Stergere de posturi aiurea

  • Autor subiect DeletedUser1383
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser1383

Daca tu cenzurezi ce se scrie pe forum cum sa am eu incredere ca tu nu te ajuti si in joc ?
 

DeletedUser

@skyhawk : Daca ai fi urmarit forumul de-a lungul timpului, ai fi observat ca exista cazuri de admini banati pe forum, deci acuzatia ta e complet nelalocul ei. Daca nu crezi, iti pot spune eu doi admini: b3st si wassaby. Informeaza-te.
In al doilea rand, postarile tale, atata timp cat incalca regulamentul forumului (bun, rau, asta este) pot fi sterse de catre moderattori fara a fi nevoiti sa te anunte in prealabil, pentru a pastra continuitatea discutiei.

In al treilea rand, datorita acuzatiilor recente, risti nici mai mult nici mai putin decat ban pe forum. Pe deplin meritat.

Deci, in caz de...vacanta placuta..;)
 

DeletedUser1383

@skyhawk : Daca ai fi urmarit forumul de-a lungul timpului, ai fi observat ca exista cazuri de admini banati pe forum, deci acuzatia ta e complet nelalocul ei. Daca nu crezi, iti pot spune eu doi admini: b3st si wassaby. Informeaza-te.
In al doilea rand, postarile tale, atata timp cat incalca regulamentul forumului (bun, rau, asta este) pot fi sterse de catre moderattori fara a fi nevoiti sa te anunte in prealabil, pentru a pastra continuitatea discutiei.

In al treilea rand, datorita acuzatiilor recente, risti nici mai mult nici mai putin decat ban pe forum. Pe deplin meritat.

Deci, in caz de...vacanta placuta..;)

Multumesc!:)
 

DeletedUser8343

Daca tu cenzurezi ce se scrie pe forum cum sa am eu incredere ca tu nu te ajuti si in joc ?

Inainte sa aduci alte acuzatii te rog sa te gandesti mai bine!

1. nu sunt moderator sunt simplu jucator si o perosana ca si tine care posteaza pe forum deci nu am drepturi de a sterge sau modifica decat posturile mele
2. nu am cenzurat aboslut nimic si nu e vina mea ca tu postezi astfel incat incalci regulile
3. te rog nu imi pune mie la indoiala calitatile de admin pentru ca nu ai tu habar ce inseamna sa faci acest lucru
4. nu poti spune ca s-a cenzurat un lucru pe forum in favoarea cuiva
5. tu faci observatii ca am gresit eu intr-un post eu ti-am aratat ca tu nu stii sa vorbesti corect gramatical in 2 posturi ...pun pariu ca daca ma mai uit pe forum prin posturile tale se mai gasesc greseli
6. inainte sa mai postezi ceva GANDESTE!

Eu cred ca am spus ce aveam de zis..asa ca o sa ma abtin de la alte comentarii! O zi buna!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser1383

Si da , daca te simti mai bine recunosc greseala , trebuia jignit, ai dreptate.

Ai incalcat regula, trebuie sa ti se cenzureze posturile. :D
 

DeletedUser

dap, vad ca se sterg multe, si acum chiar nu inteleg de ce s-au sters postarile mele....
 

DeletedUser184

dar va dati seama cata cenzura este pe acest forum?de nu se mai poate - ca de aia va ingadui eu sa va desfasurati acest "miting" intemeiat ca doar deh ...incercam sa fim oameni mai draguti si mai ingaduitori si incercati sa ne sariti in cap.

bun ...am analizat posturile sterse si am tras concluziile:
1. posturile considerate spam la acel moment au fost sterse - ma refer la cele 3 (ingerasa,kikogolanu si skyhawk).
2. toate cele 3 au fost intemeiate ca si decizie
3. contestatarul (partea care se considera vatamata) a incaltat totusi regulamentul - nu a anuntat ca s-a considerat nedreptatit
6.4. Toate reclamatiile sau criticile in legatura cu activitatea moderatorilor sau a adminilor de pe forum sau din joc (incluzand aici sanctiunile primite) se vor face numai prin sistemul intern de suport. Orice incercare de a deschide o discutie pe aceasta tema pe forum va fi considerata infractiune si pedepsita cu un avertisment.

ca adaugire la cele de mai sus voi mai arata cateva articole din regulament pentru "constestar"
1.3. Va rugam sa nu raspundeti la off topicuri si sa nu postati in topicuri care probabil vor fi sterse. Postari de genul "primul pe pagina" sau "am scris si in topicul asta" sunt interzise.
1.4. Va rugam sa evitati reprosurile cu privire la greselile gramaticale sau de scriere la adresa jucãtorilor. Dacã greºelile gramaticale sau de scriere ale unui jucãtor sunt atât de mari încât conþinutul mesajului se pierde, puteþi raporta acel post. Un administrator sau un moderator se va ocupa de acea problemã.
1.8. Pentru a depune o plangere impotriva unui alt jucator va rugam sa folositi sistemul intern de suport. Este interzis sa faceti acest lucru pe forum.
2.2. Va rugam sa postati raspunsuri care au legatura cu topicul. Daca nu puteti oferi un raspuns potrivit cu topicul este mai bine sa nu postati nimic. Acest lucru este in special valabil asupra posturilor foarte scurte si fara relevanta.

si acum sa discutam despre cele 3 posturi:
1. postul lui kikogolanu - incalca art. 2.6.1 si 2.6.2
2. postul ingerasei - incalca regula 1.4 - desi nu existau greseli gramaticale incalca regulamentul caci ii atrage atentia fara a reclama postul (report post) sau reclama postul dar tot avertizeaza
3. postul lui skyhawk - idem ca la ingerasa

drept urmare toate cele 3 mesaje sau decizia unilaterala de a le sterge este intemeiata.

acum sa discutam despre propozitia controversata:
Mai bine ai fi atent sa nu incalci regulile!

a se puncta ca persoana careia i se adresa este de gen masculin.
sper sa ma lamuriti si pe mine - ce nu este corect? nu de alta daca tot s-a facut atata taraboi macar sa inteleg si eu ceva, caci din punctul meu de vedere este corect gramatical - posibil sa ma insel caci nu sunt in tema cu noile modificari din DOOM.

oricum - ca adaugire - dupa ce se va explica toata situatia skyhawk va primi o binemeritata vacanta de 2 saptamani.

nu mai postati linkul acela ca luati ban permanent - utilizati o alta varianta de "manifestare" - acea situatia nu s-a intamplat pe serverele .ro drept urmare nu isi are locul aici.
 

DeletedUser1383

Nu era Mai bine ai fi atent... ci era Mai bine fi atent...

Dar nu mai conteaza , da ban si gata daca asa rezolvati voi problemele.Mare lucru ca iau eu ban ce sa zic...oricum n-am ce face.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser184

hai sa iti arat link catre cele 2 mesaje inclusiv postarea ta - nu de alta sa te edifici inainte de vacanta - le voi reseta sa apara in context.
textul tau (skyhawk) si textul ingerasei

mentionez ca cele 2 texte nu au fost editate - primul al lui skyhawk fiind editat doar de catre el.
 

DeletedUser184

pentru ca esti toma necredinciosu iti voi oferi dreptul de moderator pentru o zi - ca sa vezi exact ce s-a intamplat cu acel mesaj - sa vezi ca nimeni nu l-a editat - ma refer la raspunsul ingerasei.

pentru ceilalti voi uploada un screen.

@later edit
persoana s-a edificat drept urmare ii uram "vacanta placuta"
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus