Statistica L5

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Acest topic are rostul de a mai anima forumul L5, ii voi face up2date in fiecare saptamana in functie de timpul liber. Sper sa fie ok :D

Pentru sugesti puteti trimite mesaj in joc sau pe forum !
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

xx

Marti 26 mai 2009:

9,409 jucători
264,658 sate
514 triburi

Top10 Jucatori



Top10 Triburi









JUCATORI
INAMICI INVINSI:


Ca agresor




Ca aparator




TOTAL





TRIB
INAMICI INVINSI


Ca Agresor




Ca aparator




TOTAL




Razboaie in prezent

Unique vs +SAS+ - Click pentru detalii
Incepand cu data de 27.03.09 orele 00:00 ,alianta dintre +SAS+ si Unique se va rupe , si se va transforma in war.
Motive :
Nerespectarea aliantei -Atacarea sub alianta
-Recrutarea jucatorilor din R~W
-Recrutarea jucatorilor din Gloria

Unique vs R~W

13.05.2009, Declararea oficiala.

Motiv.
Recrutare de membri (M.T.) in timpul razboiului Waroom vs M.T.

Wanted Vs 3-SLA


09.03.2009, Declararea oficiala
Motivele sunt:
- recrutarea unor triburi ce au fost dusmani WANTED: -U- & hunni
- diplomatia in crucis/zig-zag cu WANTED, aliati mei dusmani vostri si invers
- manevrele oculte impotriva WANTED, gen actiunile lui LegendOfHector, care dupa ce a luat sate de la dusmani WANTED in interiorul nostru, a trecut la dusmani si ne-a atacat miseleste, dupa recuperarea satelor vedem sprijin sosind de la : phileas2(kabyna) , danielzmau , gabytzuc

Crazy vs Wanted
31.03.2009 Declararea oficiala

R~W vs NEWAGE
09.05.2009, Declararea oficiala

Lotus vs. YKZA
25.04.2009, Declararea oficiala

~COA~ Vs 3-SLA
~B-A~ Vs 3-SLA
UFO Vs +SAS+
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser15488

cateva precizari in legatura cu motivele declansarii razboiului 3-SLA - Wanted
(cele expuse mai sus reprezinta punctul de vedere Wanted dar lucrurile nu stau chear asa)

- Hunii au fost recrutati de ambele triburi iar U (trib minuscul care nu avea legatura direct cu Wanted doar cu niste aliati ai lor) a fot recrutat pt o pozitionare mai buna in razboiul cu COA....cu care si Wanted au avut conflict la un moment dat

-diplomatia in zig-zag nu ne poate fi inputata noua, dealtfel l-am chemat la discutii pe liderul Wanted pt a remedia asta........DAR ca sa ajungi la un consens trebuie sa existe concesii de ambele parti (mai exact noi eram deacord sa renuntam la anumite aliante daca renuntau si ei la unele)

-Legend a trecut la dusamni nu invers iar "manevrele" au fost un raspuns la agresiunea continua si repetata....adica Wanted aborda jucatori dezinteresati din zona de granita pe care mai apoi ii inobila (se poate verifica prin satistici)
 

DeletedUser

as dori sa fac si eu mici precizari in legatura cu:

* Unique vs +SAS+ -> Recrutarea jucatorilor din R~W - acei jucatori au ajuns in unique
* Unique vs R~W -> Recrutare de membri (M.T.) in timpul razboiului Waroom vs M.T. - in afara de shukaru toti care au intrat la noi ne-au folosit ca pe un pit-stop... destinatia finala fiind tot unique
 

DeletedUser

Daca ma auziti rad si asta foarte tare, pentru titone:

Ionut Gheorghe: nu am acuzat tot tribul
Ionut Gheorghe: dar e exact situatia cu jucatorul ala slw
Ionut Gheorghe: e normal ca ai vostrii sa ii sprijine dim moment ce sunteti aliati
Ionut Gheorghe: cu coa nu putem rupe relatiile pt ca avem o englava sus langa a vostra care e atacata furibund de sangre
Ionut Gheorghe: acesta mutare i-ar afecta foarte mult
Ionut Gheorghe: avem o datorie morala fata de ei ...nu putem renunta la ei
Calin Remus: iarasi jucatori luati departe de trib, asta este, dupa cum vad nu putem avea interese comune, succes
Ionut Gheorghe: si ironia sortii...au fost recrutati tocmai pt ai lua pe coasi ba diin doua parti dar s-au bagat in seama aiurea sangre si proiectul a esuat
Ionut Gheorghe: in momentu asta probabil ca nu avem dar pe viitor cine stie
Ionut Gheorghe: ce diplomatie aveti cu sangre?
Calin Remus: aliati
Ionut Gheorghe: pai daca ii convigi pe aia sa faca pna cu noi, am fi dispusi sa treminam cu coa
Ionut Gheorghe: sau daca nu vor renuntati voi la alianta cu ei
Calin Remus: nu cred ca ar vrea da fac o intrebare
Ionut Gheorghe: pai sunt sigur ca nu vor dar ei isi cam pierd mult pt ca satele alea sunt blindate
Ionut Gheorghe: ai fi dispus sa renuntati la alianta cusangrei sau cu BA si noi sa renuntam la coa?
Calin Remus: uite cum vad eu lucrurile
Calin Remus: eu o alianta o fac daca ne ajutam impreuna si la atacuri si la aparare
Calin Remus: cu cele doua triburi asa a fost nu am motiv sa le rup
Calin Remus: la voi este altfel taman invers
Calin Remus: atacam dusmani diferiti aliati diferiti si asa mai departe
Calin Remus: tu ai zis-o
Calin Remus: de la inceputul lumi 5 am zis atacam acolo facem aiai sau pe dincolo nu stiu cum se facea ca alegeati taman invers
Ionut Gheorghe: asa a fost sa fie
Ionut Gheorghe: uite cum vad eu treaba
Ionut Gheorghe: ba si coa sunt acelasi trib...au fost un trib
Ionut Gheorghe: nui am avut razoi si cu coa
Ionut Gheorghe: am facut pna cu ei pt ca se complicasera lucrurile
Ionut Gheorghe: si de atunci ne merge mai bine cu ba
Ionut Gheorghe: hai sa incercam in altfel
Ionut Gheorghe: daca ii convingi pe sangre sa incheie pna cu noi ca jucatorii nostrii de sus sa se poate concentra pe coa si ba, rupem cu coa....altfel nu avem cum


1. Sangre a facut PNA cu 3-SLA, de fapt au cerut dar au fost refuzati..:)
2. titone si nici dondon75 si nimeni nu a mai recunoscut discutia..etc
3. mi s-a aratat iarasi pentru a nu stiu cata oara ca nu pot avea o discutie coerenta, decisiva si pe principii comune cu 3-A
4. motive sunt mult mai multe, da uite asa daca e tema noua hai sa facem sa fie si accesata la greu..
5. dpdv al meu, atat COA cat si B-A sunt doua triburi ce au lideri ce merita tot respectul meu, asa cum sunt ei..adica putini, pun probleme mari, daca 3-A nu fuziona cu S-LW acum cred ca erau istorie, da..am mai zis timp am berechet...
6. pai din hunni eu am luat 2-3 playeri, m-am inteles cu golo10 asa-zisu intemeietor inactiv al vostru sa atacam hunni, zis si facut dau atacuri si surprise "marca 3-A", dusmani mei fug la aliatii, motivul imputat madam kabyna nu stia de ce ** cu golo10, regula general valabila in 3-A pe atunci nu stia stanga ce face dreapta...
7. lu' nenea legend..numa bine si lui si conturile lui..:), ce a facut el am facut eu cu raul I de sofronea, in pripa de altfel, daca o faceam mai cu atentie era mult mai bine, gresim, suntem impulsiv, butoanele..batele vina, gasim altele..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Pai acele motive au fost trecute si in topicurile razboaielor respective...
 

DeletedUser15488

@aliat
-frantura aia de discutie dovedeste defapt ca noi am incercat sa ajungem la un compromis, am venit si cu unele solutii....sa zicem ca nu erau cele mai nimerite dar tu nici macar o data nu ai venit cu proiecte reciproc avantajoase, numai cu acuze
-daca vroiai neaparat sa atacam impreuna COA puteai sa te plasezi pe pozitii de forta cu sangre (pe care pana la urma i-ati asimilat) si sa le ceri sa incheie PNA cu noi.............DAR era mai avantajos pt tine sa ai doua triburi cu dilomatii diferite fata de noi ca sa rotesti jucatorii si trupele
-fumigena ca sangre ne-a cerut PNA cade pt ca daca era asa sunt singur ca postai o discutie legata de subiect din arhiva personala
 

DeletedUser

motivele pt cele mai multe din declaratiile de razboi sunt doar motive si atat:)
cred ca stim cu totii asta,nu vad de ce ne ascundem pe dupa degetele.:))
ca in spatele motivelor astora este sau nu si adevar,e altceva dar dupa cum se stie nu e fum fara foc..sau era invers?:D
daca se strica aliante vechi de cand lumea e clar ca ceva s-a intamplat insa in majoritatea cazurilor e vorba fie de triburi care aveau o istorie de dispute(wanted vs 3-A),fie conflicte de circumstanta,pozitie geografica,ambitii samd(vezi ex sas care ajuns pe locul 2 se visa deja pe 1)
un singur lucru e clar acum,lumea 5 e destul de animata si as zice impartita in cateva tabere clare.raman insa cateva triburi care nu sunt implicate in marile dispute sa zic asa si care cred ca ar avea(sau vor avea) si ele un cuvant de spus(vezi NATO,MIR).
statistica e insa de multe ori falsa. sa dau un exemplu,tribul X a luat de la tribul Y 50 de sate dar si tribul Y a luat de la tribul X 20.insa cele 20 care apar in statistica pot fi foarte usor sate recuperate,sate care tot tribului Y au apartinut sau poate fi doar un singur sat,recuperat de 20 de ori;)
cat despre rangul la inamici invinsi.....
daca rangul la atacator poate fi un motiv de lauda,daca se si iau sate cu atacurile acelea,cum e modrique de ex,cel la aparator nu are nici un sens daca se pierd sate gramada. sunt 2 intre primii 10 la inamici invinsi/aparator care sunt niste noobi,eu si colegii mei i-am "ridicat" in punctaj dar pana acum au pierdut peste 100 de sate impreuna, cu tot sprijinul care li se pompeaza.diferenta e clara intre asemenea indivizi din clasament si cel care-i pe primul loc la aparator,bravo lui:)
 

DeletedUser

motivele pt cele mai multe din declaratiile de razboi sunt doar motive si atat:)
cred ca stim cu totii asta,nu vad de ce ne ascundem pe dupa degetele.:))
ca in spatele motivelor astora este sau nu si adevar,e altceva dar dupa cum se stie nu e fum fara foc..sau era invers?:D
daca se strica aliante vechi de cand lumea e clar ca ceva s-a intamplat insa in majoritatea cazurilor e vorba fie de triburi care aveau o istorie de dispute(wanted vs 3-A),fie conflicte de circumstanta,pozitie geografica,ambitii samd(vezi ex sas care ajuns pe locul 2 se visa deja pe 1)
un singur lucru e clar acum,lumea 5 e destul de animata si as zice impartita in cateva tabere clare.raman insa cateva triburi care nu sunt implicate in marile dispute sa zic asa si care cred ca ar avea(sau vor avea) si ele un cuvant de spus(vezi NATO,MIR).
statistica e insa de multe ori falsa. sa dau un exemplu,tribul X a luat de la tribul Y 50 de sate dar si tribul Y a luat de la tribul X 20.insa cele 20 care apar in statistica pot fi foarte usor sate recuperate,sate care tot tribului Y au apartinut sau poate fi doar un singur sat,recuperat de 20 de ori;)
cat despre rangul la inamici invinsi.....
daca rangul la atacator poate fi un motiv de lauda,daca se si iau sate cu atacurile acelea,cum e modrique de ex,cel la aparator nu are nici un sens daca se pierd sate gramada. sunt 2 intre primii 10 la inamici invinsi/aparator care sunt niste noobi,eu si colegii mei i-am "ridicat" in punctaj dar pana acum au pierdut peste 100 de sate impreuna, cu tot sprijinul care li se pompeaza.diferenta e clara intre asemenea indivizi din clasament si cel care-i pe primul loc la aparator,bravo lui:)

Aici ai dreptate...cand se rupe o alianta sunt fel de fel de motive, care chiar daca despici firul in 4 tot acolo ajungi. +SAS+ de exemplu, se cred prea buni, dar nu stiu ca au pe granita o gramada de inactivi, si va veni vara, si ei vor disparea, la fel cum au disparut si antarctica01 si mike26. Cel mai animat razboi este cel dintre Wanted - 3sla.
 

DeletedUser

cateva precizari in legatura cu motivele declansarii razboiului 3-SLA - Wanted
(cele expuse mai sus reprezinta punctul de vedere Wanted dar lucrurile nu stau chear asa)

eu chiar daca as fi in locul tau,as tine gura inchisa :D
motivele au fost si sunt bine intemeiate,nu poti nega nimic de acolo.ati jucat murdar,acum rabdati :rolleyes:

Scuze aikon ca la inceput te-am contestat.Bravo asta da initiativa.
ps:Sadiko tu nu ai putut face asa ceva intr-un an numa sa moderezi aiurea stii.

Bravo inca o data

hai ca aici ai fost tare :D

on : intr-adevat, o initiativa foarte buna :) felicitari nokia :D
 

DeletedUser



eu chiar daca as fi in locul tau,as tine gura inchisa :D
motivele au fost si sunt bine intemeiate,nu poti nega nimic de acolo.ati jucat murdar,acum rabdati

:D

Pai zine si noua ce rabdam noi? de ce face`ti niste afirmatii...sa face`ti lumea sa creada ca sunte`ti buni, si noi acum invatam sa jucam?
Din cate stiu voi sunte`ti cei care nu va ies treburile dupa cum va imaginati...
Deci avem si noi rugamnitea sa postati adevarul gol golutz:D
Pana atunci Sta`ti jos
 

DeletedUser

da o voi face saptamanala in momentul in care lumea 5 va fii inchisa, in momentul de fata schimbarile sunt mici
 

DeletedUser

mai baieti, tre sa facem o vendetta si pe statisticile lui aikon?
stiu ca sunteti jucatori buni, dar daca va rog sa lasati ceea ce aveti de dovedit pe la topicurile cu razboaie, e bine?
si acum cu inchisul lumii 5...cand se va inchide se va anunta pe prima pagina :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

cica cel mai animat razboi e wanted vs 3-sla..sper ca ai zis-o ironic :rolleyes:

Side 1:
Tribes: WANTED
Players:

Side 2:
Tribes: 3-SLA
Players:

Timeframe: Săptămâna trecută

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 6
Tabăra 2: 4
Diferență: 2

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 56,697
Tabăra 2: 43,295
Diferență: 13,402

image.php




LE: flotare logica: presupunind ca ritmul in care wanted ne ia sate este de 2 per saptamana, luind in calcul si afirmatia lui aliat ca ne zbura de pe harta, sa se calculeze in cat timp se va realiza aceasta, al catelea rang de urmasi va realiza acest deziderat si bineinteles de cate ori ne vom reincarna pana atunci. :rolleyes:
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

intr-o saptamana doua,in alta saptamana noua,important e ca luam :D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus