Start lumea 2

DeletedUser698

e misto cred ca ma bag si eu, numai ca nu vad nici un lume 2 cand dau sa ma loghez tot lumea 1 vad pffff :(
 

DeletedUser

Hmm...Sunt total de acord cu 80 de membri.Sunt deasemenea intrutotul deacord cu targul ( pt evitarea canutei sau cornuletului sau ce nume mai sunt,si a pushaccount-ului).Insa vor aparea unele nelamuriri.Prima situatie ati expus-o deja,ma refer la schimbul de resurse intre satele proprii.A doua ar fi,cand se va ajunge in L2 cu dezvoltarea la nivelul actual din L1,o situatie de genul :
Jucatorul X apartinand tribului Y vrea sa ia un sat,cu care se afla in razboi intertriburi de exemplu.Nu are resursele necesare in acel moment,insa are atac pt a-l spulbera.Apeleaza la colegii de trib din zona,pt a-l ajuta,sa faca nobilul mai repede,cu resurse,pt a nu da sansa celui ce urmeaza a fi inobilat sa cheme sprijin in timp util.Nu consider situatia de mai sus una gen cornulet,ci una care face din acest joc unul interesant.Astfel tribul Y prin cucerirea rapida a satului respectiv,castiga 'teren',puncte,un sat inamic,etc. Desigur resursele sunt luate sub forma de imprumut,si vor fi returnate totusi destul de greu tinand cont ca acum jucatorul X trebuie sa faca aparare acum si in satul nou cucerit.

Si o alta situatie incerta ar fi aceea a despagubirilor catre un trib aliat,care a avut pierderi la sprijin.

Scuze pt marimea postului,dar vroiam sa explic cat mai bine situatia ipotetica (probabil des intalnita in L1 )
 

DeletedUser

RaveRx are perfecta dreptate, cum se va proceda in cazurile astea?

p.s. viteza de 1.5 n-ar strica :)

o linie din conf si se rezolva :)
 

DeletedUser702

nelamurire

as vrea si eu sa stiu cum dupa doar 12 minute de joc exista jucator cu 62 de puncte :confused:
 

DeletedUser

el nu e mod?
moderatorii pot sa testeze lumea shi sa puna cate pct vor intr-un sat....
 
Sus