Statisticile lumilor

  • Autor subiect DeletedUser431
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser431

Salutări. Mă uitam pe statistica lumii a 9-a şi am observat următorul lucru:

Număr de jucători: 63.255
Total sate: 77.279 (1.22 pro jucător)

Uitându-mă pe lista de poziţionare am văzut că jucătorul de pe primul loc are un singur sat. Întrebarea mea este următoarea.

În statistică sunt calculate şi satele de barbari, şi satele bonus?

Dacă da, atunci de ce? Putem considera că statisticile nu sunt exacte. Adică mă refer la faptul ca nu există 1.22 sate pe jucător. Există numai unul.

Ar trebui ca satele bonus şi cele de barbari să nu fie luate în considerare când se fac aceste statistici.
 

DeletedUser

Da, sunt luate in considerare si satele parasite (barbari, bonus).
De ce n-ar trebui sa fie luate in considerare? :confused:
E doar o statistica...
 

DeletedUser

eu zic ca e bine ca sau luat in cosiderare si satele de barbari si bonus
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser431

Deoacamdataeste prea putin spun poate trebuie sa mai treaca un timp poate ar trebui spus:Daoar pana in(spune tu o data aproximativa dupa tine) eu zic 15 ianuarie.

nu am inţeles nimic (fără supărare)

on topic: statistica este făcută despre şi pentru jucători...satele de barbari nu sunt ale jucătorilor până nu sunt cucerite.... în momentul în care vor fi cucerite, mi se pare normal să fie adăugate la statistică...dar atâta timp cât satele "sunt" ale serverului...... satele adminilor sunt adăugate la statistică? ei nu sunt jucători înregistraţi...
 

DeletedUser

on topic: statistica este făcută despre şi pentru jucători...satele de barbari nu sunt ale jucătorilor până nu sunt cucerite.... în momentul în care vor fi cucerite, mi se pare normal să fie adăugate la statistică...dar atâta timp cât satele "sunt" ale serverului...... satele adminilor sunt adăugate la statistică? ei nu sunt jucători înregistraţi...

Nu scrie destul de clar acolo ? Statistica Lumea 9 ,nu scrie Statistica jucatori lumea 9.
E normal ca acele informatii sa apara acolo.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus