc

Asta s-ar putea rezolva la o scara mai redusa...o runda speed de cateva zile "old school" style...cu riscul de a ma injura speederii, cred ca voi face si asa ceva :D
 

DeletedUser11365

ar fi cea mai tare lume,doar ca romanii is inventivi si se gasesc metode de a ocoli "legea"
 

DeletedUser15142

normal, tocmai ce vorbeam azi cu Jackass20, l-am prins online.

cat de mult as dori o astfel de lume.

Viteza 1.5 trupe 1.0 (even less)

Cu arme la paladin, bonus de noapte...fara biserica:x
 

DeletedUser39591

eu am o nelamurire : cp-ul iti planifica atacurile sau tw-ul , foaia ( in continuare ) si probabil si xl-urile ( inca exista playeri care le mai au )
nu , cp-ul doar te ajuta sa nu stai ore in sir lipit de pc doar sa faci ceea ce ai de facut pe cont ( si ma refer in principal doar la recrutari si batare de taleri )
dupa mine cp-ul nu este altceva decat o unealta care pentru 4-5 euro / luna imi simplifica viata . daca voi o vreti complicata doar de amorul artei ... ma pot opune ?
oricum din ce am inteles marea majoritate a scripturilor pot fi instalate in bookmark ( stii la ce ma refer raka , asa sunt instalate scripturile ilegale de farm )
eu n-as juca pe o lume pe care nu as putea folosi cp-ul dintr-un singur motiv : nu castig nimic de pe urma acestui joc si il joc doar pentru a-mi umple golurile de activitate la job in special ( acasa mai rar dau pe joc , somn / tv sau altceva mult mai important joaca cu fiica mea sunt activitatile de baza ) . si atunci ma intreb ce e mai valoros , cei 4-5 euro pe luna sau orele castigate pentru alte activitati care imi sunt mai dragi decat jocul ?
de la ora 15.30 cand am ajuns acasa de la job acum m-am logat a 3 a oara abia si dupa ce fumez o tigara ma duc sa ma culc ca mi-e somn in timp ce daca nu as avea cp as sta sa recrutez . abia maine seara trebuie sa dau recrutari iarasi si daca sunt atacat in seara asta si pierd cateva sate ... ma doare la 3 metri in spatele garii de nord .

intrebarea mea pentru voi este : merita sa dati la schimb ore bune zilnic din real life cu ore bune zilnic in joc ? n-am sa inteleg vreodata cum un om poate juca jocul asta si nu isi permite sa arunce pe apa sambetei cei 4 euro / luna dar in schimb arunca o buna perioada din viata :(

carrier : 2 ore pe zi timp de 4 ani inseamna 120 zile din viata irosite :(:(

nu zic nici pro nici contra din simplul motiv ca nu ma intereseaza o astfel de lume din motivele de mai sus .

noapte buna all

Sorry ca ma bag iar in discutie si ca-ti citez acest lung si minunat "text"

Dar as vrea sa zic de ce sunt PRO la fara CP...
Deoarece eu sunt din alta tara...n-am 12 ani si nu stiu cum sa-mi cumpar CP!
Deci tu iti cumperi pe luna 4 euro...nu ?
Dar eu?
Sa platesc cu lei moldovenesti?
Stiu ca sunt si cei din Rep.Moldova ca si mine...eu cred ca ei gasesc o solutie...dar eu nu :)
P.s Mereu cineva este mai mare decat cineva...cu`n grad...de exemplu cei cu CP sunt "aristocrati" iar cei fara CP "oameni simpli" (ca si la istorie) eu am inteles inainte...cu multi ani inainte...oamenii erau egali...dar apoi s-a inceput cu aristocratia...oamenii au devenit diferiti...(eu nu stiu chestia cu old school...ca am inceput sa joc din 2010) si inca un exemplu...in cs [:)))))] pe unele servere
sunt Vip-ii aia...sau mozii...sau adminii care pot face orice ! iar cei simpli nimic....si asa strica jocul...

E un - pentru cei fara CP si un + pentru cei cu CP...
Si as vrea sa fie o lume unde toti am fi egali
Macar pe vreo 1-6 luni...sa fie un fel de test...

E parerea mea...

(Un "text" lung :cool: )
 

DeletedUser

P.s Mereu cineva este mai mare decat cineva...cu`n grad...de exemplu cei cu CP sunt "aristocrati" iar cei fara CP "oameni simpli"

imi pare daca cumva asta ai inteles din postul meu , eu nu gandesc asa . din contra , as vrea sa se mai echilibereze de catre inno diferenta asta intre cp si fara cp prin sporirea beneficiilor pentru cei ce joaca fara cp .
 

DeletedUser39591

Pai si eu vreau asta:(
Sa fie egal
Poate prin lumea aia sa fie totul EGAL...

Sorry ca am luat concluzii pripite:)
Am si eu 500k puncte pe lumea 22 si resursele cresc...
Si eu vreau cp...dar...
Vreau sa fie fara CP pe o lume din motiv ca de la inceput de lume aia cu cp in vreo 1-2 saptamani sunt cu vreo 2-3 sate...si peste noapte de pe locul 6000 ajungi pe locul 7000 (de exemplu) :)
 

DeletedUser

poate va fi bine dar nu va exista asa ceva decat pe speed . de ce ? pai unde ar mai fi castigul inno , la loteriile din germania ?
 
Sus