Stiri Degeaba 01 - Analizam harta si numarul jucatorilor

dugtrio

member
Scor reacție
0
Salut, tuturor!

tenor.gif


Postez chestia asta, inspirat fiind de @focushor (care a inceput ceva asemanator pe topicul Specialei 22, pe care din pacate am fost degeaba :(). Anyway, deoarece am vazut ca el nu e pe aceasta lume si nici nu a mai continuat ideea pe lumile normale, pe aceasta lume o sa incerc eu sa fac ceva de genul, fiind si eu obosit si plictisit de clasicele certuri de pe extern.
In aceasta prima editie, voi analiza felul in care s-au relocat triburile de pe harta, si ne vom uita la cateva cifre interesante. Am destul mult de scris asa ca hai sa intram in subiect!

NORD-VEST:

harta sud vest.png

Tribul Bandit: Un trib nou, cu cativa jucatori MnKs, dar si altii cu destula experienta si lumi inchise. S-au relocat in Nord-Estul continentului, sunt cel mai numeros si dezvoltat trib, insa sunt destul de imprastiati.

Tribul Ravens: Un trib care seamana destul de mult cu Bandit, cu jucatori cu experienta si lumi inchise, insa care apare pentru prima data pe harta. Acestia s-au relocat in sud-vestul continentului si sunt putin mai grupati decat banditii.

Tribul White: Ultimul trib de pe continent, un trib cu jucatori mai putini experimentati, de asemenea la debutul pe o lume (sau cel putin prima data cand ii vad eu). Acestia sunt destul de imprastiati pe continent si trebuie sa fie atenti la diplomatie, altfel cel mai probabil vor fi primii scosi de pe continent.

NORD-EST:

harta nord est.png

Tribul Dark: Cel mai cunoscut trib de pe lume si favoritii la castigarea acesteia. Au intrat cu 1 zi mai tarziu, insa au recuperat prin PP-uri, avand deja primii 4 jucatori din top. Au o pozitionare relativ buna, in marginea continentului, insa trebuie sa fie atenti.

Tribul New: Un alt trib nou, dupa cum sugereaza si numele, avand la baza cativa jucatori NWO. Sunt un trib-mamut, cu foarte multi jucatori, care au avantajul cantitatii in lupta pe care probabil o vor avea cu DK pentru suprematia continentului. Ramane de vazut daca vor avea si calitatile necesare.

Tribul SPAM: Un trib care a facut o impresie frumoasa pe 77 (cred, nu am jucat sau urmarit lumea, dar asta imi indica TWStats). Acestia s-au grupat destul de bine, in Nordul continentul insa si ei trebuie sa fie atenti la diplomatie deoarece sa afla intre 3 triburi mai numeroase si mai dezvoltate.

SUD-VEST:

harta sud.png

Tribul RS: Un alt trib cu traditie, nu sunt prea multe de spus, au deja majoritatea continentului, fiind foarte numerosi.

Triburile OdiN-TITS-ROM: Singurele triburi care mai apar pe continent si care au o alianta declarata, acestia sunt destul de imprastiati si cel mai probabil nu vor rezista foarte mult pe harta.

SUD-EST:

harta se.png

Tribul TBKM: Un alt trib aflat la prima aparitie, cu jucatori atat noi cat si vechi, acestia sunt cei mai putini numerosi dintre triburile importante de pe continent. Pozitionarea lor este in Sud-Estul continentului, in margine, insa inconjurati de DTW.

Tribul Legends: Un trib pe care l-am mai vazut pe lumile recente (76, 78), cu jucatori experimentati. Acestia sunt grupati in Nord-Estul continentului la granita cu K45. Si ei trebuie sa fie atenti la diplomatie fiindca se afla intre multe triburi dezvoltate.

Tribul DTW: Un trib care revine dupa ce a castigat Lumea 70 (alaturi de DK), sunt un trib puternic care se va lupta la inchiderea lumii. Acestia, la fel ca RS au intrat intr-un numar foarte mare si ocupa deja majoritatea continentului. Ramane sa vedem daca asta va face diferenta in razboiul pentru dominarea K-ul.

Tribul Scitii: Trib aflat intr-o situatie similara cu ceea a celor din Legends.
Au si o pozitionare asemanatoare, ramane de vazut daca acestea se vor lupta dupa caderea protectiei sau se vor alia impotriva celorlalte triburi din jur.


STATISTICI INTERESANTE:
In continuare va voi prezenta cateva statistici interesante, referitoare la numarul jucatorilor si dezvoltarea acestora de pana acum, din nefericire nu am reusit sa gasesc o cale de a putea sa sortati voi tabelul, acum le aveti sortate in functie de puncte/jucatori.

LocNumePuncteJucatoriPuncte/Jucatori
1Dark68.862151456
2TBKM31.70173434
3New273.115635430
4Bandit164.076387424
5Ravens122.934296415
6Scitii39.783100398
7Legends81.782206397
8White58.029155374
9DTW197.762547362
10RS228.037665343
11SPAM!61.192181338
12OdiN-TITS-ROM64.253198325


Cam atat pentru prima editie, mi-a luat ceva timp sa o scriu, sper sa o apreciati, iar daca o faceti voi reveni cu un nou episod dupa caderea protectiei. Mult succes tuturor, se anunta o lume destul de interesanta, cu multe triburi si jucatori puternici!

tenor (3).gif
 
Scor reacție
0
Am citit aproape fiecare postare făcută de focushor de pe speciala, imi plăcea să le citesc chiar dacă nu jucam acolo. Ma bucur ca ai luat inițiativa sa o faci pe o lume unde sunt si eu prezent. Keep it up !
 

Evoluti0n

member
Scor reacție
0
Daca cei din R.S s-ar grabi putin cu recrutarile si academiile ar putea inchide lumea inainte de terminarea protectie...;:) Glumesc evident..imi sunt dragi cei din r.s.Totusi nu-i dau mai mult de 5 luni acestei lumi .R.s-ul are k-ul acaparat, mai da doua organizate pe n-v , isi trage 10 academii si acolo si are toata partea de vest. D.k-ul da 2..3 organizate pe k , recruteaza niste jucatori cheie si acapareaza k-ul...la fel si pe s-e...4..5 organiate(ei au strategia de a-si creste jucatorii) ,cateva recrutari si au acaparat si ei sud estul.Fuzine cu r.s .Game over.

Felicitari autorului topicului. Distracte faina tuturor jucatorilor.
 

Vndhl

member
Scor reacție
2
Foarte tare .Mulțumim pentru postare .
Un început de săptămâna cat mai plăcut tuturor părților combatante !
 

ZexAndrei

member
Scor reacție
0
Super postarea! Sper sa o ti tot asa. Am dat sa primesc notificare pe mail asa mult imi place :X
 

MenTor

member
Scor reacție
0
Daca cei din R.S s-ar grabi putin cu recrutarile si academiile ar putea inchide lumea inainte de terminarea protectie...;:) Glumesc evident..imi sunt dragi cei din r.s.Totusi nu-i dau mai mult de 5 luni acestei lumi .R.s-ul are k-ul acaparat, mai da doua organizate pe n-v , isi trage 10 academii si acolo si are toata partea de vest. D.k-ul da 2..3 organizate pe k , recruteaza niste jucatori cheie si acapareaza k-ul...la fel si pe s-e...4..5 organiate(ei au strategia de a-si creste jucatorii) ,cateva recrutari si au acaparat si ei sud estul.Fuzine cu r.s .Game over.

Felicitari autorului topicului. Distracte faina tuturor jucatorilor.
Mai sa stii ca nu este asa de simplu avem DTW, NEW , BANDITI, Ravens , jucatori cu experienta ...! ar putea sa dureze lumea asta mult si bine ! bineinteles daca se joaca corect si fara smecherii si tradari ..!
 

Shurubel

member
Scor reacție
0
@Rakanishu de ce s-a scos butonul de like? pe alte servere inca exista, aici mergea aplicat un buton de like, afli mai multe din genu asta de continut decat din 12 pagini de propaganda si 10 de lauda
 
Scor reacție
0
Frumos scris.


De precizat. - Tribul Legends are razboi declarat Scitilor, din primul minut al jocului.


Asteptam cu nerabdare continuarea acestei serii.
 
Sus